Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  elektronik kayıtta istenen belgeler

  1 ziyaretçi

  elektronik kayıtta istenen belgeler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Takvim Eğitim

  *** Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzunu İndirmek için Buraya Tıklayınız

  Üniversite E Kayıt İşlemlerinizi Gerçekleştirmek için Buraya Tıklayınız

  E-Devlet Şifresi ile Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır,Üniversite E Kayıt,Üniversite E Kayıt Şifremi Unuttum,Üniversite E Kayıt İşlemleri Ne Zaman Başlıyor,Üniversite E Kayıt İşlemleri için Gerekli Belgeler...

  Artık elektronik e-işlem ağının sınırları zorladığı kesin.Hemen hemen bütün kurumlar artık tüm işlemlerini elektronik ortama aktarıyor. ÖSYM Başkanlığı sınavlarla alakalı tüm işlemlerini internet üzerinden yürütmektedir. Şimdi ise üniversite öğrencilerinin kayıt işlemleri daha da kolaylaşacak.Artık üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları sayesinde, artık hemen hemen tüm üniversitelerde yapılmak üzere elektronik Kayıt (E-kayıt) sistemi uygulananıyor. 'E-kayıt'lar Ağustos-Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.

  YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim Kurulu'nun yürüttüğü Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında bu yıl ilk kez 32 üniversiteye yeni yerleşen öğrenciler (https://www.turkiye.gov.tr/) web sitesi üzerinden elektronik kayıt (E-Kayıt) yaptırabilecek.

  Üniversite E Kayıt Nasıl Yapılır?

  Elektronik kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler (https://www.turkiye.gov.tr/) adresinde ‘e-hizmetler' bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altında ilgilki tarihlerde açılacak ‘Üniversite E-Kayıt' seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

  Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Elektronik Kayıt İşlemleri İle İlgili Açıklaması için Tıklayınız

  Uygulama ile söz konusu üniversiteye yeni yerleşen öğrenciler isteğe bağlı olarak bildirilen tarihler arasında ‘e-Devlet' kapısı üzerinden elektronik olarak kayıtlarını gerçekleştirebilecekleri gibi Ağustos Eylül tarihleri arasında üniversitelerine giderek şahsen kayıt da yaptırabilecekler. Elektronik kayıt olmayı tercih eden öğrencilerin üniversitelere giderek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek olmayacak. Öğrenciler, elektronik kayıt işleminin ardından üniversitelerin duyurduğu tarihte ders kayıtlarını yaptırarak eğitime başlayabilecekler.

  E-DEVLET ÜNİVERSİTE KAYIT BELGELERİ VE GEREKLİ EVRAKLAR

  a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

  b) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

  c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

  d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

  e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından (http://kamu.turkiye.gov.tr) İnternet adresinde görülebilecektir.

  Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir. Kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçları adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

  Yazı kaynağı : www.takvimegitim.com

  Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler nedir? İşte 2021 üniversite e kayıt ekranı...

  Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler nedir? İşte 2021 üniversite e kayıt ekranı...

  Üniversite kayıtları nasıl yapılacak sorusu son gelişmeler ile öğrenciler tarafından takip ediliyor. YKS sınavı sonrası yerleştirme sonuçlarına göre lisans ve ön lisans programlarını kazanan öğrencilerin online kayıtları 4 Eylül'de başladı. Kayıt hakkı kazanan adayların istenen belgeleri tamamlayarak belirtilen tarihler içerisinde kazandıkları üniversiteye götürerek kayıt yaptırmaları gerekecek. Özellikle farklı şehirlerde yaşayan öğrencilere kolaylık sağlayan e-kayıt işlemi 4 -8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BİTECEK?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

  Elektronik kayıtlar ise 4 -8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

  ÜNİVERSİTE E KAYITLAR NASIL YAPILIR?

  Yerleşen adaylar e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemleri yapabileceklerdir.

  Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler yerleştiği yükseköğretim kurumuna başvuracaktır.

  Elektronik kayda, özel yetenek programları ile yükseköğretim kurumlarınca elektronik kaydı uygun görülmeyen programlar (sağlık raporu isteyen programlar gibi) dâhil edilmeyecektir. Sağlık raporu vb. istenen programlara yerleşen öğrencilerin 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında istenen belgeler ile birlikte ilgili yükseköğretim kurumlarına başvurmaları gerekmektedir.

  Kayıt işlemini elektronik ortamda yapan öğrenciler elektronik kayıt ekranında veya üniversitenin web sitesinde duyurduğu tarihlerde ders kaydına gelecekler ve duyuruda belirtilen belgeleri sunmaları ve diğer şartları sağlamaları durumunda ders kaydı yapabileceklerdir.

  ÜNİVERSİTE KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

  a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

  b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

  c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

  d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

  e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.

  Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dâhil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? E-kayıt ve bizzat kayıt için gerekli belgeler belli oldu

  Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? E-kayıt ve bizzat kayıt için gerekli belgeler belli oldu

  Üniversite kayıt tarihleri, ÖSYM'nin yayınladığı kılavuz ile birlikte belli oldu. Ön lisans ve lisans bölümlerine kayıt yaptıracak adaylar işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilecek. Öğrencilerden talep edilen bilgi ve belgelerin belirlenen takvim doğrultusunda üniversitelere iletilmesi gerekiyor. Süre sınırı aşıldıktan sonra yapılacak başvurular, kabul edilmeyecek. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla öğrencilerin kayıt maratonu kısa süre içerisinde başlayacak. Dileyen adaylar okulları bizzat ziyaret ederken isteyen adaylar ise kayıtlarını elektronik olarak gerçekleştirebilirler. Peki üniversite kayıtlarında hangi belgeler istenir? İşte 2022-2023 üniversite kayıt tarihleri...

  SSYV Vakfı burs başvuruları başladı: (2022-2023) Öğrencilere toplam 4 bin 950 TL verilecek

  YKS boş kontenjan listesi: 2022 ÖSYM 2 ve 4 yıllık üniversite taban puanları

  Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

  2022 YKS tercih kılavuzunda açıklanan bilgilere göre bugün açıklanan sonuçlar doğrultusunda adaylar kayıt yaptırmaya hak kazandıkları üniversitelere hem bizzat hem de elektronik olarak kayıt yapabilirler. Okulları ziyaret ederek öğrenci işleri üzerinden kayıt yaptıracak adaylar 22-26 Ağustos tarihleri arasında üniversitelere başvuruda bulunabilirler.  Elektronik olarak internet üzerinden yapılacak başvuru işlemleri ise 22-24 Ağustos tarihleri arasında açık kalacak. 

  2022 Üniversite e-Kayıt Nasıl Yapılır?

  Elektronik kayıtlardan 2022 YKS yerleştirme sonuçlarına göreherhangi bir programa yerleştirilen adaylar elektronik olarak kaydını yapabilir ve barkodlu Elektronik Kayıt Belgesini alabilir. Elektronik kayıtlar, e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreyle gerçekleştirilebilecek. Sisteme giriş yapan adaylar sağ üst bölümde bulunan " Size nasıl yardım edebilirim" bölümüne Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı yazarak, " Üniversite E-kayıt" bölümüne ulaşabilirler. Dileyen adaylar buradan direkt olarak sayfaya yönlendirilir. Elektronik kayıt işlemini tamamlayan adayların kayıt olunan üniversiteye giderek kayıt yaptırmalarına gerek yoktur.

  Önemli: Elektronik kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kayıt olunan üniversitenin internet (web) sayfasındaki duyurular takip edilmelidir.

  Üniversite Kayıtları İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap