Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  deprem ağı uygulaması ücretli mı

  1 ziyaretçi

  deprem ağı uygulaması ücretli mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Deprem Ağı uygulaması nedir? Deprem Ağı uygulaması ücretli mi?

  DEPREM AĞI UYGULAMASI NEDİR? Deprem Ağı Ücretsiz İndir iOS, Android! Deprem Ağı İşe Yarıyor Mu, Depremi Önceden Biliyor Mu?

  DEPREM AĞI UYGULAMASI NEDİR? Deprem Ağı Ücretsiz İndir iOS, Android! Deprem Ağı İşe Yarıyor Mu, Depremi Önceden Biliyor Mu?

  Merkez üssü Pazarcık ile Elbistan olan; Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Adana, Osmaniye, Kilis, Hatay, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa ile Elazığ olmak üzere 11 ilde hissedilen depremlerin ardından milyonlarca insan evlerine girme konusunda tereddüt ediyor. Üst üste yaşanan şiddetli artçılar çok ağır hasarı ve ağır hasarlı binaları yıkarken vatandaşların tedirginliği de artıyor. Sarsıcı depremlerin ardından Deprem Ağı isimli bir mobil uygulama popüler oldu. Depremleri önceden haber verdiği iddia edilen uygulama bu kapsamda milyonlarca defa indirildi. Bu şekilde popüler olan uygulamayı indirmek isteyenler ise internette konuyu araştırmaya ve detaylı bilgi sahibi olmaya çalışıyor. İşte, DEPREM AĞI NEDİR? APK, GOOGLE PLAY Deprem Ağı Ücretsiz İndir iOS, Android! Deprem Ağı İşe Yarıyor Mu, Depremi Önceden Biliyor Mu? İstanbul'a yakın iller arasında bulunan Düzce'de meydana gelen depremin ardından uygulama yeniden gündem oldu. Kullanıcılar Deprem Ağı uygulamasının işe yarayıp yaramadığını ve detayları araştırıyor. Uygulamanın nasıl kullanıldığı ve nasıl depremi bildiği de araştırılıyor. Detaylar haberimizde...

  DEPREM AĞI UYGULAMASI UYGULAMASI NEDİR?

  Kahramanmaraş merkezli depremler ve devamında yaşanan artçı sarsıntılarla popüler olan ve dikkatleri çeken Deprem Ağı uygulamasının gerçek zamanlı deprem uyarıları verdiği biliniyor. Özellikle sosyal medya tarafından uygulamayı kullandığını ifade eden kullanıcılar tecrübelerinde memnun olduklarını ifade ediyor. Merkezi İtalya’nı Bergamo bölgesinde olan şirket geliştirilen Earthquake Network (Deprem Ağı) uygulaması ile mobil uygulamanın yüklü olduğu telefonlara depremden kısa bir süre öncesinde uyarı gönderiyor.

  Deprem Ağı uygulamasının çalışma mantığının ise kamuya açık gerçek zamanlı verilerin uygulama üzerinde toplanarak kullanıcılara göndermesi olarak biliniyor. Uygulama depremin merkez üssünün uzaklık ve yakınlığına göre kullanıcıları erken ya da geç uyarabiliyor. Konuya ilişkin resmi sitelerinde yer alan bilgilendirmede, “Merkez üssüne çok yakın değilseniz, uyarıyı önceden alabilirsiniz ve depremin zarar verici dalgaları size ulaşmadan kendinizi korumaya alabilirsiniz.” ifadesine yer veriliyor.

  APK, GOOGLE PLAY DEPREM AĞI ÜCRETSİZ İNDİR İOS, ANDROİD

  Deprem Ağı mobil uygulaması iOS, Android ve Huawei cihazlar için Google Play, App Store ve App Gallery’de yer alıyor.

  DEPREM AĞI İNDİRMEK İÇİN (BURAYA TIKLAYINIZ)

  On milyonlarca kişi tarafından indirilen uygulama düşük boyutu sayesinde cihazlarda fazla yer kaplamamasıyla da tercih ediliyor.

  Kullanıcılar tarafından bildirilen gerçek zamanlı deprem raporlarının bildirildiği uygulama USGS, EMSC ve diğer uluslararası sismik ağlardan da gelen deprem bildirilerini rapor ediyor.

  DEPREM AĞI İŞE YARIYOR MU, DEPREMİ ÖNCEDEN BİLİYOR MU?

  Uluslararası sismik deprem raporlayan kurumların yanı sıra gerçek zamanlı kullanıcı tecrübelerini de harmanlayan Deprem Ağı uygulamasının işe yaradığı ifade ediliyor. Uygulamayı tecrübe eden kullanıcılar tecrübelerini paylaşarak deprem öncesinden bildirim aldıklarını belirtiyor. Öte yandan bazı kullanıcılar 50 saniyeden uzun süre öncesinde bildirim aldığını da belirtiyor. Elde edilen bilgilere göre ise depremi önceden bildiği söylentisi yanlış. Uygulama, olmuş bir depremin sismik hareketlerinden yola çıkarak diğer kullanıcılara uzaklık/yakınlık mesafesine göre bildirim gönderiyor.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Deprem Ağı

  Deprem Ağı Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Deprem Ağı Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Dünyadaki pek çok ülkede kullanıcısı olan deprem ağı uygulaması, depreme dair kapsamlı bilgiler veriyor. Uygulama, sismik dalgalar meydana gelmeden önce kullanıcılarını uyarıyor. Bu anlamda kullanıcılarını uyaran tek uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Ağ üzerinde belirlenen depremleri anlık olarak haber vermesi de uygulamayı ön plana çıkarıyor.

  Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Kullanılır?

  Deprem erken uyarı sistemi ve uygulaması özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

  Deprem Ağı uygulaması sayesinde akıllı cihazlarınızdan gerçek zamanlı olarak deprem uyarıları alabilirsiniz. 2012’de hayata geçirilen Eartquake Network; kitle kaynaklı ve akıllı telefon ağlarıyla tasarlanan araştırma projesidir. Uygulamanın hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunuyor.

  Uygulama gerçek zamanlı depremleri algıladığı için hayat kurtardığını söyleyebiliriz. Tüm cihazlarda yer alan ivmeölçerle depremler kolayca tespit ediliyor. Depremler tespit edildikten sonra uygulama tarafından kullanıcı bilgilendiriliyor. Uygulamanın amacı toplumu gerçek zamanlı olarak uyarmaktır.

  Uygulamayı yükleyen kullanıcılar kolayca depremden haberdar oluyor. Deprem dalgaları, 5 ile 10 km/s arasında hareket ediyor. Dolayısıyla depremin zararlı dalgaları kullanıcıya ulaşmadan kişilere uyarı gönderiliyor. Sistemde kayıtlı olan 21 sismik ağ listesini şöyle sıralayabiliriz;

  Sıkça Sorulan Sorular

  Deprem ağı uygulamasına dair merak ettiğiniz tüm soru ve cevaplarını sizler için hazırladık.

  1. Deprem Uyarı Sistemi Nasıl İndirilir?

  Deprem uyarı sistemi; Play Store ve App Store üzerinden cihazlara Android ya da iOS cihazlara indirilebilir.

  2. Deprem İçin Hangi Uygulama?

  Depremin erkenden fark edilebilmesi noktasında Deprem Ağı önemli rol oynuyor. Sismik dalgalardan önce kullanıcı hızlıca uyarılıyor.

  3. Deprem Uyarı Sistemi Hangi Telefonlarda Var?

  Deprem uyarı sistemi, Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyor.

  Depremde hayat kurtaran bu uygulamamızın yanı sıra Deprem Bölgesindeki Evin Hasar Durumunu Öğrenme başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap