Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  doç. dr. dilek dündar erbahar kimdir

  1 ziyaretçi

  doç. dr. dilek dündar erbahar kimdir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar kimdir?

  TÜBİTAK’ta görevli Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar’ın ölümünde siyanür şüphesi

  TÜBİTAK’ta görevli Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar’ın ölümünde siyanür şüphesi

  TÜBİTAK’ta görevli Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar’ın ölümünde siyanür şüphesi 

  TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde başuzman araştırmacı Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar'ın evinde ölü bulunmasıyla ilgili araştırma çok yönlü sürüyor. Erbahar'ın evinde bulunan sıvı maddenin siyanür olduğu öğrenildi.  

  TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Malzeme Enstitüsü Sensör Teknolojileri Proje Grubu’nda başuzman araştırmacı olarak görev yapan Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar’ın 30 Ekim günü Tuzladaki evinde ölü bulunmasıyla ilgili araştırma çok yönlü sürüyor.

  Erbahar’a ulaşamayan yakınları eve geldiğinde kapıyı açan olmayınca, merdiven kullanarak eve girdi. İçeri giren yakınları Dilek Dündar Erbahar’ın yatakta hareketsiz yattığını görünce ambulansa ve polise haber verdi.

  Olay yerine gelen ekiplerin incelemesinin ardından Erbahar’ın cenazesi Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili polis Erbahar’ın ölümüyle ilgili olarak yakınlarının bilgisine başvurdu.

  SİYANÜR ŞÜPHESİ 

  İstanbul Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları araştırmada evin banyosunda bardak içerisinde sıvı madde bulundu. Adli Tıp Kurumunun ön incelemesinde zehirli madde olup olmadığının araştırılması sonucunda siyanür bulgularına rastlanıldığı ancak kesin raporun otopsi sonucunda birkaç ay içinde netleşeceği öğrenildi.

  DAHA ÖNCE DE İNTİHARA KALKIŞMIŞ 

  İddiaya göre Erbahar’ın daha önce de siyanürle intihar girişiminde bulunduğu, eşinin son anda ikna ederek vazgeçirdiği öğrenildi.

  Adli Tıp Kurumundaki otopsisinin ardından Hekimbaşı Mezarlığında toprağa verilen Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar’ın ölümüyle ilgili araştırmanın çok yönlü sürdürüldüğü öğrenildi.  DHA

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Dilek Dündar Erbahar kimdir kaç yaşında neden öldü eşi kimdir?

  Dilek Dündar Erbahar kimdir kaç yaşında neden öldü eşi kimdir?

  TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde görevli olan yaptığı işlerle takdir toplayan Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar'ın Tuzla'daki evinde böcek ilacı içerek intihar etmesi Türkiye'nin gündemine oturdu. Öldürüldü mü iddiası otopsi raporu sonrası çürütülen Dilek Dündar'ın böcek ilacı içtiği açıklandı. İntihar öncesi boşanmak üzere olduğu eşine 27 kez seni çok seviyorum yazması ise dikkat çekti.

  İSTANBUL Tuzla'daki evinde cansız bedeni bulunan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde görevli olan Dilek Dündar Erbahar'ın şüpheli ölümü kafaları karıştırdı. Öldürüldüğü düşünülen Dilek Dündar Erbahar'ın cesedi otopside incelendi ve böcek ilacı içerek intihar ettiği açıklandı. Birçok bilimsel alanda başarı ve ödülleri olan Dilek Dündar Erbahar'ın intihar etmeden önce boşanmak üzere olduğu eşine yazdığı mektup ise konuşuldu. Dilek Dündar Erbahar eşine bıraktığı nokta seni çok çok seviyorum yazması ve çok kelimesini 27 kez yazması akılları karıştırdı.

  Erbahar'ın 30 Ekim tarihinde boşanma aşamasındaki eşine bir not bıraktığı ve böcek ilacı içerek intihar ettiği öğrenildi..

  Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar, en ileri bilimsel araştırmaları yürüten 40 yaş altı genç bilim kadınlarının mükemmelliğini kutlamak ve genç yeteneklerin bilimsel çalışmalarını sürdürmelerine destek olmak amacıyla oluşturulan L'Oréal-UNESCO Bilim Kadınları İçin" Program Ödülü’nü almaya hak kazanmıştı.

  Erbahar, 15 yılı aşkın süredir TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde görev yapmaktaydı.

  Doç. Dr. Erbahar, zehirli gazlara karşı yüksek algılama hassasiyetine sahip, üstün performanslı, seri üretime uygun, ekonomik, düşük güç tüketimiyle çalışan, kompakt kimyasal sensörler geliştirilmeyi amaçlayan çalışmalar yürütüyordu.

  Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar zehirli gazlara karşı yüksek algılama hassasiyetine sahip, üstün performanslı, seri üretime uygun, ekonomik, düşük güç tüketimiyle çalışan, kompakt kimyasal sensörler geliştirilmeyi amaçlıyor. Yeni " twisted/ döndürülmüş" çift katmanlı grafen ülkemizde ve dünyada ilk kez sensör uygulamalarında kullanılarak; kimyasal sensörlerin geliştirilmesi hedefleniyor.

  Proje kapsamında geliştireceği sensör sisteminin sanayiye ve ulusal güvenliğe aktarılması ile askeri ve endüstriyel alanlardaki güvenlik birimlerinin, sanayi kuruluşlarının ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının taleplerinin karşılanması ile ülkemize katma değer kazandırılması hedefleniyor.

  Tam 27 kez yzmış: Doç. Dr. Erbahar'ın ölmeden önce eşine hitaben bıraktığı notta "seni çok seviyorum" yazıyordu. Ancak bu yazıda tam 27 kez "çok, çok, çok..." yazması dikkat çekti. Bir çocuk annesi bilim insanının ölümü sevenlerini de yasa boğdu. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda Erbahar'ın intihar edeceğine inanmadıklarını konunun bir şüpheli ölüm olabileceği yazıldı.

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  İntihar eden TÜBİTAK Başuzmanının yakın arkadaşı Odatv’ye konuştu: Ailenin yasına saygı duyun

  İntihar eden TÜBİTAK Başuzmanının yakın arkadaşı Odatv’ye konuştu: Ailenin yasına saygı duyun

  TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde başuzman araştırmacı Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar, 30 Ekim Cumartesi günü Tuzla’daki evinde ölü bulundu. 

  Dilek Dündar Erbahar’ın hayatını kaybetmesinin ardından medyada, “sır ölüm” haberleri başladı. 

  Başlıklar genel olarak şöyleydi; “cinayet mi intihar mı”, “şüpheli ölüm”, “isyan ettiler: o öldürüldü”…

  ERBAHAR’IN YAKIN ARKADAŞI ODATV’YE KONUŞTU

  Odatv’ye bilgi veren Dilek Dündar Erbahar’ın yakın arkadaşı; ailenin medyaya yansıyan haberlerden rahatsız olduğunu belirterek “Ailenin yasına saygı duyun” mesajı verdi. 

  Ajansların geçtiği haberlere göre; acı olay şöyle ortaya çıktı: 

  Erbahar’a ulaşamayan yakınları eve geldiğinde kapıyı açan olmayınca, merdiven kullanarak eve girdi. İçeri giren yakınları Dilek Dündar Erbahar’ın yatakta hareketsiz yattığını görünce ambulansa ve polise haber verdi. 

  Olay yerine gelen ekiplerin incelemesinin ardından Erbahar’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili polis Erbahar’ın ölümüyle ilgili olarak yakınlarının bilgisine başvurdu. 

  ZEHİRLİ MADDE ARAŞTIRMASI

  İstanbul Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları araştırmada evin banyosunda bardak içerisinde sıvı madde bulundu. Adli Tıp Kurumu’nun ön incelemesinde zehirli madde olup olmadığının araştırılması sonucunda siyanür bulgularına rastlanıldığı ancak kesin raporun otopsi sonucunda birkaç ay içinde netleşeceği öğrenildi.

  İNTİHAR GİRİŞİMİ İDDİASI

  İddiaya göre, Erbahar daha önce de siyanürle intihar girişiminde bulundu, eşi son anda ikna ederek vazgeçirdi.

  Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsisinin ardından Hekimbaşı Mezarlığı’nda toprağa verilen Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar’ın ölümüyle ilgili araştırmanın çok yönlü sürdürüldüğü öğrenildi.

  “27 DETAYI”NDAN ÇIKAN BAŞLIKLAR

  Haber siteleri, daha sonra “27 detayı” diye haberler geçti. 

  Başlıklar bu kez şöyle; “27 detayı cinayet şüphelerini artırdı”, “Şüpheli ölümünü bıraktığı not çözebilir: 27’nin gizemi”…

  Haberlerde “27” ayrıntısı şöyle yazıldı: 

  Dilek Dündar Erbahar'ın eşine bıraktığı not ortaya çıktı. Erbahar'ın notta yazdığı “çok, çok, çok... seni seviyorum” yazması dikkat çekti. Erbahar'ın notta tam 27 kez “çok” kelimesini kullanması uzmanlar tarafından dikkat çekti. 

  Basında, “cinayet” başlıkları yer alırken, büyük acı yaşayan ailenin acısı daha da büyüdü. 

  Üstelik, Erbahar çiftinin bir de küçük kızları vardı.  

  ODATV ARAŞTIRDI

  Basını etkileyen şey, muhtemelen Erbahar'ın çalışmalarıydı, haberi verildiği ilk gün ve sonrasında bunun üzerinde duruldu. 

  Dilek Dündar Erbahar'ın ölümünün ardından haberlerde “askeri alanda” kullanılabilecek sensörler üzerinde çalıştığı iddiası şöyle yer aldı: 

  “Proje kapsamında geliştireceği sensör sisteminin sanayiye ve ulusal güvenliğe aktarılması ile askeri ve endüstriyel alanlardaki güvenlik birimlerinin, sanayi kuruluşlarının ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının taleplerinin karşılanması ile ülkemize katma değer kazandırılması hedefleniyor..”

  Odatv, Dilek Dündar Erbahar'ın çalışmalarını ve makalelerini inceledi. 

  Erbahar, çalışmalar arkadaşlarıyla birlikte yıllardır bu çalışmaları yapıyordu ve bu konuda bir gelişme yoktu. Dolayısıyla, basının “askeri çalışma” üzerinden yarattığı “komplonun” Erbahar'ın çalışmalarında bir karşılığı bulunmuyordu. 

  Odatv’ye bilgi veren Dilek Dündar Erbahar’ın yakın arkadaşı; yaptıkları çalışmaların yeni olmadığını, yıllardır yaptıkları işler olduğunu ifade etti. 

  ERBAHAR’IN EŞİNDEN GİZLİLİK KARARI BAŞVURUSU

  Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar’ın ölümüyle ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Eşi Doğan Erbahar, “Eşimi pazar günü toprağa verdik. Bir kızımız var. Soruşturmayla ilgili gizlilik kararı alınması için başvuru yaptık” açıklamasında bulundu. 

  Odatv, Doğan Erbahar’a telefonla ulaştı, ancak Erbahar konuşmak istemediğini belirtti. 

  Caner Taşpınar

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap