Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  doğalgaz yardımı her ay mı yapılacak

  1 ziyaretçi

  doğalgaz yardımı her ay mı yapılacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Doğalgaz destek ödemeleri ne zaman yapılacak? Bakan Yanık tarih verdi (2022 e-Devlet doğalgaz destek ödemesi)

  Doğalgaz yardımı ne zaman yatacak, ödemeler yattı mı? 2022 Mart ayı doğalgaz desteği başvuru ve ödeme detayları hakkında bilgiler

  Doğalgaz yardımı ne zaman yatacak, ödemeler yattı mı? 2022 Mart ayı doğalgaz desteği başvuru ve ödeme detayları hakkında bilgiler

  DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU

  Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen haneler, e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Doğalgaz fatura yardımı için de e-devlet kaydı olmayan vatandaşlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile kendilerine en yakın sosyal hizmet merkezlerine müracaat edebilecek.

  Doğalgaz desteği başvurusu için öncelikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı E-Devlet ekranı üzerinden sosyal yardım formunun doldurulmuş olması gerekmektedir. Sosyal yardım formu doldurulmayan vatandaşların başvurusu değerlendirme dışı kalabilecektir.

  SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  DOĞALGAZ YARDIMI yattı mı, ne zaman yatırılacak ve nakit mi verilecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan ödeme tarihini duyurdu... 2022 doğalgaz yardımı başvurusu devam ediyor

  Doğalgaz yardımı ne zaman verilecek? Doğalgaz yardımı için açıklama geldi

  Doğalgaz yardımı ne zaman verilecek? Doğalgaz yardımı için açıklama geldi

  Doğalgaz yardımı ne zaman verilecek? Doğalgaz yardımı için açıklama geldi

  İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen doğalgaz yardımı her ay banka hesaplarına yatırılıyor. Kabine toplantısı ardından doğalgaz yardımı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Doğalgaz yardımının 2022 kış dönemi ilk ödemesi de bu hafta gerçekleştirilecektir." açıklamasında bulundu.

  Arka arkaya gelen zamlar sonrasında doğalgaz faturasını ödemekte zorluk çeken vatandaşlara doğalgaz yardımı veriliyor. Başvuruda bulunan hanelere 900 lira ile 2500 lira olmak üzere ilden ile değişkenlik gösterecek şekilde doğalgaz yardımı ödenecek.

  “YARIN HAK SAHİPLERİNİN HESAPLARINA YATIRILACAK”

  Kabine toplantısı sonrası açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğalgaz yardımı hakkında açıklamalarda bulundu.

  * Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği kritik süreç, sosyal desteklerin önemini giderek artırıyor. Bu dönemlerin en yıkıcı etkileri düşük gelirli toplum kesimleri üzerinde ortaya çıkıyor. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuna gönülden inanıyoruz, sosyal destekler konusundaki hassasiyetlerimiz fazladır. Son dönemde sosyal yardımların hem etkinliğini artıracak, hem de yelpazesini genişletecek yeni adımlar attık. Hayatının idamesi için gereken temel ihtiyaç maddelerine ulaşamayan vatandaşlara yönelik kapsamlı yardımlar sürüyor, bunlara ilişkin rakamları sürekli güncelleyerek, devletin kimsesizlerin kimsesi olma vasfını koruyoruz.

  * Gelir seviyesi belirli bir rakamın altında kalan vatandaşlarımıza içinden geçtiğimiz şu sancılı dönemde koruyucu, önleyici tarzda destek olacak yeni programlar geliştirdik. Türkiye'nin imkanlarını bu ülkede yaşayan her vatandaşımızla paylaşma düşüncesinin ürünü bu programlardan biri de ‘Türkiye Aile Desteği'dir. Bu kapsamda 2,5 milyon vatandaşımıza aktarılacak 3,2 milyar lira, yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır. Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon lira tutarındaki ödemesi de bu hafta içinde yapılacaktır. Doğalgaz yardımının 2022 yılı kış dönemi ilk grup ödemesi de yine bu hafta içinde gerçekleştirilecektir.

  * Engelli ve yaşlı maaşlarının hak sahibi 1 milyon 379 bin 493 kişiyi kapsayan 2,1 milyar lira tutarındaki kasım ayı ödemeleri de geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Vatandaşlarımızın kış dönemindeki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ülke çapında faaliyet gösteren binin üzerindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza aktarılacak ek periyodik payı iki kat artırarak 450 milyon liraya çıkardık. Sadece kasım ayında bu vakıflarımıza aktarılan kaynak 900 milyon lirayı buldu. Böylece bu hafta içinde kısaca ifade etmeye çalıştığım başlıklar altında 7 milyar lira tutarında bir sosyal destek rakamını insanlarımızın hizmetine sunmuş olduk. İnşallah hiçbir vatandaşımızı aç, açıkta, soğukta değil, aynı zamanda ailesi içinde boynu bükük bırakmayacak bir anlayışla sosyal destek programlarımızı sürdüreceğiz.

  DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ ARTTIRILDI

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yeni sosyal yardım paketi içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşların ısınma giderlerine destek olunması amacıyla bu yıl içerisinde hayata geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteği'nde de önemli düzenlemeler yaptıklarını aktardı.

  Bu kapsamda 3 milyar liralık bir destek sağlamayı hedeflediklerini belirten Yanık, “2022 yılı kış dönemi için destek tutarlarımızı artırdık. Hak sahibi vatandaşlarımıza yönelik yıllık 415 lira ile 1150 lira arasında ilden ile değişkenlik gösteren yardım tutarımızı 900 lira ile 2500 lira arasında olacak şekilde artırdık.” ifadelerini kullandı.

  2022 yılı kış dönemi için söz konusu destek programına yönelik başvuruları eylül ayının ilk haftası itibariyle e-Devlet üzerinden yeniden almaya başladıklarını hatırlatan Yanık, yeni başvuru döneminde sadece ev sahiplerine değil aynı zamanda kiracı olan tüm sosyal yardım faydalanıcısı vatandaşlara da doğalgaz desteklerinden faydalanma imkanı sunduklarını bildirdi.

  DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI

  DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen kişiler, e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunabilecek.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  DOĞALGAZ YARDIMI YATTI MI? ELEKTİRİK DESTEĞİ ÖDEMESİ TARİHİ NE ZAMAN?

  DOĞALGAZ YARDIMI YATTI MI? ELEKTİRİK DESTEĞİ ÖDEMESİ TARİHİ NE ZAMAN?

  Ödemeler aylık yapılmakta olup ETD programı kapsamında;

  1-2 kişilik muhtaç hanelere aylık 75 kilovatsaat,

  3 kişilik muhtaç hanelere aylık 100 kilovatsaat,

  4 kişilik muhtaç hanelere aylık 125 kilovatsaat,

  5 ve daha fazla kişilik muhtaç hanelere aylık 150 kilovatsaat

  karşılığı tutar kadar aylık destek verilmektedir.

  Hak sahiplerinin Kimlik Kartı ve elektrik faturası ile PTT şubesine gitmesi yeterlidir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap