Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e okul meslek lisesi alan seçimi sonuçları 2021

  1 ziyaretçi

  e okul meslek lisesi alan seçimi sonuçları 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Alan Yerleştirme Sonuçları Açıklandı.

  2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Alan Yerleştirme Sonuçları Açıklandı.

  2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Alan Yerleştirme Sonuçları Açıklandı.

  2020-2021 eğitim-öğretim yılı alan yerleştirme sonuçlarını E-okul üzerinde öğrencilerimiz kendi kullanıcı şifreleriyle öğrenebilirler. 

   Giriş yapmak için TIKLAYINIZ. ( https://e-okul.meb.gov.tr/ )

  Yazı kaynağı : yolbulanbastugmeslis.meb.k12.tr

  Meslek Lisesi alan seçim sonuçları: MEB e-Okul Alan ve dal seçim sonuçları görüntüleme! - EĞİTİM Haberleri

  Meslek Lisesi alan seçim sonuçları: MEB e-Okul Alan ve dal seçim sonuçları görüntüleme! - EĞİTİM Haberleri

  Meslek lisesi alan seçimi yerleştirme işlemleri Ortaokul başarı puanı (OBP) ve tercih sırası dikkate alınarak yapılacak. Tercih yapan adaylarda OBP eşitli halinde 8,7 ve 6. sınıflardaki Yılsonu Başarı puanı dikkate alınacak. Anadolu Meslek liselerinde alan ve dal seçimleri geçtiğimiz yıllarda 10. sınıflarda yapılıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aldığı yeni karar ile tercihlerin 9. sınıfta yapılacağını açıkladı. 26 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında alan tercihlerini yapan adaylar Alan seçimi sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabını araştırıyor. e-Okul öğrenci girişi ile lise alan seçimi sonuçları öğrenilecek. İşte Meslek Lisesi alan seçimi sonuçları sorgulama ekranı!

  ALAN SEÇİMİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Anadolu Meslek Lisesi, alan seçimi yerleştirme sonuçları e-Okul üzerinden 2 Ekim yani bugün ilan edilecek. Yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar e-Okul üzerinden öğrenci T.C kimlik numarası ve şifreleriyle sonuçları sorgulayabilecek.

  ALAN YERLEŞTİRME SONUÇLARINI İÇİN TIKLAYINIZ

  BOŞ KONTENJANLAR  MERKEZİ SİSTEM İLE YERLEŞTİRME YAPILACAK!

  Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik programlarındaki öğrencilerin 9. sınıf sonunda meslek eğitiminde yetenek ve başarıları, sektörün ihtiyacı, öğrenci ile velilerin istekleri doğrultusunda okul müdürlüğünce yapılacak. Alan tercihleri sonrası yerleştirme işlemleri tercih sırası ve OBP puanları dikkate alınarak öğrencilerin kendi okulu içindeki alanlara yapılacak.

  OBP puanın eşit olması durumunda sırasıyla 8'inci, 7'nci ve 6'ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne, devamsızlık yapılan gün sayısına, tercih önceliğine ve doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak gerçekleştirilecek. Boş kontenjan olması durumunda diğer  okullardan alan tercihi yapan öğrenciler OBP’ye göre merkezi sistem ile otomatik yerleştirilecek.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  E okul ile 9. sınıf Meslek lisesi alan seçimi sonuçları açıklandı mı? 2020 Meslek lisesi alan seçimi sonuçları sorgulama!

  E okul ile 9. sınıf Meslek lisesi alan seçimi sonuçları açıklandı mı? 2020 Meslek lisesi alan seçimi sonuçları sorgulama!

  Her yıl mesleki liselerde gerçekleşen 2020 meslek lisesi alan seçimi sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvimde bugünün tarihi verilmişti. Şimdilerde binlerce 9. Sınıf öğrencisi sonuçlarını öğrenmek adına e okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmaya başladı. Peki, Meslek lisesi alan seçimi 2020 sonuçları açıklandı mı? Meslek lisesi 9. Sınıf alan seçimi sonuçları e okul ile sorgula!

  Meslek lisesi alan seçimi sonuçları için binlerce kişinin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Mesleki liselerde eğitim alan öğrenciler 9. Sınıfın sonunda gelişmek istedikleri alanı seçerek buna uygun olarak eğitimini almaya başlıyor. Bu kapsamda şimdi gözler e okul sisteminden açıklanacak olan sonuçlara çevrildi. Peki, Meslek listesi alan seçimi 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? Meslek lisesi alan seçimi sonuçları ve tüm detaylar…

  2020 MESLEK LİSESİ ALAN SEÇİMİ SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

  Anadolu mesleki ve teknik liselerde gerçekleşen bölüm seçimleri geçtiğimiz haftalarda e okul üzerinden gerçekleşmişti. Bu kapsamda yapılan açıklamaya göre; sonuçların 17 Temmuz tarihinde erişime açılacağı bildirildi…

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap