Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e okul sınav sonuçları nasıl öğrenilir

  1 ziyaretçi

  e okul sınav sonuçları nasıl öğrenilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  e-Okul öğrenci giriş ekranı| MEB E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş nasıl yapılır? - Haber 7 EĞİTİM

  e-Okul öğrenci giriş ekranı| MEB E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş nasıl yapılır? - Haber 7 EĞİTİM

  Pandemi nedeniyle okullarda geçte olsa sınavlar yapılmaya başlandı. Sınav haftasını geride bırakan İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, öğretmenleri tarafından sınav kağıtlarına verilen notları görüntülemek ve sınav sonuçlarını öğrenmek istiyor. Değerlendirme işlemi sona eren sınav sonuçları e-Okul VBS üzerinden öğrencilerle paylaşılıyor. e-Okul giriş ekranı ile öğrenciler aynı zamanda önümüzdeki haftalarda yapılacak sınav tarihlerini, yıl sonu notlarını, geçmişte aldığı belgeleri ve devamsızlık bilgilerini sorgulayabilir. Özellikle okula yeni başlayan ve alışma sürecinde olan öğrencilerin velileri okula uyum ve diğer aşamalarda çocuklarının notlarını e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile görüntülüyor. Peki e-Okul sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte okullarla ilgili tüm detayları öğrenebileceğiniz e-Okul VBS giriş ekranı…

  E-OKUL ÖĞRENCİ VE VELİ  GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında hayata geçirilen uygulama ile öğrenciler ve aileleri okullarla ilgili birçok detaya e-Okul üzerinden erişim sağlayabilir. Sizde aşağıda bulunan link üzerinden veya e-okul.meb.gov.tr adresinden direkt olarak e-Okul giriş işlemini tamamlayabilirsiniz.

  E-OKUL 2020 GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

  E-okul giriş ekranına ulaşan öğrenciler veya veliler karşılarına gelen ekranda ilk olarak “Resimdeki Rakamlar” bölümüne yukarıda yazan 4 haneli doğrulama kodunu girmeleri gerekmektedir. Bu bölümün hemen aşağısında bulunan kutucuğa ise bilgilerine erişmek istediğiniz “ Öğrenci T.C. Kimlik Numarası” ile birlikte “Öğrenci Okul Numarasını” doğru bir şekilde belirlenen kutucuğa doldurarak “ Giriş” ibaresini seçerek e-Okul’a girişte ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz. 

  Giriş işlemini yaptıktan hemen sonra karşınıza gelen bölümde öğrenciye ait bilgilerin paylaşılmaması ve çalınmaması için  “ VBS Güvenlik Kontrolü” aşamasını geçmeniz gerekmektedir. Bu bölümde öğrenciye ait “ Öğrencinin Nüfusa Kayıtlı olduğu il hangisidir” Öğrencinin okuduğu şube hangisidir”, Öğrencinin doğum günü hangisidir”, Öğrencinin doğum yılı nedir” gibi soruları yanıtlayarak hemen aşağısında bulunan öğrenci fotoğraflarından doğru olanı seçerek giriş işlemini tamamlayabilirsiniz.

  E-OKUL SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

  Giriş işlemini tamamlayan veliler ve öğrenciler karşılarına gelen ekranda  sol bölümde bulunan menü üzerinden öğrenci ve okula ait tüm bilgilere detaylı bir şekilde ulaşabilirler. E-okul sınav sonuçlarını sorgulamak için “ Öğrenci Bilgileri” bölümünün alt kutucuğu olan “Not Bilgisi”ni  işaretleyerek öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılında katıldığı 1. dönem sınavların bilgilerine, hangi tarihte düzenlendiğine kolaylıkla ulaşılabilir. Bütün bu bilgilerin yanında öğrenciye ait devamsızlık bilgileri, sınav bilgileri, haftalık ders programı bilgileri ve alınan belgeler ile yıl sonu notları görüntülenebilir.

  E-OKUL NEDİR, NASIL KULLANILIR?

  e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin birçok konu hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan  yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Öğrencilerin eğitim hayatlarının başladığı tarihten, mezun olduğu yıla kadar yıl sonu notları, sınav bilgileri, aldıkları belgeler e-Okul üzerinden görüntülenebilir. E-okul’da “Veli Bilgilendirme Sistemi” ile birlikte Yönetim Bilgilendirme Sistemi” adı altında iki çeşit giriş yöntemi vardır.  Veliler ve öğrenciler VBS öğrenci giriş ekranını kullanırken, öğretmenler “ Yönetim Bilgi Sistemini kullanarak giriş yapmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında hizmete alınan e-Okul’da aşağıda bulunan işlemleri yapabilirsiniz;

  Öğrenciye ait devamsızlık bilgisi,
  Sınav sonuç (not bilgisi),
  Sınav tarihleri,
  Haftalık Ders Programları,
  Gelişim Raporları,
  Karne Notları,
  Diploma Notu,
  Proje Bilgileri,
  Kayıt Alınması/ Silinmesi Bilgisi,
  Nakil Bilgileri

  E-OKUL MOBİL UYGULAMA NASIL KULLANILIR?

  Telefonlarınızın mobil marketlerinde bulunan e-Okul uygulamasını telefonunuza kurarak öğrencilere ait tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun mobil market arama kısmına “ MEB E-OKUL VBS” yazarak uygulamayı indirebilirsiniz.

  E-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ NEDİR? NASIL GİRİŞ YAPILIR?

  E-okul Yönetim Bilgi Sistemi, öğretmenlerin öğrencilere ait bilgilerini sisteme girdiği bölümdür. Öğretmenlerin yanı sıra okullarda idareci olarak görev yapan müdür, müdür yardımcısı ve diğer yetkililer bu bölümü kullanabilir. E-okul sistemi üzerinde yapılan birçok işlem yönetim bilgi sistemi tarafından onaylandıktan sonra gerçekleşir. Yönetim Bilgi sistemi öğretmenlerin, öğrenciye ait devamsızlık, not, sınav bilgilerini sisteme işlediği yerdir. Sizde aşağıda bulunan adres üzerinden veya e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden giriş yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  e okul sınav sonuçları nasıl öğrenilir? e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi giriş ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise 1 dönem sınav sonuçlarını sorgulama!

  e okul sınav sonuçları nasıl öğrenilir? e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi giriş ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise 1 dönem sınav sonuçlarını sorgulama!

  Ara tatil öncesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ve velileri 1. Dönem sınav sonuçlarını sorgulama başladı. e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden aileler öğrencilerin devamsızlık bilgisi, ders ve sınav notları, ders programı gibi konuların detaylarını öğrenebiliyor. Peki, e okul sınav sonuçları nasıl öğrenilir? e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi giriş ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise 1 dönem sınav sonuçlarını sorgulama…

  E OKUL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

  Milli Eğitim Bakanlığının e-Okul sisteminde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

  E-Okul VBS'ye giriş yapmak için ilk önce "e-okul.meb.gov.tr" adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

  Tüm adımları eksiksiz yapmanız durumunda takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve gibi birçok bilgiye bu sistem üzerinden ulaşmak mümkün.

  E-OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  e Okul üzerinden sınav sonuçları nasıl görüntülenir? e-Okul VBS girişi

  e Okul üzerinden sınav sonuçları nasıl görüntülenir? e-Okul VBS girişi

  E -Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) hem öğrenciler hem de velilere büyük kolaylıklar sağlıyor. Yazılı ve sözlü sınav notlarının yanı sıra devamsızlık bilgisi de VBS üzerinden görüntülenebiliyor. Peki e-okul nasıl kullanılır? E-okula nasıl giriş yapılır? E-okul sisteminde kullanılan hizmetler nelerdir?

  E OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

  E-Okul VBS’den yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapmanız gerekir. Açılan sekmenin üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra ders programı, not bilgisi, karne notu ve geçmiş yılların diploma notu gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

  E-OKUL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

  E OKUL sistemi en sık kullanılma nedenlerinden biri sınav sonuç bilgisi. Hem bir sonraki sınava daha iyi hazırlanmak isteyen öğrenciler hem de karne dönemi kötü bir sürpriz yaşamak istemeyen veliler sınav sonuçlarını sık sık e Okul üzerinden kontrol ediyor. e-okul üzerinden sınav sonucu sorgulaması yapmak için;
  https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giderek öğrencinin t.c. kimlik numarası, öğrencinin okul numarasını sisteme girerek Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmanız gerekmektedir.

  Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencinin sınav sonuçları, sınav günleri, Devamsızlık durumu, ödev ve etkinlik durumu gibi pek çok bilgi de sorgulanabilir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap