Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dr özgür bolat beni ödülle cezalandırma

  1 ziyaretçi

  dr özgür bolat beni ödülle cezalandırma bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Beni Ödülle Cezalandırma

  Beni Ödülle Cezalandırma

  Beni Ödülle Cezalandırma Kitap Açıklaması


  Çocuk Eğitiminde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar! Acaba ödülle ilgili tüm bildiklerimiz yanlış mı?

  - Ödül, neden motivasyonu düşürür?
  - Ödülle değerler neden öğretilemez?
  - Ödül, yaratıcılığı neden olumsuz etkiler?
  - Ödül, yapay sevginin bir göstergesi midir?
  - Ödülle büyüyen çocukları ne tür tehlikeler bekler?
  - Mutlu ve başarılı bir çocuk gerçekte nasıl yetiştirilir?

  Bunun gibi merak edilen birçok sorunun yanıtını eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat, son 70 yılda yapılan bilimsel araştırma ve gerçek vakalarla net bir şekilde ortaya koyuyor.

  Dr. Özgür Bolat, sadece ödülün görünmeyen gizli zararlarını anlatmıyor; bizlere bir model, pratik çözümler ve uygulamalar öneriyor.

  Kılavuz niteliğindeki bu kitabı okuduğunuzda mutlu, özgüvenli, sorumluluk sahibi ve başarılı bir çocuk yetiştirmek için önemli bir adım atmış olacak, çocuğunuzla ilişkinizde anlamlı değişiklikler yaşayacaksınız.
  Dr. Özgür bolat
  Eğitim Bilimci
  (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 248

  Baskı Yılı: 2016


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Doğan Kitap

  Yazı kaynağı : www.dr.com.tr

  Beni Ödülle Cezalandırma – Dr. Özgür Bolat

  Beni Ödülle Cezalandırma – Dr. Özgür Bolat

  Değerli Dostlar;

  İki yıllık emeğin ardından, ‘Beni Ödülle Cezalandırma’ isimli kitabım Doğan Kitap’tan çıktı.

  Son 70 yılda eğitim, psikoloji, sosyal psikoloji, sinir bilim, antropoloji ve ekonomi alanlarında ödülle ilgili yapılmış tüm bilimsel çalışmaları okudum.

  Okumaları yaparken de oldukça enteresan araştırmalarla karşılaştım.

  Kitabımda bu bilimsel bulguları gerçek olaylarla örneklendirerek, akıcı bir dille anlatmaya çalıştım.

  Kitapta hem ödülün çocuk eğitimindeki zararlarından bahsettim, hem de mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmek için yöntemler ve uygulamalar önerdim.

  Kitabı; ailelere ve öğretmenlere rehber olacak nitelikte yazdım.

  Ayrıca şirketlerdeki ödül ve prim sistemlerinin zararlarından da bahsettim.

  Kitap Cumartesi günü D&R’da ve diğer kitapçılarda raflarda olacak. Kitabın arka yüzünü ve kapağını aşağıda sizlere sunuyorum.

  Umarım bu kitap, hayal ettiğim gibi, eğitim ve çocuk yetiştirme anlayışımızı değiştirir.

  Çocuklarımız için daha mutlu, neşeli ve umut dolu yarınlar oluşur.

  Yine umarım ki siz de severek bir nefeste okursunuz.

  Sevgiyle kalın.

  ARKA KAPAK

  Çocuk Eğitiminde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar!

  Acaba ödülle ilgili tüm bildiklerimiz yanlış mı?

  Eğitim Bilimci Dr. Özgür BOLAT kitabında, bunun gibi merak edilen birçok sorunun yanıtını son 70 yılda yapılan bilimsel araştırma ve gerçek vakalarla net bir şekilde ortaya koyuyor.

  Dr. Özgür BOLAT, sadece ödülün görünmeyen gizli zararlarını anlatmakla kalmıyor aynı zamanda bizlere bir model, pratik çözümler ve uygulamalar öneriyor.

  Kılavuz niteliğindeki bu kitabı okuduğunuzda; mutlu, öz güvenli, sorumluluk sahibi ve başarılı bir çocuk yetiştirmek için önemli bir adım atmış olacak, çocuğunuzla ilişkinizde anlamlı değişiklikler yaşayacaksınız.

  29 Eylül 2016

  Yazı kaynağı : ozgurbolat.com.tr

  Beni Ödülle Cezalandırma - Dr. Özgür Bolat

  Beni Ödülle Cezalandırma

  Sizce çocuk eğitiminde ödül-ceza yöntemini kullanmak doğru mu? Peki; çocuk eğitiminde kullanılan ödüller, aslında ceza olabilir mi? Eğitim bilimci yazar Dr. Özgür Bolat, Beni Ödülle Cezalandırma adlı eserinde bu soruların cevaplarını okurlarıyla paylaşıyor ve çocuk eğitiminde ödülün etkilerini pek çok yönden ele alıyor. Dilerseniz kapsamlı araştırmaların ürünü olan bu faydalı eserin içeriğinden biraz bahsedelim.

  "Beni Ödülle Cezalandırma" adlı kitabı neden okumalısınız?

  Dr. Özgür Bolat'ın yazdığı Beni Ödülle Cezalandırma adlı kitap, çocuk eğitiminde ödülün etkilerini konu alıyor. Çocuk eğitiminin yanı sıra ödül konusunu iş yaşamı ve çalışanlar açısından da ele alan eser; bu yönüyle sadece ebeveynlere ve öğretmenlere değil, çok daha geniş bir kitleye hitap ediyor. 248 sayfadan oluşan eser, iki ana kısma ayrılıyor. İlk kısımda on altı, ikinci kısımda ise beş bölüm bulunuyor. Bölümler de kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor. Kitabın birçok bölüme ayrılması ve onlarca alt başlık içermesi, pek çok konunun oldukça akıcı ve detaylı bir şekilde ele alınmasını sağlıyor. Ayrıca tüm bölümlerin sonunda o bölümde anlatılan konuların birkaç maddelik özeti yer alıyor. Söz konusu bölümdeki en önemli noktaları vurgulayan liste hâlindeki özetler, okurun anlatılan konuları daha iyi kavramasına yardımcı oluyor ve hatırlamak istediği konulara hızlıca göz atmasını kolaylaştırıyor. Ana bölümlerin yanı sıra kitapta "İçindekiler", "Sonsöz" ve "Kaynakça" adlı üç bölüm daha bulunuyor. İçindekiler kısmında kitaptaki tüm bölümler sırasıyla listeleniyor ve okurun kitaptaki tüm konuları bir arada görmesi sağlanıyor. Böylece okuyucunun okuma öncesinde kitap hakkında fikir edinmesine ve aradığı konuları kolayca bulmasına olanak tanınıyor. Sonsöz kısmında ise yazar, okurla son tavsiyelerini paylaşıyor ve bir şiirle sözlerini noktalıyor. Kitabın en sonunda yer alan Kaynakça kısmında da kitap boyunca yararlanılan kaynaklar, her bölüm için detaylıca listeleniyor. Okurlar için yönlendirici nitelik taşıyan kaynakların bölüm bölüm listelenmesi, konuyla ilgili ileri okuma yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırıyor.

  Bunları biliyor muydunuz?

  Beni Ödülle Cezalandırma adlı eserin Dr. Özgür Bolat'ın ilk kitabı olduğunu biliyor muydunuz? Yazarın uzun araştırmalar sonucunda kaleme aldığı eser, ilk kez 2016 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlanır. Kitabın editörlüğünü Neclâ Feroğlu üstlenirken kapak tasarımını ise Ve Ötesi Yazılım-Tasarım-Ajans yapar.

  Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

  Özgür Bolat'ın yazdığı Beni Ödülle Cezalandırma adlı eseri beğendiyseniz yazarın Pelin Küçükoğlu ile ortak çalışması olan Sorularla Büyüyoruz adlı eserini de okuyabilirsiniz. Ayrıca Doğan Cüceloğlu'nun Geliştiren Anne-Baba ve Adem Güneş'in Cezasız Eğitim adlı eserlerine göz atabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.idefix.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap