Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  domestos okul hijyen programı kaç öğrenciye ulaştı

  1 ziyaretçi

  domestos okul hijyen programı kaç öğrenciye ulaştı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TEGV ve Domestos ile Çocuklar için Hijyen

  TEGV ve Domestos ile Çocuklar için Hijyen

  Okul, çocukların bir araya geldiği, günün önemli bir kısmını beraber geçirdikleri ve birçok tecrübeyi paylaştıkları bir yer. Maalesef bu paylaşımların arasında bulaşıcı hastalıklar ve mikropların da olması kaçınılmaz. Bu yüzden genel hijyen eğitimi okul dönemindeki çocuklar için büyük önem taşıyor. Bu bilincin artırılması ve okulların tuvalet imkanlarının geliştirilmesiyle çocukların sağlıklı, güvende olmaları, okula kesintisiz devam edebilmeleri sağlanıyor.

  Domestos ve TEGV el ele

  Domestos Türkiye, 2011’den beri TEGV işbirliğiyle “Eğlen, Öğren, Hijyen” (EÖH) projesini yürüterek çocuklarda hijyen bilincinin gelişmesine destek oluyor. TEGV’in tüm etkinlik noktalarında ve okullarda, tüm yaş seviyelerine uygulanan EÖH ile 2011 yılından bu yana 595 bin çocuğa hijyen eğitimi verildi. Eğlen, Öğren, Hijyen etkinliği uzman pedagog ve sağlık eğitimcileriyle birlikte geliştirildi. Her düzeyden ilkokul ve ortaokul çocuklarına uygun olarak hazırlanan eğitim programlarıyla okullarda ve ortak alanlarda hijyen farkındalığı artırıldı.

  TEGV İş Birliği ile Hijyen Farkındalığı Yaratıyoruz

  Eğlen, Öğren, Hijyen Etkinliği çocukların; hijyen konusunda farkındalık kazanmalarını, bu konuda doğru tutum ve davranış geliştirmelerini, mikropları ve farklı ortamlardaki hijyen bölgelerini tanımalarını, tuvalette hijyen koşulları kapsamında gerekli önlemleri alabilmeleri için bilgi ve beceri kazanmalarını ve kişisel hijyen farkındalığının güçlendirilmesini hedeflemektedir.

  2011’den Günümüze “Eğlen, Öğren, Hijyen” Programı

  “Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek” Okul Temizliği Programı

  Domestos’un dünya çapındaki “Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek” projesi ise tüm dünyadaki okullarda tuvaletlerin koşullarını iyileştiriyor. Projenin Türkiye’deki çalışmaları İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki okullarda başladı:

  Yapılan bağışlardan ve renovasyonlardan sonra Sarıyer ilçesindeki öğrenciler arasında tuvalet kullanım oranı %25 arttı.

  Domestos, ayrıca Türkiye çapındaki 13.000 devlet okuluna Domestos ürünleri bağışlayarak, öğrencilerin sağlığını tehlikeye atan mikropları yok etmeye destek oldu. Ülke çapında dağıtılan çamaşır suyu ile okulların tuvalet imkanlarının iyileştirilmesine yardımcı olan Domestos’un hedefi, çocuklarımızın eğitimlerine odaklanmaları ve başarılı bireyler olmalarıdır.

  Dünyada tuvalet hi̇jyeni̇

  Domestos’un durdurulamaz hijyen savaşı küresel boyutta da devam ediyor. Dünyada 862 milyon insan açık alanda tuvalete gitmek zorunda ve bu da ölümcül hastalıkların yayılmasını kolaylaştırıyor ve su kaynaklarını kirletiyor [1]. Domestos, UNICEF ile yaptığı iş birliğiyle bugüne kadar dünyada 10 milyon insanın hijyenik tuvaletlere erişimine katkıda bulundu. 10 milyon kişiye daha hijyen konusunda destek olmak için çalışmalar devam ediyor [2].

  Dünyada her 2 dakikada 1 çocuk, kirli su ve temizlik eksikliğinden kaynaklı hastalıklardan dolayı hayatını kaybediyor [3]. Dünyadaki üç okuldan birinde kullanılabilir bir tuvalet yok. Bu da çocukların okul günlerini kaçırmasına, okullarından geri kalmasına neden olabiliyor.

  Domestos temizlik savaşında sadece bu okullardaki tuvaletlerin yenilenmesine yardımcı olmakla kalmıyor. Aynı zamanda yetkililerle görüşerek tuvaletlerin uzun süre temiz kaldığından emin oluyor. Çocuklara genel hijyen eğitimi sağlayarak hastalıklardan, bulaşıcı enfeksiyonlardan korunmalarına katkıda bulunuyor. Örneğin Hindistan’ın Alwar bölgesindeki okul temizliği çalışmalarından sonra kızların okula gitme oranı %33 arttı. Tüm öğrencilerin akademik performansı ise %25 yükseldi. [4]

  Domestos, dünya çapında tuvaleti olmayanlara bu imkanları götürerek, kullanılmayacak halde olan tuvaletleri yenileyerek ve çocuklara kişisel hijyen eğitimi sağlayarak global temizlik krizine karşı mücadele vermeye devam edecek.

  ....................

  [1] Tuvalet Hayat Kurtarır: Dünya Tuvalet Günü 19 Kasım. Birleşmiş Milletler

  [2] Sonuçlar UNICEF tarafından, kendi metodolojisine uygun bir şekilde raporlanmıştır; doğrudan ve dolaylı girişimlerin 2012-2016 yılları arasındaki erişimini içermektedir.

  [3] Domestos'un UNICEF'le İşbirliği

  [4] Su Kaynakları & Temizlik Ortak Konseyi, (pdf) Eğitim Bülteni, Nisan 2017.

  Yazı kaynağı : www.domestos.com

  Domestos, Okul Hijyen Programı’nın 10. Yılında

  Domestos, Okul Hijyen Programı’nın 10. Yılında

  Okullardaki hijyen standartlarının iyileştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 2011 yılında Okul Hijyen Programı’nı başlatan Domestos, kampanyanın 10. Yılında 10 bin okula daha ürün bağışında bulunacağını duyurdu.

  Proje kapsamında Domestos, devlet kurumlarının temizlik çalışmalarına katkı vererek okulların hijyenik şartları sağlaması için 10 yıldır hijyen ürünleriyle destek veriyor.

  Kamu kurumlarıyla iş birliği gerçekleştirilerek ilköğretim okullarında yürütülen Okul Hijyen Programı, 10 yıl boyunca binlerce okulda milyonlarca öğrencinin hayatına dokundu.

  Domestos’un yıl içerisinde 10 bin okula daha ulaşmayı planlandığı Okul Hijyen Programı, tüketicileri de destek olmaya çağırıyor. Tüketiciler, Domestos ürünleri üzerindeki karekodu tarattıktan sonra ekranda çıkan okul listesinden dilediği okulu seçerek Domestos bağışlarını yönlendirebiliyor.

  Unilever Türkiye, Iran ve Orta Asya'dan Sorumlu Ev Temizlik ve Hijyen Kategorisi Pazarlama DirektörüMine Mavi, Domestos olarak Okul Hijyen Programı’nın 10. yılında okullardaki hijyen şartlarının geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

  “Çocuklar ve ebeveynleri için Okula Dönüş ile yepyeni ve heyecanlı bir dönem başlıyor. Öncelikle çocuklarımıza yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılında da Domestos olarak, okullardaki hijyen şartlarının geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Domestos Okul Hijyen Programı şimdi 10 yaşında.

  Domestos Okul Hijyen Programı kapsamında, bugüne kadar binlerce okulda, milyonlarca öğrencinin hayatına dokunduk. Programın 10. yılında da yolumuza durmadan devam ediyor, 10 bin okula daha Domestos bağışında bulunuyoruz. 10. yılımıza özel hazırlanan proje filmimizle de şu ana kadar yaptığımız çalışmaları bir araya getirdik. Tüketicilerimizin destekleriyle büyüttüğümüz Okul Hijyen Programı’nın 10 yıllını kutlamaktan dolayı mutluyuz.”

  Filmi izlemek için; https://www.youtube.com/watch?v=EJqsu0cl9dw

  Yazı kaynağı : www.unilever.com.tr

  Temiz Tuvaletlerle Çocuk Güvenliğini Artırmak

  Temiz Tuvaletlerle Çocuk Güvenliğini Artırmak

  Okullarda temizlik, çocuk güvenliği ve sağlığı için mecburidir çünkü sağlıklı çocuklar okulda derslerine daha iyi odaklanabilir ve eğitimlerine devam edebilir. Domestos da bu bilinçle tüm dünyadaki okullarda öğrencilerin daha iyi hijyen koşullarına erişimine destek olmak için “Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek” projesini sürdürüyor.

  Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek

  Domestos küresel çapta başlattığı “Hijyenik Tuvalet, Sağlıklı Gelecek” projesi ve Türkiye’de ek olarak yürüttüğü “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesiyle bunu değiştirmeyi amaçlıyor. Programımız kapsamında ihtiyaç görülen tuvaletler değiştiriliyor veya yenileniyor. Sonrasında ise temizlik görevlileri, öğretmenler, müdürler ve öğrencilerle birlikte davranış değiştirme hedefiyle çalışılıyor.

  Domestos, Vietnam, Güney Afrika, Türkiye, Romanya, Polonya, İran, Kazakistan, Macaristan, Filipinler, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya dahil olmak üzere tüm dünyadan sivil toplum kuruluşlarıyla çalışarak bu projenin küresel bir erişimi olmasını ve dur durak bilmeyen bir güce dönüşmesini hedefliyor.

  Biz ne yaptık?

  2011 yılından bu yana Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte hayata geçirilen “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesiyle Türkiye’nin dört bir yanından çocuklara eğitim noktalarında ve online olarak hijyen eğitimi veriyoruz. Bu eğitimler kapsamında her yıl 60.000’den fazla çocuğun hijyen bilincinin artırılmasına ve çocuklarda tuvalet temizliği anlayışının gelişmesine yardımcı oluyoruz.

  2016 yılından bu yana da “Okullara Domestos Bağışı” projesi kapsamında okul yönetimlerinden ve velilerden gelen talepler doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlükleriyle iş birliği yaparak okullara ürün bağışı yapıyoruz. “Okullara Domestos Bağışı” ile 3 yılda 600 ton ürünü devlet ilkokul ve ortaokullarına bağışlamayı hedefleyen Domestos, proje ile bugüne kadar 13 binden fazla okulu ziyaret ederek 4 milyona yakın çocuğun daha hijyenik tuvaletlere ulaşmasına katkı sağladı.

  Temizliğin artırılmasıyla insanların hayatını değiştirmeye katkıda bulunuyoruz. Unilever’in Sürdürülebilir Yaşam Planı’nın bir parçası olarak global hedefimiz, 2020 yılına kadar tüm dünyada 25 milyon insana tuvalet erişimi sağlamak.

  Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı hedeflerimizin yanı sıra çocukların temiz ve güvenli tuvaletlere erişimini artırmak, tuvalet hijyeni eğitimi sayesinde insanları bilinçlendirmek ve tuvaletlerin temiz kalmasını sağlamak konularında da kararlıyız.

  Yazı kaynağı : www.domestos.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap