Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e okul anadolu meslek programı alana geçiş

  1 ziyaretçi

  e okul anadolu meslek programı alana geçiş bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Anadolu Meslek Programı 9 uncu Sınıfta Alana Geçecek Öğrenciler İçin Alana Geçiş Tercih Başvuruları Başladı

  Anadolu Meslek Programı 9 uncu Sınıfta Alana Geçecek Öğrenciler İçin Alana Geçiş Tercih Başvuruları Başladı

  Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Anadolu meslek programı 9 uncu sınıfa yerel yerleştirme ile kayıt yaptırmış öğrencilerin meslek alanlarına geçiş işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili Kılavuz  daha önce yayımlanmıştı.

  Bu bağlamda; 2020-2021 eğitim-öğretim yılının başladığı ilk iki hafta içinde öğrencilere meslek derslerine denk gelen ders saatlerinde meslek alanları tanıtımları yapılarak, okul yönetimince belirlenen program dahilinde meslek alanları ve mesleki eğitim merkezi programları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

  26 Eylül tarihi itibariyle öğrenciler, e-Okul Sistemi üzerinden meslek alanlarına geçiş  için tercihlerini yapmaya başladılar. Tercihler 1 Ekim 2020tarihine kadar devam edecektir.

  Yerleştirme işlemleri, OBP (Ortaokul Başarı Puanı) ve tercih sıraları dikkate alınarak öncelikli olarak kendi okulu içindeki alanlara yapılacaktır. OBP' nin eşitliği hâlinde sırasıyla, 8'inci, 7'nci ve 6'ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yapılacaktır. Boş kontenjan kalması halinde diğer okullardan alan tercihi yapan öğrenciler de OBP ye göre merkezi sistem ile yerleştirilecektir.

  Yerleştirme sonuçları e-Okul Sisteminden 2 Ekim 2020 tarihinde ilan edilecektir.

  Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında AMP 9 uncu Sınıfa Yerel Yerleştirme ile Kayıt Olan Öğrencilerin Meslek Alanlarına Geçiş, Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Kontenjan Listeleri İçin Tıklayınız

  Anadolu Meslek Programı Alan Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin Tıklayınız

  Anadolu Meslek Programı Alan Tercihi Yapmak İçin Tıklayınız

  Yazı kaynağı : mtegm.meb.gov.tr

  Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu Yayımlandı

  Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu Yayımlandı

  Genel Müdürlüğümüze bağlı okulların Anadolu Meslek Programında okuyan 9 uncu sınıf öğrencilerinin ders yılı sonunda meslek alanlarına geçişi ile ilgili iş ve işlemlerin anlatıldığı  "Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu" yayımlandı.

  Kılavuza göre;

  Okul yönetimlerince, AMP meslek alanlarına alınacak öğrenci kontenjanlarının e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine girilmesi 15-26 Haziran 2020,

  Öğrenciler/veliler tarafından e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden tercih başvuruların yapılması 29 Haziran-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Denizcilik meslek alanına ön yerleştirilmesi yapılan öğrencilerin  "Gemiadamı Olur Sağlık Raporu"nu 17-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında yerleştirildiği okula teslim ederek kesin kayıt yaptırması gerekmektedir.

  Alana yerleştirme sonuçları e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminden 17 Temmuz 2020 tarihinde ilan edilecektir.

  Kılavuz için tıklayınız

  Makam Onayı için tıklayınız

  Yazı kaynağı : mtegm.meb.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap