Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  darıca hayvanat bahçesi ücreti

  1 ziyaretçi

  darıca hayvanat bahçesi ücreti bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Darıca Hayvanat Bahçesi | Nerede, Giriş Ücretleri ve Detaylar

  Darıca Hayvanat Bahçesi | Nerede, Giriş Ücretleri ve Detaylar

  Darıca hayvanat bahçesi ziyaretçilerinin bir kısmını komşu illerinden almaktadır. Eğer sizde İstanbul’dan gelecekseniz;

  Özel Araç ile:

  Tem ile: Şekerpınar gişe çıkışından girerek Bayramoğlu tabelalarını takip edin. Yolun sonunda bir kavşağa geleceksiniz. Sağ yöne Bayramoğlu, sola ise Hayvanat Bahçesini gösteren tabelalar vardır. Sola döndükten sonra 300m. ileride sağda parkımıza ulaşabilirsiniz.

  E5 ile: Tuzla’dan sonra Şifa Mh. köprüsünü geçince , Darıca-Bayramoğlu sapağına girdikten sonra, Bayramoğlu yolunu takip edin. Yolun sonunda bir kavşağa geleceksiniz. Sağ yöne Bayramoğlu, sola ise Hayvanat Bahçesini gösteren tabelalar vardır. Sola döndükten sonra 300m. ileride sağda parkımıza ulaşabilirsiniz.

  Kocaeli Yönünden: Gebze’yi geçtikten sonra Darıca-Bayramoğlu tabelalarını izleyerek kolaylıkla parkımıza ulaşabilirsiniz.

  Otobüs İle: Taksim ve Kadıköy’den kalkan otobüslerle Darıca hayvanat bahçesine gitmeniz mümkün.

  Şehir dışından gelecekler İstanbul otobüs bileti sayfasından bilet fiyatlarına bakabilirler

  İstanbul Kocaeli arası mesafe ara şu şekildedir.
  Avrupa yakası: 60 km
  Anadolu yakası: 50 km

  İletişim Bilgileri

  Telefon / Fax: +90 (262) 653 66 66 / (0262) 654 02 69
  Adres: Tuzla Cad No:15, 41700 Darıca / Kocaeli
  Email: [email protected]

   »  Eğer yolunuz Kocaeli‘ne veya İstanbul‘a düşerse bağlantılara tıklayarak gezilecek diğer yerleri keşfedebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.gezilesiyer.com

  Bilet Al

  Darıca Hayvanat Bahçesi Gezi Rehberi - Giriş Ücreti 2020 - Nasıl Gidilir?

  Darıca Hayvanat Bahçesi Gezi Rehberi - Giriş Ücreti 2020 - Nasıl Gidilir?

  Genellikle Darıca Hayvanat Bahçesi olarak bilinen Kocaeli ve İstanbul çevresinin en büyük hayvanat bahçesi olan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Kocaeli’nin Darıca ilçesinde ziyaret edebilirsiniz. 1993 yılında açılan hayvanat bahçesinde bugün 250’den fazla hayvan türünü, 3000’den fazla hayvan nüfusunu, 400’den fazla bitki türünü görmeniz mümkün.

  Lütfen Dikkat : Darıca Hayvanat Bahçesi Covid-19 önlemleri nedeniyle geçici bir süre kapalıdır. Ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Web Sitesini Ziyaret Et

  Hayvanat Bahçesi haftanın her günü 09:30’da açılıyor. Akşam 18:00’da girişler kapanıyor. Hava kararana kadar içerideki ziyaretçiler parkı gezebiliyor.

  Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücretleri 2021

  Darıca Hayvanat Bahçesine giriş ücretini isterseniz giriş noktasında, istersenizde biletix üzerinden online olarak satın alarak ödeyebilirsiniz. Biletix üzerinden alınan biletler indirimli olarak satılıyor. (Tablo güncelleme tarihi : 01.10.2021)

  Biletix üzerinden bilet satın almak için 👉tıklayın.

  Kalabalık gruplar halinde parkı ziyaret etmeden 3 gün önce aşağıdaki telefonu arayarak bilgi almanız gerekiyor.

  Darıca Hayvanat Bahçesi İletişim Telefonu: 📞0262 653 66 66

  Ayrıca Darıca Hayvanat Bahçesinde 12 aylık üyelik sistemide mevcut. 2 farklı paket olarak sunulan üyelik sisteminin ücretleri 2020 yılı için şöyle;

  Hayvanat bahçesi giriş kapısının biraz ilerisinde hayvanat bahçesine ait otopark bulunuyor. 10 TL ücret karşılığı aracınızı bırakabilirsiniz. Ayrıca giriş noktasının bulunduğu noktadaki cadde ve ara sokaklarda aracınızı yol kenarına bırakabilecek boş alanlar var.

  Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

  Özel aracınız ile Otoyolu kullanarak Şekerpınar gişelerinden çıkış yapmanız gerekiyor. Sonrasında herhangi bir yere sapmadan yolu takip ederek Burger King’in bulunduğu noktadaki kavşakta hafif sağ yaparak devam etmelisiniz. Tren raylarının bulunduğu köprüden geçiş yaptıktan sonra Opet istasyonuna doğru çatalın solundan düz devam edin. Yaklaşık 1,2 km ilerledikten sonra karşınıza çıkan kavşakta Bayramoğlu ve Hayvanat Bahçesi – Botanikpark tabelaları takip edilerek Hayvanat Bahçesinin girişine ulaşabilirsiniz. Hayvanat Bahçesinin 📍konumu için tıklayın.

  Kocaeli – İzmit merkezinden toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz 400 nolu belediye araçlarına binerek direkt olarak Darıca Hayvanat Bahçesinin önüne ulaşabilirsiniz. 400 nolu hattın 👉kalkış saatleri için tıklayın.

  İstanbul yönünden toplu taşıma aracı ile gelmek isteyenler ziyaretçiler;

  Darıca’da bulunan Osmangazi Tren İstasyonu önünden gün içerisinde Darıca Hayvanat Bahçesine ücretsiz servisler bulunmaktadır. Marmaray Gebze – Halkalı tren hattını kullanarak Osmangazi Tren İstasyonunda inip Darıca Hayvanat Bahçesi servisleri ile ücretsiz olarak parka ulaşabilirsiniz. Tren istasyonuna dönüştede bu servisi ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

  Osmangazi İstasyonu – Hayvanat Bahçesi ücretsiz servis saatleri

  Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden kalkan Darıca Hayvanat Bahçesi servisleri ile 1 saat yolculuk yaparak hayvanat bahçesine ulaşabilirsiniz.(Ücretli) 📍Kadıköy Evlendirme Dairesi Konumu

  Kadıköy – Hayvanat Bahçesi servis saatleri

  Fiyat bilgisi ve rezervasyon için 📞0262 653 1122 / 📞0549 653 1121 nolu telefonları arayabilirsiniz. (Beşkaya Turizm)

  Darıca Hayvanat Bahçesi Hakkında Bilgi

  🐵Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesinde (Darıca Hayvanat Bahçesi) Memeliler, kuşlar, sürüngenler, balıklar ve omurgasızlar ailesine ait hayvanlar bulunuyor.

  Darıca Hayvanat Bahçesi Fotoğrafları

  Aşağıdaki linklere tıklayarak hayvanat bahçesinde bulunan tüm hayvan türlerini öğrenebilirsiniz.

  😺👉Memeliler
  🐦👉Kuşlar
  🐍👉Sürüngenler
  🐟👉Balıklar
  🦂👉Omurgasızlar

  🌍Parka giriş yaptığınızda size rehberlik edecek park haritasını alarak daha kolay bir gezebilirsiniz. Ayrıca gezerken çeşitli noktalarda park haritası sizi yönlendirmektedir.

  ⭐Hayvanat bahçesi içerisinde bebek bakım odası, WC, mescit, engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye, emanet odası ve kafeterya gibi hizmetler bulunuyor.

  ❌Hayvanlara dokunmak, beslemek, evcil hayvan ile giriş yapmak, camlara el sürmek, flaş kullanarak fotoğraf çekimi yapmak yasak. Ayrıca dışarıdan yiyecek ve içecek getirilemiyor. 

  👩‍🍳Park içerisinde 2 adet kafeterya ve 1 adet büfe bulunuyor. Bu noktalarda yemek yiyebilir ve dinlenebilirsiniz. Yaz aylarında dondurma satış noktalarıda bulunuyor. Park girişinde hediyelik eşya almak için bir dükkan bulunuyor.

  🎠Parkı yaklaşık olarak 3 saatte gezebiliyorsunuz. Çocuğunuz ile birlikte gelmeniz durumunda çocuk oyun gruplarında çocuğunuz eğlenirken siz dinlenebilirsiniz.

  ⭐Okul grupları için ücretsiz rehber hizmeti bulunuyor.

  Faruk Yalçın Kimdir?

  İş adamı olan Faruk Yalçın 23 Nisan 1923 tarihinde doğmuştur. Babasının asker olması nedeniyle Türkiye’de bir çok şehirde yaşamıştır. İsviçre’de mühendislik eğitimi alan Faruk Yalçın 1950’li yılların başında Türkiye’ye dönüş yapmıştır. 1993 yılında çocukluğunda başlayan hayvan ve doğa sevgisini paylaşmak amacıyla Darıca’da Türkiye’nin ilk özel hayvanat bahçesini açmıştır. Bitki ve hayvan bakımı üzerine 21 adet kitabı bulunmaktadır. 1 Aralık 2008 yılında dünyaya arkasında muhteşem bir iz bırakarak veda etmiştir.

  Hayvanat Bahçesini Gezdikten Sonra..

  Darıca Hayvanat Bahçesi’ni gezdikten sonra parka 4 km mesafede sahil kenarında bulunan Şehit Cevher Dudayev Parkı’na giderek bir sahil turu atabilir ve küçük bir piknik yapabilirsiniz. 📍Konum

  Ayrıca bölgeye yakın olan Ballıkayalar Tabiat Parkı veya Hacet Deresi Tabiat Parkı ile doğa gezintinizi perçinleyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.azbibak.com

  Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2022 Giriş Ücreti Nedir?

  Hayvanat bahçesi olmasının yanı sıra kuş cenneti ve botanik park da olarak da hizmet veren Darıca Hayvanat Bahçesi, 1993’ten beri açık olup, 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türüne sahiptir. Pek çok hayvanı yakından tanıma şansı yakalayabileceğiniz Darıca Hayvanat Bahçesi’nde  Türkiye’ye ilk getirtilen Gergedan Samir, zürafa çifti, ayı çifti, aslan Barış ve penguenler oldukça ilgi görmektedir.

  Penguen, kızıl panda, 100 yaşına yakın sevimli kaplumbağa, maymun ailesi, kuşlar, yırtıcılar, kaplanlar, jaguar, timsahlar, yılanlar, kangurular, balıklar, atlar ve zebralar gibi pek çok hayvana ev sahipliği yapan Darıca Hayvanat Bahçesi’nde her iklim ve kıtadan farklı cinsler görülebilmektedir.

  DARICA HAYVANAT BAHÇESİ FOTOĞRAFLARI

  darica_hayvanat_bahcesi_nerede-11

  darica_hayvanat_bahcesi_nerede-9

  darica_hayvanat_bahcesi_nerede-7

  darica_hayvanat_bahcesi_nerede-12

  darica_hayvanat_bahcesi_nerede-10

  DARICA HAYVANAT BAHÇESİ NEREDE?

  Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yer alan Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi  konum olarak İstanbul’a ve İzmit’e eşit mesafede yer almaktadır. Her iki şehirden de özel aracınız ile ortalama 1 saatte ulaşabilmektedir.

  DARICA HAYVANAT BAHÇESİNE NASIL GİDİLİR?

  Darıca Hayvanat Bahçesine özel aracınız ile gidecekseniz İstanbul- Ankara otobanından Şekerpınar gişe çıkışından ayrılıp Bayramoğlu tabelalarını takip etmeniz gerekir. Daha sonra Hayvanat bahçesi tabelalarını göreceksiniz. E-5 üzerinden geliyorsanız da Çayırova’yı geçtikten sonra Darıca sapağından dönmeniz gerekir. Yine aynı şekilde Bayramoğlu tabelalarını ve sonrasında hayvanat bahçesi tabelalarnı takip ederek Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ne ulaşılabilir. Toplu taşıma ile gelmek için Üsküdar’dan kalkan Harem-Gebze minibüsünü kullanabilir, Çayıroğlu’nda indikten sonra Darıca’ya giden 501 nolu minibüslere binerek Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ne ulaşılabilir.

  DARICA HAYVANAT BAHÇESİ GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ VE BİLET FİYATLARI

  DARICA HAYVANAT BAHÇESİ GİRİŞ SAATLERİ

  Darıca Hayvanat Bahçesi Gişe saatleri 08.30- 18.30 olup, son giriş saatinden hava kararmasına kadar gezilebilir. Her gün açık olan Hayvanat Bahçesi için özel günlerde ve hava şartlarının ağır günlerde gitmeden telefonla bilgi alınması gerekmektedir.

  DARICA HAYVANAT BAHÇESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

  Yazı kaynağı : gezentianne.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap