Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  deniz suyunun cilde faydaları

  1 ziyaretçi

  deniz suyunun cilde faydaları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Deniz suyunun 5 şaşırtıcı faydası

  Deniz suyunun 5 şaşırtıcı faydası

  Tuz ve diğer birçok mineral ve elementler sayesinde deniz suyunun özellikle cilde birçok faydası vardır. Deniz suyunun öncelikle nemlendirici etkisi bulunur ve magnezyum, kalsiyum ve potasyum gibi cilt sağlığını destekleyen pek çok element barındırır.

  Deniz suyu cildi ölü hücrelerden arındırmaya yardımcı olur ve tuz ciltteki yaraları temizler. Ancak tam tersi bir etki yaratma riski olduğu için ılımlı kullanılmalıdır. Deniz suyunun ayrıca peeling ve stres giderici etkisi vardır. Deniz suyundaki tuzun varlığı, ciltteki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olarak cildi bir peeling tedavisi gibi yumuşatır ve temizler. Özellikle ayaklar bu faydalardan büyük ölçüde faydalanır.

  Deniz suyunun 5 şaşırtıcı faydası #1

  Deniz suyundaki elementlerin streste genel bir azalmayı desteklediği de bilinmektedir. Ayrıca denizin sakinleştirici etkisi ve dalgaların sesi de bunu destekler. Ayrıca deniz suyunda yüzmenin birçok faydası vardır. Cildin nefes almasının yanı sıra suyun içerdiği negatif iyonlar, toksinleri yok etmek için vücutta cilt yoluyla hareket eder. Tüm faydaları elde etmek sadece 20 dakika sürer.

  Deniz suyuna girdikten 15 dakika sonra genişleyen gözenekler sodyum, magnezyum veya potasyum iyonlarının geçmesine izin verir. Bu iyonlar hücre yenilenmesini güçlendirerek vücuda etki eder.

  Deniz suyunun 5 şaşırtıcı faydası #2

  Deniz suyu antik çağlardan beri birçok rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılmıştır. İşte deniz suyunun en çok bilinen faydaları.

  Saç ve cilt sağlığını geliştirir

  Deniz suyunda doğal olarak bulunan çinko, tuzun sıkılaştırıcı özellikleriyle birleşerek cildin yaşlanmasını geciktirir ve yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Soğuk uygulanan deniz suyunun cilt ve yüz üzerinde tonik etkisi vardır. Cilde nem ve parlaklık verir, toksinleri yok eder ve peeling görevi görür. Filtrelenmiş deniz suyu egzama, uçuk, kurdeşen, akne, sedef hastalığı gibi birçok cilt rahatsızlığını tedavi eder.

  Birçok saç ürününün bileşimine katılan iyotlu su ise kafa derisini temizler, kaşıntı ve tahrişi yatıştırır ve kan akışını destekler.

  Ağrı kesici ve antibakteriyel etki gösterir

  Deniz suyunun yüzeysel kısmı, kasları gevşetici etkisi olan brom salgılar. Egzersizleri deniz suyunda bir yüzme seansı ile bitirmek, iyileşmeyi hızlandırır ve ağrıları önlemeye yardımcı olur.

  Deniz suyunda asılı duran fitoplankton, antiviral ve antibakteriyel özelliklerle ilişkili biyokimyasallara sahiptir. Deniz suyu bu şekilde burun rahatsızlıklarını, astım ve bronşiti giderir.

  Ayrıca deniz suyunda bulunan iyot tiroidi uyarır. Böylece hormonlar vücutta daha iyi dağılır.

  Kırıkları daha hızlı onarır

  Deniz suyu tüm dokular, hatta kemik yapısı için faydalıdır. Bir kırılmadan sonra, özellikle deniz suyunda bulunan kalsiyum sayesinde, tedavi deniz ortamında gerçekleştiğinde iyileşme çok daha hızlıdır.

  Hava yollarını açar

  Solunum problemi olan kişiler için deniz suyu tavsiye edilir. Hava yolları üzerinde temizleyici etkisi olan deniz aerosolleridir (dalgalar ve akıntılar tarafından üretilen deniz suyu damlacıklarının karışımıdır). Eczanelerde satılan aerosoller gibi davranır, ancak daha güçlüdür.

  Hastalıkları önler

  Deniz suyunun içerdiği elementler tüm vücudu yeniden dengeler, bu sayede mevcut hastalıklar için iyileştirici ve önleyici bir etkiye sahiptir. Deniz minerallerinin deriden geçişi kolaydır. Her organ daha sonra ihtiyaç duyduğu şeyi alır. Kaslar için magnezyum ve potasyum, kemikler için kalsiyum, tiroid için iyot...

  Bu, kasların gevşemesine izin verir, aynı zamanda gözeneklerin genişlemesini sağlar ve bu da vücut direncini güçlendirir.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Deniz suyunun cilde ve saçlara sağladığı 6 fayda

  Deniz Suyunun Saça, Cilde Ve Sağlığa 8 Faydası

  Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? Deniz Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

  Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? Deniz Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

  Deniz suyunda bulunan potasyum, magnezyum ve kalsiyum insan sağlığı için büyük ölçüde yarar sağlıyor. Bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılan deniz suyunun, çok eski zamanlarda bile insanların hayatında büyük ölçüde yeri vardı. Deniz suyunun tüm canlılara mucizevi etkileri bulunuyor. Üzerinde çok fazla bilimsel araştırma bulunan deniz suyunun insan sağlığına yarattığı olumlu etkileri yazımızda inceleyebilirsiniz.

  Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir?

  Deniz Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

  Deniz suyu antiseptik bir içeriği sahiptir. Bu nedenle soğuk algınlığı, grip, sinüzit gibi hastalıkların iyileştirilmesine ön ayak olur. Deniz suyunun antidepresan etkileri olduğu bazı bilimsel kaynaklarda kanıtlanmıştır.

  Sinir sağlığına son derece iyi gelen deniz suyu, daha iyi bir ruh hali sağlıyor ve olumsuz düşüncelerin ortadan kaldırılmasına etki ediyor. Panik atak hastalarının rahatlamaları açısından denize girmeleri tavsiye edilir. Deniz suyu, astım gibi solunum hastalıklarına karşı da oldukça fayda sağlıyor.

  Deniz Suyu Vücutta Kalırsa Ne Olur?

  Her şeyde olduğu gibi deniz suyuna da gerekenden fazla maruz kalındığında olumsuz etkiler yaratabilir. Doğru kullanımda hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmayan deniz suyu, çok fazla tüketildiğinde vücutta su kaybına yol açabiliyor.

  Ayrıca deniz üstünde gerekenden fazla kalmak ve bu deniz suyunun yutulması ishal, baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı, kusma gibi yan etkiler yaratabiliyor. Çok fazla yutulan deniz suyu, ilerleyen zamanlarda böbrek hastalıklarına davetiye çıkarabiliyor.

  Deniz suyu içeriğinde yüksek miktarda bulunan iyot nedeniyle vücutta fazla kalırsa güneşe de bağlı olarak yanık ve yer yer lekelenmeler oluşturabiliyor. Bunun yanı sıra vücutta uzun süre kalan deniz suyu, ateş çıkmasına da sebebiyet verebiliyor. Tüm bunlar nedeniyle denizden çıktıktan hemen sonra temiz su ile duş almak, vücudu fazla tuzdan arındırmak son derece önemlidir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Deniz Suyunun Sağlığınız İçin 9 Faydası

  Deniz Suyunun Sağlığınız İçin 9 Faydası

  Deniz Suyu: Sivilceden Sinüzite Her Derde Deva!

  Sıcak yaz günlerinin kendini iyice hissettirdiği şu günlerde, deniz adeta bizi çağırıyor. Deniz, kum, güneş üçlüsünün sadece ruhunuza iyi geldiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

  Bugün size çok şaşıracağınız bilgiler vereceğiz ve deniz suyunun faydaları konusuna değineceğiz. Deniz suyu faydası saymakla bitmiyor! Bu faydaları öğrendikten sonra denize sadece serinlemek amacıyla girmeyeceğinize eminiz.

  Deniz Suyunun Faydaları, Neye İyi Gelir?

  1) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

  2) Cildi Güzelleştirir

  Birçok insanın aklına deniz suyunun cilde faydalarıyla alakalı bazı sorular takılıyor. Deniz suyu uyuza iyi gelir mi, deniz suyu egzamaya iyi gelir mi ve deniz suyu mantara iyi gelir mi soruları sıklıkla soruluyor.

  3) Saçtaki Kepeği Önler

  4) Üst Solunum Yolu Rahatsızlıklarına İyi Gelir

  5) Soğuk Algınlığı Semptomlarını Hafifletir

  6) Depresyon Etkilerini Azaltır

  7) Rahat ve Verimli Bir Uyku Sağlar

  8) Zihni Sakinleştirir

  9) Eklem Ağrılarını Hafifletir

  Sinüzit Ağrısına İyi Gelen 6 Doğal Çözüm

  Sivilce Kurutucu: Evde En Hızlı 7 Yöntem

  Evde Gargara Nasıl Yapılır? 5 Doğal Tarif

  Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Evde Anında Etkili 6 Doğal Çözüm

  Evde Kendi Burun Spreyinizi Kolayca Hazırlayın! En Etkili 5 Doğal Tarif

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap