Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dünyanın en derin havuzu kaç metre

  1 ziyaretçi

  dünyanın en derin havuzu kaç metre bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Dünyanın en derin havuzu Y-40

  Dünyanın en derin havuzu Y-40

  Dünyanın en derin havuzu Y-40

  İtalya'da yapımı henüz tamamlanan Y-40 Deep Joy, dünyanın en derin havuzu ünvanını kazandı

  sozcu.com.tr / DIŞ HABERLER

  İtalya’nın Terme Millepinin Oteli’nde bulunan Y-40 Deep Joy adlı dünyanın en derin havuzu ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

  Bu havuzda ‘boy vermek’ imkansız!

  Haziran ayında ziyarete açılan ve 40 metre derinliğinde olan havuzun 21 metreden sonrası yer altında yer alıyor. Dibe indikçe daralan havuz, 4,300 metreküp yer kaplıyor. Termal su ile dolu olan havuzun sıcaklığı ise 32-34 derece arasında değişiyor.

  Y-40 bu özellikleriyle, en derin havuz ünvanını elinde bulunduran Brüksel’deki 34.5 metre derinliğindeki Nemo33’ü geride bıraktı.

  İnsanların serbest dalış ve tüplü dalış için tercih ettiği Y-40’a, serinlemek için girenler de var.

  Havuz aynı zamanda suya girmeden de ziyaret edilebilen bir koridora sahip. Havuzun içine yerleştirilen tüp-tünel sayesinde, havuz içerinden de keşfedilebiliyor.

  Mimar Emanuele Boaretto tarafından tasarlanan bu havuz, 4 yıldızlı Terme Millepinin Oteli’nde bulunuyor.

  Bu özellikleriyle Y-40, yükseklik açısından 12 katlı bir binaya ya da üst üste konulmuş 9 adet çift katlı otobüse eşit.

  Suyun 32-34 derece sıcaklıkta olduğu için, dalgıç kıyafetine gerek duyulmuyor.

  Yılın her vakti açık olan havuza, bitkiler de konularak doğal bir görünüm elde edilmeye çalışılıyor.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Dünyanın En Derin Dalış Havuzu Dubai’de Açıldı

  Dünyanın En Derin Dalış Havuzu Dubai’de Açıldı

  60 metre derinliğindeki Deep Dive Dubai, Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın dalış için en derin yüzme havuzu olarak onaylandı.

  Deep Dive Dubai, altı olimpik yüzme havuzuna eşdeğer 14 milyon litre su ile dolduruldu. 
  Tesis 1.500 metrekare alana sahip ve dev bir istiridye görünümünde. 
  Havuzun tüm açılarını görüntüleyen 56 sualtı kamerası, havuz boyunca konumlandırılmış; sese duyarlı, 164 ışıktan oluşan gelişmiş, akıllı aydınlatma sistemi bulunuyor.
  Bölgenin en gelişmiş hiperbarik odası da dahil olmak üzere en son teknolojiye sahip Deep Dive Dubai'nin havuzu, aynı zamanda her seviyeden dalgıcın keşfedebileceği batık bir şehre ev sahipliği yapıyor. Tesiste ayrıca bir oyun salonu da bulunuyor.
  Havuzdaki tatlı su, NASA tarafından geliştirilen bir filtre teknolojisi ve UV radyasyonu olan silisli volkanik kayadan altı saatte bir filtrelenerek sirküle ettiriliyor. Tesis, aynı zamanda bölgenin en büyük sualtı film stüdyosu olarak da hizmet veriyor.
  100 kişiye kadar etkinlik düzenleyebilecek kapasiteye sahip olan tesis, toplantı, lansman, konferans ve etkinlik mekanı olarak gereken donanıma sahip.
  Havuzun suyu 30 derecelik rahat dalış sıcaklığında tutuluyor. Deep Dive, geçen yıl Polonya'da açılan Deepspot havuzundan yaklaşık bir misli daha büyük. Deepspot, 45 metre derinliğinde ve Deep Dive Dubai'nin yaklaşık yarısı büyüklüğünde.

  Daha fazla bilgi ve tesisin tanıtım videosu için: www.deepdivedubai.com

  Yazı kaynağı : www.termodinamik.info

  Dünyanın en derin havuzu kaç metre

  Dünyanın en derin havuzu kaç metre

  İtalya'da bir otelin derinliği 40 metreyi bulan havuzu, dalış eğitimleri için ideal... Havuzda ayrıca çeşitli terapi aktiviteleri yapılıyor.


  İtalya'nın Montegrotto Terme isimli küçük bir sahil kasabasında bulunan bir otel, dünyanın en geniş havuzunu bünyesinde barındırıyor. Geçtiğimiz haziran ayında inşaatı tamamlanan, derinliği 40 metreyi bulan havuz, dalış ve çeşitli eğitimler için kullanılabiliyor. Toplam derinliği 14 katlı binaya eşdeğer olan havuz 4 bin 300 metre küp su hacmine sahip. Isı düzenleyiciler sayesinde havuzdaki suyun sıcaklığı 32 ila 34 derece arasına sabitleniyor. Silindirik yapıya sahip havuzun içinde eğitimler sırasında kullanılması için çeşitli mağara geçitler ve çıkıntılar bulunuyor. Y-40 adı verilen havuzda eğitim alan dalışçılar, doğal ortamdaki dalış sırasında yaşayacakları zorlukları da test edebiliyor. Dalış imkanlarının dışında Aqua Fitness, Watsu ve Hydro-kinesi Terapisi gibi...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap