Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  doğada ağaç olmayan alan bozkır

  1 ziyaretçi

  doğada ağaç olmayan alan bozkır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bozkır

  Bulmaca Sözlüğü ve Cevapları

  Yeni Eklenen Sorular

  Arabalara balans ayarı ile birlikte yapılan ayar

  .... çıkmak, beklenen sonuca ulaşamamak, boş çıkmak

  Proteinin yapı taşı

  Orta Çağ'a özgü mimari tarz

  Mucitlerin ortaya çıkardığı şey, buluş

  Kötü, üzücü, rahatsız edici

  Kenan İmirzalıoğlu'nun rol aldığı 2020 dizisi

  Eskiden kullanılan çok zehirli bir böcek öldürücü

  Emir ...., söyleneni mutlaka yapmak zorunda olan

  .... kuş aç kalmaz, bir atasözü

  Yaprak dökmeyen, Toroslar'da sık görülen ağaç türü

  En büyük akarsu türü; Nehir

  Büyük boyutlu şamandıra

  İrade, benlik

  .... değer teorisi, Marksist ekonomiyle anılan teori

  .... Hazinses, Yeşilçam'ın unutulmaz komedi oyuncusu

  Mecazen yetersiz düşünce; derin olmayan deniz

  Şehzadeleri eğiten kişilere verilen ad

  Yazı kaynağı : bulmaca-sozlugum.com

  Bozkır Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Bozkır Yanıtları

  Bozkır Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Bozkır Yanıtları

  Farklı kelimeler üzerinden bulmacada Bozkır sözcüğü için alternatifler bulunuyor. Çengel ya da kare bulmaca ile beraber birçok farklı bulmacada bu kelimeleri kullanmak mümkün. Birden fazla cevabı eşliğinde bütün bulmacalar için verilebilecek kelimeler aşağıda sunulmuştur.

   Bozkır 4 Harfli Bulmaca Cevabı

   Bulmacalarda kullanabilmek için 4 harfli cevap, ‘step’ şeklinde öne çıkar. Aynı zamanda bu kelimeyi eş anlamlı olarak günlük hayatta da yaygın şekilde kullanılmaktadır.

   Bozkır 5 Harfli Bulmaca Cevabı

   Bozkır kelimesi için birçok değişik bulmaca üzerinden kullanılabilecek 5 harfli kelimeler bulunuyor.

   - Pampa

   - Kutup

   Bozkır 9 Harfli Bulmaca Cevabı

   Çok fazla bilinmeyen ancak bulmacalarda çıkan Bozkır kelimesine karşılık olarak 9 harfli, ‘Yabanabad’ sözcüğü değerlendirilebilir.

   Farklı kelimeler üzerinden bütün değişik bulmacalar için Bozkır sözcüğü adına, değerlendirilecek kelimeler bunlardır. Soldan sağa doğru ya da aşağıdan yukarı doğru bu kelimeler öne çıkmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Bozkır

  Bozkır

  Bozkır nedir, Bozkır ne demek

  Bozkır; bir coğrafya terimidir. Dil bilgisi yönünden Türkçe'de özel olarak kullanılır.

  "Bozkır" ile ilgili cümle

  Coğrafya'daki terim anlamı:

  Ağaçsızlığın egemen olduğu, kurakçıl otsu bitkilerden oluşan, sıcak ve ılıman iklimlerde geniş alanlara yayılan doğal bölge.

  Bozkır isminin anlamı, Bozkır ne demek:

  Erkek ismi olarak; Ağaçsız ve susuz ova.

  İngilizce'de Bozkır ne demek? Bozkır ingilizcesi nedir?:

  veld

  Fransızca'da Bozkır ne demek?:

  steppe

  Gezilecek görülecek bir yer, şehir olarak tanımı:

  Sivas ilinde, Zara ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Manisa ilinde, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Çankırı şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Aksaray ilinde, Ortaköy belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Şırnak şehri, Haberli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

  Bozkır hakkında bilgiler

  Bozkır veya diğer adıyla step(Rusça :степь/step), kıtaların iç bölgelerinde yağış miktarı 500-300 mm’ye düştüğü zaman ormanlar yerini otsu bitkilere ve çalılara bırakır. Bozkır kuşağı denen bu bölgelerde görece kurak, ama çok sıcak olmayan yazları çok soğuk kışlar izler. Doğu Avrupa'nın güneyinden Asya’nın içlerine doğru uzanan bozkır kuşağı Kuzey Amerika’nın ortabatısında preri, Güney Amerika’da pampa adıyla anılır. Kuraklığın süresine göre buralarda birkaç santimetre yüksekliğindeki otlardan, soğanlı ve yumrulu bitkilere kadar değişen bitki türleri yetişir. İçinde yetişen bitki türlerine göre adlar alan bu alanlarda günümüzde daha çok buğday tarımı yapılır. Bu bozkır kuşağından sonra iç bölgelerdeki çöller başlar.

  Bozkır ile ilgili Cümleler

  Bozkır tanımı, anlamı:

  Otsu : Ot gibi olan, gövdesi odunlaşmayan, kısa ömürlü (bitki), otsul.

  Bitki : Bulunduğu yere kök vb. organlarıyla tutunan, çoğunlukla fotosentez sonucu yaşam için gerekli bileşenleri oluşturan, birçoğu spor veya tohum aracılığıyla döl vererek çoğalan bir veya çok yıllık, otsu, odunsu canlıların genel adı, nebat.

  Sıcak : Havadaki yüksek ısı. Isısı yüksek olan, çok ısınmış. Yakmayacak derecede ısısı olan, yakmayacak kadar ısı veren, soğuk karşıtı. Dostça olan, sevgi dolu. Hamam. Sıcak yer.

  Bozkır kedisi : Genellikle bozkırlarda yaşayan yabani kedi (Otocolobus manul).

  Bozkır koyunu : Çift parmaklılar takımının boynuzlugiller familyasından, Tibet'ten Asya'ya yayılmış bir tür memeli, Asya koyunu (Ovis vignei).

  Bozkır tavuğu : Bağırtlak.

  Kutup bozkırı : Tundra.

  Bozkırlaşma : Bozkırlaşmak işi veya durumu.

  Bozkırlaşmak : Bozkır durumuna gelmek.

  Kurakçıl : Kurak yerde yetişen, kurak yerden hoşlanan (bitki).

  Ilıman : Sıcaklığı çok yüksek veya çok düşük olmayan (yer, iklim), mutedil.

  İklim : Ülke, diyar. Yeryüzünün herhangi bir yerinde hava olaylarına bağlı olarak gerçekleşen etkilerin uzun yılların ortalamasına dayanan durumu, abuhava.

  Ağaçsız : Ağacı olmayan.

  Doğal : Katıksız, saf. Sağduyuya, mantığa, olağan düzene uygun olan. Yapmacık olmayan. Kendiliğinden olan, insan eliyle yapılmamış, yapay karşıtı. Doğada rastlandığı gibi, doğaya uygun olan, doğa güçlerine, kurallarına uyan, tabii, natürel. Olağan, alışılmış, her zamanki gibi olan, beklenildiği gibi. Doğada olan, doğada bulunan.

  Step : Bozkır. Hatalı yürüme.

  Konya : Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerinden biri.

  Diğer : Başka, özge, öteki, öbür.

  Bağlı : Kapatılmış olan, kapalı. Bir kimseye, bir düşünceye, bir hatıraya saygı, aşk vb. duygularla bağlanan, sadık, tutkun. Bir bağ ile tutturulmuş olan. Gerçekleşmesi bir şartı gerektiren, vabeste. Halk inanışına göre, büyü etkisiyle cinsel güçten yoksun edilmiş (erkek). Sınırlanmış, sınırlı. Bir kuruluşun yetkisi altında bulunan.

  Biri : Bir tanesi. Bilinmeyen bir kimse.

  Bozkır antilobu : Çift parmaklılar (Artiodactyla) familyasından, 130 cm kadar uzunlukta, 80 cm kadar yükseklikte, kulakları ve gözleri altında uzun tüyleri bulunan, Sibirya ve Rusya'da yaşayan bir tür. Step antilobu.

  Bozkır antilopu, sayga : (zooloji) (karşılık: sayga, Saiga tatarica): Çift-parmaklılar (Artiodactyla) takımının boynuzlugiller (Bovidae) familyasından bir memeli türü. Uzunluğu 130, yüksekliğe 80 cm. Rengi kırçıl sarıdır. Erkekde boynuzlar çemberli ve lir biçimindedir. Kulaklar ve gözler altında uzun tüyler bulunur. Sibirya ve Rusyada yaşar.

  Bozkır doğanı : Kartallar (Falconiformes) takımının, kartalgiller (Falconidae) familyasından, sırtı mavi, kül rengi karışık, karnı beyaz, Kuzey Asya'da ağaçsız yerlerde yaşayan bir tür.

  Bozkır iklimi : Genellikle sıcak, yağışlı mevsimi dönencelere yaklaştıkça kısalan, yarı kurak dönencelerarası iklim türü. (coğrafya)

  Bozkır keleri : Pullu sürüngenler (Squamata) takımından, 16 cm kadar boyda, kurak bölgelerde toprak ve taşlı alanlarda yaşayan, kuyrukları oldukça uzun bir tür.

  Bozkır ötleğeni : Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, ötleğengiller (Sylviidae) familyasından, 1 5 cm kadar uzunlukta, sırtı açık kahverengi; karnı daha da açık renkli olan, Akdeniz ülkelerinde dağ yamaçlarında yaşayan bir kuş türü. Gözlüklü çalı bülbülü, gözlüklü ötleğen.

  Bozkır toygarı : Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, tarla kuşugiller (Alaudae) familyasından, 14 cm kadar uzunlukta sırtı toprak rengi, karnı ak, Palearktik bölgenin güneyinde kumlu ovalarda yaşayan, yurdumuzun her tararında kuluçkaya yatan, tane ve böceklerle beslenen göçmen bir tür. Kısa parmaklı tarla kuşu.

  Bozkır-doğanı : (Circus macrourus) Kartallar (Falconiformes) takımının kartalgiller (Falconidae) familyasından bir kuş türü. Sırtı mavi-külrengi, karnı akdır. Kuzey Asyada ağaçsız yerlerde yaşar.

  Bozkırağı : Koç katımı zamanı.

  Bozkırdoğanı : (zooloji)

  Diğer dillerde Bozkır anlamı nedir?

  İngilizce'de Bozkır ne demek? : [Bozkır] n. steppe, desert, Moor, moorland, veld, veldt, wold

  Fransızca'da Bozkır : steppe [la]

  Almanca'da Bozkır : n. Steppe

  Rusça'da Bozkır : n. степь (F)

  Yazı kaynağı : nedir.ileilgili.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap