Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e devletten seçim için adres değişikliği

  1 ziyaretçi

  e devletten seçim için adres değişikliği bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Adres Değişikliği Bildirimi

  e-Devlet adres beyanı nasıl yapılır? Adım adım adres değişikliği işlemi 2023

  e-Devlet adres beyanı nasıl yapılır? Adım adım adres değişikliği işlemi 2023

  Seçime az bir zaman kala, 11 ilde yaşanan deprem felaketi birçok sorunu da beraberinde getirdi.

  14 Mayıs'ta yapılması kesinleşen 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi için geri sayım başlarken, depremzedeler nasıl oy kullanacak sorusu gündeme geldi.

  Yüksek Seçim Kurulu, 14 Mayıs'ta sandık başına gidilmesi için kolları sıvadı. Bu kapsamda deprem bölgesinde oy kullanma sürecini yönetecek.

  Deprem nedeniyle başka ile göç edenler, otel ve yurt gibi adreslere geçici olarak yerleşenler ile çadır ve konteyner kentlerde ikamet etmek durumunda kalanlar için duyuru yapıldı.

  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, depremzedelerin 14 Mayıs'ta seçme ve seçilme hakkını kullanabilmeleri için 17 Mart saat 23.59'a kadar yeni adres beyanında bulunmaları gerektiğini bildirdi.

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Peki, e-Devlet'ten adres beyanı nasıl yapılır? İşte adım adım yapılması gerekenler...

  e-Devlet adres beyanı işlemi 2023

  https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi adresine gidin.

  e-Devlet Şifresi ile sisteme giriş yapın.

  "Bu hizmeti kullanarak, yerleşim yeri adresi ve/veya diğer adres bildiriminde bulunabilirsiniz." adımını takip edin.

  Uyarı: Bu hizmetten, geçerli e-imza, mobil imza, SMS ile doğrulama yöntemlerinden birini kullanarak yararlanabilirsiniz. Bildirilen adreste kayıtlı kişi bulunması halinde veya yurt dışı adres bildirimi için bu hizmetten yararlanılamaz.

  "Sadece kendim için adres bildiriminde bulunacağım." ya da "Kendim ve aynı konutu paylaştığım aile fertleri için adres bildiriminde bulunacağım." seçeneğini seçin.

  Bu adımdan sonra işlemi onaylayıp bildirimde bulunmuş olacaksınız.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA İŞLEMİ | 2023 Genel seçimlerinden en son kaç gün önce yerleşim yeri değişikliği yapılır? İkametgah değişimi nasıl yapılır?

  İkametgah değiştiren oy kullanabilir mi? Oy kullanmak için e-Devlet adres değişikliği nasıl yapılır? Detaylar belli oldu! İşte oy kullanmak için ikametgah süresi 2023

  İkametgah değiştiren oy kullanabilir mi? Oy kullanmak için e-Devlet adres değişikliği nasıl yapılır? Detaylar belli oldu! İşte oy kullanmak için ikametgah süresi 2023

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şu şekilde:

  Afetzede vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin azaltılması ve kamu hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması için 6 Şubat öncesinde yerleşim yeri adresi depremden etkilenen illerde bulunan vatandaşlarımızın diğer illere yerleşim yeri Adres Değişikliği işlemlerini nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilmelerine imkan sağlanmıştır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap