Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dünya kadınlar basketbol şampiyonası

  1 ziyaretçi

  dünya kadınlar basketbol şampiyonası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası

  FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası (ya da Kadınlar Basketbol Dünya Şampiyonası), ulusal kadın basketbol takımlarının dört yılda bir katıldığı dünya turnuvası. FIBA tarafından düzenlenir. Bir sonraki turnuva 22-30 Eylül tarihleri arasında İspanya'nın Tenerife kentinde oynanacaktır.[1]

  Kupanın adı 2014 yılına kadar FIBA ​​Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası olarak geçmekte idi.[2] Kupanın final etabı 1990 yılından beri 16 takım arasında oynanmaktadır.[3]

  Son üç kupayı Amerika Birleşik Devletleri kadın millî basketbol takımı kazandı.[4]

  Turnuvalar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Madalya sıralaması[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası’na katılacak takımlar belli oldu

  FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası’na katılacak takımlar belli oldu

  Ürdün'ün Amman kentinde düzenlenen kıta turnuvası yarı finalistleri Çin, Japonya, Kore ve FIBA Kadınlar BasketbolDünya Kupası 2022'ye ev sahipliği yapacak Avustralya, FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası2022 Eleme Turnuvası için yerlerini garantiledi. 

  Önümüzdeki yıl 22 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında Sidney'de gerçekleştirilecek olan 2022 Kadınlar Dünya Kupası'na katılacak diğer 12 takım da belli oldu.

  FIBA Kadınlar AfroBasket finalinde yer alan Nijerya ve Mali, Afrika katılımcıları olurken, FIBA Amerika Kupası’ndan Amerika, Porto Riko, Brezilya ve Kanada ve FIBA Kadınlar EuroBasket’ten ise Sırbistan, Belçika, Belarus, Bosna Hersek ve Rusya elemelerde oynama hakkı kazandı.

  Kadınlar Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dörder takımlı dört turnuvanın düzenleneceği elemelerde ilk 3 takım Dünya Kupası’na katılma hakkı kazanacak. Kadınlar 2022 Dünya Kupası'nın ev sahibi olarak Avustralya, Dünya Kupası’na direkt katılım hakkı elde ederken, son şampiyon ABD de Tokyo 2020 Kadınlar Olimpiyat Basketbol Turnuvası’nı kazanarak yerini almıştı. Dolayısıyla bu iki takımdan birinin ilk üçte yer alması durumunda, en iyi diğer iki takım hak kazanacak.

  Kadınlar Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası için kura çekimi, ev sahibinin açıklanmasından kısa bir süre sonra (kesin tarih açıklanacak) Kasım ayında yapılacak.
  Yazı kaynağı : www.fanatik.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap