Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ehliyet affı alkolü kapsıyor mu

  1 ziyaretçi

  ehliyet affı alkolü kapsıyor mu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2023 Ehliyet affı TBMM'de yasalaşacak mı? İşte detaylar

  2023 Ehliyet affı TBMM'de yasalaşacak mı? İşte detaylar

  Trabzon Haber - Haber61 Hakkında

  Yıllardan bugüne kadar takipçilerimizin sayesinde Türkiye'nin en çok okunan bölgesel haber sitesi olma başarısını yakalayan Haber61, internet radyosu ve internet televizyonu atılımlarıyla da yine bir adım önde olduğunu ispatlamıştır. Sitemizde Trabzon haberlerinin yanı sıra Trabzonspor haberleri, Karadeniz, ve Türkiye'den gelişmelerin yanı sıra siyasi ve yaşama dair haberlere de yer verilmektedir. Bu bağlamda hiç bir siyasi düşünceye veya hiçbir kimseye taraf olmadan yolumuza ilerlerken açıkça tarafımızın yalnızca Trabzonspor olduğunu ilk günden bugüne vurgulamayı sürdürmekteyiz.

  Habercilik anlayışımızı hızlı,doğru ve güncel bilgiler ışığında ilerleterek sizlere en doğru haberi ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. Haber61 yalnızca Trabzon'dan değil yurdun dört bir yanından ve Dünya'nın bir çok ülkesinden takip edilmektedir. Yurt içerisinde büyük illerde temsilcilerimiz bulunmakla birlikte yine Avrupa'da da temsilcilerimiz yer almaktadır. Hergün onbinlerce kişinin ziyaret ettiği ve her ay 30 milyonu bulan sayfa gösterimiyle alanında zirvede bulunan Haber61 sizlere çok sayıda personeliyle hizmet etmektedir.

  Spor, bölge haberlerini takip eden muhabirlerimizin yanı sıra canlı yayın aracıyla bölgeyi baştan aşağıya gezen canlı yayın ekibimiz haber peşinde koşmaktadır. Her gün yaklaşık 18 saat haber akışını kesintisiz sürdürerek hizmetini sürdüren Haber61 ayrıca 24 saat HD kalitesiyle Haber61 TV'den sizlere ulaşmaktadır.

  Sosyal medyanın henüz yaygınlaşmadığı yıllardan itibaren dimdik ayakta duran Haber61, ne yazıkki habercilik yerine internetin hilelerini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışanların sürekli saldırısına uğramaya devam etmektedir. Ancak Haber61, ucuz yolları deneyen bu kişilere her defasında heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdürüyor. Gelişmiş server yapısıyla gücümüze güç katarak dimdik ayakta durmayı sürdürürken sizlerin habere ulaşma özgürlüğünü kimsenin kısıtlamasına hiçbir zaman izin vermeyerek yolumuza devam ediyoruz.

  Haber61, kurulduğu 2006 yılından bugüne Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber konusunda gerek aldığı ödüllerle gerekse de habercilik anlayışıyla alanında lider olduğunu defalarca kanıtlamıştır.

  Trabzon Hakkında

  Karadeniz coğrafyası ve konumu ile Türkiye’nin önemli bölgeleri arasında yer almaktadır. Doğal kaynaklarından üretilen ürünlere kadar önem teşkil eden bu bölgenin halkı da sıcak kanlı insanları ile bilinen bir bölge oluşmaktadır. Karadeniz’in önemli şehirleri bulunmaktadır. Bu şehirlerinden bir tanesi de Trabzon şehridir. Trabzon geçmişi ile önemli bir şehir konumundadır.

  Trabzon şehir gelişmiş olması ve sanayisi ile de ön planda yer alır. Sitemiz sayesinde şehirle alakalı bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin önemli yerlerini ve gezilmesi gereken yerleri de öğrenerek kendinize bir gezi planı çizebilirsiniz.Bu sayede şehir ile ilgili tüm güncel bilgilere kısa süre içerisinde ulaşım sağlarsınız.yöre insanları yardım ve dayanışmayı seven bir toplum olmaktadırlar.

  Yardımlaşmayı ve dayanışmayı seven bir toplum olarak bilinen bu halk için her övgüyü hak ettiklerini söylemek yanlış olmaz. Ayrıca yöre halkı kendilerine has damak tadı ile bütün ülkenin beğenisini kazanmıştır. Karadeniz denizine has olan hamsi balığı ile birçok yemek çeşitleri bulunan bu yörede her sofrada özellikle kış aylarında hamsinin olmadığı bir sofra bulamazsınız.

  Kadın erkek ayrım olmadan çalışan bir toplumdur. Kadınları da en az erkekleri kadar işçilik yapar ve gelir için evlerine katkı sağlarlar. Ayrıca kadınların çoğu yine çiftçilik yaparak geçim elde ederler. Bu açıdan bakıldığı zamanda yine çok başarılı bir toplum olduklarını söylemek yanlış olmaz.

  Kışları çok fazla yağış alan bu bölgede gezmek için öncelikle Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan dışarı çıkılmamasında fayda vardır.Şehri dolaşmanın keyfini çıkarmak için her karışını gezmek ve tarihi eser yerlerini keşfetmek sizleri faklı diyarlara götürecektir.Yapılan araştırmalara göre ülke geneli olarak en çok doğal yapıya sahip olunan bu bölgede yaşam yaşı daha uzun olmaktadır. Yani yöre insanları ülke geneli olarak daha uzun ömürlü bir yaş oranına sahiptir. Sebebi ise bölge genelinin toprak ile ilgilenmesi ve çok fazla doğa ile iç içe olunmasından geldiği söylenmektedir. Bu sayede oldukça avantajlı olan bu bölgede yaşamak için gün sayan kişi ve bireylerin olduğu bilinmektedir. Ayrıca çok fazla yağış alan bir bölge olmasından ötürü toprak verimliliği ve zenginliği bakımından da diğer bölgelere oranla daha zengin bir toprak yapısı bulunur.

  Yazı kaynağı : www.haber61.net

  Torba yasada ehliyet affı var mı, kapsamı ne? TBMM’den geçti mi? Alkolden alınan ehliyete af çıkacak mı? Ehliyet affı son dakika ÇIKTI MI? - Galeri - Takvim

  Torba yasada ehliyet affı var mı, kapsamı ne? TBMM’den geçti mi? Alkolden alınan ehliyete af çıkacak mı? Ehliyet affı son dakika ÇIKTI MI? - Galeri - Takvim

  MHP'DEN EHLİYET AFFI AÇIKLAMASI

  MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, ehliyet affı konusunda yaptığı açıklamada, "Bir defaya mahsus olarak ölümlü kazaya sebebiyet vermemiş olan, özellikle şoförlerimiz için bir ehliyet affını yılbaşından önce çıkarmanızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Alkolden Ehliyet Kaptırma

  Alkolden Ehliyet Kaptırma

  Alkolden Ehliyet Kaptırma | Affı Torba Yasada Ehliyet Affı 2022

  Alkolden ehliyet kaptırma affı ehliyetine el koyulan vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında. Türkiye’de sürücüler her kural ihlalinde bulunduğunda ceza puanı veriliyor. 1 senede 100 ceza puanına sahip olan sürücülerin ehliyetlerine el koyulur. Bu durumda trafiğe çıkmaları yasaklanır. Alkollü araç kullandıkları tespit edilen vatandaşlara ise 5 sene içinde 1 kez bu suç işlenmiş ise 6 aya kadar trafiğe men cezası uygulanır. Peki Alkolden ehliyet kaptırma affı var mıdır? Bu af için hükümet çalışma yapıyor mu? Merak ettiğiniz tüm detaylar içerikte!

  Alkolden Ehliyet Kaptırma Affı 2022

  2021 senesinde Alkolden ehliyet kaptırma affı hususunda henüz net bir karar verilmiş değil. Alkollü araç kullananlar emniyet güçleri tarafından tespit edildiğinde ehliyetlerine el koyulur. 5 sene içinde bu suçun 2 kez işlenmesi durumunda 2 yıl ehliyetleri alınır. Beş sene içinde 3’ün üzerinde alkollü araç kullanan kişilerin ise 5 yıl ehliyetlerine el koyuluyor. Alkolden ehliyet kaptırma affı uygulanacak mı?

  Eğer vatandaşlar verilen cezaya rağmen trafiğe çıkarlarsa hapis cezası ile karşılaşır. Alkolden ehliyet kaptırma affı özellikle mesleği şoförlük olan vatandaşların talepleri arasında. Ehliyetine el koyulan çok sayıda vatandaş cezalarının af edilmesini talep eder. Gerek sosyal medya platformları gerekse dilekçe siteleri üzerinden insanlar siyasilere taleplerini duyurmak ister. Alkolden ehliyet kaptırma affı çıkarsa vatandalar tekrar trafiğe çıkma hakkına sahip olabilecek.

  Genel Af Ehliyet

  Genel af ehliyet için CHP Niğde milletvekili olan Ömer Fethi Gürer kanun teklifi hazırladı. Gürer tarafından hazırlanan kanun teklifine göre;

  1-13/10/1938 tarihli 2918 sayılı olan Karayolları Trafik kanununa geçici madde;

  Geçici Madde 26; Sürücü belgeleri ellerinden alınmış olan kişiler 47’inci, 51’inci, 118’inci maddelere göre içinde ölümle sonuçlanan trafik kazasına asli kusurlu sıfat ile karışmış kişiler, uyuşturucu – uyarıcı madde aldığı belirlenen sürücüler muaf tutulmak üzere bir defaya mahsus olarak sürücü belgesi iade edilir. Kanun yayın tarihinde yürürlüğe girecek. Kanun hükümleri ise Cumhurbaşkanı tarafından yürütülür. Alkolden ehliyet kaptırma affı ile ilgili değil genel af ehliyetle ilgili bir öneridir.

  Alkolden ehliyet kaptırma affı vatandaşların merakla beklediği kanunlar arasında. Ancak şu anda bu durum söz konusu değil.

  Ehliyet Alma Koşulları; Sürücü belgesi alabilmeniz için gerekli olan tüm şartlar Karayolları Trafik Yönetmeliğinin belirlediği 76. Madde içerisinde yer alır. Şartlar şu şekildedir;

  Ehliyet sınavı iki aşamalıdır. Birinci aşama yazılı test sınavı. Bu sınavdan geçer not alan sürücü adayları ikinci teste tabi tutulur. İkinci test ise direksiyon sınavıdır. Direksiyon sınavından da daha önceden belirlenen geçer notu alanlar ehliyet alma hakkına sahip olur. Alkolden ehliyet kaptırma affı ehliyet alan, ehliyetleri alkollü araç kullandıkları için elinden alınan sürücülerin talepleri arasında yer alıyor.

  Alkolden ehliyet kaptırma affı için belirtilen talepler sosyal medya hesapları üzerinden hükümet yetkililerine duyurulmaya çalışılıyor. Ancak bu af için belirtilen yeni bir kanun henüz söz konusu değil.

  Facebook, Twitter gibi birçok sosyal medya hesapları üzerinden Alkolden ehliyet kaptırma affı adına özel sayfalar açıldı. Bu sayfalarda ehliyetleri çeşitli nedenlerle ellerinden alınan sürücüler buluşuyor. Ehliyetleri alınan sürücüler Alkolden ehliyet kaptırma affı konusunda taleplerini duyurmayı hedefler.

  Alkolden ehliyet kaptırma affı var mı? Genel ehliyet affı uygulanacak mı? Yeni yasa tasarısında en çok merak edilen konular arasında yer alır.

  Torba Yasada Ehliyet Affı Var Mı?

  Torba yasada ehliyet affı yok. Torba yasa, kanunların parlamentodaki görüşmeler sonucunda hazırlanan değişimlerini ifade eder. Genellikle kamuya dair borçların yapılandırılmasını, sosyal güvenlik ve temel haklarla ilgili konuların düzenlenmesini kapsar. Bu durumda kamu kurumları kanuni düzenlemelerini parlamantoya sunarlar. Tasarıların ise hazırlık süreçleri Maliye Bakanlığınca tertiplenir. 1 milyon kişi Alkolden ehliyet kaptırma affı bekliyor.

  Yüz ceza puanını doldurmuş olan, alkollü araç kullanmadan ya da çeşitli sebeplerden dolayı ehliyeti alınan sürücüler bu af için taleplerde bulunuyor. Ancak bazı trafik suçları affedilmeyecek suçlar arasında. Örneğin alkolden ehliyeti alınanlar karşı tarafa maddi manevi zarar vermiş olabilir. Daha kötü sonuçlar ise ölüme sebebiyet vermek olarak gösterilir. Türkiye’de alkolden ehliyet kaptırma affı %100 uygulanamaz olarak görülüyor. Özellikle seçim dönemi için binlerce sürücü alkolden ehliyet kaptırma affı konusundaki haberlere dikkat kesiliyor.

  Alkolden ehliyet kaptırma affı için önerge İçişleri bakanı olan Süleyman Soyluya sunuldu. İhlaller sebebiyle ehliyetleri ellerinden alınan sürücülere af gelip gelmeyeceği noktasında henüz bir cevap alınmadı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada Soylu talepleri duyduğunu ancak henüz bir karar olmadığını belirtti.

  Alkolden ehliyet kaptırma affı torba yasada yer almıyor. Fakat talepler çoğunlukta. Çok yakında bu konuda net kararlar verilecek.

  Sürücü Belgesi Affı 2022

  Alkolden ehliyet kaptırma affı 2021 senesinde de en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Sürücü belgesi ellerinden alınan vatandaşların talepleri henüz değerlendirilmedi.

  Hangi durumlarda Ehliyet Geri Alınır; Trafik kurallarına uyum sağlanması mal ve can güvenliğinin korunması adına son derece önemlidir. Alkolden ehliyet kaptırma affı var mı? Ehliyete el konulması kalkıyor mu? Sıklıkla merak edilen sorular arasında. Öncelikle hangi durumlar ehliyet geri alınır bilinmesinde yarar var. Buna göre;

  Sürücünün 0.50 promil alkol aldığı tespit edildiğinde ise 700 TL ceza uygulanır. Ayrıca 6 ay süre ile ehliyete el koyulur. Alkolden ehliyet kaptırma affı konusunda henüz net bir karar söz konusu değildir. Sürücü belgenizi geri almak adına trafik birimine, trafik denetleme şube müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz.

  Alkolden ehliyet kaptırma affı konusunda bir karar yok. Ancak sürücüler bu affın gelmesini bekliyor.

  İlginizi Çekebilir;

  https://mehmetalihelvaci.av.tr/akil-sagligi-veya-zayifliginin-ceza-ehliyetine-etkisi.html

  https://mehmetalihelvaci.av.tr/ceza-hukukunda-genel-af-ve-ozel-af.html

  https://mehmetalihelvaci.av.tr/olumle-sonuclanmis-trafik-kazalarina-mahkemede-nasil-cezalar-veriliyor.html

  https://mehmetalihelvaci.av.tr/yasa-disi-bahis-cezasi-hangi-durumlarda-alinir.html

  https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinsel-istismar-sucu-ve-cezasi.html

  Yazı kaynağı : mehmetalihelvaci.av.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap