Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ek tercihi kimler yapabilir

  1 ziyaretçi

  ek tercihi kimler yapabilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ek tercih döneminde nelere dikkat etmelisin?

  Kişisel verileriniz, aşağıda belirtilen faaliyetlerimizi hizmet kalitemize uygun olarak gerçekleştirebilmek amacıyla hizmet almakta olduğumuz yurt içinde ve yurt dışında yer alan firmalara aktarılabilmektedir Aktarım yapılan firmalar, dünyada ve Türkiye’de birçok firma tarafından tercih edilen, bilinen ve güvenilir kurumlardır.

  Aktarım yapılan firmalar ile ayrıca verilerinizin tarafımızdan hizmet alınan amaçlar dışında işlenmemesi, güvenli tutulabilmesi ve üçüncü kişi ve kurumlara açıklanmaması ve gizliliğinin korunması için gerekli makul önlemleri alıyoruz.

  Aktarım yapılan firmalardan ilgili hizmetleri alabilmek için yalnızca bu amaçlarla sınırlı olarak aktarımın gerçekleşebileceği kişisel verilerinize dair detaylı bilgiye Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz.

  Tarafımızca işlenmekte olan kişisel verileriniz arasından yalnızca işlenme amaçlarına uygun olanlar aktarılmaktadır. Mümkün olduğu durumlarda, amacına uygun işlemeyi engellemiyorsa, kişisel verileriniz anonim hale getirilerek de aktarılabilmektedir. Bu Açık Rıza Metni’ne ilişkin “Açık Rıza Metni’ni okudum ve anladım. Kişisel verilerimin işbu Açık Rıza Metni’nde belirtilen amaçlarla üçüncü kişilere aktarılmasına rıza gösteriyorum.” onay kutucuğunu işaretlemekle kişisel verilerinizin aşağıda yer alan amaçlarla aktarımına rıza vermektesiniz.

  Yazı kaynağı : www.kariyer.net

  YKS'de tercih yapmayanlar ek tercih yapabilir mi? ÖSYM ek tercihi kimler yapabilir?

  YKS'de tercih yapmayanlar ek tercih yapabilir mi? ÖSYM ek tercihi kimler yapabilir?

  YKS EK TERCİH KİMLER YAPABİLİR?

  Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Yükseköğretim programlarının 2022-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır.

  Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacaktır.

  Ek yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecektir. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacaktır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  YKS ek tercih ne zaman 2022? Tercih yapmadım ek tercih yapabilir miyim? Hiç tercih yapmayan ek tercih yapabilir mi? Ek tercih dönemi ne zaman? - Eğitim Haberleri

  YKS ek tercih ne zaman 2022? Tercih yapmadım ek tercih yapabilir miyim? Hiç tercih yapmayan ek tercih yapabilir mi? Ek tercih dönemi ne zaman? - Eğitim Haberleri

  Üniversite tercihleri sona erdi. Adayların gözü ÖSYM tarafından açıklanacak YKS tercih sonuçlarına çevrilirken ek yerleştirme süreci ile ilgili detaylar da merak ediliyor. Peki, 2022 YKS ek tercih ne zaman? Tercih yapmayanlar ek tercih yapabilir mi? Ek tercih nedir, kimler yapabilir?  Ek yerleştirme tarihi belli oldu mu? İşte detaylar…

  YKS EK TERCİH NE ZAMAN 2022?

  YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler puan ve başarı sıralamalarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanacaklar. Öğrenci, kayıt işlemlerini 22-26 Ağustos 2022 günleri arasında tamamlayacak. Elektronik üniversite kayıtları ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında alınacak. Kayıtların tamamlanmasının ardından kalan boş kontejanlar açıklanacak ve ek yerleştirme süreci başlayacak. ÖSYM boş kontenjanların bulunduğu ek yerleşirme kılavuzunu yayımlayacak.

  2022 EK YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

  Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecek. Yükseköğretim programlarının 2022-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacak.

  EK TERCİH KİMLER YAPABİLİR?

  Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak.

  Ek yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük  puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecek. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacak.

  - YKS ek yerleştirmede tercih yapabilmek için adayların 2022-YKS yerleştirme puanlarının hesaplanmış olması gerekiyor.

  - 2022-YKS merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar, ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir.

  - YKS'de özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar da ek yerleştirme için tercih yapabilecek.

  EK TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

  Ek yerleştirme tercih ücreti 30,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir.

  Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir.

  ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından ek yerleştirme ücreti alınmayacak.

  YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

  Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap