Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  eksun gıda halka arz nasıl alınır

  1 ziyaretçi

  eksun gıda halka arz nasıl alınır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  OYAK Yatırım - Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş Halka Arz Ediliyor

  Talep Toplama Tarihleri: 15 - 17 Mart 2023
  Halka Arz Fiyatı: 48,90 TL

  Halka arz taleplerinizi sanal şubemiz ve OYAK Trader mobil uygulamamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 0 850 222 0 414 nolu Alternatif Dağıtım Kanalları temsilcilerimiz veya şube temsilcilerimiz aracılığıyla da taleplerinizi iletebilirsiniz. Sanal Şubemizi ziyaretiniz sırasında hızlı şifre alabilmek için tıklayın.

  Sanal Şubemiz üzerinden halka arz talep giriş videosu

  IOS kullanıcısı iseniz, OYAK Trader mobil uygulamamız üzerinden halka arz talep giriş videosu

  Android kullanıcısı iseniz, OYAK Trader mobil uygulamamız üzerinden halka arz talep giriş videosu

  OYAK Yatırım'da bulunan hesabınıza para gönderme işleminde gerekli bilgilere ulaşmak için tıklayın.

  Yazı kaynağı : www.oyakyatirim.com.tr

  Eksun Gıda Halka Arz

  Bazı devletlerde, izleyen sayfalardaki bilgilere erişim kanunen sınırlandırılmış olabilir.

  Erişmeye çalıştığınız Taslak İzahname'nin elektronik versiyonu, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu'nun ("Sermaye Piyasası Kurulu") onayına sunulmuştur ve Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Mavi") tarafından 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirlenmiş hüküm ve koşullar uyarınca bu internet sitesinde ve bu bilgilere güvenerek karar alınmaması temelinde, Türkiye'de yerleşik yatırımcılar olmak üzere yatırımcıların erişimine sunulmuştur.

  Avrupa Ekonomik Alanı'nda, bu dokümanlar sadece Avrupa Ekonomik Alanı'na üye ülkelerdeki, İzahname Direktifi (Prospectus Directive) (Directive 2003/71/EC) 2(1)(e) maddesi uyarınca nitelikli yatırımcı sayılan kişilere ("Nitelikli Yatırımcılar") hitaben düzenlenmiştir. Buna ek olarak, bu dokümanlar, Birleşik Krallık'ta sadece 2000 tarihli Finansal Hizmetler ve Pazarlar (Finansal Promosyon) Kanunu'na ilişkin 2005 tarihli Talimatı'nın ("Talimat") (Financial Services Markets Act 2000 (Financial Promotion) Order 2005) 19(5) maddesi kapsamındaki yatırımlara ilişkin profesyonel deneyimi olan Nitelikli Yatırımcılar'a veya Talimat'ın 49(2)(a)-(d) maddesi kapsamındaki yüksek net değeri haiz tüzel kişilere veya sair surette hukuken iletilen kişilere (tüm bu kişiler hep birlikte "ilgili kişiler" olarak anılacaktır) hitaben düzenlenmiş olup, sadece onlara dağıtılacaktır. Dokümanların ilgili olduğu herhangi bir yatırım veya yatırım faaliyeti, sadece Birleşik Krallık‘taki ilgili kişilere ve Birleşik Krallık dışındaki herhangi bir Avrupa Ekonomik Alanı üyesi ülkesindeki Nitelikli Yatırımcılar'a açıktır ve sadece söz konusu kişilerce işleme konu edilebilir. İlgili menkul kıymetler yasaları uyarınca herhangi bir muafiyete tabi olmadığı sürece, ilgili Menkul Kıymetler doğrudan veya dolaylı olarak Avustralya'da, Kanada'da, Japonya'da, Suudi Arabistan'da, Amerika Birleşik Devletleri'nde veya konuya dair yasal düzenlemenin ihlaline yol açacak ya da tescili gerektirecek başkaca bir devlette veya söz konusu ülkelere hitaben arz edilemez, satılamaz, yeniden satışa tabi tutulamaz, teslim edilemez veya dağıtıma tabi tutulamaz.

  İzleyen sayfalarda yer alan bilgiler, herhangi bir satış teklifi veya satın alma üzere teklifte bulunmaya teşvik olarak nitelendirilemeyeceği gibi; söz konusu menkul kıymetler, bu türden arz, pazarlama veya satışlarının, tescilden veya tescilden ya da vasıflandırmadan muafiyet muamelesinden önce yasaya aykırı addedileceği herhangi bir devlette satışa konu edilmeyecektir.

  Bu bilgiler, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde menkul kıymet satışı teklifi niteliği taşımamaktadır. 1933 tarihli Birleşik Devletler Menkul Kıymetler Kanunu (US Securities Act of 1933) uyarınca, menkul kıymetler, tescil edilmedikçe veya tescilden muaf olmadıkça, Amerika Birleşik Devletleri'nde satılamaz veya halka arz edilemez. İzleyen sayfalarda söz edilen menkul kıymetler 1933 tarihli Birleşik Devletler Menkul Kıymetler Kanunu kapsamında tescil edilmemiştir ve edilmeyecektir. Bu menkul kıymetler Amerika Birleşik Devletleri'nde halka arz edilmeyecektir.

  Aşağıda bulunan “Devam” tuşuna basarak (i) Avustralya, Kanada, Japonya ya da Suudi Arabistan 'da veya Amerika Birleşik Devletleri'nde mukim olmadığınızı ya da şu anda Avustralya, Kanada, Japonya, Suudi Arabistan ya da Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmadığınızı ve (ii) Türkiye dışında bulunan birine takip eden sayfalarda bulunan hiçbir bilgiyi iletmeyeceğinizi ya da başka bir şekilde paylaşmayacağınızı beyan ve taahhüt etmektesiniz.

  Taslak İzahname, [●] tarihi itibariyle en güncel bilgileri ihtiva etmektedir. Taslak İzahname halen Sermaye Piyasası Kurulu tarafından incelenmektedir ve henüz Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanmamış veya onaylanmamıştır. Menkul Kıymetler'e ilişkin Türkiye'deki herhangi bir yatırım kararı Sermaye Piyasası Kurulu'nun ilgili yayımını ve onayını takiben verilmeli ve yatırımcıların bu kararları, İzahname bazında yaptıkları incelemelere dayanmalıdır.

  "Bilgileri görmeye yetkiniz yoksa ya da ilgili bilgiyi görme izniniz olup olmadığı konusunda tereddüdünüz varsa, internet sitesinden çıkmak için lütfen buraya basınız."

  Yazı kaynağı : www.isyatirim.com.tr

  Eksun Gıda Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

  Eksun Gıda Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

  Eksun Gıda’nın halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı!

  Bu yazımızda Eksun Gıda’nın halka arz özelliklerini, şirketi, yatırımlarını ve detaylarını inceleyeceğiz.

  Heyecanla beklenen bir diğer büyük halka arzları; HDM Çelik Boru halka arz & Europower Halka Arz inceleme ve detay yazılarına linklerden ulaşabilirsiniz.

  İçindekiler:

  Eksun Gıda Ne İş Yapar?

  1996 yılından beri sektörde faaliyetlerini sürdürmekte olan Eksun Gıda 2’si Tekirdağ’da 1’i Konya’da olmak üzere 3 fabrikada üretim yapıyor. Yaklaşık 96 bin metrekare açık ve kapalı alana sahip olan Eksun Gıda, yıllık 600.000 ton buğday kırma kapasitesi, organize dağıtım ağı ve yaklaşık 42.000 ton buğday depolama kapasitesi ile ülkemizin lider un üreticisidir.

  Eksun Gıda, endüstriyel un segmentinde Sinangil Profesyonel ürün grubu altındaki Ekmeklik, Çeşitlik, Tam Buğday, Gofretlik, Bisküvilik, Kek Un, Lüks Sandviçlik, Tostluk ve Ramazan Pidesi yapımında en çok tercih edilen Pidelik Atbazar markalarıyla üretimine devam ediyor. Bunun yanı sıra, perakende ürün grubunda ise Sinangil ve Gluten Yok markalarıyla bir mutfak markası olarak çok sayıda ürünü tüketicinin beğenisine sunuyor. Eksun Gıda Silobas sevkiyatları da dahil olmak üzere müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap veriyor.

  Kurum bünyesinde istihdam ettiği çok sayıdaki gıda ve ziraat mühendisiyle Eksun Gıda, ürün kalitesinde yakaladığı standart ve satış sonrasında sağladığı uzman desteği sayesinde yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyor. Bu başarısını devam ettirmek için en üst seviyedeki sağlık ve güvenlik şartları altında üretim yapıyor. Eksun Gıda, TSE-ISO 22000, TSE-ISO 9001 kalite yönetim sistemi belgeleri ile Gimdes helal belgelerine sahiptir.

  Gelirlerinin yaklaşık 25%’i ihracattan oluşan Eksun Gıda’nın yıllık ihracat geliri 50 Milyon dolara ulaşmaktadır. 30’dan fazla ülkeye ihracat yaparak bu alanda da sektörünün lider firmalarından olan Eksun Gıda’nın Batı Afrika, Endonezya ve Filipinler başlıca ihracat pazarları arasındadır.

  Eksun Gıda Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

  Eksun Gıda hissesi 48,90 TL’den halka arz olacak.

  Eksun Gıda Ne Zaman Halka Arz Olacak?

  Eksun Gıda halka arz tarihi 15-16-17 Mart 2023 olarak açıklandı. Halka arz için talep toplama süresi 3 gün olacak.

  Eksun Gıda Sembolü Ne Olacak? Eksun Gıda Borsa Kodu

  Eksun Gıda hissesinin sembolü “EKSUN” olacak.

  Eksun Gıda Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

  Eksun Gıda halka arzının büyüklüğü 980.07 milyon TL olarak açıklandı.

  Eksun Gıda Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?

  Eksun Gıda’nın halka arz açıklık oranı 28,63%’dür. Toplamda 20,04 milyon adet lot dağıtılacaktır.

  Eksun Gıda Kimin? Eksun Gıda Ortaklık Yapısı

  Eksun Gıda şirketindeki çoğunluk payların sahibi 100% ile “Eksim Yatırım Holding” olarak gözükmektedir.

  “AL” Sinyali: 90%’dan Fazla Yükselmesi Beklenen Hisse!

  Barclays’ten yapılan açıklamaya göre, pek bilinmeyen Insmed (INSM) şirketi, ürettiği ilaçlardan birinin şartlı onay alması ve geliştirme aşamasında olan bir diğerinin de umut verici olması nedeniyle tırmanışa geçebilir.

  Barclays, analist Leon Wang’ın hisseyi “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” tavsiyesiyle takibe aldığını ve tavsiyenin verildiği günkü kapanış fiyatının yaklaşık 95% üzerini işaret edecek şekilde 37 dolarlık bir fiyat hedefi belirlediğini bildirdi. 

  Bu hisseleri ve daha fazlasını keşfet! 

  Eksun Gıda Halka Arz Yorumu

  Değişen beslenme eğilimleri ve eğilimlerden etkilenen tüketicilerin tüketim tercihlerini değiştirmesi ile birlikte un tedarikinde ve tüketiminde de değişiklik gözlenebilir. Şirketin gelecekteki başarısı üretim kapasitesini iyi planlayarak AR-GE faaliyetlerine önem vermeyi sürdürmesine, hedef kitlesinin taleplerini tespit edebilmesine ve doğru ürünler geliştirerek bunlara cevap verebilmesine bağlıdır. Şirket, yurt dışı ve yurt içi piyasalardaki farklı ürün talep ve eğilimlere hızlı cevap verebilecek donanıma sahiptir.

  Söz konusu eğilimler aşağıda özetlenmiştir:

  Eksun Gıda Finansal Gücü

  Şirketin yıllık dönemlere göre gelirleri;

  2019 Yılı: 925.935.187 TL

  2020 Yılı: 1.040.949.662 TL

  2021 Yılı: 1.549.398.092 TL

  2021 İlk 9 Ay: 979.183.494 TL

  2022 İlk 9 Ay: 2.811.679.098 TL

  30.09.2022 tarihi itibariyle, 1.686.566.506 TL’ye ulaşan dönen varlıklar, aynı dönem itibariyle, toplam aktiflerin 93,5% ini oluşturmaktadır. Dönen varlıklar, 31.12.2019’dan 31.12.2020’ye 51,3%, 31.12.2020’den 31.12.2021’e 113,3% ve 31.12.2021’den 30.09.2022’den 43,2% oranında artış göstermiştir.

  30.09.2022 tarihi itibarıyla, toplam varlıkların 2,5%‘ini nakit ve nakit benzerleri, 32,8%’ini ticari alacaklar ve 37,5%‘ini stoklar oluşturmaktadır. Toplam varlıkların 20,6%’sini ise geri kalan dönen varlıklar olan diğer alacaklar, peşin ödenmiş giderler, cari dönem vergisiyle ilgili varlıklar ve diğer dönen varlıklar oluşturmaktadır.

  (Kaynak: Eksun Gıda Halka Arz Taslak İzahnamesi)

  Geleceğin Temel Taşı: Lityum-İyon Pil!

  Lityum-iyon şarj edilebilir piller için 2021’den 2035’e kadar yıllık 21% oranın bileşik büyüme bekliyor. Bu oran, 366 milyar dolarlık potansiyel bir erişilebilir pazar anlamına geliyor. 

  Bu pillerin en yaygın kullanım alanı elektrikli araçlar. Elbette bu piller akıllı telefonlarda, dizüstü bilgisayarlarda, akıllı saatlerde, alternatif ve sanal gerçeklik başlık setlerinde de kullanılıyor.

  Lityum-İyon ile Elektrikli Araç hisselerini ve daha fazlasını keşfet!

  Eksun Gıda Nereden Para Kazanıyor?

  Eksun Gıda, endüstriyel un segmentinde Sinangil Profesyonel ürün grubu altındaki Ekmeklik, Çeşitlik, Tam Buğday, Gofretlik, Bisküvilik, Kek Un, Lüks Sandviçlik, Tostluk ve Ramazan Pidesi yapımında en çok tercih edilen Pidelik Atbazar markalarıyla üretiminde elde ettiği satış geliri ile para kazanıyor. Bunun yanı sıra, perakende ürün grubunda ise Sinangil ve Gluten Yok markalarıyla bir mutfak markası olarak çok sayıda ürünü tüketicinin beğenisine sunuyor. Eksun Gıda Silobas sevkiyatları da dahil olmak üzere müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap veriyor.

  Eksun Gıda Halka Arz Taahhüt ve Fiyat İstikrarı ve Hedefleri

  1  boyunca ihraççı ve ortaklar tarafından pay satışı yapılmayacak.

  30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanacak.

  Herhangi bir satış, bedelli sermaye artırımı ve yeni halka arz yapılacağına dair açıklamalardan kaçınacak.

  Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak?

  Şirketin paylarının halka arz edilmek suretiyle primli fiyattan satılması ile şirkete nakdi kaynak sağlanacak olup, şirket paylarının gerçek değeri üzerinden satılması mümkün olacaktır. Böylece şirketin büyümesi, şirkete fon girişinin ve $şirketin borsada işlem görmesinin sağlanması ile beraber kurumsal yönetim ilkelerine uyum sürecinin başlatılması, kurumsallaşma, şirket değerinin ortaya çıkması, bilinirlik ve tanınırlığının pekiştirilmesi, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin daha güçlü bir şekilde uygulanması, şirkete değer katacak yatırımların fonlanması hedeflenmektedir.

  Şirketin sermaye artışı yoluyla elde edeceği halka arz gelirinin kullanım yerleri ile ilgili özet bilgiler aşağıda sunulmaktadır.

  Eksun Gıda Halka Arz Oransal mı? Eşit mi Olacak?

  Eksun Gıda halka arz edilen paylarının tamamı eşit dağıtım olarak gerçekleşecektir.

  Sözlük

  Halka arz nedir? Halka arz dağıtım şekilleri, fiyat istikrar politikaları nedir? diye merak ediyorsan Midas Akademi’de yer alan halka arz içeriğine ulaşabilirsin. 

  Ayrıca Borsa İstanbul halka arz takvimi ve yeni halka arzlardan anında haberdar olmak istiyorsan linklere tıklayarak sayfamızı kaydedebilirsin!

  Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

  Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

  Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

  Taslak İzahname

  Yazı kaynağı : www.getmidas.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap