Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  destan yeni sezon ne zaman başlıyor

  1 ziyaretçi

  destan yeni sezon ne zaman başlıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Destan dizisi ne zaman başlıyor, final mi yapacak? Destan yeni sezon bilgileri

  Destan dizisi ne zaman başlıyor, final mi yapacak? Destan yeni sezon bilgileri

  ATV'de sevilen dönem dizilerinden Destan 2. sezonu yayınlanacak mı merak ediliyor. Dizi, Haziran ayında sezon finali yapmıştı. Peki, Destan ne zaman başlayacak, final mi yapıyor? İşte detaylar...

  DESTAN DİZİSİ FİNAL Mİ YAPACAK?

  Geçtiğimiz sezonun iddialı yapımlarından Destan dizisi 2. sezon beklenirken, yapımcısından üzen haber geldi. Destan dizisinin 2. sezonu için yazılan senaryolarının istediği gibi çıkmadığını, bu nedenle projeyi tadında bırakmak için final kararı aldığını ilan eden yapımcı Mehmet Bozdağ, Destan dizisinin sadece final bölümünün çekileceğini belirtti.

  DESTAN NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  Final bölümünün ne zaman yayınlanacağı hakkında net bir tarih bilgisi verilmedi. Ancak dizinin final bölümünün eylül ayının ortalarında ATV ekranlarında yayınlanması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Destan ne zaman başlıyor? Destan dizisi final bölümü ile ekranlarda olacak!

  Destan ne zaman başlıyor? Destan dizisi final bölümü ile ekranlarda olacak!

  Destan ilk bölümü 23 Kasım 2021 tarihinde yayınlanmaya başladı. önetmenliğini ilk olarak Emir Khalilzadeh, sonrasında Fethi Bayram ve Metin Günay'ın üstlendiği, senaristliğini Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz'ın yaptığı Destan yeni sezon merak konusu oldu. Destan final bölümü ile ekranlara gelecek. Peki, Destan ne zaman başlıyor? İşte Destan dizisi yeni sezon bilgileri...

  DESTAN NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  Geçtiğimiz sezonun iddialı yapımlarından Destan dizisi 2. sezon beklenirken, yapımcısından üzen haber geldi. Dizi, 15 Eylül 2022 tarihinde yayımlanacak olan 28. bölümüyle final yaparak sona erecek.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Destan dizisinin yeni sezonu ne zaman yayınlanacak?

  Destan final mi yapacak, son bölüm ne zaman? ATV destan dizisi neden final yaptı? - Yeni Şafak

  Destan final mi yapacak, son bölüm ne zaman? ATV destan dizisi neden final yaptı? - Yeni Şafak

  Destan sezonu 2. sezon bilgileri dizinin takipçileri tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz yıl ekran macerasına başlayan Destan dizisi bu yıl da devam edecek mi, final mi yapacak merak konusu oldu. Haziran ayında 27. bölüm ile sezon finali ile ara veren Destan yeni sezon hakkında bilgileri haberimizde...

  Destan dizisi final mi yapacak?

  Geçtiğimiz sezonun iddialı yapımlarından Destan dizisi 2. sezon beklenirken, yapımcısından üzen haber geldi. Destan dizisinin 2. sezonu için yazılan senaryolarının istediği gibi çıkmadığını, bu nedenle projeyi tadında bırakmak için final kararı aldığını ilan eden yapımcı Mehmet Bozdağ, Destan dizisinin sadece final bölümünün çekileceğini belirtti.

  Destan final bölümü ne zaman yayınlanacak?

  Destan 28. bölüm ile final yapacak. ATV Destan final bölümü 15 Eylül Perşembe saat 20:00’de izleyicinin karşısına son kez çıkacak.

  Destan oyuncuları kimler?

  Ebru Şahin - Akkız: (1-)

  Edip Tepeli - Batuga Tegin/Han: (1-)

  Selim Bayraktar - Alpagu Han: (1-)

  Kanbolat Görkem Arslan - Saltuk Beg: (1-)

  Teoman Kumbaracıbaşı - Balamir Beg: (1-)

  Deniz Barut - Ulu Ece: (1-)

  İpek Karapınar - Çolpan Hatun: (1-)

  Burak Tozkoparan - Temur Tegin: (1-)

  Buse Meral - Sırma: (1-)

  Burak Berkay Akgül - Kaya Tegin/Yabgu: (1-)

  Ahmet Olgun Sünear - Yaman: (1-)

  Alper Düzen - Danış Ata: (1-)

  Ecem Sena Bayır - Günseli Hatun:(1-)

  Meltem Pamirtan - Yibek Kadın: (1-)

  Esra Kılıç - Mei Jin: (1-)

  Hilal Uysun - Tılsım: (1-)

  Evren Erler - Çalayır: (1-)

  Bilgi Aydoğmuş - Kırçiçek: (1-)

  Faruk Aran - Kuzu Beg: (1-)

  Müge Duygun - Tilbe: (1-)

  Aysel Yıldırım - Kam Kadın: (1-)

  Berna Üçkaleler - Efil: (1-)

  Onur Yenidünya - Evren Alp: (1-)

  Doruk Şengezer - Öktem: (4-)

  Doğanay Ünal - Yulu Beg: (11-)

  Sema Şimşek - Alaca: (18-)

  Destan son bölümünde neler oldu?

  Akkız ve Batuga'nın düğün toyu

  Esrigün Kam tarafından bellerine kuşak bağlanarak birbirine müjdelenen Akkız ve Batuga, saraydaki çepir illeti yüzünden bu mutlu haberi bir süre gizlemişlerdi. Alpagu Han ve Teginlerin iyileşmesinin ardından ise Ulu Kam Arçuray, bu haberi Gök Saray'a duyurarak müjdeyi aşikar etmişti. Müjde, Alpagu Han ve saray tarafından heyecanla karşılanmıştı. Ancak aşıklar, Türk toprakları İtbarakların işgali altındayken düğün toyu kuramayacaklarını söylemişti. Destansı aşkın iki kahramanı olan Akkız ve Batuga için İtbaraklara karşı kazanılan zaferin ardından düğün toyu kurulur. Ateş çemberinde aşklarını yaşayan Akkız ve Batuga'yı düğün toyundan sonra neler beklemektedir?

  Gök Hanlığı itbarakları tarihten silebilecek mi?

  Gök Orda yakınlarında Türkler ile İtbaraklar'ın karşı karşıya gelmesinin ardından çıkan büyük savaşta, Türkler büyük bir zafer elde etmişti. Çatışma sırasında neftlerin sahte olduğunu fark eden Obar ve İtbaraklar hezimete uğrayıp çekilmek zorunda kalmışlardır. Henüz zaferin coşkusunu tam anlamıyla yaşayamadan Gök Hanlığı, İtbarakların akın akın Batı Gök Topraklarına geldiğinin haberini almışlardı. Türk Ordusu ile İtbarakların binlerce yıllık süre gelen savaşında son gülen kim olacak? Ya hep, ya hiç mücadelesinin sonunda Gök Hanlılar Batı Gök'ü kurtarabilecekler mi? İtbarakları tarihten silebilecekler mi? Yoksa Gök Orda'yı da mı kaybedecekler?

  Ulu Ece Ulu yargının karşısında

  Vera Ruslarla işbirliği yapmış ve Gök Orda'ya neft desteği yapılmasını sağlamıştı. Bu iş birliği ile Alpagu Han, Vera'dan hala şüphe duysa da sözünü tutarak ona tacını geri vermiş ve Vera yeniden Ulu Ece konumuna kavuşmuştu. Bu hamle ile şimdilik suçlarının üstünü örtmeye başaran Ulu Ece, kendisini bekleyen Ulu Yargı da üzerindeki suçlamalardan kalıcı olarak kurtulabilmek için hangi adımları atacak? Kimlerle ittifak edecek? Ulu Ece, Ulu Yargıda yaptıklarının bedelini ödeyip cezasını çekecek mi?

  Mei Jin'in yeni hamleleri

  Temur'un kendisini evdeşi olarak görmeyeceğinden emin olan Mei Jin, Gök Orda'ya karşı oyun kurarak, Obar'a neftlerin yerini haber vermişti. Mei Jin, Alpagu ve Temur'a karşı yaptığı ihaneti inkar etmesine rağmen inandırıcı olmadığı için, Zhao devreye girmiş ve Mei Jin'in hayatını kurtarmak için suçu kendi üzerine almıştı. Mei Jin, şimdilik zindana atılıp yargılanmaktan kurtulsa da, Alpagu ve Temur'un kendisine karşı devam eden şüpheleri karşısında nasıl hamle yapacak? Alpagu ve Temur'un gazabından kendisini kurtarabilecek mi? Temur'u ikna edip gönlünü kazanabilecek mi?

  Kaya kendini affetirebilecek mi?

  Alpagu, İtbaraklara karşı savaşmak için tüm Türk beyliklerini birlik olmaya davet etmişti. Kaya, babası Alpagu'nun güvenini yeniden kazanabilmek için intikam hırsıyla dolu olan Türk Beylikleri ile görüşmeye gitmişti. Kaya hayatını tehlikeye atmış ve sonunda Günseli'nin babası Özmen Bey'in de yardımıyla beyliklerin desteğini almayı başarmıştı. Hem savaş esnasında Alpagu'yı ölümden kurtaran, hem de beylerin desteğini sağlayarak savaşın kazanılmasında etkili olan Kaya'nın akıbeti ne olacak? Önceki suçlamalar mı, yoksa sonraki başarılar mı Kaya'nın akıbeti üzerinde etkili olacak?

  Destan dizisi konusu nedir?

  Orta Asya'nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Alpagu Han'ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız'la, yine Gök Sarayı'nda Alpagu Han'ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkânsızı başarmalarını konu alıyor.

  Dönem dizisi olarak karşımıza çıkan "Destan" ilk olarak "Akkız Destanı" olarak açıklanmıştı. Ardında Destan ismiyle ekranlara geleceği söylenen dizi, geçmişe doğru uzanan bir hikâyeyi konu ediniyor. Türkler'in İslamiyet'i kabul etmesinden önce 8. yüzyılda geçen bir hikâye Destan'ın ana konusunu oluşturmaktadır. Gök Kağanı Alpagu Han'ın öksüz bıraktığı savaşçı dağ kızı Akkız ile yine Gök Kağanı Alpagu Han'ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasında geçen hikâyede; zaman içerisinde bu ikilinin aralarında oluşan aşkla imkânsızı nasıl başardıklarını gözler önüne serecek.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap