Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dolapta teklifi kabul ettikten sonra ne yapılır

  1 ziyaretçi

  dolapta teklifi kabul ettikten sonra ne yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Teklif Nasıl Çalışır

  Beğendiğin ürün teklife açık mı?

  “Teklif Ver” butonuna basarak satıcıya teklifini sunabilirsin. Açılan pencereye teklifini yaz. Satış fiyatı üzerinden seçenekler arasından seçim yaparak ya da seçeneklerin altında yer alan "Teklifini kendin belirle" butonuna tıklayarak en fazla %30 indirim teklif edebilirsin.

  Satıcı teklifini kabul edebilir ya da redderek yeni teklifte bulunabilir. Yeni teklifi alıcılar kabul et butonuna basarak kabul edebilir. Bu durumlardan birisi gerçekleşir ve ürün almak istersen eğer satın al butonuna basarak ürün için ödeme yapman gerekir.

  Teklif verilmesi ürünün satın alındığı anlamına gelmez.
   

  Teklif Yaparken Unutmaman Gerekenler

  Yazı kaynağı : destek.dolap.com

  Cevap-Bul.com

  Dolap alıcı teklifi kabul ettikten sonra ne yapılır?

  Teklif Yaparken Unutmaman Gerekenler

  Dolap fiyat teklifine açık nedir?

  Alıcının sunduğu fiyat aklına yatmadıysa teklifi reddedip ona aklındaki rakamla yeni bir teklif sunabilirsin. * Alıcının senin teklifine cevap vermesi için 24 saati vardır. Ürün satıldığı takdirde ekranına ‘Ürün Satıldı’ bildirisi düşer.

  Dolap üzerinden en çok satılan ürünler pantolon, günlük elbise, spor ayakkabı, bluz, gömlek, tshirt, sweatshirt olurken, aynı zamanda Dolap lüks markalara çok daha kolay ve uygun fiyatla ulaşılmasına da aracılık ediyor.

  Dolap uygulaması nasıl satın alınır?

  Ürünü teklifsiz satın almak için ‘satın al’ yazan kutucuğa geliyorsunuz. Kart bilgilerinizi giriyor, varsa indirim kodunuzu ekliyor ve siparişinizi veriyorsunuz. Dolap uygulamasının sevdiğim özelliklerinden biri, alışveriş yaparak çeşitli dernek ve SMA’lı çocuklara yardım edebilmek oldu.

  Dolapta kargo parasını kim ödüyor?

  Satıcılar her zamanki gibi ürün yükleme aşamasında kargo gönderimini “Alıcı Öder” ya da “Satıcı Öder” şekilde belirleyebilecek. Kargo ücreti satıcı öder seçildiyse, kargo ücreti satıcı kazancından düşer, alıcı öder seçildiyse ücret satın alma aşamasında alıcıdan alınır.

  Dolapta sattığım ürünün parasını nasıl alırım?

  DolapHesap bakiyendeki tutarın tamamını veya tercih ettiğin kadarını ne zaman istersen kolayca banka hesabına aktarabilirsin. Bakiyendeki tutarın hesabına aktarılması için banka hesap bilgilerinin sisteme kayıtlı olması gerekiyor. Hesap bilgilerini Hesap Oluştur butonuna tıklayarak ekleyebilirsin.

  Dolapta ürünü öne çıkarma paralı mı?

  Öne çıkarma işlemi, 3 gün boyunca ürününü çok daha fazla ilgili alıcının görmesini sağlayan özel bir hizmettir. Ana Sayfa’ya çıkmak ücretli midir? Kesinlikle Hayır.

  Engellemek istediğin kullanıcının dolabına giderek sağ üstteki üç noktaya tıklayıp “Engelle” butonu ile karşılıklı olarak ürün satın alma, yorum yapma ve teklif verme işlemlerini engelleyebilirsin. Engeli kaldırmak istediğinde aynı adımları tekrar ederek “Engeli Kaldır” butonu ile kaldırabilirsin.

  Dolap uygulamasında sattığım ürünün parasını nasıl alırım?

  Dolap uygulaması kargo ücretsiz mi?

  Satıcı, satmak istediği ürünü yüklerken kargo seçeneğini Satıcı Öder olarak seçebilir. Bu durumda sipariş sırasında herhangi bir kargo ücreti ödemezsin. Satıcı Alıcı Öder seçtiyse ödeme anında ürün fiyatına ek olarak senden tahsil edilir.

  Dolap uygulaması kargo nasıl yapilir?

  Seçtiğin kargo firmasına ait kargo kampanya kodunu şube görevlisine ilet. Görevliye dolap.com anlaşması üzerinden göndermek istediğini belirt. Alıcının adres bilgilerine ihtiyacın yok yalnızca kodu söylemen yeterli.

  Dolapta alıcı onayı bekleyen tutar ne demek?

  Ürününüzü alıcı aldıktan sonra onay verdiğinde ücret Dolap hesabınıza geçecektir. Eğer onaylamazsa ya da unutursa diye kargolanan ürünün de aynı kargolanma süresi gibi otomatik 3 gün + 24 saat süresi vardır. O süre bittiğinde otomatik olarak onaylanacaktır.

  Yazı kaynağı : cevap-bul.com

  dolap’ta teklif verip kabul edildiğinde satın almayanların amacı ne?

  9. A1, tabii ki de teklif gönderen profillerin oylarına ve ürün altındaki yorumlarına bakıyorum. Zira kime ürün sattığımi bilmek isterim, burada böyle dalga geçer gibi direkt fiyat teklifi gönderip almayanlar olduğu gibi ürünü satın alıp iade edebilmek için ürüne kasıtlı zarar verenler de çok fazla. Siz emin misiniz bu uygulamayı kullandığınıza ya da 200 ürün sattığınıza? Profile bile girmeye gerek görmeden ürün satıyorsanız sizin için hiçbir maddi değeri olmayan, gözden çıkardığınız ürünleri satışa koyuyorsunuz sanırım :) 

  Fiyat teklifi konusuna gelirsek: 

  Ben her fiyat sorduğum ürünü almıyorum, beğendiğim ürünler oluyor, aklımda olan fiyatı ütün altında belirtip "Eğer şu fiyata olursa şu zaman almak isterim" diyorum. Ürün altında pazarlığa giriyorum, şayet 24 saat içinde kesin alacaksam o zaman fiyat teklifini direkt gönderiyorum, satıcı da kabul ederse alıyorum. Yani olması gereken budur aslında süslücüm:) o gün paran yoksa ürün altında pazarlık yaparsın şu gün almayı düşünüyorum dersin, paran yoksa almayacaksan niye direkt 24 saat içinde dolacak fiyat teklifi veriyorsun, satıcı da kabul etti, e paran yok niye verdin o teklifi? 

  Ben satışıma bakıyorum demişsiniz. Aynen süslücüm ben de satışıma baktığım için zaten bu alacakmış gibi görünüp direkt fiyat teklifi gönderip kabul edildiğinde de almayan üyelerin almayacakları ürüne direkt teklif verip de satıcıyı oyalamasın diyorum zaten :)

  En son yaşadığım olay ise şöyle: 

  ben üç uygulamayı da kullanıyorum. Ürünüme Dolap’tan direkt teklif geldi, ben de kabul ettim. 24 saat içinde ürünü alacak güya :) Aradan birkaç saat geçti, başka uygulamada da aynı ürün altında benzer fiyat ricasında bulunan biri var. Kıza cevap veremiyorum, kabul etsem satın alacak, e diğer uygulamada da teklifini kabul ettiğim başka bir üye var ama sıkboğaz etmemek için onu bekliyorum. 24 saat geçti ürünü almadı. Başka uygulamada satacağım ürünü bu troll  yüzünden satamadım. Yani kısacası süslücüm almayacağınız ürünlere teklif gönderip de satıcıyı mağdur etmeyin olur mu, yok kararsızsan ürün altında fiyat ricasında bulun ama almayacağın ürünü alacakmış gibi direkt fiyat teklifi verme olur mu süslücüm:) 

  Yazı kaynağı : www.suslusozluk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap