Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  depremden sonra okullar ne zaman açıldı

  1 ziyaretçi

  depremden sonra okullar ne zaman açıldı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  10 ilde okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgesinde okullar ne zamana kadar tatil edildi? MEB açıkladı!

  10 ilde okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgesinde okullar ne zamana kadar tatil edildi? MEB açıkladı!

  Özer, Gaziantep ve Osmaniye'de de eğitim öğretime 1 Mart'a kadar verilen arayı 13 Mart'a kadar uzattıklarını açıkladı."10 ilimizi 3 kategoriye ayırdık. Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da merkez ve tüm ilçelerde 1 Mart itibariyle eğitim ve öğretime başlıyoruz. Gaziantep ve Osmaniye'de eğitim öğretime 1 Mart'a kadar verilen arayı 13 Mart'a kadar uzattık. Hatay'da ise okul açılış tarihi 27 Mart'a kadar uzatıldı."

  OKULLARDA ÜCRETSİZ YEMEK BAŞLADI

  Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kapsamı genişletilen okul öncesine ücretsiz yemek uygulaması başladı. Okulların açılmasıyla başlayan uygulamasında özel olarak hazırlanan menüler öğrencilerle buluştu.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Okullar ne zaman açılacak? Yaryıl tatili uzatıldı mı? Deprem bölgesinde okullar ne zaman açılacak?

  Deprem b�lgesinde okullar ne zaman a��lacak? Okullar ne zaman a��l�yor? Deprem 2023

  Deprem olan 10 ilde okullar ne zaman açılacak? MEB okulların açılacağı tarihi duyurdu

  Gaziantep'de okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgelerinde okulların açılış tarihleri 2023!

  Gaziantep'de okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgelerinde okulların açılış tarihleri 2023!

  Gaziantep'de okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgelerinde okulların açılış tarihleri 2023!

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gündemde olan okulların açılacağı süreçle ilgili değerlendirmeleri paylaştı. Bakan Özer ayrıca deprem felaketinden etkilenen 10 ilde eğitimin nasıl olacağı konusunda önemli mesajlar verdi. Peki, okullar hangi ilde ne zaman açılacak? İşte tüm detaylar.

  Geçtiğimiz 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve çevre 10 ili etkileyen depremde hasarın boyutu ve can kayıpları ile ilgili bilgiler gelmeye devam ederken okullarda eğitime bir süre ara verildiği Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki 2 depremin ardından alınan kararları açıkladı. 

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerle ilgili alınan yeni kararları geçtiğimiz hafta açıkladı. Geri kalan 6 ilde ise eğitime verilen ara uzatıldı. Bakan Özer, deprem nedeniyle eğitime ara verilen illerde, sağlam raporu olmayan hiçbir binada eğitim öğretimi başlatmayacaklarını belirtti. 

  DEPREM BÖLGELERİNDE OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 1 Mart itibarıyla eğitim öğretime başlanacağını açıkladı. Gaziantep ve Osmaniye'de eğitim öğretime verilen ara 13 Mart'a; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da ise 27 Mart'a kadar uzatıldı. Ayrıca eğitim öğretime geçiş il bazlı değil, ilçe ve okul temelli olacak.

  GAZİANTEP'TE VE ADANA'DA OKULLAR NE ZAMAN AÇIKLACAK?

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adana'da eğitim ve öğretime başlama tarihinin 1 Mart yerine 13 Mart'a ertelendiğini duyurdu.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Deprem bölgesinde okullar ne zaman açılacak? Bakan Özer ‘bir karar daha aldık’ diyerek duyurdu

  Deprem bölgesinde okullar ne zaman açılacak? Bakan Özer ‘bir karar daha aldık’ diyerek duyurdu

  Kahramanmaraşmerkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler10 ilde ağır yıkıma yol açtı. Depremsonrası ülke genelinde okullar tatil ilan edildi. 71 ilde okullar yarın yeniden açılırken 10 ilde ise tatil süresi devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer depremden etkilenen Gaziantep’te yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştirdiğini ve son noktaya geldiklerini ifade etti.

  Bakan Özer’in açıklamalarında önce çıkanlar;

  Gerçekten çok büyük ölçekli depremi hızla bir şekilde devlet millet el ele vererek atlatmak için çalışıyoruz. Bugün Malatya’dan Gaziantep’e geldik. Önce Valilik ile AFAD merkezinde bir değerlendirme yaptık. Sonra Çevre ve Şehircilik Bakanımızla özellikle bu 10 il ilgili okulların açılacağı yerlerle ilgili bir değerlendirme yaptık.  Şimdi de sayın bakanlarımız sayın valimiz ve sayın milletvekillerimiz ile birlikte Nurdağı’na geldik. Buradaki tüm birimlerin nasıl koordineli şekilde çalıştığını görmekten mutluluk duyduk. Herkese teşekkür ediyorum.

  2 TANE EKMEK FABRİKASI KURULACAK

  Biraz önceki değerlendirme toplantımızda ekmek ile sıkıntıdan bahsedildi. Bizde meslek lisesinden hızlı bir şekilde iki tane ekmek fabrikası kuracağız. Buranın ekmek ihtiyacı ile ilgili her şeyin sürdürülebilir şekilde yapılması için katkı vermeye devam edeceğiz.  Bugünler birlik ve beraberlik günleridir. Bugünlerden güçlü bir şekilde çıkacağız. Katkı veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

  YARIN AÇIKLANACAK

  20 Şubat itibariyle 71 ilde eğitim başlayacak. 10 il ilgili değerlendirmelerimizde son noktaya geldik. Yarın açıklayacağız. Nakil imkanını aştık. 45 bin öğrencimiz farklı bölgelere deprem sonrası gitti. Nakli aldıran öğrencilerimizi pansiyonlarda ücretsiz şekilde konaklandırıyoruz.    

  KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE SON DURUM

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap