Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ehliyet sınavını geçtikten sonra ehliyet alma süresi 2023

  1 ziyaretçi

  ehliyet sınavını geçtikten sonra ehliyet alma süresi 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ehliyet Sınavını Kazandıktan Sonra Yapılacak İşlemler

  Ehliyet Sınavını Kazandıktan Sonra Yapılacak İşlemler

  En Plaza Saray Mah. Akgül Sokak. No:1 Kat:9 Ümraniye – İSTANBUL

  [email protected]

  Yazı kaynağı : www.sigortambir.com

  Ehliyet sınavını kazandım ne yapmalıyım?

  Ehliyet Sertifikalarının Geçerlilik Süresi Kaç Yıldır?

  Ehliyet sertifikalarının geçerlilik süresi ne kadar?

  Teorik sınavı ve direksiyon sınavını başarıyla tamamladıysanız sürücü kursunuz tarafından hazırlanan belgeler, İlçe veya İl Milli Eğitimin ilgili birimlerine gönderiliyor.

  Burada yapılan işlemler neticesinde ehliyet sertifikası hazır hale getiriliyor. Bu yazımızda sizlere ehliyet sertifikalarının geçerlilik süresinden ve ehliyet sertifikalarının ne kadar zamanda elinize ulaşabileceğinden bahsedeceğiz. 

  29 Mayıs 2013 tarihinde yayınlanan Sürücü Kursu Yönetmeliğine göre: en çok 2(iki) sene içinde ehliyet sertifikanızı ehliyet belgesine dönüştürmeniz gerekiyor. Fakat bazı mağduriyetler oluşma ihtimaline karşın sertifikanız hazır olduktan sonra fırsat bulduğunuz zaman ehliyetinizi alınız. Önerimiz bir sene içerisinde ehliyet sertifikanızı ehliyet belgesine dönüştürmeniz yönündedir.

  Hayır, ehliyet sertifikasının trafikte resmi bir geçerliliği yoktur. Kaza yaptığınız zaman ehliyetsiz gibi işlem yapılır. Bunun yanında denetimlerde yakalanırsanız cezai işlem uygulanır. 

  Ceza ücretleri için tıklayınız.

  Aslında en çok merak edilen sorulardan biri budur. Direksiyon sınavına girip başarılı olduktan sonra, süreciniz başlar. Bu süreci siz değerli sürücü adayları veya sürücü kursları değiştiremezsiniz. MEB tarafından gerekli belgelerin onaylanması ve sertifikaların hazırlanma sürecinin hızıyla ilgilidir. Fakat yine de ortalama bir süre verecek olursak. Tahmini olarak direksiyon sınavında başarılı olduktan sonra, 1 veya 2 hafta içinde ehliyet sertifikası hazır olur. 

  Ehliyet sertifikasını ehliyet belgesine dönüştürmezseniz belgeniz iptal olur. Bu durumda her şeyi sil baştan yapmanız gerekiyor. Yeniden sürücü kursuna yazılıp, teorik sınava ve ardından direksiyon sınavına girecekseniz. Başarılı olursanız tekrar ehliyet sertifikası verilecek. 

  Harç ücretleri yüksek olduğu için, sürücü adayları ehliyet sertifikalarını hemen ehliyete dönüştürmekten kaçınıyor. Ehliyet sertifikanızı en çok 2 yıl dolmadan ehliyet belgenize dönüştürünüz. 

  Sürücü belgeleri ise ehliyet sınavını kazandıktan sonra ortalama 1-2 hafta içinde hazır oluyor. 

  Ehliyet harç ücretleri ne kadar?

  Ehliyet randevu nasıl alınır?

  Yazı kaynağı : ehliyetsinavihazirlik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap