Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dolunay ne zaman 2022 mayıs

  1 ziyaretçi

  dolunay ne zaman 2022 mayıs bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KANLI AY TUTULMASI SAAT KAÇTA, NE ZAMAN? Kanlı Ay Türkiye'den izlenecek mi? - Haberler Milliyet

  KANLI AY TUTULMASI SAAT KAÇTA, NE ZAMAN? Kanlı Ay Türkiye'den izlenecek mi? - Haberler Milliyet

  Ay tutulması, yıl içerisinde bir kaç defa gerçekleşiyor. 2022'nin ilk tutulması Kanlı Ay Tutulması için ise geri sayım başladı. Söz konusu tutulmanın etkisinin 6 ay süre ile sürmesi bekleniyor. Burçları da yakından ilgilendiren Kanlı Ay Tutulması Türkiye'den görülecek mi?

  KANLI AY TUTULMASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  Senenin ilk tutulması Kanlı Ay tuulması 2022 yıllında, Türkiye saati ile 16 Mayıs 07:13'de gerçekleşecek. Tutulmanın etkilerinin ise 6 ay sürmesi bekelniyor. Burçları de ilgilendiren Kanlı Ay, sabit burçları etkileyecek. Kararlarımızı ve bakış açılarımızı değiştirmesi beklenen etkiler arasında.

  KANLI AY TUTULMASI TÜRKİYE'DEN İZLENECEK Mİ?

  Kanlı Ay Tutulması'nın canlı olarak izleneceği bölgeler arasında Türkiye yer almıyor. Bu olağanüstü olaya tanıklık etmek isteyenler Türkiye'den izleyemeyecek.

  KANLI AY TUTULMASI NEDİR?

  Ay, Dünya etrafındaki bir tam turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 günde döngüsünü gerçekleştirir. Ay'ın iki döngüsü arasındaki farkları, Ay'ın, Dünya'nın ve Güneş'in Ay yörüngesi sırasında değişen göreli konumu sebebiyle ortaya çıkar. Kanlı Ay Tutulması yalnızca Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında yaşanır. Bu esnada Dünya'da Güneş'in yeni doğduğu ve battığı yerlerdeki Güneş ışıkları Ay'ın yüzeyine ulaşır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  YILIN İLK TUTULMASI GERÇEKLEŞİYOR! Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta ve Türkiye’den izlenebilecek mi? 2022 Yılın ilk Kanlı Ay Tutulması nedir, neden olur ve burçlara etkisi nedir? Kanlı Ay Tutulması etkileri!

  YILIN İLK TUTULMASI GERÇEKLEŞİYOR! Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta ve Türkiye’den izlenebilecek mi? 2022 Yılın ilk Kanlı Ay Tutulması nedir, neden olur ve burçlara etkisi nedir? Kanlı Ay Tutulması etkileri!

  KANLI AY TUTULMASI NEDİR?

  Kanlı Ay Tutulması Dünya'nın gölgesinin Ay'ı tamamen karanlıkta bırakması ile tam Ay Tutulması'nın yaşandığı zaman gerçekleşir ve bu sebeple Ay kırmızı renk görünür. Normalde Ay, Dünya etrafındaki turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 gün içinde de döngüsünü gerçekleştirir. "Kanlı Ay" sadece Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında gerçekleşebilir.

  AY TUTULMASI NASIL OLUR?

  Ay, Dünya'nın gölgesine girerek, Güneş'ten aldığı parlaklığı kaybeder ve bu olayın sonucunda da Ay Tutulması meydana gelir.

  Bu şartlar sağlandığında Dünya'nın gölgesi Ay yüzerine düşer. Bu 42 milyar kilometreye uzanan gölge konisi Ay'ın uzaklığından yaklaşık 8800 kilometre daha geniştir. Ay, saatte 3456 kilometre hareket ettiği için ortalama Ay tutulmasının zamanı yaklaşık 40 dakika ile 1 saat arasında değişir.

  Ay tutulması, yeryüzünden Ay'ın ufuk çizgisinin üzerine olduğu herhangi bir bölgesinden gözlenebilmektedir. Ay'a karşı olan Dünya yüzeyine çarpan Güneş ışınları Dünya'nın atmosferinde kırıldığından dolayı, Ay tutulmasında, Ay tamamen kaybolmaz ve Dünya'nın gölgesi kırmızı renkte görülür. Bu güçsüz ışık kalıntıları görünürlüğü mahallî atmosferik şartlara bağlı olarak Ay'ı tuhaf bir bakır renginde ortaya çıkarır. Bunun sonucunda Ay tutulması olur.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  16 Mayıs 2022 Akrep Burcunda Ay Tutulması (Dolunay)

  16 Mayıs 2022 Akrep Burcunda Ay Tutulması (Dolunay)

  2022 yılı içerisinde yaşanacak olan toplam dört tutulma mevcut. Bunların ikisi güneş tutulması (yeni ay) diğer ikisi de ay tutulması (dolunay) şeklinde gerçekleşecek. Ki hatta benim buralarda olmadığım ve size yazamadığım zaman aralığı içerisinde, yani Nisan ayında, boğa burcunda bir güneş tutulması yaşadık ve böylelikle ilk tutulma serüvenini geride bıraktık. Güneş tutulmalarının hemen ardından gelen dolunay ile bir ay tutulması yaşanır ve duygular anlamında derin dönüşümler yaşarız.

  TUTULMALARA NEDEN BU KADAR ÖNEM VERİYORUZ?

  Geçmiş yıllardan bu zamana kadar, astrolojinin var olduğu tüm zamanlarda tutulmalara oldukça önem vermişler. Ve gözlemledikleri tüm değişim, yıkım, dönüşüm, büyük ferahlamaların tutulmalara denk geldiklerini fark etmişler. Fakat modern zamanın gelişmesi, günümüzdeki bakış açısının daha optimist olmasından ötürü artık tutulmalardan korkmuyoruz. Fakat tutulmalara oldukça önem veriyoruz. Çünkü tutulmalar bizleri dönüştürüyor, değiştiriyor, büyük olayları haber veriyor. Bu yüzden de tutulma dönemleri astrolojik olarak pek daha kıymetli ve çok daha önemli. Özellikle kişisel haritalarımızı tetikleyen noktalara denk gelen tutulmalar bizleri bambaşka yönlere evirip değişik geri dönüşler almamızı sağlıyor. Bu yüzden de tutulma dönemlerine ekstrem bir önem veriyoruz.

   

  AY TUTULMASI

  2022 yılı içerisinde yaşanacak olan tutulmaların ilkini geride bıraktık. Bu zamana kadar kaçtıklarımızı gördük, onlara kapıyı araladık, geçmiş dönemde olanları günümüze getirdik… Şimdi sıra duygusal tutulmalarda…

  16 Mayıs günü sabah saatlerinde Akrep burcunun 25 derecesinde bir ay tutulması yaşayacağız. Ve gelen ay tutulması, yerin altına saklanan ve güneş ışığına çıkmaktan kaçanları yeryüzüne çıkaracak. Karanlığı seçen taraflarımızı görmezden gelmeye devam edemeyeceğiz çünkü artık gün ışığına ihtiyaç duydukları için kendilerini görünür kılmaya başlayacaklar.

  TUTULMA HARİTASI

  Tutulma haritasında 21 derece İkizler yükseliyor. İkizler burcunun yükseliyor olması iletişim ile alakalı konuların gündemimizde bolca olacağını söylüyor. Genel olarak ruhani yönlerini ele aldıktan sonra yazının son kısmında öngörülerimi yazma niyetim var o yüzden içsel olarak yorumlamaya devam edeceğim. An haritasında Ay 25 derece Akrep burcunda. Gizli kalanların görünür olmasına delalet bu derece benim için. Ötekileştirilen, susturulan ve bastırılanların, kadınların, geri planda kalmış olanların seslerini duyacağız ve onları gönülden hissedeceğiz bu ay tutulması ile birlikte.

  Tutulma haritasında hava elementi oldukça fazla. Görünür olmayanı görünür olsun diye, oradan oraya rahatça savrulabilsin diye destekleyecek olan element hava. Suyun derinliğini içerisine alarak herkese birer damla da olsa ferahlama getirecek. Fakat bu ferahlamalar bazen can acıtır. Kişisel haritaların önemi oldukça fazla bu tutulma ile birlikte.

  Ay tutulması aynı zamanda bir dolunay olduğu için Güneş ve Ay karşı karşıya. Her ikisine de kare açı yaparak, ikisinin apeksi durumuna düşen Satürn’ü oldukça konuşuyor olmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Satürn’ün içinde bulunduğu durum gergin bir görünüme sebep olacağa benziyor. Kısıtlanmışlıkların içerisindeki bu gergin enerjinin görünür olma isteği mevcut. Ülke içerisinde yaşayan kesimlerin ve bu kesimlerin içerisinde bulunan ayrımların sağ ve sol tarafları duygusal bir gerginlik yaşayarak kendilerinin bulunduğu tarafı belli etmek için hamlede bulunabilirler. Ayrıca görünür olma isteği duygular bazında kendini o kadar gösterecek ki, sıkışmışlık hissinden kurtulmak için adım atmaktan asla korkmayacağız.

  Chiron ile Venüs’ün birbirleri ile olan yakınlığı hazırlandıkları koreografiyi göstermek için adeta. Sanki ikisi bir arada, sevgi üzerinden eksik olan konuları göstermek üzere görevlendirilmişler ve bu görevi yerine getirmeye hazırlar gibi bakıyorlar bulundukları konumdan herkesin yüzüne.

  Mars’ın Neptün’e sokulma çabaları ise herkesin anlamlandırmaya çalıştığı bir etki olacak. O neydim ama ne oldum sancısını yaşarken ayağa kalkma gücünü beklenmediğiniz alandan alacaksınız. İşte o alan her nereden tetikliyorsa sizi oradan tutunarak kalkacaksınız ayağa.

  PEKİ AY TUTULMASINDAN GENEL OLARAK NE BEKLEYELİM?

  Ben içinde bulunduğumuz her türlü durumun getirilerini net bir şekilde görelim taraftarıyım. Bunu yapmanın her daim kolay olmadığının farkındayım ama bunu kolaylaştırmak için neler mümkün sorusunun cevabını da aramaktan vazgeçmeyelim istiyorum. Bu tutulma ile birlikte de cevabı nerelerde arayacağız, sorular bize nerelerden gelecek, kişisel sıkışıklık noktalarımız neresi burçlar üzerinden anlatacağım.

  Fakat bizi genel olarak etkileyeceği nokta günlük hayatımız. Günlük rutinimizi etkileyecek duygusal süreçlerin her birini hissedeceğiz neredeyse. Sağlık alanı üzerinden bunu konuşacak olursak eğer, beklenmedik durumların ve duyguların farkına bolca varacağımız için minik anksiyeteler, depresyona girme meyilleri, sürekli hüzünlü şarkılar dinleme kendimizi minik acılar çektirme serüvenlerine girebiliriz. Aman ha! Zihnimizin bu tür tuzaklarına düşmeyeceğiz. Bu tutulma dönemini hafif müzikler dinleyerek ya da pop müziğin dibine düşerek atlatacağız 🙂

  Bağımlılıklarımızı gözden geçireceğiz. Aklınıza gelen her türlü bağımlılığın farkına vararak neden buna düştüğümüzü sorgulayabiliriz. Bu bir yiyecek de olabilir yemek de. Bir kişi de olabilir bir duygu da. Bir eşya da olabilir bir ilaç da… Neden bu bağımlılığın içindesiniz ve bu bağımlılık size ne öğretecek bunu gözlemleyeceksiniz.

  ÖNGÖRÜLER

  Kısa ve çok detaylı, aslında çok da önemli olmayan öngörülerden sonra gelelim burç yorumlarına. Ben kişisel evrim sürecimizi daha çok önemsediğim için genel öngörüler üzerine kişisel ilerlemeyi tercih ediyorum. Fakat şimdiden tekrar söylemek isterim ki her harita özel ve biriciktir. Burç yorumları kişisel haritanıza göre farklılık gösterebilir. O yüzden bu yorumların genel yorumlar olduğunu unutmadan okumanızı tavsiye ederim.

  Her birinizin hikayelerinde bu yazıyı görmek ve @kucukadamert instagram hesabını etiketlemeniz beni oldukça mutlu eder. Çünkü biliyorum ki, yolumuz bir…

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, krizlerden üzerinden dönüşüm ile gelecek. Hali hazırda dönüşümün ve derinliğin evi olan 8.evinde gerçekleşecek olan tutulma, krizleri anlaman için kabuğuna dönmen gerektiği konusunda da bolca uyaracak seni. İçeride var olan ama bu zamana kadar görmekten kaçtığın dönüşüm konuları cinsellik üzerinden, başkalarına ait paralar üzerinden ve iç dünyanda biriktirdiğin konular üzerinden gelecektir. Dönüşüme ait desteği bilinçaltı kodlarından alacaksın ve kendini sevmen ile ilgili olan eksikliği kapatmak için büyük farkındalıklar yaşayacaksın. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, ikili ilişkilerin üzerinden dönüşüm ile gelecek. Aklına gelebilecek her türlü ikili ilişkilerindeki pürüzlerin ortaya çıktığı, kendini gösterdiği ve senin de hepsini tek tek gördüğün bir ay tutulması kapında. İlişkilerindeki yaralı tarafları görecek ve onları saracaksın. Bazı durumlar için kangren olan yeri kesip atmak işe yarabilir. Bunu gözlemleyerek karar vermen doğru olacaktır. Kendini sevme konusunda önüne koyduğun engelleri kaldırabileceğin etkiler mevcut. Bu gücü toplamaya çalışırken yakın çevrenden, arkadaşlarından ve geleceğe dair kurduğun planlardan destek alabilirsin. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, günlük hayatının etkileri üzerinden dönüşüm ile gelecek. Günlük rutinlerini oluşturan her türlü konu ile alakalı dönüşüm yaşamaya hazır mısın? Hazırlansan iyi edersin, çünkü tutulma sana doğru yola çıktı. Psikolojik etkileri en çok hissedecek burçlardan biri sensin, bunu sakın göz ardı etme. Ve kendini olur olmaz sıkıntılara sokup derbeder etme. Arkadaş çevren kendini sevilebilir biri hissetmen için emrine amade haberin olsun. Ayrıca, kendini toparlamak ile ilgili gücü kariyere odaklanarak ve yeni kariyer hedefler belirleyerek bulabilirsin. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, hayattan zevk aldığın alanlar üzerinden dönüşüm ile gelecek. Ahh canım yengeç! Neyden zevk alıyorsan, keyif aldığın konular her neyse onlar üzerinden farkındalıklara boğulmaya hazır ol. Çocuklarla olan iletişimin konusunda sıkıntılar ve gerginlikler yaşayabilirsin. Bu konuda da biraz dikkatli olmakta fayda var. Kariyer anlamında yükselişte bir ivmeniz var ve bu sizi sevindirecek. Aynı zamanda bu psikolojik süreç içerisinden iki çıkış kapınız var. Seyahat etmek ya da eğitime katılmak. İkisinden biri bu dönemde sizi güçlü kılacak olan anahtar. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, köklerin ve ailen üzerinden dönüşüm ile gelecek. Kendine aile olarak seçtiğin insanlar üzerinde farkındalıklar geliştirecek, kendini evin hissettiğin alanlar üzerinden sorgulamalar yaşayacaksın. Bu dönemin etkilerini hafifletmek için sana iyi gelecek olan şeylerden biri normalde ‘’ait olduğun’’, yaşadığın yerden uzaktayken bu tutulmayı deneyimlemen olacaktır. Aradığın gücü ise kaçtığın düşüncelerde bulacaksın. Küllerinden doğman için önce kendini ateşe vermen gerekecek, ateşe vermek içinse bu zamana kadar kaçtığın konuları masaya yatırman… Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, iletişim konuları üzerinden dönüşüm ile gelecek. İnsanlarla iletişime geçtiğin konular üzerinden farkındalıklar yaşayacağın bir dönemin eşiğindesin. İnsanlara hangi pencereden ulaşıyorsun, onlara ne söylüyorsun? Her şeyi bir kenara bıraktım. Kendinle ne kadar iletişime geçiyorsun? Artık kendinle daha fazla iletişimde olacağın zaman dilimleri içerisindesin. Dönüşüme adandığın noktaları görecek ve bu konulardaki deneyimlerini hayatına dahil etmeye başlayacaksın. Bu konudaki gizli güç ise ikili ilişkilerinde. Kalbini insanlara kapatma. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, para konuları üzerinden dönüşüm ile gelecek. Para ile olan ilişkin nasıl? Parayı nasıl yönetiyorsun? Maddi ve manevi kaynakları hayatının hangi alanından kazanıyorsun? Bu tür sorulara cevap arayacağın ve cevapları ile yüzleşeceğin bir dönemin içerisindesin. Yüzleşmek diyorum çünkü sen her ne kadar bu soruların cevaplarını biliyor olsan da alt tarafa sakladığın cevaplar tokat hissi yaşatacak. İkili ilişkiler konusunda oldukça canlı bir dönemdesin. Yeni bir flört, yeni bir kimlik kazanma ihtimalin oldukça fazla. Kendinle ilgili aradığın gücü sağlıklı olarak bulacaksın. Hastalıklardan arınma zamanı. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, kendin ile ilgili dönüşümlerle gelecek. Tutulma burcunda. Bu tutulmadan en çok etkilenecek burç olduğun için sana ekstra bir adaçayı tütsüsü armağan ediyorum. Aslında hep bildiğin ama olabildiğince inkâr ettiğin konulara merhaba deme vakti! Kendin ile bir masaya oturup sohbet edebilir misin? Belki bu soruya bu tutulma öncesinde ‘’Hayır’’ diye cevap verirdin. Ama bu tutulma sonrasında cevabın ‘’Kesinlikle evet!’’ olacak. Çünkü kendini keşfettiğin, duygularını anladığın ve anlamlandırmaya başladığın bir tutulma seni bekliyor. Genel anlamda sağlıklı bir dönemindesin. Kendini gizlemiş ve canını sıkan hastalık konularını artık bedeninden atma vakti. Bu dönem içerisinde psikolojik bunalıma girmemeye ekstra özen göstermelisin çünkü o alışık olduğun karanlıklar yakınlarında olacak. Fakat sen keyif aldığın alanlara tutunarak, o alanların yalanlarına kulak asmayarak bu tutulmayı atlatacaksın. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, bilinçaltın ile ilgili dönüşümlerle gelecek. Bu zamana kadar görmezden geldiğin ve belki de fark etmeden açığa çıkmaması için uğraştığın konuların teker teker açığa çıkması oldukça olası.  Günlük rutinin üzerinden etkiler de alacağın bu dönem içerisinde bilinçaltına yönelik farkına varacağın bir sürü nokta var. Eğer varsa çocuğun yoksa çevrendeki çocuklarla bu dönem içerisinde daha fazla iletişimde olmak isteyecek ve onlarla aranda her zamankinden daha değişik bir bağ hissedeceksin. Bu dönemin enerjisini ve farkındalığını kendinde kullanabileceğin ve saklı olan gücü ortaya çıkarabileceğin alan ise köklerin ve ailen. Ailenden gelen yardım elini geri çevirme. Sen her ne kadar kabul etmek istemesen de gelen yardım sana kendini iyi hissettirecek. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, arkadaş çevren üzerinden dönüşümler ile gelecek. Değişecek olan bir çevren var ve sen bunun uzun süredir üzerine düşmüyorsun. Çevrenin değişmesi yetmeyecek belli ki sen fikirlerini ve düşüncelerini de değiştireceksin. Bu dönem içerisinde ailen ile ilişkilerin düzelebilir ve yaralarınızı birbiriniz üzerinizde sarabilirsiniz. İletişimine olan güvenini asıl şimdi meydana çıkarmalısın. Çünkü sende var olan o şeytan tüyü seni ayakta tutacak olan şey. İçine kapanmaman ve bu dönemi kolay atlatabilmen için sosyalleşmen gerek. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, kariyer alanın üzerinden değişim ile gelecek. Kafa yapısı ve içsel yol olarak değiştirip dönüştürmen gereken nokta görünür olduğun alanlar olmalı. Normal hayatımız üzerinden baktığımızda da görünür olduğumuz asıl alan hayatımızın çoğunu harcadığımız alan olduğu için kariyer üzerinden bir değişiklik yaparak tutulma enerjisini sağaltabilme olasılığın oldukça muhtemel. Bu dönemde insanlarla olan iletişimin sayesinde yaralarından kurtulabilir ve farkında olmadığın negatif enerjilerden arınabilirsin. Maddi kaynaklarının kuvvetlenmesi ise kendini güçlü hissettirebilir. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

  Duygular ve derinlikler açısından bizi etkileyecek olan bu ay tutulması sana, inanç sistemini sorgulaman üzerinden bir dönüşüm ile gelebilir. Bu zamana kadar inandığın şeyler nelerdi, sorgulamadan nelere inandın ve bu inandıkların uğruna neler yaptın? Hepsini gözden geçirmek için bolca fırsatın var. Bunu yaparken kendine olan saygını kaybetmemen gerektiğini sakın unutma. Çünkü her ne olursa olsun zamanında yapman gereken şey neyse onu yaptın ve o dönem ihtiyacın olan şeyleri alarak yola devam ettin. Geçmişten referans alarak yeni dönemde neler yapabilirsin bunun üzerinde durmanı tavsiye ederim. Üstelik kendini gerçekleştirmek için uyanık olman ve kendini geçmişe kaptırmaman gerek. Tutulma gelen tüm etkileri ile dönüşümüne hizmet etsin…

  Yazı kaynağı : www.aysetolga.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap