Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  doğalgaz yardımını kimler alabilir

  1 ziyaretçi

  doğalgaz yardımını kimler alabilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır?

  Doğalgaz yardımı başvuru şartları neler, kimler doğalgaz yardımı alacak?

  Doğalgaz yardımı başvuru şartları neler, kimler doğalgaz yardımı alacak?

  Doğalgaz yardımı başvuru şartları neler, kimler doğalgaz yardımı alacak?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen doğal gaz tüketim desteğinde başvuru süreci başladı. Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen kişiler, e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunabilecek. 1.6 milyon kişinin 1 milyar lirayı bulan doğalgaz desteği Ağustos ayı ödemeleri bugün itibariyle gerçekleştirilecek.

  İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteği’nde kış dönemine ilişkin başvurular başladı. Önceki dönem içerisinde yer almayan kiracılar da doğalgaz desteği kapsamına alındı.

  DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU BAŞLADI

  Yanık, 3 milyar lira bütçe ile hayata geçirilen Doğal Gaz Tüketim Desteği'ne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

  Mart ve nisanı kapsayan birinci döneme ilişkin ödemelerin yapıldığını belirten Yanık, 331 bini aşkın haneye toplamda 114,2 milyon lira destek verdiklerini hatırlattı.

  Doğal Gaz Tüketim Desteği programı kapsamında başvuruların e-Devlet üzerinden sürdüğünü bildiren Yanık, “Desteğimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, sistem üzerinden Bakanlığımızca sunulan ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti' ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapabilecek. Bu kapsamda halihazırda doğal gaz arzı sağlanan yerleşim yerlerinde ikamet eden ve hanesinde mesken türü doğal gaz aboneliği bulunan vatandaşlarımıza bu desteğimizi sunacağız.” ifadelerini kullandı.

  DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI

  DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

  Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen kişiler, e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunabilecek.

  KİRACILAR DA YARARLANABİLECEK

  Doğal Gaz Tüketim Desteği programından daha fazla hanenin yararlanması için yeni düzenlemeler de yaptıklarını belirten Bakan Yanık, şunları kaydetti:

  “İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğal Gaz Tüketim Desteği'nde kış dönemine ilişkin başvurular başladı. Önceki dönemimiz içerisinde yer almayan kiracılarımızı da destek kapsamına aldık. Bu doğrultuda başvuru şartları uygun olan ev sahibi veya kiracı olarak ikamet eden, mesken niteliğinde hanelerde yaşayan vatandaşlarımız destekten yararlanabilecek.”

  Bakan Yanık, Doğal Gaz Tüketim Desteği'ni ısıl harita baz alınarak iki dönemlik belirlediklerini ve tutarın yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında değişeceğini hatırlattı.

  Desteği hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceklerini aktaran Yanık, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet'ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yansıtılacak.” bilgisini verdi.

  KRONİK HASTALARA YÜZDE 5 EK ÖDEME YAPILACAK

  Sağlık raporu bulunan kronik hastalara veya hayatlarını cihaza bağlı sürdüren vatandaşlara ek ödeme yapacaklarını bildiren Yanık, “Vatandaşlarımızın başvurusu sırasında hastalığına dair raporunu sisteme işlemesi gerekecek. Hastalarımızın yaşadığı hanelere, belirlediğimiz destek tutarına ek olarak yüzde 5 fazla ödeme yapacağız.” ifadelerini kullandı.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hayata geçirilen “Doğalgaz Tüketim Desteği” programından hanelerin faydalanabilmesi için başvuru sahibinin Türk vatandaşı olması, e-Devlet Kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması, doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması, ikamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması, ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması ve hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi şartları aranıyor. AA

  AĞUSTOS AYI DOĞALGAZ DESTEĞİ ÖDEMESİ BAŞLADI

  Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan doğalgaz desteği hakkında açıklamalarda bulundu.

  * Doğalgaz tüketim desteği programını bu yıl da sürdüreceğiz. Ev sahibi veya kiracı, tüm vatandaşlarımız 5 Eylül'den itibaren e-devlet üzerinden başvurularını yapabilirler.

  * Kronik hastaların, yaşam destek cihazlarına bağlı ailelere doğalgaz desteği yüzde 5 fazlasıyla yapılacaktır. Şartları tutmadığı için diğer yardımlardan yararlanamayan 831 bin vatandaşımıza Temmuz ayında 427 milyon destek sağlamıştık. 1.6 milyon kişinin 1 milyar lirayı bulan Ağustos ayı ödemelerini 7 Eylül'de gerçekleştiriyoruz.”

  İhtiyaç sahibi olmak şartıyla doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede oturan ve doğalgaz aboneliği olan herkesin destekten yararlanabileceğini kaydeden Bakan Yanık, “Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet üzerinden yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak” demişti.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır, kimler yararlanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 5 ek ödeme açıklaması - Yeni Şafak

  Doğalgaz Tüketim Desteği nedir? Doğalgaz yardımı başvuru şartları nelerdir, kimler alabilir?

  Doğalgaz Tüketim Desteği nedir? Doğalgaz yardımı başvuru şartları nelerdir, kimler alabilir?

  Doğalgaz yardımı başvuru süreci başladı. Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğalgaz Tüketim Desteği ödemelerinin bu yıl da devam edeceğini açıkladı.

  Doğalgaz yardımı başvuru tarihleri 5 Eylül itibariyle başlarken, vatandaşlar Doğalgaz Tüketim Desteği başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirecekler.

  Kimler Doğalgaz Tüketim Desteği alabilir?

  Doğalgaz yardımı başvuru şartları merak edilirken, bu destekten ihtiyaç sahibi olan, doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe ve beldede ikamet eden, doğalgaz aboneliği olan tüm vatandaşlar faydalanabilecek.

  Doğalgaz Tüketim Desteği desteği kapsamında kronik hastaların, yaşan destek cihazlarına bağlı ailelere doğalgaz desteği yüzde 5 fazlasıyla yapılacak.

  Doğal Gaz Tüketim Desteği’nin ısıl harita baz alınarak iki dönemlik belirlenirken, tutar 450-1150 Türk lirası arasında değişebilecek.

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Doğal gaz yardımı kimlere verilir? Şartları neler? e-devlet doğal gaz desteği başvurusu nasıl yapılır?

  Doğal gaz desteği / yardımı başvuru nasıl yapılır, kimler alabilir? Doğal gaz desteği / yardımı ne zaman ödenecek? İşte doğalgaz yardımı şartları, başvuru ekranı...

  Doğalgaz yardımından kimler yararlanacak?

  Doğalgaz yardımından kimler yararlanacak?

  Doğalgaz yardımından kimler yararlanacak?

  4 milyon hane için yılda iki defada ödenmek üzere 450 ile 1150 lira arasında değişen miktarlarda doğalgaz desteğinden yararlanmak için gerekli şartlar belli oldu. Detaylar haberimizde.

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada (16 Şubat) '4 milyon hane için yılda iki defada ödenmek üzere 450 ile 1150 lira arasında değişen miktarlarda doğalgaz desteği sağlayacağını' duyurdu. Bu yardımdan yararlanacak olan kişilerde, belirli kriterler aranacak.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi hanelere kömür yardımının yanı sıra doğalgaz yardımı da yapılmasına yönelik başvurular yarından itibaren başlayacak. Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen haneler, e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

  HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

  Sputnik'ten Osman Nuri Certi'in aktardığına göre, 'Doğalgaz Tüketim Desteği' programından hanelerin faydalanabilmesi için, başvuru sahiplerinin şu şartlara uygun olması gerekiyor

  ► Türk vatandaşı olması

  ► e-Devlet Kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması

  ► Doğalgaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması

  ► Adına kayıtlı doğalgaz aboneliğinin bulunması

  ► Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması

  ► İhtiyaç sahibi olması

  İHTİYAÇ SAHİPLİĞİNİN ÖLÇÜSÜ NE?

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nın yakıt (kömür) yardımından yararlananlar için “3294 sayılı kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler” şartı bulunuyor. Bu şartlar doğalgaz yardımında da geçerli olacak.

  BAŞVURU SONRASINDA İNCELEME YAPILACAK

  Başvuru sonrasında yapılan inceleme sonucunda doğalgaz desteğine hak kazananlara ödemeler, mart ayının ikinci haftasından sonra başlayacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nın kriterlerine uyan 4 milyon hane için verilecek destek tutarı, hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında değişiklik gösterecek.

  Kronik hastaların ve yaşam destek cihazlarına bağlı hayatını sürdürenlerin bulunduğu haneler için bu rakama yüzde 5 ilave yapılacak. Doğal gaz ödemeleri, mart ve ekim olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilecek. Başvuru sonucu hak sahibi durumunda olan kişiler PTT’ye doğal gaz faturalarını ibraz ederek destekten yararlanacak.

  Yazı kaynağı : www.birgun.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap