Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  devlet kullanmadığı evleri satıyor

  1 ziyaretçi

  devlet kullanmadığı evleri satıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  99 Bin TL'ye 1+1, 200 Bin TL'ye 2+1... Devlet Kullanmadığı 2. El Evleri Satıyor

  Devlet, Kullanmadığı Evleri Ucuza Satışa Çıkardı: 155 Bin, 215 Bin TL'ye Uygun Fiyatlı Konutlar

  Devlet kendine ait olan evleri yarı fiyatına satışa koydu! 150 bin, 200 bin TL’ye cazip fiyatlı evler!

  Devlet kendine ait olan evleri yarı fiyatına satışa koydu! 150 bin, 200 bin TL’ye cazip fiyatlı evler!

  Devlet kurumları bağlamında piyasanın yarısına ev satışları başlamış durumda. Şu zamanlarda ev almanın oldukça zor olduğunu göz önüne aldığımız zaman ilanlar ballı kaymaklı.
  Devlet kurumları , kullanmadıkları evleri satışa çıkarmaya başlamış durumda. 2. el evleri satışa çıkartan devlet, bu evleri makul fiyatlara vatandaşlara satıyor.

  İşte devletin kullanmadığı ve satışa sunduğu konutlar 

  Bursa İnegöl’e 114 m² daire 585 bin TL’den satışa çıktı

  Muş Merkez’de 175 m² daire 345 bin TL’den satışa çıktı

  İstanbul Küçükçekmece’de 75m² daire 550 bin TL’den satışta çıktı

  Burdur Bucak’ta 2+1 daire 405 bin TL’den satışta çıktı

  Eskişehir Tepebaşı’nda 96 m² 2+1 daire 460 bin TL’den satışta çıktı

  Sakarya Ferizli’de 2+1 daire 215 bin TL’den satışta çıktı

  Rize Merkezde 3+1 daire 300 bin TL’den satışta çıktı

  Adapazarı’nda 3+1 daire 520 bin TL’den satışta çıktı

  Mersin Toroslar’da 85 m² 2+1 daire 300 bin TL’den satışta çıktı

  Osmaniye Kadirli’de 102 m² 2+1 daire 155 bin TL’den satışta çıktı

  Denizli Merkezefendi’de 95 m² daire 560 bin TL’den satışta çıktı

  İstanbul Eyüpsultan’da net 83 m² daire 850 bin TL’den satışta çıktı

  İstanbul Üsküdar’da 34m² daire 260 bin TL’den satışta çıktı

  Eskişehir Odunpazarı’nda 74 m² 2+1 daire 320 bin TL’den satışta çıktı

  Çankırı’da 2+1 daire 400 bin TL’den satışta çıktı

  Aydın Efeler’de 2+1 daire 408 bin TL’den satışta çıktı

  Bursa Karacabey’de 115 m² natamam daire 66 bin TL’den satışta çıktı

  İstanbul Fatih’te 45 m² daire 280 bin TL’den satışta çıktı

  Artvin Merkezde 3+1 daire 509 bin TL’den satışta çıktı

  Ankara Yenimahalle’de 3+1 daire 850 bin TL’den satışta çıktı

  Malatya/Yeşilyurt Banazı Yolu Mevkii’nde 2+1 daire 250 bin TL’den satışta çıktı

  İstanbul Kadıköy’de 97 m² daire 925 bin TL’den satışta çıktı

  Antalya Korkuteli’nde 3+1 daire 450 bin TL’den satışta çıktı

  Bingöl Merkez’de 100 m² daire 225 bin TL’den satışta çıktı

  Adıyaman merkezde 110 m² daire 458 bin TL’den satışta çıktı

  Tekirdağ Çerkezköy’de 83 m² daire 375 bin TL’den satışta çıktı

  Elazığ Kovancılar’da 120 m² daire 420 bin TL’den satışta çıktı

  İstanbul Gaziosmanpaşa’da 81 m² daire 420 bin TL’den satışta çıktı

  Siirt Kurtalan’da 159 m² daire 642 bin TL’den satışta çıktı

  Kilis Merkez’de 3+1 daire 454 bin TL’den satışta çıktı

  Denizli Pamukkale’de 140 m² daire 600 bin TL’den satışta çıktı

  Erzurum-Yakutiye’de 2+1 mesken 256 bin TL’den satışta çıktı

  Manisa Salihli’de 121m² 3+1 daire 340 bin TL’den satışta çıktı

  Çanakkale Biga’da 135 m² 2+1 daire 590 bin TL’den satışta çıktı

  Kastamonu Çatalzeytin’de 2+1 daire 365 bin TL’den satışta çıktı

  Niğde Merkez’de 80 m² 3+1 daire 400 bin TL’den satışta çıktı

  İşte devletin kullanmadığı ve satışa sunduğu konutlar 

  Diğer illerdeki konut ilanlarına “https://www.ilan.gov.tr/ilan/kategori/138/satilik?txv=1328¤tPage=0” adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : haberkolik.net

  Sadece 6.210 TL peşinat yeterli! Devlet bankaları 2+1, 3+1 odalı evleri 103 bin TL’ye satıyor! Ziraat, Vakıf, Halkbank’tan 2. el daire müjdesi - Galeri - Takvim

  Sadece 6.210 TL peşinat yeterli! Devlet bankaları 2+1, 3+1 odalı evleri 103 bin TL’ye satıyor! Ziraat, Vakıf, Halkbank’tan 2. el daire müjdesi - Galeri - Takvim

  Ziraat Bankası bazı ev fiyatları şöyle;

  İl : Ankara

  İlçe : Akyurt

  Oda Sayısı : 3

  Yapının Durumu : İkinci El

  Başlangıç Bedeli : 400.000 TL

  Teminat Bedeli : 24.000 TL

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Devlet 3 yılda 19 milyar liralık taşınmaz satacak

  TOKİ, çekilişsiz kurasız 8 bin ev satıyor

  TOKİ, çekilişsiz kurasız 8 bin ev satıyor

  ARAŞTIRMALAR Türkiye’de imkanı olan herkesin önce konut yatırımı yapmak istediğini gösteriyor. Bir şirketin yaptırdığı araştırmaya göre ise Türkler, yayla veya deniz kenarında, müstakil, en az 100 metrekare büyüklüğünde, 3 oda-1 salon, yatak odasında ebeveyn banyosu olan konutlarda yaşamanın özlemini duyuyor. Bu hayallerin gerçeğe yansıması ise genelde “başını sokacak bir ev” oluyor.
  Dünya piyasalarının krize sokan ABD’de mortgage sisteminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle dünyada “konut” denilince kabus yaşanmaya başlanmıştı. Son dönemlerde dünya konut piyasasında yeniden canlanma izlense de ABD'de aralıkta yeni konut satışları yüzde 7.6 gerileyerek 342 bin seviyesinde gerçekleşti. Alıcılar için uygulanan vergi kredilerinin son bulduğu kasımda satışlar 370 bin seviyesindeydi. Aralık ayı verisi marttan bu yana kaydedilen en düşük rakam olarak istatistikler içinde yerini aldı...

  TOKİ HIZ KESMİYOR
  Türkiye’de ise konut yapımını krize rağmen aralıksız sürdüren tek kuruluş Toplu Konut İdaresi (TOKİ)... TOKİ şimdi de 48 ilde daha önceki satışlarından elinde kalan konutları çekilişsiz kurasız açık satış yöntemiyle satışa başladı. 8 bin konut böyle satılacak.
  TOKİ, Ankara’dan İstanbul’a, Bitlis’ten Edirne’ye 48 ilde yaklaşık 8 bin konutu satışa çıkardı. Bunlardan 7 ilde alt gelir grubu için 550 konut satışa çıkarılıyor.
  TOKİ, fiyatı 35 bin ila 450 bin TL arasındaki konutlar için 120 ila 180 aya kadar vade uyguluyor.
  Tüm konutlar açık satış yöntemiyle satılacak. TOKİ’nin açık satış yönteminde, kura ve ön şart aranmaksızın satış başvuru önceliğine göre yapılıyor. Açık satış yöntemiyle yapılan satışlarda, konut alıcıları ilgili banka şubelerinden (çoğunlukla Ziraat Bankası) seçtikleri konutun peşinat tutarını yatırarak, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalıyorlar. Peşinat bedeli borç bakiyesinden düşülerek, kalan tutar taksitlendiriliyor. Bu yöntemle örneğin İstanbul Halkalı'da 489, Ankara Güdül'de 270 TL taksitle ev alma fırsatı doğuyor.

  NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?
  Tüm illerdeki konutlar için, konut seçimini yapan alıcılar, tercih ettikleri konutun satış bedelinin yüzde 20, 30 veya 40’ı oranındaki peşinat miktarını son başvuru tarihine kadar projeye göre, ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar. Borcun geri kalanı yüzde 20 peşinat oranı için 96 ay, yüzde 30 peşinat oranı için 108 ay vade ve yüzde 15 indirim, yüzde 40 peşinat oranı için 120 ay vade ve yüzde 25 indirim olacak şekilde aylık taksitler halinde ödenecek.
  Ayrıca bazı projelerde yüzde 10 peşinatla 180 ay vade seçeneği de bulunuyor. Bu seçenekten Ankara-Ayaş, Aydın-Merkez, Balıkesir-Bandırma, Balıkesir-Edremit, Balıkesir-Merkez, Bartın, Bitlis-Tatvan, Bolu, Burdur-Bucak, Edirne, Gaziantep-Islahiye, Kahramanmaraş-Afşin, Kahramanmaraş-Elbistan, Kahramanmaraş-Serintepe, Konya-Çumra, Manisa, Manisa-Turgutlu, Mardin-Midyat, Mersin-Anamur, Ordu-Ünye, Osmaniye-Kadirli, Sinop, Tokat-Turhal, Yalova-Kazımiye, Yalova-Merkez ve Zonguldak-Ereğli’de bulunan konutlar için yararlanılabilecek.

  KONUTLAR 20 AYDA TESLİM
  Taksitler her yılın ocak ve temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacak. İlk taksit ödeme tarihi sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olarak belirleniyor. Konutlar 18 ila 24 ay arasında teslim ediliyor. Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin yüzde 1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödeniyor.
  Alt gelirliler için yapılan konutlardan farklı olarak, bu konutları satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, esi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması şartı aranmıyor. Ayrıca daha önce TOKİ’den alınmış bir gayrimenkule sahip olmak da başvuru için engel değil.
  Konutların teslim süresi, sözleşme tarihinden itibaren 20 ay olarak belirlendi. Konut satın almak üzere başvuruda bulunan konut alıcılarından fotoğraflı nüfus cüzdanı örneği, vatandaşlık kimlik ve vergi sicil numaraları; satın alma işlemlerinin vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren noter tasdikli vekaletname isteniyor.

  DAR GELİRLİYE 550 KONUT
  Balıkesir Bandırma, Bitlis, Gaziantep, Hatay, Konya, Manisa ve Mersin’de alt gelir grubu için konutları da satışa çıkaran TOKİ, 251 TL taksitle ev sahibi olma imkanı sunacak. Bu konutlar da çekilişsiz kurasız başvuru sırasına göre yapılacak. Alt gelir grubu projelerine başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin TC vatandaşı olması, projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri kategorisinde başvuracakların ise en az 5 yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması şart koşuluyor.
  Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresi’nden konut kredisi kullanmamış olması, (şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri kategorisi hariç) kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri kategorisi hariç) 30 yaş ve üzerinde olması gerekiyor. Ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor. Babası veya hem babası hem de annesi vefat etmiş yetim bayanlarda (bekar) yaş şartı 25 ve üzeri olarak belirlendi.
  Ayrıca başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol gibi her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 1.600 TL olması gerekiyor. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

  KREDİ İMKANLARI
  Toplu Konut Fonu’ndan şehit ailelerine, terör malulleri ile dul ve yetimlerine faizsiz konut kredisi veriliyor. Bu krediden yararlanabilmek için, Emekli Sandığı’ndan alınacak hak sahibi olduğuna dair belgeyle Ziraat Bankası’na başvurulması gerekiyor. Bu krediden yararlanılarak edinilecek konutlar için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Sadece tapunun en fazla bir yıl önce alınmış olması yeterli oluyor. Bu krediyle istenilen yörede ve istenilen büyüklükte konut edinmek mümkün.
  Kredinin miktarı 2010 yılı için 56 bin 954 TL olarak belirlendi. Geri ödemesi ise alınan maaşın dörtte biri tutarındaki miktarın Emekli Sandığı'nca kesilmesi suretiyle yapılıyor. Krediye faiz uygulanmıyor.

  25 BİN KONUT YAPIMI İÇİN HAZIRLIKTOKİ ayrıca, 18 ilde yaklaşık 25 bin konut ve sosyal donatı yapmak için ihalelere hazırlanıyor. Bu ay başlanıp mart ayı sonuna kadar sürecek ihalelerle Ankara için 9 bin 744 konut yapımına daha başlanacak. Bu ihalelerle Ankara Yapracık, Ankara Yenimahalle, Ankara Gölbaşı İncek, Tekirdağ, Edirne, Karaman, Kastamonu, Kayseri Melikgazi, Trabzon, Van Bostaniçi, Van, Bursa Gürsu, Yenimahalle, Niğde, Kütahya, Kütahya Altıntaş, Ardahan Göle, Bingöl, Kahramanmaraş Karacasu, Mersin Toroslar, Samsun Bafra ve Samsun Havza bölgelerinde de konut yapımı devam edecek. (Para Dergisi/Özlem Doğaner)

  İl il satışa sunulacak konut sayısı

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap