Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  elazığ da intiharı eden tıp öğrencisinin

  1 ziyaretçi

  elazığ da intiharı eden tıp öğrencisinin bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Elazığ'da Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara video çekip intihar etti!

  Elazığ'da Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara video çekip intihar etti!

  ELAZIĞ'da, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, video çektikten sonra yaşamına son verdi. Enes Kara, arkasında bir de intihar notu bıraktı.

  Elazığ'da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara intihar etti. Kara, intiharından önce çektiği videoda ailesinin zoruyla bir cemaat yurdunda kaldığını ve burada psikolojik olarak yorulduğunu anlattı.  Arkasında bir de intihar notu bırakan Kara, Müslüman olmadığı halde cemaat yurdunun kendisini namaz kılmaya ve cemaat derslerine katılmaya zorladığını belirtti.

  Kaldığı yurtta cansız bedeni bulunan 20 yaşındaki Enes Kara'nın bıraktığı intihar notunda “Herkes doktorluktan kaçıyor, çünkü mobbing var, uzun süreli nöbetler var, hastadan şiddet görme ihtimali var, köle gibi çalışıyorsunuz, ben böyle bir gelecek istemiyorum... Bulunduğum cemaat yurdunda namaz kılma ve cemaatin dersine katılmak zorunlu, verdikleri kitapları okumak zorunlu, kendim müslüman değilim, ailem bilmiyor, buradan ayrılmak istediğimi söylediğimde hayır cevabını aldım” gibi ifadeler kullandığı belirtildi.

  "Psikolojik olarak çok yoruluyorum"

  Kara, olay öncesi çektiği videoda videoda ise şu ifadeleri kullanıyor:

  "Şu an cemaat yurdunda kalıyorum. Hiç kalmak istemememe ve bunu aileme defalarca söylemiş olmama rağmen. Defalarca söyledim ama beni burada kalmaya zorladılar... Lise ve ortaokulda yine böyle medreselere sıkça geliyordum bazı tatillerde yatılı kalıyordum. O zamanlar da istemiyordum ama ailem zorluyordu ve haftada 1-2 gün geliyordum ya da yılda 1-2 hafta yatılı kalıyordum. Çok da zor değildi. Bir de en fazla üniversiteye kadar gelirim zaten diye düşünüyordum.

  Burada vakit namazları zorunlu. Cemaat şeklinde kılıyoruz namazdan sonra ders var vs. 30 dakika sürüyor yaklaşık her vakit. Günlük 1 saat burada olan kitaplardan okuman zorunlu. Haftanın 3 günü cemaat dersine katılman zorunlu. Yemekleri yine öğrenciler yapıyor, haftanın 1 günü temizliği yine biz yapıyoruz. Sabah namazıyla uyanıyorum, okula gidiyorum geliyorum, akşam namazı, yemek, okuma, yatsı namazı, cemaat dersi sonra saat 10 zaten ertesi gün tekrar 6.30 gibi namaza uyanıyorum. Bir tek 8'de serbest oluyorum. Hafta sonu da benzer. Yine 3 saat gibi bir şey kalıyor ve kalan zamanda adam akıllı ders de çalışamıyorum. Çünkü psikolojik olarak yorgun oluyorum.

  Bu 2 sorunu ayrı ayrı düşününce aslında katlanalamayacak şeyler değil ama bunları birleştirince tüm yaşama sevincimi alıyor, özgür hissetmiyorum kendimi 24 saatten kendime ayırabildiğim 3 saat falan."

   

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  20 yaşındaki tıp öğrencisi geride mektup bırakarak intihar etti

  20 yaşındaki tıp öğrencisi geride mektup bırakarak intihar etti

  Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2. sınıf öğrencisi olan 20 yaşındaki Enes Kara arkasında intihar notu bırakarak yaşamına son verdi.

  Yayınladığı intihar mesajında, ailesinin zoru ile kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskıları anlatan Kara, mesajında tıp eğitiminin zorluğu ve geleceğe dair kaygılarına da yer verdi.

  Yazı kaynağı : www.medimagazin.com.tr

  Tıp öğrencisi oğlu cemaat yurdundan şikayet ederek intihar etti Baba: 25 yıldır cemaatteyim - Son Dakika

  Tıp öğrencisi oğlu cemaat yurdundan şikayet ederek intihar etti Baba: 25 yıldır cemaatteyim - Son Dakika

  Enes Kara, cansız bedeni Hilalkent Mahallesi'nde kaldığı yurdun önünde bulundu. İntihar ettiği iddia edilen Elazığ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın sosyal medya videosu ile gündeme bomba gibi düştü. İ

  Ardından bir mektup bırakan genç öğrencinin ölümü herkesi dehşete düşürdü.

  Enes Kara; ailesinin baskısıyla kaldığını söylediği yurtta hayatına son vermeden önce sosyal medya üzerinden "Yaşama sevincimi kaybettim." sözleriyle videolu bir mesaj bıraktı.

  Videoda, Müslüman olmadığı halde cemaat yurdunun kendisini namaz kılmaya ve cemaat derslerine katılmaya zorladığını belirtti.

  Öte yandan; TELE 1'den Fırat Yeşilçınar'a konuşan Enes Kara'nın babası Mehmet Kara, 25 yıldır cemaat içerisinde olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

  "Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim.Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay'a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık."

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap