Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e devletten usta birliği nasıl öğrenilir

  1 ziyaretçi

  e devletten usta birliği nasıl öğrenilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama

  E-Devlet Usta Birliği Sorgulama

  Askerlik kavramı, ülkeden ülkeye değişen yaptırımlar ile uygulanmaktadır. Birçok ülkede askerlik, zorunlu devlet hizmeti olarak kabul edilir ve belli bir yaşa ulaşmış erkek (bazı ülkelerde kadınlar da dahildir) bireyler, ülkeleri için askerlik görevini yerine getirmek üzere çağrılmaktadır. Ülkemizde de askerlik görevi zorunlu hizmet olarak kabul edilmektedir. 20 yaşına gelmiş her erkek birey, eğer engelleyici bir durumu yok ise, askerlik hizmetini yerine getirmek üzere çağrılır ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen Türk Silahlı Kuvvetleri bölümünde göreve başlarlar.

  Kaba hataları ile böyle anlatabileceğimiz askerlik hizmetinin bazı özel durumları da vardır. Bu özel durumlardan ilki, tecil ettirme durumudur. Erkek bireyler 20 yaşına geldiği takdirde normalde askere çağrılmaları gerekmektedir. Fakat bu çağrılma, bazı durumlar dolayısı ile ertelenebilmektedir. Örneğin 20 yaşına girmiş olan birey eğer o sırada eğitim çağında ise ve bir okulda eğitim görüyor ise, eğitimini yarım bırakıp askerlik hizmetini yerine getirmesi istenemez. Ayrıca üniversiteden yeni mezun olmuş kişilerin, askerlik hizmeti yaşları gelmiş olsa bile, mezuniyet sonrası hayatlarını düzene koymaları ve iş bulabilmeleri amacı ile askerlik hizmetini iki yıl boyunca erteleme hakkı verilmiştir. Bu hakka tecil hakkı denilmektedir. Tecil ettirilen askerlik hizmeti ise iki yılın sonunda tekrar çağrı yapılır. Bir diğer durum ise, sağlık sorunlarıdır. Eğer bireyin sağlık sorunları var ise ve bu sorunlar askerlik hizmetine engel olacak ise, askerlik hizmetini yerine getirmesi beklenmez.

  E-Devlet Usta Birliği Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Askerlik hizmeti çağı gelmiş ve askere çağrılan erkek bireyler için bazı farklı durumlar ortaya çıkar. Bunlardan ilki askerlik süreleridir. Eğer erkek birey, askere çağrılmadan önce dört yıllık lisans eğitimi tamamlamış ise toplam altı ay süre ile askerlik yapar. Eğer lisans eğitimi tamamlanmamış ise, bu süre 12 aya çıkmaktadır. Bu 12 aylık ve 6 aylık sürelerin ilk birer ayı acemilik olarak denilen bir süre olarak geçer. Asker adayları acemilik süresince basit eğitimlerden geçerler ve daha sonra usta birliğine alınıp başka bir yerde askerlik görevlerine devam etmektedirler. Acemi ve usta birliklerinde kişinin nerelerde görev yapacağı ise, internet üzerinden sorgulama sonucu öğrenilebilir. E-Devlet usta birliği sorgulama işlemi sayesinde gerekli bilgiye ulaşılabilir.

  E-Devlet sistemi, kişilerin çeşitli resmi işlemleri devlet daireleri yerine internet üzerinden zahmetsizce halletmeleri için yapılmış bir uygulamadır. E-Devletin kullanımı oldukça kolaydır. Sisteme TC kimlik numarası ve E-Devlet giriş şifresi ile erişim sağlanabilir. Eğer sistem ilk defa kullanılacaksa, giriş şifresi PTT şubelerinden 2 TL gibi bir ücret karşılığında alınabilmektedir. Eğer hali hazırda şifreniz var ve E-Devlet sistemini kullanıyorsanız, gerektiği takdirde E-Devlet usta birliği sorgulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer E-Devlet usta birliği sorgulamasını ilk defa yapacaksanız ve nasıl yapıldığına dair bilginiz yoksa yazımızın devamındaki adımları takip edip işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  E-Devlet usta birliği sorgulamasını için öncelikle vereceğimiz linke tıklayarak sistem sayfasına gidiniz. E-Devlet usta birliği sorgulama linkine tıklayarak E-Devlet sistemi sayfasına gidebilirsiniz. Sisteme giriş yapacağınız sayfa açıldığında karşınıza çıkan ekranda, aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi bir sayfa çıkacaktır. Sayfa üzerinde görselde kırmızı çizgi ile çizerek gösterdiğimiz “kimliğimi şimdi doğrula” butonuna basınız.

  8

  E-Devlet usta birliği sorgulama için butona bastıktan sonra açılan sayfa aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi olacaktır. Bu açılan sayfada görselde işaretlediğimiz gibi gerekli yerlere TC kimlik numarası ve E-Devlet giriş şifreleri girilerek sisteme giriş yapmamız gerekmektedir.

  edevlet2

  Sisteme giriş yaptıktan sonra, karşınıza çıkan sayfadan usta birliğinin nerede olacağına dair E-Devlet usta birliği sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  E-Devlet Usta Birliği Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

  Yazı kaynağı : sorgulama.net

  Askerlik yerleri açıklandı mı? 2020 askerlik yeri sorgulama… - Son Dakika Haberleri

  Askerlik yerleri açıklandı mı? 2020 askerlik yeri sorgulama… - Son Dakika Haberleri

  Aralık ayının 20’sine kadar başvurusunu tamamlayan yükümlüler, 2020 yılının ilk celp dönemi olan Şubat celp döneminde silahaltına alınacaklar. Askerlik yerleri belli oldu.

  Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

  Milli Savunma Bakanlığı, ocak, şubat ve mart aylarında silah altına alınacak yedek subay, astsubay ve erler ile bu yıl bedelli askerlik yapacak yükümlülerin sınıflandırma sonuçlarını açıkladı.

  Bakanlığın Twitter hesabından yapılan bilgilendirmeye göre, yedek subay, astsubay ve erler ile bedelli askerlik yapacaklar, sınıflandırma sonuçlarını e-devlet ve askerlik şubesi başkanlıklarından öğrenebilecek.

  Askerlik yerleri "www.turkiye.gor.tr" adresinden Milli Savunma Bakanlığı Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu ekranına ulaşılarak öğrenilebilecek.

  Askerlik yerleri sorgulama 2020

  2000/1 askerlik yerleri bugün e-Devlet üzerinden açıklandı. Askerlik hizmetini yerine getirecek olan yükümlüler e-Devlet üzerinden Er Sınıflandırma sonucu ekranı üzerinden askerlik yapacakları yeri öğrenebilecek. Askerlik yerleri "www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi “ linkinden öğrenilebilecek. Askerlik yapacaklar E-Devlet şifresi ve kimlik numarası ile giriş yaptıktan sonra yerlerini öğrenebilecekler.
   

  Kaynak: TRT Haber, AA

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Milli Savunma Bakanlığı

  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışan, savunma politikaları ve Türk vatandaşlarının askerlik işlerinden sorumlu olan bakanlığımızın vizyonu bölgesinde lider, küresel etkilere sahip, güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda; şanlı tarihimizden aldığımız ilham, millî ve manevi değerlerimizden aldığımız güç ile ülkemizin ve milletimizin güvenliğini ve savunmasını sağlamaktır..” ..

  Yazı kaynağı : www.msb.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap