Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e devlet sistem yöneticisine başvurun ne demek

  1 ziyaretçi

  e devlet sistem yöneticisine başvurun ne demek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  e-Devlet (Turkiye.gov.tr) Sistem Hatası Şikayetleri - Şikayetvar

  e-Devlet (Turkiye.gov.tr) Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi Sorgulama!

  Hızlı Çözüm Merkezi

  e-Devlet SGK hizmet dökümü sorgulaması - 4A, 4B, 4C

  e-Devlet SGK hizmet dökümü sorgulaması - 4A, 4B, 4C

  SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMASI NASIL YAPILIR? (4A-4B-4C)

  SGK 4A-4B-4C hizmet dökümünün sorgulaması yapmak için vatandaşların e-Devlet şifresine ihtiyaçları vardır.

  e-Devlet şifresi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alınabilir. Ancak internet bankacılığı (Akbank, alBaraka, Anadolubank, Deniz Bank, Finansbank, Enpara.com, Garanti, INGBANK, Şekerbank, TEB, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası) ile de e-Devlet sistemine giriş yapılabilmektedir. e-Devlet şifrenizi aldıktan sonra SGK hizmet dökümü sorgulaması yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu web sitesine gitmeniz gerekmektedir. e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız kayıtlı olduğu için bütün hizmet bilgileriniz karşınıza gelecektir. Sonrasında istediğiniz şekilde inceleyebilir veya çıktısını alabilirsiniz.

  SGK PRİM BORCU SORGULAMA

  e-Devlet kapısı üzerinden hizmet dökümü alınabildiği gibi SGK prim borcu da sorgulanabilmektedir. SGK prim borcu sorgulaması yapmak isteyen vatandaşların e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ‘https://www.turkiye.gov.tr/4b-borc-durumu’ web sitesine gitmeleri gerekmektedir. Daha sonra karşınıza gelen ekranda eğer prim borcunuz varsa detaylarıyla görünecektir. Ancak prim borcunuz yoksa ‘Sisteme kayıtlı 4B Siciliniz bulunmuyor.’ İfadesiyle karşılaşırsınız.

  e-Devlet kapısı ile SGK tarafından sunulan diğer 4A, 4B ve 4C hizmetleri aşağıdaki gibidir;

  4A Hizmetleri

  4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri

  4A Banka ve Adres Değişikliği

  4A Emekli Aylığı Kesintileri

  4A Emekli Aylık Bilgisi

  4A Emekli Aylık Bilgisi Belge Doğrulama

  4A Emeklilik Kaydı

  4A Emekli Ödeme Bilgileri

  4A Hizmet Dökümü

  4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama

  4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti

  4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama

  4A On Günden Az Süreli Ev Hizmeti Çalışan Kişi Sorgulama

  4B Hizmetleri

  4B Banka ve Adres Değişikliği

  4B Basamak Bilgisi

  4B Borç Durumu

  4B Emekli Aylığı Kesintileri

  4B Emekli Aylık Bilgisi

  4B Hak Sahipliği

  4B Hizmet Bilgisi

  4B Ödeme Dökümü

  4B Tescil Kaydı

  4B 6111 Yapılandırma Borç Bilgileri

  4B(Bağkur)Günlük Kazanç Beyanı Girişi

  4B Emekli Aylığı Hesaplama

  4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı

  4C Hizmetleri

  4C Banka Değişikliği

  4C Bir Aylık Maaş Tercihi

  4C Emekli Aylığı Kesintileri

  4C Emekli Aylık Bilgisi

  4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü

  4C Tescil Kaydı

  4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi

  Ortak (4A/4B/4C) Hizmetler

  SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

  SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belge Doğrulama

  4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme

  Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi

  4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

  4A/4B/4C Muayene Katılım Payı Sorgulama

  Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama

  Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?

  SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi)

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  SGK sorgulama ekranı neden açılmıyor? TC ile SSK sorgulama!

  SGK sorgulama ekranı neden açılmıyor? TC ile SSK sorgulama!

  Sigortalı, bağ-kurlu veya emekli sandığı kurumuna bağlı olan vatandaşların sigorta bilgilerini ulaşabileceği bir sorgulama olan SSK ve SGK sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle Sosyal Güvenlik Kurumuna gidilerek yapılan bu sorgulamalar internet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumunun bir hizmeti olan SSK ve SGK sorgulama işlemi sayesinde sigorta ve emeklilik bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. SGK sorgulama işlemini internet üzerinden 2 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminden E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak SSK ve SGK sorgulama işlemini gerçekleştirebildiğiniz gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun internet uygulaması olan SSK sorgulama sayfasından da sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şifresiz bir şekilde SSK ve SGK sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için internet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumunun SSK için düzenlemiş olduğu internet uygulamasına giriş yapmanız gereklidir. Bu uygulamaya giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, doğum yılınızı ve cilt numaranızı sisteme girmeniz gereklidir. Bu bilgileri girdikten sonra SSK ve SGK sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  · SGK SİGORTA SORGULAMA detayları için TIKLAYINIZ! (http://sgksigorta.com/sigorta-sorgulama/ )

  · SGK HİZMET DÖKÜMÜ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER! (http://www.ssk.biz.tr/sgk-hizmet-dokumu/ )

  Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

  Diğer bir sorgulama şekli ise E-Devlet şifresi ile olan sorgulama şeklidir. Sosyal Güvenlik Kurumunun hizmetlerinden en önemlisi vatandaşların sosyal güvencesini sağlamaktır. Her vatandaş da sosyal güvencesini sağlamak istediği için Sosyal Güvenlik Kurumu ile bağları vardır. Bu yüzden Sosyal Güvenlik Kurumuna olan bir yoğunluk vardır. Hele büyük şehirlerde vatandaşlar işlemlerini gerçekleştirebilmek için Sosyal Güvenlik Kurumlarında sıra beklemek zorunda kalabilirler. Bu yüzden Sosyal Güvenlik Kurumu bu durumun önüne geçebilmek için internet üzerinden bir çok hizmet vermektedir. SSK ve SGK sorgulama bu işlemlerin başında olsa da başka bir çok hesaplama ve sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumunun internet uygulamalarından ne zaman emekli olurum uygulaması, emekli maaşı hesaplama ve sorgulama, SGK hizmet dökümü gibi bir çok internet uygulaması vardır. Bu internet uygulamaları sayesinde vatandaşlar bir çok işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemlerin çoğunu E-Devlet sisteminden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminden işlem gerçekleştirebilmek için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gereklidir. E-Devlet sistemine giriş yapabilmek için ana sayfada yer alan sisteme giriş linkini tıklamanız gereklidir. Karşınıza gelen giriş yollarından E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçtiğinizde sisteme giriş yapabilmek için E-Devlet şifrenizi biliyor olmanız gereklidir. E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız eğer üzerinde T.C. kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanınız ile herhangi bir PTT kurumuna giderek 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra giriş sayfasına T.C. kimlik numaranız ile beraber E-Devlet şifrenizi girmelisiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan E-Hizmetler bölümüne girmelisiniz. E-Hizmetler bölümünden Sosyal Güvenlik Kurumunu bulmanız gereklidir. Sosyal Güvenlik Kurumunun alt hizmetlerinden 4A hizmetleri bölümü altından SSK ve SGK sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 4B hizmetleri bölümü altından ise bağ-kur sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Sistem Yöneticisi / Yönetmeni Nedir?

  Sistem Yöneticisi / Yönetmeni Nedir?

  7 gündür yayında

  Yazı kaynağı : www.kariyer.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap