Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dikensiz gül olmaz atasözünün anlamı nedir

  1 ziyaretçi

  dikensiz gül olmaz atasözünün anlamı nedir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Dikensiz Gül Olmaz

  Dikensiz Gül Olmaz

  Dikensiz gül olmaz atasözünün konusu çoğunlukla her güzel şeyin bir bedeli olduğunu belirtir. Dolayısı ile insanların yaşadığı her başarı ve mutluluğun da bazı olumsuzluklarının olduğu dile getirilir.

  Dikensiz Gül Olmaz Atasözünün Anlamı Ne Demek?

  Atasözleri, daha önce yaşayan kişiler tarafından tecrübe edilmiş olaylar hakkında söylenen ve doğruluğuna inanılan söz olarak bilinir. Buna göre her bir atasözünün kullanılacağı belli başlı yerler vardır. Aynı zamanda atasözü cümledeki anlamı pekiştirmek ve doğru ifadeler söylemek amacıyla kullanılır. Dikensiz gül olmaz atasözü ile anlatılmak istenen de edilen her başarının ve mutluluğun ufak tefek olumsuzlukları da olabileceğidir.

  Kısaca Atasözü Açıklaması

  Dikensiz gül olmaz atasözünden anlatılmak istenen aslında yaşanacak her başarının elde edilme süresinde ufak tefek olumsuzluklarla karşılanabileceğidir. Buna göre mutlulukta da başarıda da bu olumsuzluklar ile başa çıkmak önemlidir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Dikensiz Gül Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

  Dikensiz Gül Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

  Dünyamızda pek çok güzellik vardır ancak her güzelliğin belli olsa da olmasa da bir kusuru muhakkak bulunur. İşte dikensiz gül olmaz atasözü de bu amaçla söylenmiştir. İnsanlar aralarında konuşurken sıklıkla bu atasözünü kullanmaktadır.

   Dikensiz Gül Olmaz Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir?

   Dünyamızda çevremizde gördüğümüz ya da göremediğimiz pek çok güzellik vardır. İlk bakışta bu güzellikler bize kusursuz gibi görünse de aslında dikkatli baktığımız zaman her güzellikte bir kusur bulabiliriz. Ancak insanların bir güzellik elde ettiği zaman ya da bir güzelliğe baktığı zaman kusurlarına dikkat etmek yerine onu kusurları ile birlikte sevmesi gerekir. Çünkü kusursuz bir güzellik bulmak mümkün değildir.

   Dikensiz Gül Olmaz Atasözünün Cümle İçinde Kullanımı

   Mükemmeli aramaktan vazgeç, dikensiz gül olmaz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Dikensiz gül olmaz atasözünün anlamı

  Dikensiz gül olmaz atasözünün anlamı

  Bu yazımızda sizlere Dikensiz gül olmaz atasözünün anlamını açıklayacağız.

  Dikensiz gül olmaz atasözünün anlamı ise şu şekilde; Bu dünyada kusursuz güzellik yoktur. Herşey, bir yönüyle eksik yada kusurludur. Bundan dolayı her güzel şeyin hoşa gitmeyen yönü mutlaka bulunur. Güzel şeyi elde etmek isteyen yada elde eden kimse, bunun gerektirdiği rahatsız edici şeyleride hoşgörmelidir.

  Atasözü Nedir : Uzun gözlem ve deneyimler sonucu oluşmuş, bilgi ve öğüt veren kalıplaşmış sözlere atasözü denir.

  ATASÖZLERİ ÖZELLİKLERİ

  »Öğüt Verir.
  »Kim Tarafından Söylendiği Belli Değildir.
  »Kalıplaşmış Sözlerdir.
  »Bir Tek Sözcüğü Bile Değiştirilemez.
  »Genellikle Mecaz Anlamlıdır.
  »Kısa Ve Özlü Sözlerdir.

  Tüm Atasözleri Anlamları İçin Tıklayınız

  Bu Atasözü İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

  Dikensiz gül olmaz ne demek Nedir, ne demek, anlamı,manası,cümle içinde kullanımı, türkçe, sözlük, hakkında detaylı bilgi,atasözü anlamı,atasözü açıklaması,atasözü manası, eş anlamlısı, türkçe sözlük,Türk Dil Kurumu (TDK) sözlüğü, tdk en güncel atasözleri ne demek Nedir, ne demek, anlamı,manası,cümle içinde kullanımı, türkçe, sözlük, hakkında detaylı bilgi,atasözü anlamı,atasözü açıklaması,atasözü manası, eş anlamlısı, türkçe sözlük,Türk Dil Kurumu (TDK) sözlüğü, tdk en güncel atasözleri

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap