Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dibbys tahakkuk işlemleri nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  dibbys tahakkuk işlemleri nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  DİBBYS

  Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursları uzun dönemli ihtiyaç odaklı programlarında Ocak ayı Tahakkuk beyanları bu gün itibariyle başladı. Kur'an Kursu Öğreticileri; Mutlaka DİBBYS'ye Giriş Yapmalısınız...

  DİBBYS giriş için tıklayınız

  İKYS, EHYS ve DHYS' yi tek çatı altında toplayan DİBBYS'den tahakkuk beyanlarını doldurmak artık daha da kolaylaştı.

  Her ayı son günü ve yeni ayın ilk iki günü doldurulması istenen tahakkuk beyanlarının mağduriyetler yaşanmaması için vaktinde doldurulması isteniyor.

  Ayrıca bu ay ek ders tahakkuk cetvelinde 1 Ocak yılbaşı tatilinin doldurulmaması önemle uyarılıyor. Müftülüklerce kapalı gösterilen 1 ocak yılbaşı tatilininin kapatılmaması halinde; girilmeyen derslerin ek ders eksiltme işlemlerinin yapılması isteniyor.

  Bir diğer önemli nokta da kar tatili uyarısı. Bilindiği gibi Yurt genelinde yoğun hava şartlarına bağlı olarak bazı bölgelerde Kur’an Kursları tatil edilmişti. Bu nedenle girilmeyen tatil günlerinin tahakkuk beyanlarını doldurulmaması gerekmektedir. Söz konusu günler müftülüklerce kırmızı kutucuk şeklinde kapatılmamış ise ders eksiltme işlemi yapıldıktan sonra tahakkuk beyan sayfasından ilgili işlem tamamlanmalıdır. Tatil olunan günlerde ek ders mi yoksa temel ders mi yapıldığı dikkate alınarak eksiltme işlemi yapılmasına da dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. Vebal altında kalınmaması için öğreticilerin bu hususu gözden kaçırmamaları gerekiyor.

  İlgi Tahakkuk işlemleri Ocak - Şubat tarihleri arasında yapılacaktır. Tahakkuk beyanlarının sistemi tıkamamak için vaktinde yapmayı unutmayın. Herhangi bir mağduriyet yaşamamak için; tatil rehavetine kapılıp tahakkuk beyanlarını doldurmayı sakın ihmal etmeyin.

  Yazı kaynağı : dibbys.emsile.com

  DİBBYS

  1) Bu zamana kadar ehys.diyanet.gov.tr adresinden kullanılmakta olan EHYS uygulaması, bir çok yeni özellikle birlikte İKYS ve DHYS uygulamalarıyla beraber DİBBYS içerisinde dibbys.diyanet.gov.tr adresinde hizmete açılmış olup, ehys.diyanet.gov.tr adresindeki uygulama kullanıma kapatılmıştır. DİBBYS sistemini kullanırken karşılaştığınız sorunları “Bana Özel” menüsü altından “Programın İşleyişiyle İlgili İstek ve Sorun Bildir” menüsü aracılığıyla sistem yöneticisine bildirebilirsiniz.

  DİBBYS (Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi) uygulamasına gitmek için tıklayınız...

  2) Tahakkuk beyan ve ders-öğrenci kayıt işlemlerinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için kullandığınız internet tarayıcısının DİBBYS ile uyumlu olması gerekmektedir. DİBBYS uygulamasıyla en uyumlu internet tarayıcısını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız...

  3) Tahakkuk cetvellerinde sorun yaşamamak için EHYS sistemi üzerinden ek ders bildirim işlemleri öğretici tarafından beyan edilecek şekilde düzenlenmiş olup her ayın son günü ile sonraki ayın ilk iki günü tahakkuklar bizzat öğretici tarafından sisteme girilecek ve kurs yöneticisi tarafından onaylanacaktır. Tek öğreticili kurslar ve D grubu kurslarda onaylama işlemine gerek olmayıp öğreticinin tahakkuk beyanı sistem tarafından otomatik olarak onaylanacaktır.

  4) Ek ders eksiltecek olan görevlilerimizin önce ders eksiltme işlemini yapmaları daha sonra ise tahakkuklarını girmeleri gerekmektedir. Tahakkuk girişi yapıldıktan sonra yapılan ek ders eksiltme işlemi sistemde görünmemektedir.

  Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi için tıklayınız...

  Haftalık yapılması gereken zorunlu dersle alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı Mütalaası için tıklayınız...

  Yazı kaynağı : dibbys.emsile.com

  KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ İÇİN ÖNEMLİ DERS KAYIT ve TAHAKKUK DUYURUSU

  ÖNEMLİ DUYURU

           1) Ders-öğrenci kayıt ve tahakkuk beyan işlemleri DİBBYS sistemindeki EHYS üzerinden yapılmaktadır.

                DİBBYS (Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi) uygulamasına gitmek için tıklayınız...

           2) Ders-öğrenci kayıt ve tahakkuk beyan işlemlerinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için kullandığınız internet tarayıcısının DİBBYS ile uyumlu olması gerekmektedir. DİBBYS uygulamasıyla en uyumlu internet tarayıcısını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız...

           3) Ders açılış işlemi yapıldıktan ve açılan temel öğretim ve/veya ek öğretim programları Müftülük tarafından onaylandıktan sonra Ek-9 Formları Müftülüğe getirerek imzalatmayı ve kurs arşivinizde denetime hazır olarak muhafaza etmeyi unutmayınız.

           4) Tahakkuk cetvellerinde sorun yaşamamak için EHYS sistemi üzerinden ek ders bildirim işlemleri öğretici tarafından beyan edilecek şekilde düzenlenmiş olup her ayın son günü ile sonraki ayın ilk iki günü tahakkuklar bizzat öğretici tarafından sisteme girilecek ve kurs yöneticisi tarafından onaylanacaktır. Tek öğreticili kurslar ile D grubu kurslarda onaylama işlemine gerek olmayıp öğreticinin tahakkuk beyanı sistem tarafından otomatik olarak onaylanmaktadır.

        5) Ek ders eksiltecek olan görevlilerimizin öncelikle ders eksiltme işlemini yapmaları daha sonra ise tahakkuklarını girmeleri gerekmektedir. Tahakkuk girişi yapıldıktan sonra yapılan ek ders eksiltme işlemi sistemde görünmemektedir.

  Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi için tıklayınız...

  Kadrolu öğreticiler için haftalık yapılması gereken zorunlu dersle alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı Mütalaası için tıklayınız...

  Yazı kaynağı : istanbul.diyanet.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap