Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dikloron sr 75 mg ne işe yarar

  1 ziyaretçi

  dikloron sr 75 mg ne işe yarar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Dikloron nedir? Ne için ve nasıl kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

  DIKLORON SR 75 mg Tablet Prospektüsü

  (Aç/Tok/Alkol kullanım durumları)

  DIKLORON SR 75 mg Tablet Nasıl Kullanılır?

  Doğru ilaç kullanımı nasıl olmalı?

  Doktorunuzun verdiği talimatlara dikkatle uyunuz. Önerilen dozu ve tedavi süresini aşmayınız.

  DİKLORON SR, bir bardak suyla veya başka bir sıvıyla birlikte bütün olarak yutulmalıdır. DİKLORON SR’ın yemek sırasında alınması önerilir. Tabletleri bölmeyiniz veya çiğnemeyiniz.

  Önerilen dozu aşmayınız. Ağrınızı kontrol edebilen en düşük dozu kullanmanız ve DİKLORON SR’ı gerektiğinden uzun süre almamanız önemlidir.

  Doktorunuz tam olarak kaç tane DİKLORON SR alacağınızı size söyleyecektir. Tedaviye verdiğiniz yanıta bağlı olarak doktorunuz daha yüksek ya da daha düşük bir doz önerebilir.

  Erişkinlerde:

  Erişkinler için önerilen günlük doz olarak genellikle 75-150mg’dır. Daha hafif vakalarda ve uzun süreli tedavilerde, günde 75 mg genellikle yeterli olmaktadır. DİKLORON SR günde bir veya iki kez alınır. Günde 150 mg’ı aşmayınız.

  Yakınmalar geceleri ya da sabahları daha yoğunsa, DİKLORON SR tercihen akşamları alınmalıdır.

  Çocuklar ve Bebeklerde Kullanımı

  Çocuklarda ve ergenlerde kullanım:

  DİKLORON SR, dozu nedeniyle çocuklara ve ergenlere (18 yaş altı) verilmemelidir.

  Yaşlılarda Kullanımı

  Yaşlı hastalar DİKLORON SR’ın etkilerine diğer erişkinlerden daha duyarlı olabilir. Bu nedenle, yaşlılar doktor talimatlarına uymaya özellikle dikkat etmeli ve şikâyetlerin hafifletilmesi için gereken en düşük miktarda tableti kullanmalıdır. Yaşlı hastaların istenmeyen etkileri derhal doktorlarına bildirmeleri son derece önemlidir.

  Özel Kullanım Durumları

  Böbrek yetmezliği:

  DİKLORON SR böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır. Böbrek yetmezliği olan hastalarda yapılmış çalışmalar mevcut olmadığından, doz ayarlamasına ilişkin önerilerde bulunulamaz. Hafif ila orta şiddette böbrek yetmezliğiniz varsa DİKLORON SR’ın dikkatli uygulanması konusunda doktorunuz sizi uyaracaktır. Lütfen doktorunuza danışınız.

  Karaciğer yetmezliği:

  DİKLORON karaciğer yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır. Karaciğer yetmezliği olan hastalarda yapılmış çalışmalar mevcut olmadığından, doz ayarlamasına ilişkin önerilerde bulunulamaz. Hafif ila orta şiddette karaciğer yetmezliğiniz varsa DİKLORON SR’ın dikkatli uygulanması konusunda doktorunuz sizi uyaracaktır. Lütfen doktorunuza danışınız.

  Eğer DİKLORON SR’ın etkisinin çok güçlü veya çok zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

  Doz Aşımı ve Tedavisi

  Kazayla doktorunuzun size söylediğinden çok daha fazla tablet aldıysanız, derhal doktorunuzla ya da eczacınızla temas kurunuz ya da bir hastanenin acil servisine başvurunuz. Tıbbi bakım görmeniz gerekebilir.

  DİKLORON SR’dan kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ila konuşunuz.

  Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

  Bir dozu almayı unutursanız, hatırladığınızda vakit geçirmeden bu dozu alınız. Ancak bu süre bir sonraki dozunuzun saatine yakınsa, sadece bir sonraki tableti zamanında almanız yeterli olacaktır.

  Yazı kaynağı : prospektus.co

  DIKLORON SR 75 mg 10 film tablet

  DİKLORON SR nedir ve ne için kullanılır?

  DIKLORON SR aşağıdaki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir:

  Kireçlenme (osteoartrit), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit) ve sırt, boyun ve göğüs kafesi eklemlerinde sertleşme ile seyreden ağrılı ilerleyici romatizma (ankilozan spondilit) belirti ve bulgularının tedavisi ile akut guta bağlı eklem iltihabı (akut gut artriti), akut kas-iskelet sistemi ağrıları, ameliyattan sonraki ağrı (postoperatif ağrı) ve ağrılı adet görme (dismenore) tedavisinde endikedir.

  DIKLORON SR’ın nasıl etki gösterdiği ya da size neden verildiği konusunda sorularınız varsa lütfen doktorunuza danışınız.

  Yazı kaynağı : ilaclar.net

  DIKLORON SR 75 mg 10 film tablet Nedir

  Her tablet 75 mg etkin madde (diklofenak sodyum) içerir.

  DİKLORON, ağrı ve iltihap tedavisinde kullanılan “steroidal olmayan iltihap giderici ilaçlar” (NSAİİ’ler) isimli bir ilaç grubuna dahildir.

  10 tabletlik ambalaj miktarlarında bulunmaktadır.

  DİKLORON aşağıdaki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir:

  Kireçlenme (osteoartrit), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit), gençlerde eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (juvenile romatoid artrit) ve sırt, boyun ve göğüs kafesi eklemlerinde sertleşme ile seyreden ağrılı ilerleyici romatizma (ankilozan spondilit) belirti ve bulgularının tedavisi ile akut guta bağlı eklem iltihabı (akut gut artriti), akut kas-iskelet sistemi ağrıları, ameliyattan sonraki ağrı (postoperatif ağrı) ve ağrılı adet görme (dismenore) tedavisinde endikedir.

  DİKLORON ’un nasıl etki gösterdiği ya da size neden verildiği konusunda sorularınız varsa lütfen doktorunuza danışınız.

  Yazı kaynağı : www.ilac247.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap