Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dünyanın en pahalı elbisesi

  1 ziyaretçi

  dünyanın en pahalı elbisesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Dünyanın en pahalı elbisesinin sırrı! 6 binden fazla kristalle gizledi

  Dünyanın en pahalı elbisesinin sırrı! 6 binden fazla kristalle gizledi

  Marilyn Monroe'nun Madison Square Garden'da John F. Kennedy için "Mutlu Yıllar, Bay Başkan" şarkısını söylemesinden altmış yıl sonra, ten rengi ikonik elbisesi yeniden ilgi odağı oldu. 41 yaşındaki Kim Kardashian, önceki gece gerçekleşen ve her sene olduğu gibi hem magazin hem de moda dünyasının en çok konuşulan konusu haline gelen Met Gala'da, Monroe'nun elbisesiyle bir tur attı. Bu da onu, Marilyn dışında elbiseyi giyen tek kişi yaptı.

  HEPSİ TEK TEK ELLE DİKİLMİŞ

  Daily Mail gazetesine göre, elle dikilmiş 6 binden fazla kristalle bezeli sıkı örgü elbise, Anna Strasberg 1999'da Christie's'i satmak için görevlendirene kadar Monroe malikanesinin bir parçasıydı.

  DÜNYANIN EN PAHALI ELBİSESİ

  Florida'daki bir müze, elbiseyi 2016 yılında Julien’s tarafından düzenlenen müzayede etkinliğinden 4.8 milyon dolara satın aldı. Ripley’s adlı müze, New York Post gazetesinin sorularını yanıtladığında, vergi ve harçlardan sonra elbisenin 5 milyon doların üzerinde bir değere sahip olduğunu ve bunun onu açık artırmada satılan "dünyanın en pahalı elbisesi" haline getirdiğini söyledi. Göz kamaştırıcı elbisenin şimdiki değeri ise 10 milyon doların üzerinde.

  TÜRÜNÜN TEK ÖRNEĞİ

  Monroe, kostüm tasarımcısı Jean Louis'den kendisi için bir elbise yapmasını istediğinde, ona, "Gerçekten tarih yazacak, türünün tek örneği sadece Marilyn Monroe'nun giyebileceği göz kamaştırıcı bir elbise tasarlamanı istiyorum" dedi.

  Bob Mackie, üniversiteden mezun olduktan sonraki ilk işi olarak orijinal eskizi çizdi. Astarsız elbise, Monroe'nun iç çamaşırı giymesini imkansız hale getirdi. Rengi, ten rengine mükemmel bir şekilde uyuyordu ve kristaller onu örtmek için stratejik olarak yerleştirilmişti.

  3 HAFTADA 16 KİLO VERMESİ GEREKTİ

  AKILLARA GELEN EN AMERİKAN ŞEY...

  Kardashian, Vogue dergisine yaptığı açıklamada, "Fikir geçen yıl Eylül'deki galadan sonra geldi. Kendi kendime düşündüm, Amerikan teması için ne yapardım? Aklınıza gelen en Amerikan şeyi nedir? Marilyn Monroe..." diye konuştu.

  Elbette müze, Kardashian'ın talebini tereddüt etmeden kabul etmedi. Monroe'nun bu elbise içerisindeki performansı, hiç şüphesiz kariyerinin en dikkate değer anlarından biri. Bu nedenle elbiseyi korumak ve orijinal formunda tutmak için çok şey yapıldı.

  Kardashian ve Ripley ekibi, Met Gala'daki görünümü konusunda rehberlik için giysi koruma uzmanları, değerleme uzmanları, arşivciler ve sigorta şirketi ile görüştü. Elbisenin mevcut durumunda kalması için üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmamasına karar verildi. Bu sebeple de Kardashian, hayrete düşüren diyetini uygulamak zorunda kaldı. Kardashian, Met'in kırmızı halısında "Bu Marilyn Monroe'nun elbisesi. Altmış yaşında. Bunu giyip denemek gibi bir fikrim vardı" diye konuştu ve ekledi: "Silahlı korumalar ve eldivenlerle geldiler. Denedim ve bana uymadı. 16 kilo vermek zorunda kaldım" diye ekledi. Kardashian ayrıca, efsane isme gönderme yapmak için saçını da platin sarısına boyadı.

  ORİJİNALİNİ ÇIKARIP KOPYASINI GİYDİ

  Kardashian, Vogue konuk sunucusu La La Anthony'ye, "Bir role hazırlanmak gibiydi" diyerek elbiseyi giymeden önce yaptığı hazırlıkları anlattı. Elbisenin korunması en büyük öncelik olduğundan, Kardashian yalnızca kırmızı halı için orijinal elbiseyi giydi. Ardından onu bir kopyasıyla değiştirdi.

  Monroe'nun 1962'de Madison Square Garden'da giydiği ikonik Jean Louis elbisesini giyen 41 yaşındaki Kardashian, eleştiri oklarının hedefinde. Moda tarihçileri, Kim Kardashian'ın 2022 Met Gala'da bir kopyasını sipariş etmek yerine Marilyn Monroe'nun en ünlü elbiselerinden birini giyme kararının 'kırılgan' elbiseye zarar verebileceği görüşünde.

  Marilyn Monroe'nun hayatı hakkında birkaç kitap yazan yazar Michelle Morgan, göz alıcı elbisenin kırmızı halı ortamında tekrar giyilmesine izin verilmesi kararını eleştirerek, elbiseye 'ter' ve 'makyaj' ile zarar verebileceğini söyledi. New York Post'a konuşan Morgan, "60 yıllık bu ikonik elbisenin toplum içinde giyildiğini görmek beni son derece hayal kırıklığına uğrattı" dedi. Morgan, "Elbise son derece kırılgan ve önceden sıcaklık kontrollü koşullarda tutuluyordu, ancak şimdi burada, sadece giyilmekle kalmıyor, aynı zamanda kırmızı halı ortamında da başına her şey gelebilirdi" diye ekledi.

  Kardashian ise, elbiseyi ilk denediğinde eldiven giydiğini ve elbisenin 'korumalar tarafından evine götürüldüğünü' açıkladı.

  Monroe tarihçisi ve koleksiyoncu Scott Fortner da, elbisenin özel ve ısmarlama bir tasarım olduğu için dışarı çıkmasından endişe duyduğunu söyledi. People dergisine açıklamalarda bulunan Fortner, "Elbise Marilyn Monroe için özel olarak yapıldı. Hazır bir giysi değil. Marilyn'in son iki filmi The Misfits ve Something's Got to Give'in kostümlerini tasarlayan Akademi Ödüllü tasarımcı Jean Luis tarafından yaratıldı" diye konuştu.

  Bir başka uzman, Dr Justine De Young, elbiseyi bu kadar sansasyonel bir etkinlikte giymenin riskli bir karar olduğunu vurguladı. New York'taki Fashion Institute of Technology'de moda tarihi profesörü olan Dr De Young, Orijinalinden ayırt edilemeyecek bir replika sipariş edebilirdi, ki yaptı da. Amerikan tarihinin böylesine ikonik bir parçası, sırf ego ve fotoğraf çekimi için zarar görme riskine atılmamalı" diyerek kararı eleştirdi.

  Elbiseyi ilk giydiğinde içine giremediğini anlatan dört çocuk annesi Kardashian, kilo verme hedefine ulaşmak için yaptığı sıkı diyetin detaylarını da paylaştı. Günde iki kez sauna kıyafeti giydiğini, koşu bandında koştuğunu, tüm şeker ve karbonhidratları tamamen kestiğini, sadece en temiz sebze ve proteini yediğini anlayan televizyon yıldızı, "Kendimi aç bırakmadım ama çok katıydım" dedi.

  Kardashian manşetleri bir şekilde süsleyerek gündeme gelmeyi başardı. Bu denli ikonik bir elbisenin buna malzeme edilmesi şart mıydı? Orası tartışılır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Tüm Zamanların En Pahalı 10 Elbisesi

  Dünyanın en pahalı elbisesinin sırrı - Magazin - ODATV

  İşte Dünyanın En Pahalı Elbisesi

  İşte Dünyanın En Pahalı Elbisesi

  Ukrayna'nın başkentki Kiev'de düzenlenen moda haftasında göz alıcı kıyafetler sergilendi. Ancak bir kıyafet özellikle dikkat çekti. 

  Değeri tam olarak 5 milyon 700 bin dolar olan söz konusu kıyafet, dünyanın en pahalı kıyafeti olarak kayıtlara geçti.

  İngiliz tasarımcı Debbi Wingham'e ait bu kıyafet 13 kilogram ağırlığında ve her biri 50 kıratlıkt 2 siyah elmas ile süslenmiş.

  "Elmaslar Heba Edildi" Diyenler de Var

  Ancak bu elmaslar tartışmaya neden oldu. Kimileri elbisenin gerçekten çok güzel olduğunu düşünürken; kimileriyse göz alıcı elmasların böyle bir elbise üzerinde heba edildiğini düşünüyor.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  10'de dünyanın en pahalı 2022 elbisesi - Kiiky Wealth

  2021-2022 En Pahalı Kıyafet, Abiye, Elbiseleri - Kadinlive.com

  Zaman zaman, bazı şeyler hakkında sadece binli rakamlar değil milyon dolarlık miktarlar duyuyoruz. Bu pahalı şeyler bazen bir elmas yüzük, araba veya bir yat olabiliyor. Daha önce milyon dolarlık elbiseleri hayal ettiniz mi? Size imkansız gelebilir fakat bu elbiseler gerçekten çok pahalılar. Bazı elbiseler dünyada nadir bulunduğu için yüksek fiyatlara satılıyor. Bazıları ise elmas ve diğer pahalı taşlarla süslendiği için değerleri çok yüksek oluyor. Bu yazımızda dünyanın en pahalı 10 elbisesini, değerlerini ve tasarımcılarını araştırdık. Dünyanın en pahalı giysileri nasıl, Bu elbiseler hangi malzemelerden yapılmış, tasarımcıları kim, değerleri ne kadar, kimler giymiş vb. tüm soruların cevapları için buyrun:

  10. Princess Diana’nın Elbisesi – $125,000

  Princess Diana Emanuel dress 1986 July

  Princess Diana dress

  Princess Diana için özel tasarlanan en iyi ve eşsiz elbiselerden biridir. Bu elbise en iyi tasarımcılardan biri olan Catherine Walker tarafından tasarlanmıştır. Ayrıca Princess Diana için binlerce elbise tasarlayan Catherine, onun toprağa gömülerken ki siyah elbisesini de tasarlamıştır. Diana, ipek şifondan yapılan bu elbiseyi sadece iki kez giymiştir: Bir kez 1989 yılı Londra “Miss Saigon” operası galasında diğer sefer ise 1997 Cannes film festivalinde. Elbisenin yaklaşık değeri $125,000 ‘dır.

  9. Swarovski “Dirndl Dress” – $127,000

  Swarovski “Dirndl Dress
  image

  Almanya’da yapılmış ve ilk defa 2006 yılında Münih’de görünmüştür. Elbisenin tasarımında Ortaçağ’dan esinlenilmiş ve korse kullanılmıştır. Elbise, Swarovski kristalleri ile süslenmiş ve yaklaşık değeri $127,000’dır.

  8. Ginza Tanaka’dan Altın Gece Elbisesi – $245,000

  Golden evening dress by Ginza TanakaGinza Tanaka

  En etkileyici akşam elbiselerinden biri olan transparan altından yapılmış bu elbisenin tam ağırlığı 1.1 kg ve tahmini değeri $245,000’dır.

  7. Ginza Tanaka’dan Altın Paralı Elbise – $267,948

  gold dress

  Japon kuyumcu Ginza Tanaka’nın en pahalı ikinci elbisesi, 15.000 Avustralya altın parası kullanılarak yapılmış ve yaklaşık 10 kg ağırlığındadır. Bu elbise 2007 yılında Tokyo moda haftasında gösterilmiş ve tahmini değeri $267,948’dır.

  6. Marilyn Monroe’nun “Doğum Günü” elbisesi – $1.3 Milyon

  the personal property of marilyn monroe the happy birthday mr president dress 4JL7

  Listemizde 1 milyon doları geçen değeri ile 6. sırada yer alan bu elbise Amerikan tasarımcı Jean-Louis Berthaulto tarafından 1961 yılında tasarlanmıştır. Amerikan Başkanı John F. Kennedy’nin doğum günü kutlamasında Marilyn Monroe için oluşturulmuş ve kendisine de çok yakışmıştır. Elbise, elmasa benzeyen bir çok ışıltılı pullarla dekore edilmiştir. Gerçek değeri $12,000 olmasına karşın bir müzayedede $1.3 milyona satılmıştır.

  5. Maria Grachvogel’nin Değerli Elbisesi – $1.8 Milyon

  Maria Grachvogel’s precious dress

  Bu elbise 2000’den fazla elmasla süslenmiş ve yine elmaslarla süslü bir ipek korse kullanılmıştır. İlk kez Maria Grachvogel’nin moda gösterisinde sunulmuştur. Yaklaşık değeri 1.8 milyon dolardır.

  4. Debbie Wingham’dan Siyah Elmas Elbise  – $5.5 Milyon

  Worlds most expensive dress unveiled11

  Bu elbise İngiliz moda tasarımcı Debbie Wingham tarafından yapılmış ve Kiev moda gösterisinde sunulmuştur. Elbise, 1000 tane siyah ve beyaz elmasla süslenmiş ve yapımı yarım sene sürmüştür. Maliyeti 5.5 milyon dolardır.

  3. Scott Henshall’nın Elmas Elbisesi – $9 Milyon

  Diamond dress by Scott Henshall showbiz amazing spider man 2 premiere samantha mumba 3
  images12    images1   showbiz amazing spider man 2 premiere samantha mumba 5

  3000’den fazla elmasla süslü ve örümcek ağı şekilleri kullanılan bu elbise oldukça hafiftir. İrlandalı şarkıcı ve sinema oyuncusu Samantha Mumba bu elbiseyi 2004 yılında ‘Örümcek Adam’ filminin galasında giymiştir. Maliyeti 9 milyon dolardır.

  2. Debbie Wingham’nın Abaya Elbisesi – $17.6 Milyon

  1916360186 1363980375

  Resimde gördüğünüz bu ‘abaya’ ya da müslüman elbisesi olarak dünyanın en pahalı elbisesi, diğer elbiseler arasında ise dünyanın en pahalı ikinci elbisesi olarak listemizde yer alıyor. Bu abaya İngiliz tasarımcı Debbie Wingham tarafından Dubai’de tasarlanmış. Elbise 2000 siyah ve beyaz elmasla süslenmiş ve en önemlisi Dünyada az rastlanan, nadir bulunan bir kırmızı elmas da kullanılmış. Ayrıca altın da eklenmiştir.

  1. Nightingale of Kuala Lumpur – $30 Milyon

  Nightingale of Kuala Lumpur
  Samoe dorogoe v mire plate Nightingale of Kuala Lumpur 30 mln

  Ve karşınızda 30 milyon dolar değeri ile Dünyanın en pahalı elbisesi: Daha önce böyle bir rakam duydunuz mu? Tabiki hayır, bu elbise Faiyzali Abdullah tarafından tasarlanmış. Yapımında şifon, tafta, saten ve 70 karat bir elmas ve Swarovski kristalleri ile süslü ipek kullanılmış. 2009 yılı “STYLO Fashion Grand Prix KL” festivalinde gösterilmiştir.

  Son olarak benim favorimi sorarsanız tercihim Marilyn Monroe’dan yana. Bunda kendisinin zerafeti ve güzelliğinin payı yüksek.
  marilyn monroe marilyn monroe 35587386 500 505

  Yazı kaynağı : www.kadinlive.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap