Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dünya eczacılar günü ne zaman

  1 ziyaretçi

  dünya eczacılar günü ne zaman bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Eczacılar günü ne zaman? Dünya Eczacılar Günü mesajları ve sözleri

  Eczacılar günü ne zaman? Dünya Eczacılar Günü mesajları ve sözleri

  Tüm ülkelerde aynı anda kutlanan Dünya Eczacılık Günü, bu yıl 25 Eylül Cuma günü kutlanacak. Dünya Eczacılık Günü mesajları ile bu mesleği icra eden yakınları için paylaşımda bulunacak olan vatandaşlar, en güzel Eczacılar Günü mesajlarını sorguluyor. İşte, Eczacılar Günü'ne özel sosyal medyadan gönderilebilecek mesajlar...

  ECZACILIK GÜNÜ MESAJLARI

  Eczacıların mesleki ve ekonomik sorunlarının aşıldığı, hastaya hizmet odaklı bir eczacılığın daha mümkün olduğu gelecek günler temennisiyle, tüm eczacıların Dünya Eczacılık Günü kutlu olsun...

  İlacın üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her safhada sorumluluk alan eczacıların 25 Eylül Eczacılık Günü ktulu olsun.

  Tüm eczacılarımızın 25 Eylül Eczacılık Günü tebrik ediyor, sağlımıza verdikleri değerli katkılardan dolayı hepsine şükranlarımı sunuyorum.

  Bin yıllık geçmişinden güç alan, sağlıklı nesillerin sürekliliği için yüzü daima geleceğe dönük olan eczacıların 25 Eylül Eczacılık Günü kutlu olsun.

  nsanlığın var olduğu en eski tarihlerden beri bilinen belki de en eski meslek gruplarından biri olan eczacılık mesleği, insan sağlığını iyileştirmek gibi son derece kutsal bir görevi üstlenmekte. Bu vesileyle tüm eczacıların Dünya Eczacılık Günü kutlu olsun.

  Nerede görev yaparsa yapsın, insan sağlığına önemli katkılar sunan tüm eczacıların “eczacılık günü” nü en içten dileklerimle kutluyorum.

  Eczacılık, insanlığın hastalıklarla verdiği mücadelede, tedavi sürecinin en önemli aktörlerinden biridir. 25 Eylül Eczacılık Günü tüm Eczacılara Kutlu Olsun.

  İlaç dağıtım alanlarında kesintisiz 24 saat sağlık hizmeti veren, sağlık sorunlarına yardım için hep yanımızda olan eczacıların Eczacılar Günü'nü tebrik ediyorum.

  İnsanların güvendikleri mesleklerin her zaman başında gelen tüm eczacıların 25 Eylül Eczacılık Günü Kutlu Olsun.

  Gelecek 25 Eylüllerin insanlığa mesleğinize güzel günler getirmesi dileklerimle Eczacılık Gününüzü kutluyorum.

  ECZACILIK GÜNÜ TARİHÇESİ

  Ülkemizde her yıl, akademik eczacılık eğitiminin başladığı 14 Mayıs tarihi, Eczacılık Günü olarak kutlanmaktadır. 2009 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya Eczacılık Kongresi sırasında, delegasyonun “FIP’in kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada ortak olarak Dünya Eczacılık Günü adıyla kutlanması” önerisini, Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) delegasyonu oy birliği ile kabul edilmiştir. FIP Genel Kurul’da kabul ettiği öneriyi, daha sonra tüm dünya ülkelerine bildirdi ve “25 Eylül tarihinin Dünya Eczacılık Günü olarak kutlanacağını” ilan etti.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  14 Mayıs cep telefonu whatsapp en güzel ve anlamlı eczacılar günü mesajları!

  14 Mayıs cep telefonu whatsapp en güzel ve anlamlı eczacılar günü mesajları!

  Tüm eczacılarımızın Eczacılar Günü kutlu olsun...

  İnsanların güvendikleri mesleklerin her zaman başında gelen tüm eczacıların 14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlu Olsun.

  Dünya Eczacılar Günü vesileyle, eczacıların mesleki ve ekonomik sorunlarının aşıldığı, hastaya hizmet odaklı bir eczacılığın daha mümkün olduğu gelecek günler temennisiyle, tüm meslektaşlarımızın Eczacılık Günü'nü kutluyoruz.

  Dünya Eczacılar Günü vesileyle, eczacıların mesleki ve ekonomik sorunlarının aşıldığı, hastaya hizmet odaklı bir eczacılığın daha mümkün olduğu gelecek günler temennisiyle, tüm meslektaşlarımızın Eczacılık Günü'nü kutluyoruz.

  Eczacılar ve eczaneler, ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler ile sağlıkta dönüşümden en çok etkilenen meslek gruplarının başında gelmektedir. Tüm Eczacıların 14 Mayıs Günleri kutlu olsun.

  14 Mayıs Eczacılık Günü'nüzü kutlar, mesleğinizin daha da güzel günlere ulaşmasını temenni ederim.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  25 Eylül Dünya Eczacılık Günü – Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri

  Ülkemizde Mekteb-i Tıbbiye-i Adliye-i Şahane’de (Askeri Tıp Mektebi) ilk eczacı sınıfının açıldığı 14 Mayıs 1839 tarihi esas alınarak, 14 Mayıs “Eczacılık Günü” olarak kutlanmaktadır. 2009 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya Eczacılık Kongresi’nde, delegasyon tarafından Uluslararası Eczacılık Federasyonu’nun (FIP) kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada “Dünya Eczacılık Günü”  adıyla kutlanması önerisi verilmiş ve oy birliği ile kabul edilmiştir. Bu kongre sonrasında FIP, 25 Eylül tarihinin “Dünya Eczacılık Günü” olarak kutlanacağını tüm dünya ülkelerine ilan etmiştir.

  İlacın en uygun şekilde insanlara ulaştırılmasının her aşamasıyla eczacılar ilgilenir
  Eczacılık mesleği, doğrudan insan sağlığıyla ilgilendiği için insanlık tarihi kadar eskidir. Geçmişten günümüze teknolojik gelişmelerle mesleğin uygulanması her ne kadar değişse de amacı her zaman insan sağlığına fayda sağlamak olmuştur. Etkin madde üretiminden son ürün haline gelene kadar ilaç üretiminin ve ilacın en uygun şekilde insanlara ulaştırılmasının her aşamasıyla eczacılar ilgilenir. Bu süreç ciddi bilgi birikimi ve emek istemektedir. Eczacılık eğitimi de bu yüzden geniş kapsamlı bir akademik disiplinle verilmektedir.

  Eczacılar, birebir iletişimle insanları, sağlık durumlarıyla ilgili bilgilendirir ve yönlendirirler
  Eczacılık, insanların sağlık alanında, en kolay ulaştığı ve en çok temasta bulunduğu meslek dalıdır. Birebir iletişimle insanları, sağlık durumlarıyla ilgili bilgilendirir ve yönlendirirler. Özellikle son iki yıldır pandeminin başlamasıyla, halkın en yakın sağlık danışanı olan eczacılara olan ihtiyaç da artmıştır. Pandemi sürecinde kullanılması gereken gıda takviyeleri ve ilaçlarla ilgili en doğru bilgilendirmeyi yapmak için eczacılar son derece özverili olarak çalışmaktadırlar.

  Hastane eczanesinin kaliteli şekilde işlemesi için özverili bir şekilde hizmet veriyoruz
  Eczacılık mesleği; serbest eczane, hastane, endüstri ve devlet kurumları gibi pek çok iş alanına sahiptir. Bizler, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri bünyesinde Hastane Eczanesi Birimi olarak İbni Sina Hastanesi ve Cebeci Hastanesi’nde mesleğimizi icra etmekteyiz. Hastane eczanesinde, hastalar için kullanılan bütün ilaçların temininden ilaçların uygun bir şekilde hastalara ulaşmasına kadar olan bütün süreçlerden sorumluyuz. İlaçların alım süreci, güvenli bir şekilde depolanması, miat kontrolleri, uygun dozlarda hastalara ulaştırılması bizim sorumluluğumuzdadır. Kliniklerde bulunan başta hekimlerimiz ve hemşirelerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanları ile her zaman iletişim halinde kalarak, hastalarımızın ihtiyacı olan ilaçları karşılamaya çalışıyoruz. Hastane eczanesinin en doğru ve kaliteli şekilde işlemesi için 7/24 özverili bir şekilde hizmet veriyoruz.

  Pandemide kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarını saygı ile anıyoruz
  25 Eylül Dünya Eczacılık Günü, eczacılığın anlam ve öneminin hatırlanmasına, mesleğe emek ve gönül vermiş eczacılarımızın anılmasına bir vesile olmaktadır. Pandemi sürecinde kaybettiğimiz meslektaşlarımızı ve tüm sağlık çalışanlarını saygıyla anarken, meslektaşlarımızın Dünya Eczacılık Günü’nü kutlarız.

  Başeczacı Özlem Akkan Çevik
  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri
  Eczane Birimi

  Yazı kaynağı : hastane.ankara.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap