Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e devletten aile tablosu nasıl alınır

  1 ziyaretçi

  e devletten aile tablosu nasıl alınır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama

  Arama

  Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır? E-Devlet Nüfus Kayıt Örneği Nereden Alınır?

  Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır? E-Devlet Nüfus Kayıt Örneği Nereden Alınır?

  Nüfus kayıt örneği almak için bazı yöntemler bulunuyor. Nüfus kayıt örneği, Nüfus Müdürlüğü'nden ve e-devlet sistemleri üzerinden kolayca hızlı olarak alınabiliyor.

   Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır?

   Bireylerin ihtiyaç duyduğu evraklardan biri de, nüfus kayıt örneğidir. Nüfus kayıt örneklerini almanın yollarını araştıranlar bilgi sahibi olmak istiyor. Nüfus kayıt örnekleri insanların ihtiyaç duyduğu önemli belgeler arasında bulunuyor.

   İş hayatında veya özel hayatında talep edilen bir evraktır. Nüfus kayıt örneği alma yöntemleri, en çok aranan bilgidir. Nüfus kayıt örneğine Nüfus Müdürlüğü'ne giderek sahip olunabiliyor Bireyler kuruma giderek, nüfus kayıt örneği talebinde bulunabiliyor ve kısa süre içinde istediği belgeye sahip olabiliyor.

   E-devlet Nüfus Kayıt Örneği Nereden Alınır?

   E-devlet üzerinden nüfus kayıt örneği almak mümkündür. Bireyler sahip olduğu e-devlet şifresiyle sisteme giriş yapabilir ve arama yerine nüfus kayıt örneği yazabilir. Yapılan arama sonucunda ekrana gelen nüfus kayıt örneği seçilir ve kolayca ulaşılabilir. Sistemde yer alan bilgiler sadece kişilere özel olarak hazırlanır. Başkası yerine nüfus kayıt örneği almak mümkün değildir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır?

  Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır?

  Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır?

  Nüfus Kayıt Örneği belgesini e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yaparak doğrulayabilir, sorgulayabilir veyahut barkodlu olarak nüfus kayıt örneği belgesi alabilirsiniz. Bu sistem ile vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetler elektronik ortamda sunuluyor. Böylece teknolojiyi kullanarak, hem hızlı hem de güvenli bir şekilde bu hizmetlerden yararlanmak mümkün oluyor. e-Devlet Kapısı ise, kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan internet sitesi anlamında kullanılıyor. Bunu kullanabilmek için,  şifre, e-imza ya da mobil imza gibi kimlik doğrulama araçlarına ihtiyacınız var. Bu sayede tek bir kimlik doğrulamasıyla birçok hizmete aynı yerden çabucak ve güvenli bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. e-Devlet şifrenizi, üzerinde TC Kimlik numaranız olan kimliğinizle birlikte yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden, yurt dışında ise Elçilik ve Konsolosluklardan temin edebilirsiniz. Güvenlik nedeniyle şifreler internet üzerinden alınamıyor ve mutlaka kişinin kimliğiyle şahsen başvurması gerekiyor.

  Vukuatlı nüfus kayıt örneği almak için, e-Devlet sistemine PTT'den aldığınız şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Ardından e-Hizmetler sekmesinden Kişisel Bilgiler kısmına tıklıyor, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümünde yer alan Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama ya da Doğrulama kısmını seçiyorsunuz.

  Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama'nın daha kısa yolu ise, e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra arama kutucuğunu kullanmak. Böylece doğrudan ilgili sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Tüm işlemlerinizde arama kutucuğunu kullanarak, istediğiniz hizmete kolayca erişebilirsiniz.

  Nüfus Kayıt Örneği, genellikle burs, vize, emeklilik, yüksek lisans başvurularında kullanılıyor. e-Devlet sistemiyle, ihtiyacınız olan belgeyi dışarı çıkmak, sırada beklemek zorunda olmadan ve dakikalar içinde temin edebiliyorsunuz.

  Yazı kaynağı : www.nufusu.com

  Vukuatlı nüfus kayıt örneği nedir ve nereden alınır?

  Vukuatlı nüfus kayıt örneği nedir ve nereden alınır?

  Nüfus kayıt örneği yani bilinen diğer adıyla vukuatlı nüfus kayıt örneği sizin, anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarınızın yani kısaca aile bireylerinin doğum yerini, doğum tarihini liste halinde açık ve anlaşılır bir biçimde eksiksiz olarak gösteren resmi bir belgedir. Aile bireylerinin de bilgilerinin açıkça bulunduğu için bu belgeye aile nüfus kayıt örneği de denilmektedir. Açık adres bilgileriniz, evlenmenizin ardından soyadı değişikliğine maruz kalan eşinizin kızlık soyadı, yabancı uyruklu veya çifte vatandaşlığı olanların diğer vatandaşlık bilgileri gibi bilgiler nüfus kayıt örneğinde yer almaktadır.

  VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ NEREDEN ALINIR?

  Vukuatlı nüfus kayıt örneğini il ya da ilçe nüfus müdürlüklerinden veya kaymakamlıklardan alabilirsiniz. Önceleri sadece il ve ilçe müdürlüklerinden alınabilen vukuatlı nüfus kayıt örneğini artık e-devlet sisteminin nüfus kayıt örneği sorgulama hizmeti sayesinde internet üzerinden temin edebilirsiniz. Bunun için öncelikle (https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulama) linkine tıklayın. Ardından “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basın. Açılan sayfada TC kimlik no ve e -Devlet şifrenizi girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” kutusunu tıklayın. Açılan sayfadaki “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum.” kutucuğunu işaretleyin ve “Devam Et” butonuna basın.

  Ardından karşınıza gelen kişisel bilgilerinizin altında bulunan ‘Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama Formu' başlığında olan ‘Vukuatlı Belge (Olayları Göster)' seçeneğini ‘Evet' olarak işaretlemeniz gerekmektedir. Belgeyi nereye vereceğinizi ve diğer seçenekleri kendinize göre doldurduktan sonra ‘Sorgula' butonuna basmalısınız.

  Böylece e-Devlet üzerinden dakikalar içerisinde vukuatlı nüfus kayıt örneği belgenizi alabilirsiniz. Karşınıza çıkan belge PDF formatındadır, bu belgeyi bilgisayarınıza indirebilir; elektronik imzalı ve barkodlu belgenizi çıktı olarak alabilirsiniz.

  SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap