Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  conversations with friends izle

  1 ziyaretçi

  conversations with friends izle bilgi90'dan bulabilirsiniz

  conversations with friends

  Conversations With Friends (2022)

  Conversations with Friends dizisinden ilk görseller yayınlandı

  Conversations with Friends dizisinden ilk görseller yayınlandı

  Son yılların en çok ses getiren dizilerinden olan Normal People'ın dayandığı kitabın yazarı olan Sally Rooney'nin, 2017 yılında yayınlanan ilk eseri Conversations with Friends'ten uyarlanan aynı isimli diziden ilk görseller yayınlandı. Yönetmen ve senarist kadrosunda Normal People ekibinden isimlerin yer aldığı dizi Normal People'la aynı yapım şirketi tarafından gerçekleştiriliyor. Conversations with Friends'in bu yıl içerisinde BBC Three ve Hulu'da yayınlanması bekleniyor. 

  Mark O'Halloran ve Normal People'ın senaristlerinden Alice Birch dizinin senaryosunu yazarken, Leanne Welham ve Normal People'ın yönetmenlerinden Lenny Abrahamson yönetmen koltuğunda oturuyor. Çekimleri Kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti'nde yapılan dizinin ilk sezonu 12 bölümden oluşuyor. Alison Oliver'ın canlandırdığı Frances, Sasha Lane'in canlandırdığı Bobbi Connolly, Joe Alwyn'in canlandırdığı Nick Conway ve Jemima Kirke'ün canlandırdığı Melissa Convay'den oluşan 4 kişilik grup arasındaki ilişkiyi mercek altına alacak olan dizinin kadrosunda ayrıca Emmanuel Okoye, Charlie Maher, Sarah Jane Seymour, Anthony Kinahan, Nikhil Dubey ve Christopher Livingstone gibi oyuncular yer alıyor.

  Conversations with Friends dizisinden yayınlanan ilk görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : boxofficeturkiye.com

  Conversations With Friends Hakkında Neler Biliyoruz?

  Conversations With Friends Hakkında Neler Biliyoruz?

  sally Rooney

  Sally Rooney’in edebiyattaki yükselişi ekranlarda da tüm hızıyla devam ediyor. İrlandalı yazarın 2019 yılında yayımlanan Normal People romanıyla aynı isimde ekrana uyarlanan Hulu dizisinin ardından yazarın bir diğeri kitabı da ekranlara gelmek için gün sayıyor. Conversations With Friends de aynı isimle bir televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak. Şubat ayında resmi duyuruları yapılan diziyle ilgili tüm merak ettiklerimizi bu yazıda topladık. 

  Dizinin konusu ne olacak?

  Conversations With Friends, Dublin’deki üniversite öğrencileri Frances ve Bobbi'yi, yani en iki arkadaşı ve birlikte şiir yazan eski sevgilileri konu alıyor. Sınıf farklılıkları, siyaset felsefesi ve cinsellik temalarının yanı sıra şiire de doyacağımızı düşündüğümüz diziyi Hulu şu şekilde açıklıyor:

  Conversations with Friends, 21 yaşındaki bir üniversite öğrencisi olan Frances'ı ilk kez kendi zayıf noktalarıyla yüzleşmeye zorlayan bir dizi ilişkide gezinmesini konu alıyor. Frances gözlemci, zeki ve keskindir. Eski kız arkadaşı, şimdi en iyi arkadaşı Bobbi kendinden emin, açık sözlü ve çekici. Frances ve Bobbi, üç yıl önce ayrılsalar da, neredeyse ayrılmazlar ve Dublin'de birlikte şiir yazmaya devam ediyorlar. Gösterilerinden birinde Melissa ve ikiliden büyülenen yaşlı  bir yazar ile tanışırlar. Bobbi ve Frances, Melissa ve yakışıklı ama çekingen bir aktör olan kocası Nick ile vakit geçirmeye başlar. Melissa ve Bobbi birbirleriyle açıkça flört ederken, Nick ve Frances ikisi için de şaşırtıcı olan yoğun bir gizli ilişkiye girerler. Kısa süre sonra bu ilişki Frances ve Bobbi arasındaki bağı test etmeye başlar ve Frances'ı benlik duygusunu ve çok değer verdiği dostluğu yeniden gözden geçirmeye zorlar.

  Dizi nerede yayınlanacak?

  Her bölümü yarım saat süren 12 bölümlük dizi, BBC Three ve Hulu üzerinden izlenebilecek. 

  Ne zaman izleyebileceğiz?

  Dizinin 2022'de Hulu'da yayınlanması planlanıyor. Çekimler İrlanda’da devam ederken, Alwyn ve Oliver'ın setteki ilk fotoğrafları 4 Temmuz'da basına servis edilmişti. 2022'ye kadar beklemek gözünüzü korkutmasın, henüz Sally Rooney'in satırlarında kaybolmadıysanız, daha uygun bir zaman olamaz.

  Kamera arkasında kimler var?

  Normal People’ı severek izleyip kısa sürede müptelası olduysanız, iyi haberlerimiz var. Bu projedeki yönetmenlerin, yapımcıların ve yazarların birçoğu Conversations With Friends’i uyarlamak için geri dönüyor. Aynı zamanda Normal People'ı da yöneteni Oscar adayı film yapımcısı Lenny Abrahamson dizinin yönetmeni olacak. Yine Normal People yazarı Alice Birch de birkaç bölümü yazmak için geri dönüyor.

  sally Rooney

  Hulu

  Son olarak - ve hepsinden önemlisi - oyuncu kadrosunda kimler var?

  Normal People’a benzer şekilde burada da muhtemelen oyuncu kadrosunu nispeten küçük tutulacağını tahmin ediyoruz. Frances'ı Normal People yıldızı Paul Mescal'ın da mezun olduğu Dublin drama okulu Lir Academy'den mezun olan yeni oyuncu Alison Oliver oynayacak. American Honey çıkışlı Sasha Lane, Bobbi'yi, Joe Alwyn, Nick'i, Jemima Kirke ise Melissa'yı oynayacak. Hulu’nun yeni gözdesi, Normal People’ın ulaştığı popülerliğe erişebilecek mi zaman gösterecek. Ancak tıpkı Paul Mescal ve Daisy Edgar-Jones örneklerinde gördüğümüz gibi, başrollerin yıldızlarını parlatacağına eminiz.

  ETİKETLER: HULU , SALLY ROONEY , CONVERSATİONS WİTH FRİENDS

  Yazı kaynağı : vogue.com.tr

  Sally Rooney uyarlaması Conversations With Friends ile karmaşık aşk üçgenlerinde

  Sally Rooney uyarlaması Conversations With Friends ile karmaşık aşk üçgenlerinde

  Son yılların en konuşulan televizyon işlerinden olan Normal People’ın tesirini üstünden atamayanlara müjde: Diziyi sevdiyseniz, yaklaşmakta olan yeni Hulu projesi Conversations With Friends ile emin ellerdesiniz. Sally Rooney’nin aynı isimli, bir başka çok satan romanından uyarlanan; yönetmen Lenny Abrahamson ve senarist Alice Birch’ün bir kez daha künyede yer edindiği Conversations With Friends, ilk uzun soluklu fragmanıyla geri sayımı başlattı.

  Tıpkı öncülü gibi Dublin’i mesken tutacak Conversations With Friends, üniversiteli iki kadının, evli bir çiftle olan tuhaf, beklenmedik, cinsel suçlamalarla dolu ilişkisini ve bu ilişkinin dört insanın hayatında doğurduğu karmaşık aşk üçgenlerini konu ediniyor. Fragman en azından görsel dünyası ve oyuncu performanslarının gücü itibariyle, Normal People’a yakın bir seyir deneyimine işaret ediyor. Üstelik, isminin “Sidelines” olduğu söylenen fakat henüz yayımlanmayan yeni Phoebe Bridgers şarkısını da işitmek mümkün.

  Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal gibi iki yeni yeteneği spot ışıklarına çıkaran Normal People’ın aksine; Conversations With Friends kadrosu büyük oranda tanıdık simalardan oluşuyor. Öykünün odağındaki evli çifte Girls’ten hatırlanabilecek Jemima Kirke ve son yıllarda adına sıklıkla rastladığımız Joe Alwyn hayat verdi. Bobbi için American Honey’deki performansıyla akıllarda yer edinen Sasha Lane’de karar kılınmış. İlk kez büyük bir prodüksiyonda yer alacak Alison Oliver’ı ise Frances suretinde izleyeceğiz.

  Conversations With Friends‘in 12 bölümünün tamamı, 15 Mayıs’ta Hulu kataloğuna giriş yapacak. Bu bekleme sürecinde kaynak materyali keşfetmek isteyenler, Monokl Yayınları tarafından Arkadaşlarla Sohbetler adıyla Türkçeye çevrilen romanını edinebilir.

  Yazı kaynağı : bantmag.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap