Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  düdüklü tencere fiyatları en ucuz

  1 ziyaretçi

  düdüklü tencere fiyatları en ucuz bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Düdüklü Tencere

  Düdüklü Tencere

  Düdüklü Tencere

  Trendyol kalitesi ve güvencesiyle meraklısına sunulan düdüklü tencere modelleri, birçok faktör ile birbirinden ayrılır. Bunlar; kapasitesi, modelin özelliği ve üretildiği materyal olarak sıralanabilir. Tencereni kapasitesi 2 litreden başlayarak kademeli olarak artar. 2 lt düdüklü tencere, en küçük tencere boyutlarındandır. Eğer yalnız yaşıyorsanız, çekirdek bir aileniz varsa ya da yemeklerinizi ufak porsiyonlarla yapmayı tercih ediyorsanız küçük düdüklü tencere modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Çoğunlukla 2 litre kapasite barındıran mini düdüklü tencere, en fazla 2,5 litreye sahip kapasiteli modellerden oluşur. Yüksek, düşük ve sıcak tutma fonksiyonu olmak üzere seçilebilir üç sıcaklık ayarı bulunduran model, kolay temizlenebilmesi adına çıkarılabilir seramik saksı yapıdadır. Paslanmaz çelikten üretilen model, kısıtlı kullanım için sık tercih edilen modellerdendir.

  Sanayi tipi düdüklü tencere, en yüksek kapasite ve boyuta sahip tencerelerdendir. 25 litreye kadar varan kapasite seçeneği, günlük kullanımlar için tavsiye edilmez. Daha fazla yemeğe ihtiyaç duyulan zaman dilimleri için kullanılabilir. Ayrıca, öğünlük yemek çıkaran restoranlar da tercih edebilir. İkili düdüklü tencere modellerinde genellikle küçük olan tencere 4 litre, büyük olan tencere 6 litre olarak kullanıcılara sunulur. 4 litrelik tencere normal, 6 litrelik tencere düdüklü özelliğe sahiptir. Modellerde yer alan değiştirilebilir kapak özelliği ile her iki tencere de aynı şekilde kullanılabilir. Bu ikili paketi avantajlı kılan özelliklerdendir. İş dönüşü yemek yapmayı tercih edenlerdenseniz 3 lt düdüklü tencere sizin ihtiyacınızı karşılayabilir. Hızlı ve pratik bir şekilde yemeğiniz pişerken siz de diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz. Orta büyüklükteki bir ailenin tek öğünü için 3 litre ideal bir kapasitedir. 4 lt düdüklü tencere ve diğer birçok modelde yemeğin pişme sürecini takip edebileceğiniz bir basınç göstergesi bulunur. 5 lt büyük düdüklü tencere, 6-8 kişilik geniş bir ailenin tek öğününü oluşturabilecek kapasitededir. Özel günler için, kalabalık bir gruba yemek yapmanız gerekiyorsa 10 lt düdüklü tencere ile rahatlıkla bu işin altından kalkabilirsiniz. Ayrıca butik kafe ve restoranlar için de 10 litre yeterli olabilir.

  Alüminyum düdüklü tencere modellerinin; 7 litre, 8 litre, 9 litre, 10 litre ve 12 litre çeşitleri bulunur. Kalabalık ortamlar için tasarlanan modellerden bir tanesidir. Özel alaşım alüminyumdan üretilen tencereyi tercih ederseniz yapmanız gereken ilk şey, kullanmadan önce ağzı açık bir biçimde yaklaşık olarak bir litre su kaynatmanızdır. Lastiksiz düdüklü tencere, en eski tencere modellerindendir. Bu sebeple popülerliği giderek azalır. Birçok modelde basınç denge sistemi bulunur. Bu sayede pişirme sesi ve kokusu sizi rahatsız edecek boyutlara varmaz. Buharı hapsetmesi ile besin değerlerini korumaya yardımcı olur. Kolay ve güvenilir açılır kapak sistemi ile rahat kullanım sağlanır. Patlamaya karşı güvenlik sistemi önemli bir özelliktir. Birçok gelişmiş modelde aşırı ısınma ile karşı karşıya kalındığında güvenlik sistemi otomatik devreye girer.

  Bunun yanı sıra mutfaklarda pratik ve güvenli bir kullanım sunmak üzere elektrikli düdüklü tencere modelleri üretilmiştir. Elektrikli model düdüklü tencereler akıllı bir sisteme sahiptir. İçine hapsettiği yoğun sıcaklık ile yemekleri kısa sürede pişirir. Bunun yanı sıra tamamen kapalı çalışma sistemi sunan elektrikli tencereler mutfakta yoğun yemek kokusunun önlenmesine yardımcı olur. Tercih edeceğiniz modelin muhakkak ürün bilgisini gözden geçirmelisiniz. Çünkü; bazı modeller bulaşık makinesinde yıkanmaya müsait yapıda üretilmediğinden, tencereyi elde yıkamayı tercih etmeyecekseniz istemediğiniz bir durumla karşılaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.trendyol.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap