Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ekvatorda deprem son dakika 2023

  1 ziyaretçi

  ekvatorda deprem son dakika 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ekvador’da 6,7 büyüklüğünde deprem

  Ekvador’da 6,7 büyüklüğünde deprem

  Ekvador’da 6,7 büyüklüğünde deprem

  Ekvador’da 6,7 büyüklüğünde deprem oldu. Depremin komşu ülke Peru'da da hissedildiği kaydedilirken, yaralı veya ölü bilgisi paylaşılmadı.

  ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Ekvador’un Balao şehrinin 6 kilometre kuzeydoğusunda yerel saatle 12.12’de 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

  Yetkililer, depremde ilk belirlemelere göre 4 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda yaralı olduğunu ifade etti.

  Sosyal medyada, Cuenca, Machala ve Guayaquil’de bazı binaların yıkıldığı belirtildi.

  Deprem 65,7 kilometre derinlikte oluştu.

  BNO News’e göre, Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, deprem sonrası tsunami tehdidinin olmadığı kaydedildi.

  Depremin komşu ülke Peru’da da hissedildiği ifade edildi. (AA)

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem - Line Haber

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem - Line Haber

  Ekvador’un Balao şehrinin 6 kilometre kuzeydoğusunda yerel saatle 12.12’de 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu’ndan (USGS) alınan bilgiye göre, deprem 65,7 kilometre derinlikte oluştu.

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem

  Cumhurbaşkanlığı iletişim Ajansı, depremde 13 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

  Risk Yönetimi Sekreterliğinden yapılan açıklamada da ölümlerin çoğunluğunun Peru sınırındaki El Oro eyaletinde gerçekleştiği ve 126 kişinin de yaralandığı bildirildi.

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem

  Depremde şu ana kadar 17 okul, 31 sağlık merkezi, 50 bina hasar alırken 7 bina ise tamamen yıkıldı.

  Cuenca, Machala ve Guayaquil’de bazı binaların yıkıldığı, ölü sayısının daha da artabileceği kaydedildi.

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem

  BNO News’e göre, Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, deprem sonrası tsunami tehdidinin olmadığı kaydedildi.

  Depremin komşu ülke Peru’da da hissedildiği bildirildi. Perulu yetkililer, depremin ülkenin kuzey bölgesinde hissedildiğini can ve mal kaybı yaşanmadığını açıkladı.

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem

  Depremin merkezine yakın Isla Puna’da yaşayan Ernesto Alvarado, Reuters’e bazı evlerin yıkıldığını belirterek, “Hepimiz sokaklara döküldük. Çok korktuk.”  ifadelerini kullandı.

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem

  Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Acil durum ekipleri, depremden etkilenenlere tüm desteğini sunmak için seferber oluyor” ifadelerini kullandı.

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem

  Bölgede artçı sarsıntıların da sürdüğü belirtildi. Deprem sonrası halk korku ve panikle sokağa döküldü.

  Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem

  Yazı kaynağı : www.linehaber.com.tr

  Son deprem nerede ne zaman kaç büyüklüğünde oldu? 19 Mart 2023 bugün deprem oldu mu güncel deprem haberleri

  SON DAKİKA DEPREM 19 MART 2023 | (AFAD ve KANDİLLİ): Muğla'da deprem mi oldu? En son nerede, hangi ilimizde deprem oldu, kaç şiddetinde? Son depremler listesi yenilendi! İşte son depremin merkez üssü ve zamanı

  Türkiye’de 2023 depremleri sonrasında toparlanma ve yeniden inşa için UNDP tarafından önerilen yardım alanları | United Nations Development Programme

  Türkiye’de 2023 depremleri sonrasında toparlanma ve yeniden inşa için UNDP tarafından önerilen yardım alanları | United Nations Development Programme

  6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye ve Suriye’de bir dizi yıkıcı deprem meydana geldi. Türkiye’de hayatını kaybeden kişi sayısı şimdiden 43.000’i, yaralı sayısı da 105.505’i aştı ve bu sayılar her gün artmaya devam ediyor. Yıkımdan etkilenen 11 il - Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ - Güneydoğu’nun coğrafi olarak büyük kısmını kaplıyor ve 13,5 milyon nüfusu içeriyor. Bu bölge ülkenin diğer yörelerine göre daha yoksul, buna ek olarak son on yılda Türkiye’ye sığınan 3,7 milyon yerinden edilmiş Suriyelinin yarısına da ev sahipliği yapıyor.

  Eşi benzeri görülmemiş kapsam ve ölçekteki afetin yarattığı zarar ve kayıpların 84 milyar ABD Doları civarında olduğu tahmin ediliyor. Toparlanma ve yeniden inşa için büyük boyutlarda kaynak ve uzun süre gerekiyor.

  UNDP, Türkiye’de yıllardır faaliyet göstermesi ve dünyanın diğer ülkelerinde deprem afetleri sonrasında yeniden inşayı destekleme alanında büyük çaplı küresel deneyim zenginliğine sahip olmasından yararlanarak bu çalışmalara destek sağlamak için iyi bir konumda.

  UNDP, 1950’lerden beri Güneydoğu Anadolu’da kalkınma çalışmalarında yer alıyor; Suriye krizinin başlamasından bu yana da, bölge genelinde mevcudiyetiyle çok büyük sayıda mülteciye ev sahipliği yapan toplulukları destekliyor. Bu çalışmaların olumlu etkisi, yerel ve ulusal düzeyde ortaklar tarafından takdirle karşılanıyor. UNDP’nin yardım alanındaki köklü rolü, deprem yanıtının tüm yönlerinde hükümetin önderliğinde yürütülecek toparlanma ve yeniden inşa faaliyetlerine acil ve kısa vadeli katkılar için güçlü bir temel oluşturuyor.

  Yazı kaynağı : www.undp.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap