Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e nabızdan patoloji sonucu nasıl öğrenilir

  1 ziyaretçi

  e nabızdan patoloji sonucu nasıl öğrenilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Patoloji Sonucu Nasıl Öğrenilir? E-Nabız Patoloji Sonucu

  T.C. Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme - E-nabız MHRS ile Tahlil ve Patoloji Sonucu Öğrenme İşlemi 2021

  e-Nabız | T.C. Sağlık Bakanlığı

  Aydınlatma Metni

  Bu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVK Kanunu”) “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” kenar başlıklı 10 uncu maddesi uyarınca ve KVK Kanunu kapsamında veri sorumlusu olan T.C. Sağlık Bakanlığı (Bakanlık) tarafından, e-Nabız kullanıcılarına, kullanıcılara ait kişisel veriler hususunda bilgilendirme yapmak amacıyla hazırlanmıştır. KVK Kanunu uyarınca veri sorumlusu sıfatını haiz Bakanlığın merkez adresi “Bilkent Yerleşkesi, Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı 6001. Cad. No:9 Çankaya/Ankara 06800”dir.

  Veri Sorumlusunun Kimliği

  e-Nabız’da işlenen kişisel verileriniz bakımından veri sorumlusu T.C. Sağlık Bakanlığı’dır.

  Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

  Bu uygulamada aşağıda yer alan kişisel verileriniz şu amaçlarla işlenmektedir:

  - Kimlik verisi: Kimlik bilgileriniz kimliğinizin doğrulanması, sağlık hizmeti süreçlerinin yürütülmesi/denetimi/analizi/izlemi amacıyla işlenmektedir.

  - İletişim verisi: İletişim bilgileriniz acil durum yönetimi süreçlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetlerine yönelik iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmeti süreçlerinin yürütülmesi/denetimi/analizi/izlemi amacıyla işlenmektedir.

  - Ceza mahkumiyeti ve güvenlik tedbirleri verisi: Cezaevi öyküsü bilginiz var ise bu bilgiler tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetlerinin planlanması/yönetilmesi, sağlık hizmeti süreçlerinin yürütülmesi/denetimi/analizi/raporlanması/izlemi amacıyla işlenmektedir.

  - İşlem güvenliği verisi: İşlem güvenliği bilgileriniz bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi, erişim yetkilerinin yürütülmesi amacıyla işlenmektedir.

  - Özlük verisi: Özlük bilgileriniz acil durum yönetimi süreçlerinin yürütülmesi, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmeti süreçlerinin yürütülmesi/denetimi/analizi/raporlanması/izlemi amacıyla işlenmektedir.

  - Finans verisi: Finans bilgileriniz faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi, kamu finansman verimliliğinin artırılması, iş faaliyetlerinin yürütülmesi/denetimi, sağlık hizmeti süreçlerinin yürütülmesi, finans ve muhasebe işlerinin yürütülmesi amacıyla işlenmektedir.

  - Lokasyon verisi: Konum bilgileriniz acil durum yönetimi süreçlerinin yürütülmesi, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmeti süreçlerinin yürütülmesi amacıyla işlenmektedir.

  - Sağlık verisi: Sağlık bilgileriniz iş sürekliliğinin sağlanması faaliyetlerinin yürütülmesi/ denetimi/analizi/raporlanması/izlemi, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, kamu finansman verimliliğinin artırılması, sağlık hizmetlerinin yürütülmesi/planlanması/yönetilmesi, sağlık hizmetine yönelik bildirim süreçlerinin (SMS, Push Notification, e-Posta vb.) yürütülmesi amacıyla işlenmektedir.

  - Mesleki deneyim verisi: Meslek bilgileriniz iş sürekliliğinin sağlanması faaliyetlerinin yürütülmesi, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmeti süreçlerinin yürütülmesi amacıyla işlenmektedir.

  - Görsel ve işitsel veri: Sağlık probleminiz ile ilgili fotoğrafınız ve profil içerisinde eklenen fotoğrafınız iş sürekliliğinin sağlanması faaliyetlerinin yürütülmesi, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmeti süreçlerinin yürütülmesi amacıyla işlenmektedir.

  Kişisel Verilerin Aktarımı

  Sağlık hizmeti sunan özel sağlık kuruluşlarından hizmet almanız halinde, e-Nabız’daki kişisel verileriniz KVK Kanunu’nun 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası kapsamında mevcut güvenlik tercihleriniz doğrultusunda ilgili hekim(ler)in erişimine sunulabilmektedir. Ayrıca, almış olduğunuz sağlık hizmeti bedelinin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacak olması halinde, sağlık hizmeti süreçlerinizin yürütülmesi amacıyla kişisel verileriniz T.C. Sosyal Güvenlik Kurumunun erişimine sunulabilmektedir. KVK Kanununun 28 inci maddesinin ilk fıkrasında yer alan muafiyet halleri saklıdır.

  Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

  Kişisel verileriniz e-Nabız Sistemi aracılığı ile otomatik yollarla veya boy, kilo gibi bilgilerin manuel olarak sizin tarafınızdan profilinize eklenmesi suretiyle elde edilmektedir. Kişisel verileriniz, KVK Kanunu’nun 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendindeki “Kanunlarda açıkça öngörülmesi”, (ç) bendindeki “Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması” hukuki sebepleri ile 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca; kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis; tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan veya yetkili kişiler veya yetkili kurum/kuruluşlar tarafından işlenmektedir.

  İlgili Kişilerin Hakları ve Veri Sorumlusuna Başvuru

  e-Nabız kullanıcıları KVK Kanunu’nun 11 inci maddesinde düzenlenen haklarını, KVK Kanunu’nun 13 üncü maddesi ve Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde Bakanlığa başvurmak suretiyle kullanabilir. KVK Kanunu’nun 13 üncü maddesi uyarınca yapılacak yazılı başvurular "T.C. Sağlık Bakanlığı, Üniversiteler Mahallesi, 6001. Cadde, No:9, Çankaya, Ankara" adresine; Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile yapılacak başvurular ise "[email protected]" adresine iletilmelidir.

  Yazı kaynağı : enabiz.gov.tr

  Patoloji Sonucu Öğrenme - Ankara Gündem | Ankara Haber | Son Dakika Ankara Haberleri

  Patoloji Sonucu Öğrenme - Ankara Gündem | Ankara Haber | Son Dakika Ankara Haberleri

  Patoloji Sonucu Öğrenme

  Patoloji sonuçlarını öğrenmek isteyenler, nasıl öğreneceğini bilemeyenler. Sizler için sonuçları kolay bir şekilde öğrenme ile alakalı olan tüm bilgileri derledik.  Hastanesonucumu nasıl öğrenebilirim? T.C. kimlik numarası vererek tahlil sonuçları öğrenme, internet üzerinden tahlil sonucu öğrenme, devlet hastanesi tahlil sonucu, e- devlet, mhrs, sağlık ocağı tahlil sonucu öğrenme, e-nabız yoluyla patoloji sonucu öğrenme ile ilgili bilgiler haberimizde…

  Patoloji Nedir?

  Birçok hastanın tesadüfi olarak karşılaştığı patoloji bilimi ile ilgili birçok bilinmeyen bulunuyor. Mikroskop altında hücrelerin görünümüyle hastalıklara tanı koyan patoloji; kelime anlamı olarak hastalık bilimi anlamına gelir. Hastalıklardan ötürü organlardaki hücresel düzeylerde meydana gelen değişimleri incelemektedir. Mikroskop altında hücrelerin görünümleri ile hastalıklara tanı koymaktadır. Patolog aslında birçok insanın duymadığı ve tesadüfi olarak karşılaştığı hekimdir. Patologlar hastayla değil hastaların doktorları ile temas halindedirler ve doktorların doktoru olarak bilinirler.

  Patoloji raporu da genel olarak hazır hale gelene kadar geçen sürelerde yoğun bir emek verilen ve uzun saatler ile günler boyu üzerinde çalışılan, farklı kaynaklardan faydalanılarak hastalara doğru yaklaşımın sağlanması için gereken bilgileri sentezleyerek ileten rapordur.

  Patoloji Raporları Geç Mi Çıkıyor?

  Patoloji raporları genellikle bir hafta içinde çıkar. Ancak hastalar sonucu merak edip patolojinin farkında olduklarından ötürü böyle bir algı bulunmaktadır. Bazı durumlarda ise literatür araştırması, ek tetkiklerin yapılması, konu ile ilgili olan tecrübeli farklı hekimlerden fikir alınması gibi sebeplerden ötürü gecikmeler olabilir. Ayrıca birtakım durumlarda da biyopsi örnekleri yurtdışına gönderilir ve konudaki uzman patologlardan fikir alınır. Uzun sürmesi aslında kesin ve doğru tanının konması içindir. Pekipatoloji sonucu öğrenme için ne yapılmalıdır?

  Patoloji Sonuçlarının Öğrenilmesi

  Patoloji sonuçlarını internetten öğrenmek artık bundan böyle çok kolay olacak. Yaptırdığınız patoloji işleminin sonuçlarını öğrenmek için yapmak gereken işlem oldukça kolay. İşlemi yaptırmış olduğunuz hastaneden size verilen barkodu ya da sonuç alma kartını kullanarak e- Nabız sistemine giriş yapabilirsiniz. T.C. bilgileri ve giriş işlemlerini bitirdikten sonra barkod üzerinde bulunan kodu girerek dilediğiniz işleminizin sonuçlarınızı buradan alabilirsiniz. Sonuçlarınızı öğrendikten sonra gerekli hekimlere başvurmak gerekecektir. Peki

  Yazı kaynağı : ankaragundem.com.tr

  e-Nabız tahlil sonuçları nasıl öğrenilir? İnternetten tahlil sonucu öğrenme

  e-Nabız tahlil sonuçları nasıl öğrenilir? İnternetten tahlil sonucu öğrenme

  Sağlık kurumlarında yapılan tüm işlemler e-Nabız'da toplanıyor. e-Nabız, tahlil sonuçları, teşhisler gibi yapılan tüm işlemlerin kolayca takip edilebilmesini sağlıyor. e-Nabız'dan tahlil sonuçlarının kolayca öğrenilebilmesi, tedavi sürecini de hızlandırıyor. Aynı işlemlerin yeniden yapılması gerekliliğini sona erdiren uygulama sayesinde, doktorlar geçerli mevcut raporlar üzerinden tedavi sürecini devam ettirebiliyor. Peki e-Nabız tahlil sonuçları nereden öğreniliyor? İşte detaylar...

  e-Nabız tahlil sonuçları görüntüleme

  Sağlık Bakanlığı'nın uygulamalarından biri olan e-Nabız, vatandaşların sağlık kuruluşlarında yaptırdıkları işlemleri tek çatıda topluyor. Buradan COVID-19 aşı durumu takip edilebilirken, hastane ziyaretleri, hastalıklar, reçeteler, tahliller gibi pek çok bilgiye kolayca erişilebiliyor.

  e-Nabız'dan tahlil sonuçlarını öğrenmek isteyenler T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan "Akıllı Asistan" bölümünden "Tahlillerim" butonuna tıklayarak geçmiş ve güncel tahlilleri görüntüleyebiliyor.

  Burada bulunan tahlillere tıklandığında ise tahlilin detayları görülebiliyor. Örneğin, "Karşılaştır" seçeneğine tıklandığında tahlil sonuçları normal değerlerle karşılaştırmalı bir şekilde, grafik olarak vatandaşlara sunuluyor.

  Bunların dışında yine e-Nabız üzerinden Aşı Takvimine de ulaşılabiliyor. Bu takvimde yaptırılan aşılar, hangi dönemde yaptırıldığı gibi bilgiler vatandaşlara sunuluyor. Ayrıca e-Nabız'dan organ bağışı ve kemik iliği bağışı bildiriminde bulunulabiliyor.

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap