Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  e devlet giris sosyal yardim

  1 ziyaretçi

  e devlet giris sosyal yardim bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

  Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti

  e-Devlet Kapısı

  e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

  Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

  Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT'den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

  e-Devlet Kapısı kayıtlı kullanıcısıysanız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra "Profilim" alanında bulunan iletişim bilgileri kısmına cep telefonunuzu kaydettiyseniz ya da cep telefonunuzu veya hem cep telefonunuzu hem de e-posta adresinizi e-Devlet Kapısında doğruladıysanız şifre yenileme hizmetinden yararlanarak yeniden şifre temin edebilirsiniz. Bununla birlikte, mobil imza, elektronik imza, yeni T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı kullanıyorsanız, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra da şifre oluşturabilirsiniz.

  e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

  Yazı kaynağı : giris.turkiye.gov.tr

  Arama

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

  E-Devlet Üzerinden Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ?

  Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı ile kaymakamlık sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından muhtaç kişi ve ailelere yapılan sosyal yardımlardan faydalanabilmek için genelde başvurular e-Devlet kapısından yani e-Devlet internet sayfasından yapılmaktadır.

  Şu an gündemde olan ve başvuruları devam eden sosyal yardım programlarından biri de geçtiğimiz Haziran ayında açıklanan Aile Destek Programı olup, bu konuda ayrıntılı bilgi Yeni Aile Destek Programından Yararlanma Şartları ve Destek Tutarları sayfasında yer almaktadır.

  İnternet üzerinden Sosyal Yardım Başvurusu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının e-Devlet sayfasında yer alan Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti menüsünden yapılmakta olup, söz konusu sayfaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (turkiye.gov.tr) linkinden ulaşılabilir.

  E-Devlet üzerinden yapılan diğer işlemlerde olduğu gibi, sosyal yardım başvuru sayfasının açılabilmesi için de e-Devlet şifresi (PTT şubelerinden yani postanelerden alınabilir), mobil imza, e-imza (elektronik imza) kullanılabileceği gibi bilgisayara veya tablete/telefona Kimlik Kartı uygulaması indirilerek bu uygulama üzerinden kullanılacak T.C. Kimlik Kartı bilgileriyle de sayfaya giriş yapılabilir. E-Devlet Giriş Sayfasına e-Devlet Kapısı (turkiye.gov.tr) linkinden ulaşılabilir.

  E-Devlet sayfasından sosyal yardım başvurularının nasıl yapılacağı Bakanlık Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan broşürde yazı ve resimlerle anlatılmış olup, söz konusu broşür aşağıda yer almaktadır.

  1- E-Devlet üzerinden sosyal yardımlara kimler başvurabilir ?

  2- E-Devlet üzerinden sosyal yardımlara nasıl başvurulur ?

  3- E-Devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu ile elde edilen kazanımlar.

  Yazı kaynağı : www.isvesosyalguvenlik.com

  SOSYAL YARDIM: 1100 TL pandemi yardımı E-Devlet başvuru ve sonuç sorgulama ekranı

  e-Devlet (Turkiye.gov.tr) Sonuç Şikayetleri - Şikayetvar

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap