Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e devlet neden hata veriyor

  1 ziyaretçi

  e devlet neden hata veriyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  e-Devlet (Turkiye.gov.tr) Hata Veriyor Şikayetleri - Şikayetvar

  e-Devlet (Turkiye.gov.tr) E Devlet ve Hata Şikayetleri - Şikayetvar

  Hızlı Çözüm Merkezi

  Hızlı Çözüm Merkezi

  e devlet çalışma hayatım çalışmıyor! E devlet çöktü mü, e devlet çalışma hayatım neden hata veriyor?

  e devlet çalışma hayatım çalışmıyor! E devlet çöktü mü, e devlet çalışma hayatım neden hata veriyor?

  E devlet çöktü mü, e devlet çalışma hayatım neden hata veriyor? Sorularına yanıt aranıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Erdoğan, "Düzenlemeyle yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor. Yaş sınırı uygulanmayacaktır" dedi.

  e devlet çalışma hayatım çalışmıyor, neden hata veriyor?

  EYT'nin çıkmasıyla birlikte, e devlet portalına yoğun giriş nedeniyle, sistemde yoğunluk yaşanıyor.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  E-devlet'te 'Çalışma Hayatım' hata veriyor... EYT'nin habercisi mi? - Norm Haber

  E-devlet'te 'Çalışma Hayatım' hata veriyor... EYT'nin habercisi mi? - Norm Haber

  Son günlerde E-devlet uygulaması üzerinde yer alan ‘Çalışma Hayatım’ bölümünün hata vermesi, sosyal medyada gündem olurken konuyu değerlendiren Habertürk Editörü Mahir Kılıç, “Akıllara EYT düzenlemesi mi var sorusu geliyor” dedi.

  Kılıç, haber bülteninde şu ifadeleri kullandı:

  “e-Devlet üzerinden en çok bu uygulamayı emeklilik için kullanıyoruz. Çalışma hayatım bölümüne tıkladığı zaman ki normalde orada kişinin o güne kadar çalışma hayatı toplam prim gün sayısı ve emeklilik için ne kadar prim gününe ihtiyaç duyduğu da yine o bölümde çıkıyordu ki ben de yakın zamana kadar orayı kontrol ettim, 25 yıl kadar bir süre var benim de emekli olmama. Fakat son dönemlerde orada emekliliğiniz henüz hesaplanamadı gibi bir ifade çıkıyor. Hal böyle olunca akıllara sorular geliyor. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin aralık ayı başında bu sorunu çözeceklerini ifade etti. Tarihte böyle yakın olunca ‘Acaba EYT ile ilgili bir düzenleme mi var’ sorusu akıllara geldi.

  Yakın zamana kadar emeklilik günü gününe kadar hesaplanabiliyordu. Dolayasıyla insanlar kaç gün daha çalışması gerektiğini net bir şekilde görebiliyordu ama son bir kaç gündür maalesef böyle bir uyarı çıkıyor. SGK’dan da bu durumla ilgili şunana kadar bir açıklama gelmedi. Bu yüzden de şüpheleri, umutları arttırdı diyebiliriz. Normal şartlarda ‘Nasıl emekli olabilirim’ diye bir buton veya seçenek söz konusu. Yaş aralığınızı girdiğiniz zaman ne zaman emekli olacağınız yazıyor. Aslında internette her yerde bulabileceğiniz bilgiler bunlar. Erkeklerde 60 yaş 7 bin 200, ya da 63 yaş 5 bin 400 pirim gün sayısı ancak çalışma hayatım bölümünde dediğimiz gibi günü gününe küsuratına kadar kaç gün daha çalışmanız gerektiği net bir şekilde yazıyordu. Son günlerde o hesaplanamıyor. Teknik bir arıza olabilir sorusu akıllara geldi ancak daha önce böyle bir uyarı gelmemesi akıllarda soru işareti oluşturdu. ‘Acaba EYT ile ilgili bir düzenleme mi var’ sorusu akıllara geliyor. Vedat Bilgin’in son olarak Aralık başında çözeceğiz demişti.”

  Yazı kaynağı : www.normhaber.com

  E-DEVLET uygulaması çöktü mü, neden açılmıyor? e-Devlet giriş nasıl yapılır, turkiye.gov.tr çöktü mü? E DEVLET GİRİŞ EKRANI

  E-DEVLET uygulaması çöktü mü, neden açılmıyor? e-Devlet giriş nasıl yapılır, turkiye.gov.tr çöktü mü? E DEVLET GİRİŞ EKRANI

  E-DEVLET ÇÖKTÜ MÜ, NEDEN AÇILMIYOR?

  e devlet giriş ekranı zaman zaman yoğunluk yaşayabiliyor. Özellikle toplu işlemler sonrası yoğunluk yaşayan sistemle ilgili sorular yanıt arıyor. e-devlet sistemi hastası için herhangi bir bilgi gelmedi.

  İlgili problemler çok kısa sürede düzeltilerek vatandaşların dijital hizmetlere ulaşması sağlanmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap