Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dert etme sevgilim türkçe dublaj izle

  1 ziyaretçi

  dert etme sevgilim türkçe dublaj izle bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yazı kaynağı : filmizletv.vip

  Dert Etme Sevgilim Türkçe Dublaj Film izle 2022 » Pifilmizle

  Dert Etme Sevgilim Türkçe Dublaj Film izle 2022 » Pifilmizle

  Dert Etme Sevgilim izle

  Süre: 123 Dakika

  Ülke: ABD

   2022

  Yazı kaynağı : www.pifilmizle.net

  Dert Etme Sevgilim

  Dert Etme Sevgilim

  Parolanı mı Unuttun?

  Yazı kaynağı : www.goodfilmizle.com

  Dert Etme Sevgilim

  Gerçek hayattaki kadınları, sevgilileri ya da kocaları istiyor diye, zorla bir simülasyona hapsediyorlar. Kısaca konu bu.

  Başroldeki kişi (jack) karısını seviyor ama ona gerçek hayatta güzel bir hayat sunamıyor. Birlikte olacakları, mutlu olacakları, her istediklerine sahip olacakları bir dünyaya (Victory Project Kasabası) kadını hapsediyor. Bunu yapabilmek için de sanal gerçekliği kullanıyor. Hapsedilen kişiler sanal bir dünyada olduklarını bilmiyorlar yalnızca hatıraları arada flashlar gibi gözlerinin önüne geliyor...

  Film beklentimi açıkçası karşılamadı. Evet sistem eleştirisi, evet gaslighting, evet sevdiklerimize karşı farkında olmadan tutunduğumuz "onları engelleyici, kısıtlayıcı tavırlar" filmin olay örgüsünde güzel işlenmiş ancak neden cinsiyetçilik? Neden sadece "erkekler" bunu kadınlara yapıyormuş gibi bir anlatım kullanılmış? Mesela senaryo, "gerçek dünyada sevdiklerini kaybetme korkusu yaşayan ya da kaybeden, kadın ve erkeklerin bu yönteme başvurduğu" şeklinde düzenlenebilir miydi? Bence evet. Gerçek dünyada çocuklarını kaybeden annenin (bunny) bu tutsaklığa bilerek razı olması bile yine fedakarlığı yapan kişiyi kadın yapıyor. Erkekler hep tutsak edici, kötü insanlar olarak lanse edilmiş... Olaylara ve hikayeye cinsiyet anlamında tek taraflı bakılması gereksiz bir suçlama olmuş. Yönetmenin Kadın olması buna sebep olmuş olabilir emin değilim.

  Son olarak simülasyondan çıkmak için yine simülasyon içerisinde bir kapı olması saçma. Hem de böyle önemli bir kapının kolayca ulaşılabilir bir yerde olması komik. Madem bu kadar önemli bir detaydı bu simülasyondan kaçış kapısı (özellikle son bölümde kadının (alice) simülasyondan çıkmaması için büyük mücadele veriliyor) kodlarını ona göre düzenleyip ulaşılamaz bir yere koyamadınız mı diye sorarlar değil mi? Ne o? Her şeyi sanal olarak gerçek kıldığınız bir simülasyonu istediğiniz şekilde düzenlemek çok mu zordu? Ön bellek mi yetmedi? Ram mi düşük geldi? Mantıksız. Ayrıca simülasyonda, kişiyi öldürebilecek bir darbenin kişiyi gerçek hayatta öldürmesi detayı ise cidden anlamsız... Böyle bir şey mümkün değil. Sanal ortamda yaşadığımız şeyler gerçek hayatı doğrudan etkileyemez. Adı üstünde sanal. Tamam film bilimkurgu ya da fantazi üzerine kurulu kabul ama bu denli kritik mantık hataları tad kaçırıcı.

  Neyse ne, ucu açık kalan ve saçmalıklar silsilesini bir köşeye bırakırsak izlenebilir bir film. Sıkıcı değil aslında. Sadece biraz yavaş ilerliyor ve gereksiz bazı detaylara gereğinden fazla vurgu yapılmış. Zaman geçirmek için izlenebilir. Kafayı da fazla yormaya gerek yok benim yaptığım gibi. Boş verin siz tadını çıkarmaya bakın.

  Yazı kaynağı : filmmakinesi1.com

  +Bedava!^ Dert Etme Sevgilim (2022) TÜRKÇE DUBLAJ VE ALTYAZILI - FULL FILM IZLE 4K

  Dert Etme Sevgilim (2022) izle

  Dert Etme Sevgilim

  Dert Etme Sevgilim

  1950'lerde kocasıyla birlikte ütopik bir deneysel toplulukta yaşayan bir ev hanımı, göz alıcı şirketinin rahatsız edici sırlar saklıyor olabileceğinden endişelenmeye başlar.

  Yazı kaynağı : www.sinemalar.com

  Dert Etme Sevgilim Türkçe Dublaj indir | hdmerkezi.com

  Dert Etme Sevgilim Full Hd İzle | 720pfilmizletir.com

  Dert Etme Sevgilim Full Hd İzle | 720pfilmizletir.com

  Tür: Dram Filmleri İzle, Editörün Seçtikleri, Gerilim Filmleri İzle, Gizem Filmleri İzle, Korku Filmleri İzle

  Yapım: 2022

  Yönetmen: Olivia Wilde

  Oyuncular: Florence Pugh, Olivia Wilde, Chris Pine, Gemma Chan, Harry Styles

  Etiketler: Dert Etme Sevgilim 720p İzle, Dert Etme Sevgilim Full İzle, Dert Etme Sevgilim Hd İzle

  Yazı kaynağı : www.720pfilmizletir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap