Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  düzce adliye binası kim yaptı

  1 ziyaretçi

  düzce adliye binası kim yaptı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  Depremde hasar gören Düzce Adliyesi'ni yapan firma, 8 adalet sarayı daha yapmış

  Depremde hasar gören Düzce Adliyesi'ni yapan firma, 8 adalet sarayı daha yapmış

  Depremde hasar gören Düzce Adliyesi'ni yapan firma, 8 adalet sarayı daha yapmış

  Düzce'de saat 04.08'de meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 2008 yılında yapılan Düzce Adliyesi'nde hasar meydana geldi.

  Adliye binasında meydana gelen hasar dron ile görüntülendi.

  Kandilli Rasathanesi, Düzce Sarıdere - Gölyaka merkezli 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

  Saat 04:08'de gerçekleşen depremin derinliği 10.6 kilometre olarak ölçüldü. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, ilde elektriklerin kesildiğini kaydetti. 6.0 büyüklüğündeki depremin ardından en büyüğü 4,3 olmak üzere 101 artçı yaşandı.

  AFAD, Düzce’de 37, Zonguldak’ta 6, Bursa’da 4, İstanbul, Sakarya ve Bolu’da 1 kişi olmak üzere toplam 50 kişinin yaralandığını bildirdi.

  Düzce olmak üzere Bolu, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Edirne illeri ile ilçelerinde hissedildi. Vatandaşlar sokaklarda sabahladı. Depremin ardından kalp krizi geçiren biri kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

  ADLİYE 1999 YILINDA HASAR ALDI, 2008 YILINDA YENİ BİNASINA TAŞINDI

  Düzce Adliye binasının geçmiş hikâyesine bakıldığında şu bilgilere ulaşılıyor; Düzce Adliyesi, kentin ilçe olduğu dönemde 1999 yılına kadar şehir merkezinde hizmet verdi. 1999’daki depremde hasar alan bina tahliye edildi.

  Düzce Adliyesi'nin resmi internet sitesinde bu süreç söyle anlatıldı:

  "İlçe olduğu dönemde 1999 yılına kadar şehir merkezinde, İstanbul Caddesi üzerinde 2 katlı müstakil binada faaliyet göstermiştir. Söz konusu bu bina 17 Ağustos 1999 ve 12 Kasım 1999 depremlerinde ağır hasar görmüş, deprem sonrası tahliye edilmiş, Adliye hizmetleri bir süre çadırlarda devam ettirilmiş ve akabinde Bakanlıkça tahsis edilen konteynırlara geçilerek 2002 yılına kadar faaliyetlerini burada sürdürmüştür. 2002 yılından 2008 yılının haziran ayına kadar MEB'e ait olan 3 katlı bir okul binasında hizmetine devam etmiştir. 07 Haziran 2008 tarihinde taşınılan yeni binasında hizmet vermeye başlayan Düzce Adliyesi, 01 Ağustos 2008 tarihinde Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in katılımlarıyla açılışı yapılmıştır."

  Adliye binasını yapan firmanın birçok kamu binası projesi de yaptığı ortaya çıktı

  Yeni adliye binasını 2008 yılında Aras Grup isimli inşaat firması yaptı. Aras İnşaat'ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre çok sayıda kamu binası projesi yaptığı görüldü.

  Firmanın Düzce Adliyesi'nin yanı sıra Hatay, Tekirdağ ve Ankara Sincan'daki adalet binalarının da aralarında bulunduğu toplam sekiz adliye binasını yaptığı ortaya çıktı.

  Şirketin kendi sitesinde yer alan bilgilere göre ayrıca Aksaray, Bayburt, Bilecik, Gümüşhane ve Antep'te devlet hastaneleri, Adıyaman, Hatay ve Osmaniye'de ilköğretim okulları, Erzincan Stadyumu ile çok sayıda ceza infaz kurumu ve benzeri kamu binalarının yapımı ihale edildi.

  Depremde şu ana kadar can kaybının yaşanmadığı depremde Düzce’de 37, Zonguldak’ta 6, Bursa’da 4, İstanbul, Sakarya ve Bolu’da 1 kişi olmak üzere toplam 50 kişi yaralandı.

  Yazı kaynağı : www.demokrathaber.org

  Düzce Adliyesi 99’da hasar alınca AKP yenisini yaptı, o da bugün hasar aldı: Aynı firmaya birçok ihale!

  Düzce Adliyesi 99’da hasar alınca AKP yenisini yaptı, o da bugün hasar aldı: Aynı firmaya birçok ihale!

  Düzce Adliyesi 99’da hasar alınca AKP yenisini yaptı, o da bugün hasar aldı: Aynı firmaya birçok ihale!

  1999’daki iki büyük depremde hasar alan Düzce Adliyesi, 2008 yılında yeni binasına taşındı. Dönemin Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından açılan yeni bina da gece yaşanan depremde hasar aldı. Binayı yapan şirketin, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi de dahil olmak üzere devletten birçok ihale aldığı ortaya çıktı.

  17 Ağustos 1999’daki büyük Gölcük Depremi ve ardından yaşanan 12 Kasım 1999 depremlerinde ağır hasar gören binanın yerine yapılan ve 2008’de dönemin Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından açılan Düzce Adliyesi, gece yaşanan 6 büyüklüğündeki depremde hasar gördü.

  17 Ağustos 1999 ve 12 Kasım 1999 depremlerinde aldığı hasar ardından tahliye edilen ve hizmetlerine bir süre çadırlarda devam ettiren Düzce Adliyesi, 2002 yılına kadar da konteynerlerde hizmet vermeyi sürdürdü. Adliye, 2002 yılından 2008 yılının haziran ayına kadar MEB'e ait olan 3 katlı bir okul binasında çalışmalarına devam etti.

  07 Haziran 2008 tarihinde taşınılan yeni binasında hizmet vermeye başlayan Düzce Adliyesi, 01 Ağustos 2008 tarihinde Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in katılımıyla açıldı.

  Büyük Marmara depremleri sonrası açılan yeni bina da gece saatlerinde yaşanan 6 büyüklüğündeki depremle hasar aldı.

  duzce-adliyesi-99-da-hasar-alinca-akp-yenisini-yapti-o-da-bugun-hasar-aldi-ayni-firmaya-bircok-ihale-1091271-1.

  Binanın ön cephesinin üst kısımları ve çatı bölümünün ön cepheye bakan kısımları döküldü. Kiremitlerin ve granit kaplamaların da yer aldığı dökülen yapı parçaları, adliye girişine düştü.

  Depremde hasar gören tek kamu binası olduğu belirtilen adliyeyi yapan Aras İnşaat’ın 11 kentte daha adliye binasının yanında çok sayıda devlet hastanesi ve kamu binası ihalesi almış.

  duzce-adliyesi-99-da-hasar-alinca-akp-yenisini-yapti-o-da-bugun-hasar-aldi-ayni-firmaya-bircok-ihale-1091272-1.

  Şirketin tamamladığı bazı projeler şöyle:

  İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Bakırköy Kadın Cezaevi, Aksaray 2 bin Kişilik Öğrenci Yurdu, Aksaray 400 Yataklı Devlet Hastanesi, Ankara Etimesgut 250 Yataklı Devlet Hastanesi, Ankara Hakimevi, Ankara Şaşmaz ve Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu, Ankara Sincan Adliye Sarayı, Denizli Adliyesi, Gazi Hastanesi, Erzincan Stadyumu, Gazi Üniversitesi Teknopark, Gümüşhane Hastanesi, Gaziantep Hastanesi, Gaziantep Adliyesi, Hatay Adalet Sarayı, Kahramanmaraş Adliyesi, Tekirdağ Adliyesi, Trabzon Adli Tıp Kurumu…

  Aras İnşaat’ın yaptığı projeler arasında İstanbul Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri de yer alıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Yıldız Riva projesine imza atmıştı.

  duzce-adliyesi-99-da-hasar-alinca-akp-yenisini-yapti-o-da-bugun-hasar-aldi-ayni-firmaya-bircok-ihale-1091273-1.

  Şirketin devam eden projelerinden bazıları ise şunlar:

  Ankara Sincan 480 Yataklı Devlet Hastanesi, Samsun 4 bin kişilik Öğrenci Yurdu, Yozgat Yerköy 100 Yataklı Devlet Hastanesi, Zonguldak 400 Yataklı Devlet Hastanesi…

  Yazı kaynağı : www.birgun.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap