Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  deprem bölgesindeki öğretmenler tayin hakkı

  1 ziyaretçi

  deprem bölgesindeki öğretmenler tayin hakkı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin hakkı var mı? MEB görevlileri yer değişikliği başvurusu nasıl yapabilir?

  Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin hakkı var mı? MEB görevlileri yer değişikliği başvurusu nasıl yapabilir?

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve OHAL ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa'yı kapsayan bölgede görev yapan öğretmen ve MEB çalışanının ilgili yasal hükümler kapsamında yer değişikliği yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

  DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÖĞRETMENLERİN TAYİN HAKKI VAR MI?

  Bakanlıkça yılda iki kez yapılan mazeret tayini hakkı, bu yıl deprem nedeniyle 3'e çıkarıldı.

  Açıklamaya göre, mazeret tayini hakkı olağanüstü hal ilan edilen bölgede yer alan illerde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı görev yapan sözleşmeli/kadrolu öğretmen ve diğer personeli kapsayacak.

  OHAL ilan edilen illerdeki personelden eşini veya çocuğunu deprem nedeniyle kaybedenlerle kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin (eş, çocuk, anne, baba) bulunduğu ilde tedavisinin mümkün olmadığını belgelendirenler, yer değiştirme başvurusu yapabilecek.

  Başvuruları onaylanan personelin atanmak istedikleri ildeki norm kadro ve pozisyon durumuna bakılmaksızın atamaları gerçekleştirilecek.

  Yer değişikliğine ilişkin ayrıntılar, yayımlanacak kılavuzda yer alacak.


  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  ÖĞRETMEN ATAMA KILAVUZU 2023: Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin başvurusu ne zaman? MEB'den açıklama geldi: Mazeret tayin hakkı 3’e çıktı!

  ÖĞRETMEN ATAMA KILAVUZU 2023: Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin başvurusu ne zaman? MEB'den açıklama geldi: Mazeret tayin hakkı 3’e çıktı!

  Deprem bölgesindeki öğretmenlerin tayin hakkı verildi mi, başvurular ne zaman? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem nedeniyle 10 ilde okullar belirtilen tarihlerde eğitim ve öğretime başlayacak. OHAL bölgesinde görev yapan öğretmenler de tayin durumu merak ediyor. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığından açıklama yapıldı. İşte bilgiler...

  OHAL BÖLGESİNDEKİ ÖĞRETMENLERİN tayin hakkı VAR MI?

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dört eğitim sendikasının temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda Bakanlıkça yılda 2 kez yapılan mazeret tayininin bu yıl deprem nedeniyle 3'e çıkarılması kararlaştırıldı.

  OHÂL ilan edilen illerdeki personelden eşini veya çocuğunu deprem nedeniyle kaybedenler ile kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin (eş, çocuk, anne, baba) bulunduğu ilde tedavisinin mümkün olmadığını belgelendirenler, yer değiştirme başvurusu yapabilecek.

  Başvuruları onaylanan personelin atanmak istedikleri ildeki norm kadro ve pozisyon durumuna bakılmaksızın atamaları gerçekleştirilecek.

  Yer değişikliğine ilişkin ayrıntılar, yayımlanacak kılavuzda yer alacak.

  MEB ÖĞRETMEN YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU YAYINLANDI

  Milli Eğitim Bakanlığı, Deprem nedeniyle OHAL ilan edilen illerde görev yapan öğretmen ve bakanlık personeline yer değişikliği hakkı tanındığını duyurdu.

  ÖĞRETMEN atama kılavuzu erişime açıldı. Aşağıdaki ekrandan kılavuzu görüntüleyebilirsiniz.

  KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Deprem bölgesi öğretmen atama yer değiştirme kılavuzu! Sözleşmeli/kadrolu öğretmen tayin başvurusu kimler yapabilir?

  Deprem bölgesi öğretmen atama yer değiştirme kılavuzu! Sözleşmeli/kadrolu öğretmen tayin başvurusu kimler yapabilir?

  Deprem bölgesinde görev yapan öğretmenler için yer değiştirme hakkı tanındı. Sözleşmeli kadrolu öğretmen tayin başvurusu kimler yapabilir sorusuna cevap aranmaya başlandı. Deprem bölgesi öğretmen atama yer değiştirme kılavuzu için araştırma yapılıyor. Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde görev yapan öğretmenler için tayin hakları üçe çıkarıldı. Açıklanan takvime göre atamalar 15 Mart 2023 tarihinde tamamlanacak.

  DEPREM BÖLGESİ ÖĞRETMEN ATAMA TARİHLERİ

  Öğretmen atamalarına başvurular 24 Şubat itibarıyla başladı. Başvuruların bitiş tarihi 10 Mart 2023 olarak belirlendi. Atamalar 15 Mart 2023’te tamamlanacak ve öğretmenler bu tarihten sonra tebligat ile ilişik kesme işlemlerine başlayabilecek.

  ÖĞRETMEN YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU 2023

  Yer değiştirme kılavuzuna göre kimlerin başvuru yapabileceği belli oldu. Başvuru işlemleri kişisel şifre kullanmak suretiyle MEBBİS üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuruda görev yapılan il dışındaki illerden sadece bir il seçilecek.

  ÖĞRETMEN TAYİN BAŞVURUSU KİMLER YAPABİLİR?

  Başvurular; personelin kendisi, eşi, çocuğu ile anne veya babasının deprem etkisiyle bulunduğu ilde tedavisinin mümkün olmaması nedenine ve deprem etkisiyle eşini veya çocuğunu kaybetme nedenine bağlı olarak iki farklı mazeret için alınacaktır.

  Başvuru işlemleri kişisel şifre kullanmak suretiyle MEBBİS üzerinden gerçekleştirilecektir.

  Aylıksız izinde olanlar ile yeniden hizmete alınmayı gerektirir nedenlere (askerlik, doğum, eşinin yurt dışında sürekli göreve atanması veya en az altı ay süreyle yurt dışında geçici olarak görevlendirilmesi gibi) bağlı olarak sözleşmesini feshedenler, başvurunun son günü olan 10 Mart 2023 tarihinde görevlerine başlayacaklarını beyan etmeleri halinde bu kapsamda başvuru yapabileceklerdir.

  Her ikisi de Bakanlığımıza bağlı olarak aynı ilde görev yapan eşlerden birisinin anne veya babasının sağlık mazeretine bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunması halinde diğer eş de aynı il’e yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilecektir.

  Başvuru şartlarını taşımaması nedeniyle il millî eğitim müdürlüklerince başvurusu reddedilen personel, takvim süresi içerisinde başvuru şartlarını sağlaması halinde yeniden başvuru yapabilecektir.

  DEPREM NEDENİYLE EŞ VEYA ÇOCUĞUN VEFATI KAPSAMINDAKİ BAŞVURU

  1- Başvuruda;

  a) Ölüm belgesi,

  b) e-Devlet Kapısı Sisteminden alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği istenecektir.

  Başvuru şartlarını sağlayanlar belgelerini MEBBİS’e yükleyerek başvuru kayıt işlemini yapacaklardır.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap