Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  devlet malzeme ofisi mesleki ve teknik anadolu lisesi

  1 ziyaretçi

  devlet malzeme ofisi mesleki ve teknik anadolu lisesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sosyal Sorumluluk

  BUCA DEVLET MALZEME OFİSİ ÇOK PROGRAMLI LİSESİ

  Genel Müdürlüğümüzün, Büyük Önder Atatürk'ün büyük milletimize vasiyeti olan "muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak" hedefine katkıda bulunmak amacıyla yaptırmış olduğu "Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Lisesi", kurumumuzun Türk Milli Eğitimine kazandırdığı ikinci lisedir.

  Okulumuz İzmir İli, Buca İlçesi, Bahçekapı (Kocatepe) Mahallesindeki, mülkiyeti Hazine'ye ait ve imar planında Lise Alanı olarak ayrılıp Milli Eğitim Bakanlığı'na (Ortaöğretim Genel Müdürlüğü) tahsis edilmiş olan 13.800 m2 arsa üzerinde yaptırılmıştır.

  "Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Lisesi", Milli Eğitim Bakanlığı Yatırımlar ve Tesisler Dairesi Başkanlığı'nın EFİKAP (Eğitime Fiziksel Katkı Projesi) kapsamındaki tip projelere göre yaptırılmıştır.

  Okulumuz, 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı Elektrik, Elektronik, Soğutma ve İklimlendirme Bölümleri ile birlikte genel lise alanlarında öğretime başlamıştır.

  Yazı kaynağı : www.dmo.gov.tr

  75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

  Türkiye'nin En Büyük Asansör Akademisi Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bünyesinde Açıldı.

  Türkiye'nin En Büyük Asansör Akademisi Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bünyesinde Açıldı.

  Türkiye'de asansör eğitiminde farkındalık oluşturan ikinci ve en büyük Asansör Akademisi Eskişehir'de Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açıldı.

  Düzenlenen törene, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Asansör Sanayiciler Federasyon Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, Eskişehir Asansörcüler Derneği Başkanı İbrahim Özçakır, okul müdürleri, ASFED ve ESASDER üyeleri katıldı.

  Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve Eskişehir Asansör Sanayicileri Federasyonu (ESASDER) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğinde Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde "ASFED Akademi" okulu açıldı. Akademide öğrencilere verilecek "Asansör Sistemleri" eğitimi sayesinde sektörün geleceği ve eğitimine yatırım yapmak amaçlanıyor. Ayrıca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden ayrı bir binada atölye ve sınıflardan oluşan ASFED Akademi Asansör Sistemleri sektörün yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılayacak.

  Bakanlığımız Okulları Sanayicilere Açtı

  Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, "Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılan akademinin kendine ait müstakil bir binası bulunuyor. Okul bahçesinde yer alan iki katlı beş yüz metrekarelik binada, iki adet iki duraklı eğitim asansörleri kurularak, tüm tasarımı da öğrencilerin eğitimlerine göre belirlendi. Eskişehir'de ESASDER çatısı altında toplanan Eskişehirli üretici ve monte eden firmaların önemli katkılarıyla akademi bir yıldan kısa bir sürede tamamlandı. Bu akademiden eğitim alarak Mesleki ve Yeterlilik belgesine sahip olmak isteyenlerde bu atölyeyi kullanabileceklerdir." dedi.

  Sanayicilerle el ele çalışmak durumunda olduğumuzu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Cırıt, "Milli Eğitim Bakanlığımız okulları sanayicilere açtı. Bakanlığımız dedi ki, sizin ne eksiğiniz varsa biz okullarda yetiştirelim. Tüm atölyeyi siz yapın, nasıl bir öğrenci istiyorsanız biz öğrencilerimizi o doğrultuda yetiştirelim, alttan ana eleman yetiştirelim, bu elemanlar yarın sizin fabrikalarınızda çalışsın. Bu konuda Eskişehir önde giden illerimizden bir tanesidir." diyerek, sanayi ve ticaret sektörlerinin desteğinin devamını istedi.

  "Asansörde yerli ve milli olunacak"

  Açılışta, asansör üretiminde yerli olunması gerektiği ve birliğin sağlanması ile sektörün uluslararası alanda adından söz ettirebileceğini söyleyen Asansör Sanayiciler Federasyon Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, "Eskişehir eğitime önem veren bir il. Biliyorum ki buradan mezun olan öğrencilerimiz mesleklerini ellerine alacak ve sektörün aranan isimleri olacaklar. Zamanında asansör üretiminde, geliştirilmesinde yabancı üreticilerden eğitim almaya, öğrenmeye çalışıyorduk. Artık kendi personelimizi kendimizi yetiştireceğiz, milli ve yerli olacağız" ifadelerini kullandı.

  "Sektörün aranan isimleri olacaklar"

  Meslek eğitimin önemini belirten ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, "Gerçekten mesleğinin erbabı o işi en iyi bilen insanlar yetiştirmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. ASFED Akademi, asansör ürün grubunda derinlemesine her şeyi öğretebilecekleri bir sistem geliştirmiş. Bu anlamda yolları açık olsun. Serdar Tepe bizim en genç ESO Meclis Üyelerimizden birisi, bu projeye çok katkı verdi kendisine çalışmaları için teşekkür ediyorum. ESO olarak da bu tür eğitim projelerini her zaman destekliyoruz. Yakın zamanda bizim de bir Meslek Eğitim Merkezimiz açılacak" diye konuştu.

  "Türkiye'nin en büyük Asansör Akademisi"

  Ardından konuşan Eskişehir Devlet Malzeme Ofisi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Kadir Yalçın, eğitimde ihtiyaç duyulabilecek malzemelerin tedariki hakkında bilgilendirmede bulundu. Yalçın, "Ülkemizin en büyük ve en son teknolojisi ile hazırlanan ASFED Akademisinin malzeme tedarikinde yardım ve emeklerini esirgemeyen ASFED ve ESASDER üyelerine teşekkür ederim. 29 firmadan malzeme ve ürün desteği aldık. Burada önümüzdeki yıl diploma ve sertifikalı mezun edeceğimiz öğrenciler ile sektördeki yetişmiş eleman ihtiyacını karşılayacağız" dedi.

  Yazı kaynağı : tepebasi.meb.gov.tr

  75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sancaktepe, İstanbul)

  75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sancaktepe, İstanbul)

  Adres: Sarıgazi Mahallesi Namık Kemal Caddesi Numara: 61 Sancaktepe – İstanbul
  Telefon: 0 216 622 03 20
  Faks: 0 216 622 02 89

  Harita

  Sayfa Ortası

  Sayfa içerisinde okulun iletişim bilgisini paylaşıyoruz. Yukarıda okulun adres bilgilerini ve adrese gitmeden ulaşabileceğiniz telefon numarasını göreceksiniz. Genellikle telefon numaralarını aradığınızda karşınıza okulun sekteri çıkacaktır. Bu sekreterden alabileceğiniz bir bilgi ise onla görüşebilir ya da yetkiliye bağlamasını isteyebilirsiniz.

  Liseye yeni başlayacak çocuğunuz var ise mesela okulun kaç puana aldığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca aradığınız lisede hangi bölümler olduğunu ve bunun gibi birçok benzer bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Çok meşgul oluyorsanız ya da çocuğunuz okulu size uzaksa telefonla çocuğunuzun durumunu sorabilirsiniz. Bu konuda size e okul sistemi yeterli olmasına rağmen bire bir görüşmek daha iyi olacaktır. Çocuğunuzun devamsızlık yapacağını, okula gidemeyeceğini belirtmek sizin ve öğretmeni için faydalı olacaktır. Bu ve buna benzer birçok konuda sayfada bulunan okullun telefon alarak ya da adresine bakarak okul ile mesai saatlerin içerisinde iletişime geçebilirsiniz.

  Velinin Başlıca Önemli Görevleri

  Her gün düzenli olarak okul göndermek, derslerine geç kalmaması sağlamak. Derslerini takip etmek, yapamadığı derslerde öğretmeninden yardım istemek. Ders çalışma saatlerini ve ders düzenini öğretmenine bildirerek planlı ve düzenli çalışmaya teşvik etmek, tavsiye almak.

  Okulda arkadaşları ile tutumunu takip etmek, kötü huylu arkadaşların olup olmadığını öğrenmek varsa uyarmak, çözemediğiniz durumlarda öğretmeninden veya okul idaresinden çözmek için yardım istemek. Kıyafet düzeni ve okul idarecilerine saygılı olmasını gerektiğini hatırlatarak takip etmek, öğretmenleri ile telefon veya direk iletişime geçerek eğitim hakkında bir ya da birçok konuda tavsiye almak aldığı tavsiyeleri öğrenci üzerinde uygulamak.

  Yazı kaynağı : www.nibiyo.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap