Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ege öğrenci bilgi sistemi

  1 ziyaretçi

  ege öğrenci bilgi sistemi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ege Üniversitesi Bilgi Sistemi

  İletişim - Ege Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı , Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü Binası Bornova İZMİR

  Tel: 0232 311 33 01 Faks: 0232 373 46 11

  E mail:[email protected]

  Bu site Internet Explorer 9 ve üzeri ile uyumludur.

  @BIDB-2017-Ege Üniversitesi Her hakkı saklıdır.

  Yazı kaynağı : bidb.ege.edu.tr

  Ege Üniversitesi

  Haziran

  14

  Yazı kaynağı : egeweb.ege.edu.tr

  Ege Üniversitesi

         İnovasyon, dijitalleşme ve Ar-Ge alanında birçok önemli uygulamayı hayata geçiren Ege Üniversitesi, yükseköğretim kurumlarına örnek olacak bir ilke daha imza attı. Üniversite genelinde kullanılan tüm dijital sistemleri SSO üzerinden tek şifre ile erişilebilir hale getiren Ege Üniversitesi, şimdi de SSO Servisine e-devlet entegrasyonunu sağladı.

         Üniversite genelinde kullanılan tüm dijital sistemlere tek bir şifre ile merkezi bir noktadan erişilebilmesi için SSO (Single Sign-On=kimlik.ege.edu.tr) sisteminidevreye sokan Ege Üniversitesi;  kimlik.ege.edu.tr adresine e-devlet ile giriş seçeneğini ekledi. Ege Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri artık tek şifrelerine ek olarak e-devlet şifrelerini kullanarak da kimlik.ege.edu.tr adresine giriş yapmaya başladı. Bu giriş yöntemi ile şifresini unutan çalışan ve öğrenciler yalnızca e-devlet şifresine sahip olmaları halinde hesaplarına kolaylıkla erişebilecekler. Sistemde birden fazla kullanıcısı bulunanlar hangi hesapları ile giriş yapacaklarını da seçebilecekler.

       Bir yıllık görev süresi içerisinde Ege Üniversitesinin dijital dönüşüm için yoğun gayret gösteren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “ Ege Üniversitesi olarak devletimizin hedefleri doğrultusunda dijital dönüşüm konusunda gerekli teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, verdiğimiz hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasına önem veriyoruz. Üniversitemizde öğrencilerimiz ve çalışanlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlara ve toplumun bütün kesimlerine yönelik verilen hizmetlerin kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması için bir dizi yeni uygulamayı hayata geçirdik. Çalışanlarımıza yönelik uygulamaya soktuğumuz EDYS, EBYS, Avesis, Bapsis, Elektronik Randevu Sistemi, Turkuaz Masa ve bunlar gibi tüm birimler tarafından kullanılan sistemlerin tamamını SSO üzerinden tek şifre ile çalışabilecek hale getirdik. Şimdi dekimlik.ege.edu.tr adresine e-devlet ile giriş seçeneğini ekledik” diye konuştu.

  Yazı kaynağı : ege.edu.tr

  E.Ü. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

  Haziran

  14

  Yazı kaynağı : oidb.ege.edu.tr

  ege üniversitesi öğrenci bilgi sistemi

  Ege Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

  Öğrencilerimizin Dikkatine,
  2011-2012 güz yarıyılı not girişleri ve bundan sonraki tüm işlemler yeni bilgi sistemimiz “http://ebys.ege.edu.tr” adresinden yapılacağı için; siz öğrencilerimizin şifre oluşturmak için sisteme giriş yapması gerekmektedir.
  Yeni sisteme giriş için uygulanacak adımlar:
  1.    http://ebys.ege.edu.tr adresinden “İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız.” butonunu tıklayarak, T.C.Kimlik No, Baba Adı, Doğum Tarihi bilgilerini doldurarak; kullanıcı adınızı  ve  5 dk. içinde kullanılması gereken geçici şifrenizi alınız.
  2.    Kullanıcı adınızı ve geçici şifrenizi girdikten sonra kalıcı şifrenizi ve güvenlik sorunuzu oluşturunuz.
  •    Yeni şifrenizin sekiz karakterden az olmaması ve en az bir harf, bir rakam ve  bir özel karakter kullanılması gerekmektedir. Kullanılabilecek özel karekterler: (!/^+’%&=?*_-\)
  •    Bu adımda e-posta adresinizi ve sizinle iletişime geçebileceğimiz telefon numaralarınızı girmeniz zorunludur. Bu bilgilerde ileride değişiklik olması durumunda, bilgilerinizi profil ayarlarından değiştirmeniz gerekmektedir.
  •    İleriki zamanlarda şifrenizi unuttuğunuzda, şifrenizi alabilmek için güvenlik sorunuzu cevaplandırmanız istenecektir. Bu yüzden güvenlik sorunuzu daha sonradan cevabını hatırlayabileceğiniz sorulardan oluşturmanız, sorun yaşamamanız için önemlidir.
  Örnek güvenlik soruları: Çocukluk arkadaşımın adı, ilkokul öğretmenimin adı, ilk evcil hayvanımın adı vb. http://ebys.ege.edu.tr

  KAYIT YENİLEME YAPACAK OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN VE ONAY  İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE   

  2011-2012 eğitim-öğretim yılında üniversitemize yeni  kayıt yaptıran öğrenciler hariç tüm öğrencilerimizin dönem kayıplarının önlenebilmesi ve bu konuda mağdur olmamaları için belirtilen kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme işlemlerini aşağıda belirtildiği şekilde yapmaları gerekmektedir.

  Ders Seçimi,Danışman Onayı ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payının Yatırılması İşlemleri 2011/2012 eğitim öğretim yılında derse kayıtlanacak
  ara sınıf öğrencileri, “
  http://ebys.ege.edu.tr/ linkinden öğrenci bilgi
  sisteminden, öğrenci numarasını ve şifresini girerek sisteme giriş
  yapacaklardır. Giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra ders kaydı için
  aşağıdaki adımlar gerçekleştirilecektir. 

  (1) Kayıt yenileme başlığı seçilecek (ders seçimi için devam tuşuna basmak zorunludur) 

  (2)      Ders seçiminde derslerin AKTS kredileri dikkate alınır. 

  (a)Düzenli öğrenciler(regular) için alınacak derslerin AKTS kredileri toplamı  30’ dur.  

  (b)Düzensiz öğrenciler(irregular) için alınacak derslerin AKTS kredileri toplamı danışmanın onayı ile 42’ye kadar yükseltilebilir veya 1/3 oranında indirilebilir.

  (c)  AGNO’su  en az 3,00 olan ve herhangi bir ders başarısı CC harf notundan düşük olmayan öğrenciler için alınacak derslerin  AKTS kredileri  toplamı  danışmanın  onayı ile 1/3 oranında yükseltilebilir.

  (3)Ders seçiminde üst sınıftan ders alabilmek kriteri; üniversitemize kayıtlı tüm öğrenciler için AGNO’sunun en az  1,80 olmasıdır.  

  (4)  Ders seçimi yapıldıktan sonra kaydet tuşu kullanılarak işlemin ilk kısmı tamamlanır. 

  DANIŞMAN KONTROLÜ

  (5)  Ders seçimi yapan öğrencilerin ders  kayıtları danışmanı tarafında kontrol edilir ve gerekli görülen eklenecek veya çıkartılacak derslerin işlemleri danışman ile birlikte yapılır ve sonucu danışmanı tarafından onaylanır.

  (6)  Yapılan ekleme çıkarmalarda, danışmanlar öğrencinin durumuna göre 2.madde(a, b, c)  göz önünde bulundurmalıdır.

  Yazı kaynağı : www.yksuniversite.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap