Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  diz ağrısına kuyruk yağı nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  diz ağrısına kuyruk yağı nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Diz ağrılarını kesiyor: Evde kuyruk yağı kremi hazırlayın

  Diz ağrılarını kesiyor: Evde kuyruk yağı kremi hazırlayın

  Gençlik yıllarında yeterli miktarda kuyruk yağı tüketenlerde yaşlılıkta daha az eklem rahatsızlığı görüldüğü bilinen bir gerçek...

  Diz ağrıları günlük yaşamda zaman zaman hissedilen ağrılardır. Özellikle ilerleyen yaşlarda eklemin aşırı kullanımı, zorlanması veya bazı hareketlerin sonucunda dizlerde ağrılar olabilir.

  Diz ağrılarından kurtulmak için İbn-i Sina’nın uygulamaları arasında olduğu söylenilen kuyruk yağı uygulamasını hiç duydunuz mu?

  Kuyruk yağı dize faydaları içeriğinde bulunan D vitamininden dolayı kemik yapısını güçlendirmekle beraber diz ağrılarına iyi geliyor.

  Hayvansal yağlardan en yaygını olan kuyruk yağı, ağır kokusu ve tadı nedeniyle çoğu kimse tarafından tüketilmez. Fakat uzmanlar miktarına dikkat edilerek tüketilmesini tavsiye ediyor.

  Peki kuyruk yağı nedir, faydaları nelerdir? Kuyruk yağı diz ağrılarına iyi gelir mi? İşte kuyruk yağı hakkında merak edilenler...

  Halk arasında don yağı olarak da geçen kuyruk yağı hayvanların kuyruk kısımlarında ve et aralarında bulunur. Gıda sanayisinde kullanılan kuyruk yağı, yüzyıllardı tüketilir.

  Kuyruk yağı kullanımı için iki farlı temel yöntem bulunur. Bunlardan ilki kebap gibi ürünlerde kuyruk yağını et ile birlikte harmanlamaktır. Diğer bir yöntem ise yemek malzemelerinden önce tencereye koyulan yağ yerine kuyruk yağının koyularak, tamamen eritilmesidir.

  Diz ağrılarını kesiyor: Evde kuyruk yağı kremi hazırlayın

  Diz ağrılarını kesiyor: Evde kuyruk yağı kremi hazırlayın

  Kuyruk yağı genellikle Anadolu’da yaygın olarak yemeklerde kullanılır. Ancak son dönemlerde sağlık açısından faydası anlaşıldıkça, içerisinde bulunan D vitamini seviyesinden ve diz ağrılarına iyi gelmesinden dolayı bu yağı vücuda krem haline getirip sürerek de kullananlar vardır.

  Kuyruk yağı kremi:

  Bu kremi 1 cm kalınlığında ağrıyan bölgeye sürüyoruz. Bölgeyi kaplayacak kadar koyun yününü üzerine sarıyoruz. Akşam sarıp sabah açarak bu işlemi 3 gün boyunca tekrarlıyoruz.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Kuyruk yağı kremi tarifi: Kuyruk yağı dize nasıl sürülür? Kuyruk yağının hiç duymadığınız 6 faydası

  Kuyruk yağı kremi tarifi: Kuyruk yağı dize nasıl sürülür? Kuyruk yağının hiç duymadığınız 6 faydası

  Kuyruk Yağı Nedir?

  Hayvanların omurgasının son kısmında bulunan kuyruk yağı katı halde bulunan bir hayvansal yağdır. Bu yüzden don yağı olarak da bilinir.

  Kuyruk yağı dize nasıl sürülür?

  Diz ağrıları günlük yaşamda zaman zaman hissedilen ağrılardır. Özellikle ilerleyen yaşlarda eklemin aşırı kullanımı, zorlanması veya bazı hareketlerin sonucunda dizlerde ağrılar olabilir. Diz ağrılarından kurtulmak için İbn-i Sina’nın uygulamaları arasında olduğu söylenilen kuyruk yağı uygulamasını hiç duydunuz mu? Kuyruk yağı dize faydaları içeriğinde bulunan D vitamininden dolayı kemik yapısını güçlendirmekle beraber diz ağrılarına iyi geliyor. Hayvansal yağlardan en yaygını olan kuyruk yağı, ağır kokusu ve tadı nedeniyle çoğu kimse tarafından tüketilmez. Fakat uzmanlar miktarına dikkat edilerek tüketilmesini tavsiye ediyor.

  Peki kuyruk yağı nedir, faydaları nelerdir? Kuyruk yağı diz ağrılarına iyi gelir mi? İşte kuyruk yağı hakkında merak edilenler...

  Kuyruk Yağının Hiç Duymadığınız 6 Faydası

  1) Kas ve Kemik Gelişimini Destekler

  Kuyruk yağı asırlardır tüketilen bir besindir. Yapılan gözlemler sonucunda kuyruk yağını tüketen kişilerin kas ve kemik yapısının daha güçlü olduğu tespit edilmiştir.
  ÖNE ÇIKAN VİDEO

  Kas ve kemik yapısını koruyan, kemik ağrılarını iyileştiren kuyruk yağı yemeklere güvenle eklenebilir.

  Kas yırtılması tedavisinde, kemik erimesine önlem amacıyla kuyruk yağı tüketilmesi önerilir.

  2) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

  Kuyruk yağında omega yağ asitleri bulunur. Özellikle de yayla ve meralarda büyüyen küçükbaş hayvanların kuyruk yağı omega yağları asitleri bakımından zengindir.

  Bağışıklık sisteminin güçlü olmasında etkili olan kuyruk yağı, gelişme dönemindeki çocukları ve yetişkinleri hastalıklardan korur.

  Vücudu enfeksiyona karşı koruma altına alan kuyruk yağını, etli yemeklerle beraber tüketebilirsiniz.

  3) Kolajen Üretimi Sağlar

  Kuyruk yağını tüketen kişilerde cilt hasarının daha az görüldüğü tespit edilmiştir.

  Hücre oluşumunu destekleyen kuyruk yağı, cilt sağlığını en verimli şekilde korumaktadır.

  Eski dönemlerde kuyruk yağı tüketen insanların daha uzun yaşadığı ve cilt hastalıklarından uzak kaldığı bilinir.

  4) Kalp Sağlığını Korur

  Kuyruk yağı, kalp ve damar sağlığını koruyan yağlardan biridir.

  Damar tıkanıklığını önleyecek etkilere sahiptir.

  Vücut tarafından sindirilen ve faydalı şekilde kullanılan kuyruk yağı, kalp krizi riskini de önlemektedir.

  5) Ağrı Kesicidir

  Kuyruk yağı romatizma ve eklem ağrılarını dindirecek kadar etkili bir yağdır. Kan dolaşımına katkısı sayesinde vücudun herhangi bir noktasında oluşan ağrıyı dindirir.

  Çok eski zamanlardaki insanların kuyruk yağı dize sarmak gibi bir alışkanlıkları vardı. Bu alışkanlık sayesinde romatizma ağrılarının geçtiğini düşünürlerdi.

  Kas, eklem, baş ağrısı gibi sorunları kuyruk yağı tüketerek önleyebilirsiniz.

  6) Boyun Fıtığına İyi Gelir

  Kuyruk yağı ile fıtık tedavisi doğal yöntemle yapılmaktadır. Bunun için kuyruk yağını, eritip bal ve karabiberle karıştırmanız önerilir.

  Hazırlanan karışım boyun fıtığını hissettiğiniz bölgeye sürülür ve ardından kantaron yağı ile masaj yapılır.

  Doğal bir yöntemle boyun fıtığını iyileştirmek istediğinizde aklınıza kuyruk yağı gelmeli!

  Kuyruk yağı dize nasıl sürülür? kuyruk yağı kremi nasıl yapılır?

  Kesilen kuyruk yağlarını tencereye koyup aynı seviyeye kadar su ekliyoruz. Su kaynayıp yağı eritmeye başlayınca eriyip yüzeye çıkan yağları bir kaşıkla tencere üzerinden alıyoruz ve bir kaba koyuyoruz. Kaba konan yağ donacak ve krem kıvamını alacaktır. Bu kremi 1 cm kalınlığında ağrıyan bölgeye sürüyoruz.

  Diz için kuyruk yağı nasıl kullanılır?

  Kuyruk yağının ağrıyan dize sürüldükten sonra bandaj ile sarılıp bir süre bekletilmesi bölgede oluşan kasılmaları, kas ağrılarını ortadan kaldırır. Tabii günümüzde bu tip ağrıların yaşandığı zaman doktor tavsiyelerine uyulması ve doktor önerilerine uyularak ilaç tedavisi uygulamak her açıdan fayda sağlayacaktır.

  Kuyruk Yağı Maskesi Yapımı

  Kuyruk yağının içeriğinde kolajen miktarı fazladır. Bu yüzden cilt yenileme ve hücreleri onarma özelliği bulunur. Bu özellikleri ile kişiler kuyruk yağı le ciltlerine maske uygulamak isteyebilirler. Ancak bu doğru bir uygulama değildir. Cilt hassasiyetleri değişkenlik gösterdiği için kuyruk yağı gibi güçlü bir bileşeni yüzünüze uyguladığınızda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Kuyruk yapı maskesini evde uygulamak yerine bu içerikle yapılmış kozmetik ürünlerini tercih edebilirsiniz.

  Kuyruk yağı zararları

  Zararı yok denilemez fakat ölçülü şekilde tüketildiğinde faydaları hissedilir. Kuyruk yağı sık sık tüketildiğinde kilo almaya neden olabilir. Bu nedenle kuyruk yağını ölçülü ve zaman zaman tüketmeniz önerilir. Hayvansal kaynaklı bir yağ türü olduğu için sıkça tüketim sonucunda kolesterol düzeyini de etkileyebilir.

    

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  İbn-i Sina reçetesi: Kuyruk yağını dize sarmak

  İbn-i Sina reçetesi: Kuyruk yağını dize sarmak

  Kuyruk yağı hayvanların kuyruk ve et aralarında yer alan, insan vücudu için oldukça yararlı enzimler içeren bir yağdır.  Yapılan araştırmalarda hayvansal yağlar arasında en sağlıklısı olduğu belirlenen kuyruk yağı içerisinde omega yağ asitleri, potasyum, kalsiyum ve demir barındırır.

  Kuyruk yağını dize sarmak ne işe yarar?

  Tarihte İbn-i Sina'nın bu yöntemi sıklıkla uyguladığı söylenmektedir. Kuyruk yağının ağrıyan dize sürüldükten sonra bandaj ile sarılıp bir süre bekletilmesi bölgede oluşan kasılmaları, kas ağrılarını ortadan kaldırır.

  Kuyruk yağının tüketilmesi kas ve kemik gelişimine yüzde yüz katkı sağlar. Yiyecek olarak tüketmenin yanı sıra kuyruk yağının dıştan kullanılması da etki eder. Çok fazla spor yapıldığında ya da dizlerin uzun süre kıvrık biçimde kalması diz ağrıları yaşanabiliyor. Tarihte İbn-i Sina'nın bu yöntemi sıklıkla uyguladığı söylenmektedir.

  Kuyruk yağı nasıl eritilir?

  Kuyruk yağı hayvanın kuyruk bölgesinde yer alan etin yağı olduğu için katı formda olur. Kuyruk yağının erime noktası 38 derece olarak belirlenmiştir. Kuyruk yağını eritmek için yapmanız gerekenler ise şöyledir; Öncelikle kuyruk yağını kuşbaşı şeklinde doğrayın. Daha sonrasında bir tencerede aldığınız kuyruk yağını arada karıştırarak eşit derecede ısınmasını sağlayabilirsiniz. Bir süre sonra kuyruk yağı önce suyunu salacak ve ardından yağını bırakacaktır.

  Kısık ya da orta ateşte eritmeye özen gösterdiğiniz kuyruk yağının eridikten sonra beyaz parçaları yağın içinde yüzebilir. Bu parçalar hayvanın kıkırdakları olduğu için yağın içinde daha fazla koku bırakmaması için bir kevgir yardımıyla tencereden almanızı tavsiye ederiz. Erittiğiniz kuyruk yağını dilerseniz ağrılı bölgeleriniz için dilerseniz de tüketmek için kullanabilirsiniz.
  ÖNE ÇIKAN VİDEO

  Kuyruk yağı hangi hastalıklara iyi gelir?

  - Özellikle kalp-damar hastalıklarına karşı iyi gelir.

  - İçeriğinde Omega yağ asitleri bulunur ve vücut sağlığı için oldukça etkilidir.

  - Kolesterolü dengeler ve daha sağlıklı hale getirir.

  - Antioksidan etkisi yaratarak bağışıklık sistemini önemli oranda güçlendirir.

  Kuyruk yağı faydaları

  Kuyruk yağı genellikle Anadolu’da yaygın olarak yemeklerde kullanılır. Ancak son dönemlerde sağlık açısından faydası anlaşıldıkça, içerisinde bulunan D vitamini seviyesinden ve diz ağrılarına iyi gelmesinden dolayı bu yağı vücuda krem haline getirip sürerek de kullananlar vardır.

  Kuyruk yağı kremi nasıl yapılır?

  Yağı küçük parçalar halinde kesiyoruz. Kesilen kuyruk yağlarını tencereye koyup aynı seviyeye kadar su ekliyoruz. Su kaynayıp yağı eritmeye başlayınca eriyip yüzeye çıkan yağları bir kaşıkla tencere üzerinden alıyoruz ve bir kaba koyuyoruz. Kaba konan yağ donacak ve krem kıvamını alacaktır. Bu kremi 1 cm kalınlığında ağrıyan bölgeye sürüyoruz. Bölgeyi kaplayacak kadar koyun yününü üzerine sarıyoruz. Akşam sarıp sabah açarak bu işlemi 3 gün boyunca tekrarlıyoruz.

  Diz ağrısı için kuyruk yağı nasıl kullanılır?

  Kuyruk yağının ağrıyan dize sürüldükten sonra bandaj ile sarılıp bir süre bekletilmesi bölgede oluşan kasılmaları, kas ağrılarını ortadan kaldırır. Tabii günümüzde bu tip ağrıların yaşandığı zaman doktor tavsiyelerine uyulması ve doktor önerilerine uyularak ilaç tedavisi uygulamak her açıdan fayda sağlayacaktır.

  Hastalıktan eser kalmayacak: Covid-19'a yakalananlarda kullanmalı

  Araştırmacılar, Covid-19 için tamamlayıcı tedaviler olarak potansiyel sağlık yararlarını belirlemek için D vitamini, karotenoidler, A vitamini, çinko, omega-3 yağ asitleri ve C vitaminine büyük ilgi gösteriyor.

  Kuyruk yağındaki doymamış yağlardan birkısmı omega yağ asitleri yapısındadır. Özellikle de yayla ve meralarda büyüyen küçükbaş hayvanların kuyruk yağı omega yağ asitleri ve D vitamini bakımından zengindir. Bu sebeple bağışıklık sistemini ve kemik yapısını güçlendirir.

  D vitamini, vücudunuzdaki viral eki bozarak yeni koronavirüs enfeksiyonu sırasında akciğerlerinizi korumaya yardımcı olabilir.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap