Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ego öğrenci kartı geçerlilik süresi

  1 ziyaretçi

  ego öğrenci kartı geçerlilik süresi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sıkça Sorulan Sorular

  1. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur YAVAŞ’ın öğrencilerimize destek sağlamak amacıyla başlattığı, Aktif Öğrenci (İndirimli) Ankarakart’lara uygulanan abonman uygulaması, 18.10.2019 tarih ve 2019/87 E. sayılı UKOME Kararı ile başlatılmıştır.

  2. Öğrenci Abonman uygulaması, 60 TL karşılığında 200 biniş hakkı verir. Yapıldığı tarihten itibaren 30 gün geçerlidir ve bir sonraki ayın aynı günü, aynı saatte sona erer.

  3. Abonman uygulaması şehir içi hizmet veren EGO, Özel Halk Otobüsleri (ÖHO), Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA), Metro, Ankaray ve Teleferik’te geçerlidir (Tam Ankarakart 3,25 TL, Öğrenci Ankarakart 1,75 TL olarak uygulanan). Fiyat tarifesi farklı olan dış ilçe ve mahallelere hizmet veren EGO, ÖHO, ÖTA’larda geçerli değildir (Şehir içi ücret tarifesinden farklı tarife ile uygulanan). Bu hatlarda belirlenen ücret tarifesi üzerinden kullanılan Ankarakart bakiyesinden tahsil edilmektedir.

  4. Başkentray’ın TCDD uhdesinde bulunması nedeniyle, Öğrenci Abonman uygulaması, bu araçlarda geçerli değildir. Ancak bu konuda ilgili kurum ile   görüşmeler devam etmektedir. TCDD tarafından kabul edilmesi halinde öğlencilerimize bilgilendirme yapılacaktır.

  5. Öğrenci Abonman uygulamasından faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın Aktif Öğrenci (İndirimli) Ankarakart’ının olması gerekmektedir. Örgün öğretimde yaş sınırı olmaksızın, Açık Lise ve Açık Öğretim öğrencilerinde 27 yaş sınırı (28 yaşından gün almamak) şartı aranmaktadır.

  6. Abonman uygulamasından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz, kiosk cihazlarımızdan kredi kartıyla ve tüm Metro istasyonlarımızda bulunan Ankarakart Gişelerimizden nakit olarak işlem yapabilirler. Online uygulamalardan KVKK nedeniyle Öğrenci Ankarakart’larına abonman uygulaması yapılamamaktadır.

  7. Öğrencilerimizin hat veya istasyonlarda Abonman kartlarını aynı validatörde ilk kullanımlarından hemen sonra ikinci kez kullanmaları mümkün değildir. İlk kullanım ile ikinci kullanım arasında 30 dakika geçmesi gerekmektedir.

  8. Abonman uygulaması şartları belli olup kamuoyu ile gerekli paylaşım yapılmıştır. Bu nedenle abonman uygulamasından faydalanan vatandaşlarımız, uygulama şartlarını kabul etmiş sayılır. Abonman şartları nedeniyle ücret iadesinin yapılması ya da bir sonraki aya binişlerin aktarılması mümkün değildir.

  9. Öğrenci Ankarakart’ın kaybedilmesi, çalınması ya da kırılması durumunda, Başkent 153 üzerinden ya da Kart İşlem Merkezlerine bizzat başvuru yapılarak yenisi çıkarılabilmektedir. Yeni Öğrenci (İndirimli) Ankarakart çıkarma işleminden 48 saat sonra, öğrencinin bizzat Kart İşlem Merkezlerine başvuru yaparak bakiye ve abonman binişlerini yeni Ankarakart’ına aktarması gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.ego.gov.tr

  2020 2021 Yılı Öğrenci Vize İşlemleri Başladı

  2020 2021 Yılı Öğrenci Vize İşlemleri Başladı

  2020-2021 YILI ÖĞRENCİ VİZE İŞLEMLERİ BAŞLADI

  EGO Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan, öğrenci kartı kullanan vatandaşlarımızın öğrencilik durumlarının aktif olup olmadığı ile ilgili her yıl yaptırmış olduğu vize işlemi, 2020-2021 yılı için 26 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla başlamıştır.

  Yapılacak olan vize işlemlerinin geçerlilik süresi 30 Eylül 2021 tarihi olup vatandaşlarımız, öğrenci kart vize işlemlerini 30 Eylül 2020 tarihine kadar Metro ve ANKARAY istasyonlarında bulunan Smart ve Mini bankolardan ücretsiz olarak yapabileceklerdir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Yazı kaynağı : m.ego.gov.tr

  Öğrencilere Abonman İndirimli Kart Dönemi

  Öğrencilere Abonman İndirimli Kart Dönemi

  ÖĞRENCİLERE ABONMAN İNDİRİMLİ KART DÖNEMİ

  BAŞKENTLİ ÖĞRENCİLER İÇİN AYLIK ABONMAN İNDİRİMLİ KART DÖNEMİ BAŞLADI...

  -ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN BAŞKENT’TE OKUYAN ÖĞRENCİLERİN EKONOMİSİNE DESTEK OLMAK AMACIYLA VERDİĞİ MÜJDE 20 EKİM’DEN İTİBAREN HAYATA GEÇİYOR

  -MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE YÜKSEKÖĞRETİM KURULU SİSTEMİNE KAYITLI OLAN YAKLAŞIK 250 BİN 27 YAŞ VE ALTI ÖĞRENCİLER, AYLIK 60 TL KARŞILIĞINDA 200 BİNİŞLİK ABONMAN KARTI KULLANABİLECEK

  -AYLIK ABONMAN VE MEVCUT İNDİRİMLİ ÖĞRENCİ ANKARAKARTINA BAKİYE YÜKLEMEDE OLDUĞU GİBİ AYNI ANDA AYLIK 60 TL KARŞILIĞINDA 200 BİNİŞLİK KONTÖR YÜKLENEBİLECEK

  -TÜRKİYE’DEKİ EN EKONOMİK KARTLARDAN BİRİ OLACAK VE ANKARA’DA İLK KEZ UYGULANACAK AYLIK ABONMAN ÖĞRENCİ KARTI; EGO OTOBÜSLERİ, METRO, ANKARAY VE TELEFERİKTE GEÇERLİ OLACAK

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te okuyan öğrencileri sevindiren bir karara daha imza attı.

  Öğrencilerin ekonomisine destek olmayı sürdüreceklerini belirten Başkan Yavaş’ın talimatıyla, 20 Ekim’den itibaren 60 TL karşılığında 200 binişlik aylık abonman öğrenci kartı kullanılmaya başlandı.

  ANKARA’DA BİR İLK

  Türkiye’deki en ekonomik abonman kartlarından biri olarak gösterilen ve Ankara’da ilk kez kullanılacak “Aylık Abonman İndirimli Kart” uygulamasından Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu sistemine kayıtlı olan 27 yaş ve altı öğrenciler yararlanabilecek.

  Aylık Abonman ANKARAKARTI’na bakiye yüklemede olduğu gibi aynı anda aylık 60 TL karşılığında 200 binişlik (biniş birim adedi 0,30 kuruş) abonman kontör hakkı yüklenecek. Mevcut İndirimli Öğrenci ANKARAKART’ı olanlar bu kartı aynı zamanda aylık abonman öğrenci kartı olarak da kullanılabilecek. Sistem önceliği 200 binişlik aylık abonman öğrenci kartına verecek. 200 binişlik kullanım hakkının bitmesi halinde mevcut indirimli öğrenci ANKARAKART ya da aylık abonman ANKARAKART devreye girecek.

  YAKLAŞIK 250 BİN ÖĞRENCİ YARARLANACAK

  Yaklaşık 250 bin öğrencinin kartına uygulanacak Aylık Abonman uygulamasına ilk olarak;

  -Kart İşlem Merkezleri (Kızılay, Akköprü, Dikimevi, Beşevler ve EGO Genel Müdürlüğü) ile kent genelinde bulunan 197 kiosk cihazında 20 Ekim 2019,

  -436 adet bayi ve 30 ANKARAKART gişesinde 1 Kasım 2019 tarihinde,

  -On-line başvurularda ise 15 Kasım 2019 tarihi itibariyle geçilecek.

  EGO OTOBÜSLERİ, ANKARAY, METRO VE TELEFERİK’TE GEÇERLİ

  Aylık Abonman İndirimli kart Özel Halk Otobüsleri hariç sadece EGO Otobüslerinde, Metro, ANKARAY ve Teleferikte geçerli olacak.

  Abonman öğrenci kartında aynı araç ve istasyonda birinci ve ikinci biniş arasında 30 dakika süre tanınacak. 30 dakika içinde ikinci biniş yapılırsa abonman uygulaması kullanılamayacak.

  Aylık Öğrenci Abonman kartı, alış tarihinden itibaren bir sonraki ayın aynı günü saat 23.59’a kadar geçerli olacak.

  ABONMAN KARTA GEÇİŞ İÇİN KOLAYLIK

  EGO Genel Müdürlüğü uygulamanın ilk olması ve oluşabilecek yoğunluğun önlenmesi amacıyla abonman yükleme işlemlerini öğrenciler için kolaylaştırdı.

  Kiokslarda 20 Ekim’den itibaren yükleme yapabilecek olan öğrenciler, Kart işlem merkezlerinde ise altyapı işlemleri tamamlanıncaya kadar TC Kimlik numaralarının son hanesine göre aşağıda belirtilen tarihlerde yükleme yapabilecek:

  -TC Kimlik Numaraları sıfır (0) ile biten öğrenciler 21-22 Ekim,

  -TC Kimlik Numaraları iki (2) ile biten öğrenciler 23-24 Ekim,

  -TC Kimlik Numaraları dört (4) ile biten öğrenciler 25-26 Ekim,

  -TC Kimlik Numaraları altı (6) ile biten öğrenciler 27-28 Ekim,

  -TC Kimlik Numaraları sekiz (8) ile biten öğrenciler 30-31 Ekim,

  Yazı kaynağı : m.ego.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap