Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ehliyet yenileme randevu telefon

  1 ziyaretçi

  ehliyet yenileme randevu telefon bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu

  Ehliyet randevusu nasıl ve nereden alınır? Ehliyet randevusu almak için gerekli belgeler

  Ehliyet randevusu nasıl ve nereden alınır? Ehliyet randevusu almak için gerekli belgeler

  Gelişen teknoloji ile birlikte artık eski sürücü belgeleri raftan kaldırılıp yerine yeni sürücü belgeleri kullanıma alındı. Yeni ehliyet polikarbon üzerine lazer baskılı olup, polikarbon yapısı nedeni ile eski tip sürücü belgelerine göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Eski tip sürücü belgeleri süresiz iken, yeni tip sürücü belgeleri süreli bir şekilde kullanılır. 31 Aralık 2022 tarihinde eski tip sürücü belgesi geçerlilik süresi sona ereceğinden yeni tip sürücü belgesi alınması gerekmektedir. Ehliyet yenileme işlemleri, randevu sistemi ile yapılmaktadır. Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır? Konusuna değineceğiz. İşte adım adım ehliyet randevusu alma işlemi…

  EHLİYET RANDEVU NEREDEN ALINIR?

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü (NVİ) ehliyet randevusu internet üzerinden ve çağrı merkezleri üzerinden yapılabilmektedir. Randevu sayesinde sıra karmaşası yaşamadan işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Ehliyet yenileme işlemi yapmak isteyenler; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Alo 199 Çağrı merkezinden ya da www.nvi.gov.tr web portalı üzerindeki sürücü belgesi Randevu Sisteminden randevu oluşturabilirler. Ehliyet yenilme randevusu oluşturma adımlarını sırası ile yapmak için sizler için hazırladığımız adımları takip etmeniz gerekir.

  EHLİYET RANDEVU NASIL ALINIR?

  EHLİYET RANDEVU ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

  Sürücü belgesi başvurusu için gerekli evraklar şunlardır:

  RANDEVUSUZ EHLİYET ALINIR MI?

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü şubelerinde yer alan yoğunluk nedeniyle randevu sistemi oluşturulmuştur. Randevu alanlar öncelikli olarak sıraya alınır. Randevusuz gelen vatandaşlar yoğunluk durumuna göre sıra verilir. Randevu alarak gitmenizde kesinlikle fayda vardır.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır? Ehliyet yenileme için gerekli belgeler ve ücretler

  Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır? Ehliyet yenileme için gerekli belgeler ve ücretler

  Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır? Ehliyet yenileme için gerekli belgeler ve ücretler

  Sürücülerin eskiyen ve geçerliğini yitirecek olan ehliyetlerini yenileme işlemleri sürüyor. 1 Ocak 2016 yılı öncesinde alınan ehliyetlerin yenileriyle değiştirme işlemlerinin 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. Peki Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır? Yeni ehliyet başvuru ücretleri ne kadar? İşte tüm detaylar...

  Yeni tip ehliyet sahibi olmak isteyenler randevu işlemleri hakkındaki bilgilere sayfamızdan erişebilirler. Eski tip ehliyete sahip olan vatandaşların 1 Ocak 2016 yılı öncesinde almış olduğu ehliyetlerini 31 Aralık 2022 tarihine kadar değiştirmeleri gerekiyor. Peki ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır, gerekli belgeler neler? Yeni tip ehliyet için başvuru ücretleri ne kadar? Ehliyet yenilemeye dair merak edilen tüm detaylara ve randevu sayfasına haberimizden erişebilirsiniz.

  EHLİYET YENİLEME RANDEVU EKRANI

  SÜRÜCÜ BELGESİ RANDEVUSU NASIL ALINIR?

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Alo 199 Çağrı merkezinden ya da www.nvi.gov.tr web portalı üzerindeki sürücü belgesi Randevu Sisteminden randevu alınarak yapılmaktadır.

  SÜRÜCÜ BELGESİ BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

  Sürücü belgesi başvurusu, Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine yapılır.

  EHLİYET YENİLEME İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

  Ehliyetinizi yenilemek için bazı belgeler gereklidir. Bu belgeler şu şekildedir,

  – Eski ehliyet belgeniz

  – Kimlik Belgeniz (Nüfus Cüzdanı – Yeni Kimlik Kartı yada Pasaport)

  – Sürücü olur sağlık raporu,

  – 2 adet biyometrik fotoğraf,

  – Nüfus Müdürlüğünde vereceğiniz parmak izi,

  – Sürücü belgesi yenileme harcı ücreti + Vakıf Bedeli

  – Kan grubunu belirleyen belge (Beyan etmeniz de yeterlidir).

  SÜRÜCÜ BELGESİ BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER NELERDİR?

  •Kimlik Belgesi
  •Sürücü Sertifikası (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)
  •Öğrenim Belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi
  •Sürücü Sağlık Raporu
  •Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı
  •1 adet biyometrik fotoğraf
  •Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan
  •Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

  SÜRÜCÜ BELGESİ BAŞVURULARI HER İLÇEDEN YAPILABİLECEK Mİ?

  Daha önce 596 emniyet müdürlüğüne sürücü belgesi başvurusu yapılırken, 02.04.2018 tarihinden itibaren başvuru merkezi sayısı 680 ilçe nüfus müdürlüğüne çıkarılmıştır. NVİGM internet sayfasında bulunan randevu bölümünde başvuru merkezleri görülebilecektir.

  NEDEN YENİ TİP SÜRÜCÜ BELGESİ ALMALIYIM?

  31.12.2022 tarihinde eski tip sürücü belgesi geçerlilik süresi sona ereceğinden yeni tip sürücü belgesi alınması gerekmektedir.

  YENİ TİP SÜRÜCÜ BELGESİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

  Polikarbon üzerine lazer baskılı olup, yeni tip sürücü belgesi polikarbon yapısı nedeni ile eski tip sürücü belgelerine göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

  ESKİ TİP SÜRÜCÜ BELGESİNİ NE ZAMANA KADAR DEĞİŞTİRMELİYİM?

  31.12.2022 tarihine kadar değiştirmeniz gerekmektedir.

  YENİ TİP EHLİYET BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

  Eski Tip (2016 Öncesi Alınan Sürücü Belgeleri) Sürücü Belgelerinin Yenisi İle Değiştirilmesi İşlemlerinde​​​​​​;

  “Vakıf Hizmet Bedeli” Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hesaplarına 2,00 TL
  “Değerli Kâğıt Bedeli” Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 13,00 TL
  Yeni Tip (2016 Sonrası Alınan Sürücü Belgeleri) Sürücü Belgelerinin Yenilenmesi İşlemlerinde​​​​​​ Ücret (TL)
  “Vakıf Hizmet Bedeli” Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hesaplarına 37,00 TL
  “Değerli Kâğıt Bedeli” Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 200,00 TL
  İlk Defa Sürücü Belgesi Alımı veya Sınıf Ekleme İşlemleri İçin Ücret (TL)
  “Vakıf Hizmet Bedeli” Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hesaplarına 37,00 TL
  “Değerli Kâğıt Bedeli” Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 200,00 TL
  “A, A1, A2, F” sınıfları için (Engelli “A” Sertifikaları da Dahil) harç ücreti Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 249,30 TL
  “B” sınıfı için (Engelli “B” Sertifikaları da Dahil) harç ücreti Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 751,70 TL
  “B1, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, G, M” sınıfları için harç ücreti Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 1254,20 TL ödeme yapılması gerekmektedir.

  Kaynak: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Ehliyet Yenileme Randevu Alma Numarası ALO 199

  Ehliyet Yenileme Randevu Alma Numarası ALO 199

  Ehliyet yenileme isteyen vatandaşlarımız ehliyetini yenilemek için nasıl yenilerim düşüncelerine kapılmaktadırlar. Ehliyet yenileme işlemi göründüğü kadar göz korkutacak işlem değildir. Gerekli evrakları hazır ettiğiniz takdirde Ehliyet randevu alma işlemi yapmaları gerekmektedir. Ehliyet alacak vatandaşlar Ehliyet randevu alma işlemlerini iki yöntem ile kolayca yapabilecekler. Randevu alma işlemlerini ister internet üzerinden isterlerse de ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezlerinden alabilecekler. Yeni ehliyet sahibi olacak vatandaşlar online olarak randevu.nvi.gov.tr adresinden giriş yapıp randevu alma işlemlerini yapabilirler. Nüfus Müdürlükleri kimlik, pasaport ve sürücü belgeleri verilebiliyor. Randevu alıp yenileme işlemi yapmak isteyen vatandaşların hazırlaması gerektiği evraklar listesine haberimizin orta kısmında tıkla ibaresiyle belirtilen sekmeden ulaşabilirsiniz.

  Ehliyet Yenileme Randevu Alma Numarası

  Ehliyet yenileme işlemi yapacak vatandaşlar nüfus müdürlüklüğüne gitmeden önce yapılacak işlemler arasında sağlık raporu alma işlemi vardır. Sağlık raporunu aile hekiminden alabilir. Aile hekimi gerekli ekipman olmaması devlet hastanesine sevki gerekli gördüğü durumlarda devlet hastanesine sevk edebilir. Aile hekimine gitmek dışında dahiliye ve göz doktoru bulunan tüm devlet hastanelerinden de randevu alıp ehliyet yenileme için sağlık raporu alabilir. Sağlık raporu alma işlemini yapanlar nüfus müdürlüğünün Alo 199 Vatandaş Etkileşim Merkezinden ehliyet yenileme randevusu alıp eski ehliyetlerini yenileme işlemi yapabilir. İnternet üzerinden randevu almak isteyen vatandaşlar ''randevu.nvi.gov.tr'' internet sitesinden açılacak sayfadan randevu butonuna bastıktan sonra ehliyet randuvu sekmesine tıklayarak işlemlerinizi devam edebilirsiniz. Daha sonra almak istediğiniz şehir ve Nüfus Müdürlüğünden ehliyet randevusu alacağınız yeri belirleyerek randevunuzu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Tıkla Ara Alo 199

  Önemli: Randevu seçenekleri olarak kendi adınıza, babanızın adına, annenizin adına, kardeşinizin adına, oğlunuzun adına, kızınızın adına ve vasisi olduğunuz kişi adına randevu almanız mümkündür. Randevuyu alacak kişi toplam 6 birey için randevu alabilmektedir. Ehliyet için randevu alanlar T.C. Kimlik Kartı randevusu da alabilmektedir. Bunun için almak istediğiniz kişilerin yanındaki bulunan kutucuğu işaretleyiniz.

  Ehliyet Yenilemek İçin Gerekli EvraklarTıkla Öğren !

  Ehliyet Randevu Nasıl İptal Edilir

  Randevu günü ve saatinde nüfus müdürlüğünde olamayacaksanız ehliyet randevunuzu iptal etmeniz gerekiyor yapmanız gereken randevu aldığınız yere TC Kimlik no, Ad Soyad ve Güvenlik kodunu girdikten sonra ''iptal'' yazan butona tıklamanız durumunda almış olduğunuz randevunuz iptal edilecektir.

  İlgili Haber: Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

  Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilerden yararlanarak ehliyet randevu alma numarası arayabilir ve canlı destek hattından size en uygun olan günü seçerek Nüfus Müdürlüğü'nde randevunuzu alabilirsiniz. Ayrıca bu sayfada yer alan bağlantıya giderek de online işlemlerden ehliyet değişimi için randevunuzu alabilirsiniz. Aşağıda yer alan ehliyet değişimi ile ilgili konulara da göz atabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.ehliyetaraba.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap