Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ck boğaziçi elektrik abonelik iptali e-devlet

  1 ziyaretçi

  ck boğaziçi elektrik abonelik iptali e-devlet bilgi90'dan bulabilirsiniz

  CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş.

  Bireysel Abonelik Başvurusu

  Arama

  CK Enerji Boğaziçi Elektrik

  YAYGIN HİZMET AĞI

  13 MÜHİM

  300'e Yakın MİM

  26 Anlaşmalı Banka

  2000'i Aşkın PTT Noktası

  Online İşlem Merkezi

  Mobil Uygulamamız (iOS - Android)

  Yazı kaynağı : www.ckbogazici.com.tr

  CK Boğaziçi Elektrik

  Gerekebilecek Diğer Belgeler:

  Sanayi tarifesinden yararlanabilmek için:

  Tarımsal Sulama tarifesinden yararlanabilmek için:

  Kısa Süreli abonelikler için:

  (En fazla 1 (bir) ay süreli olarak ve gerektiğinde en fazla 1 (bir) ay daha uzatılabilecek şekilde, dağıtım şirketinin uygunluk görüşüne göre sayaç tesis edilmektedir.)

  Sayaç tesis edilmeyecekse kullanılacak cihazların kurulu güçlerini gösteren teknik doküman.

  Ölçümlü veya ölçme yapılmadan kurulu güç değerleri üzerinden; gerçekleşen tüketime göre ticarethane tarifeleri üzerinden uygulanacak tarife bedeli hesaplanarak bedelin makbuz karşılığı peşin tahsil edilmesi kaydıyla elektrik enerjisi verilmektedir.

  PERAKENDE SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  Bağlantı anlaşması bulunan (enerji müsaadesi almış ve enerji bağlantısının yapılmasına ilişkin anlaşması yapılmış) tesis veya kullanım yeri için;

  Görevli perakende satış şirketi (CK Enerji Boğaziçi Elektrik) ile müşteri arasında Elektrik Piyasası Tarifeler Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, elektrik enerjisi ve/veya kapasite temini ile hizmet alımına yönelik olarak yapılan ticari faaliyetlere ilişkin koşul ve hükümleri kapsayan sözleşmedir.

  Perakende satış sözleşmesini görüntülemek için tıklayınız

  Güvence Bedeli

  Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında,

  Görevli tedarik şirketi kullanım yerinin değişmesi ve/veya perakende satış sözleşmesinin sona ermesi veya sözleşmenin feshi halinde, tüketicinin elektrik enerjisi tüketim bedelini ödememesi ihtimaline karşılık olarak, borcuna mahsup etmek üzere güvence bedeli talep eder.

  Güvence bedeli, tesisin veya kullanım yerinin gücü dikkate alınarak, tüketici grupları itibarıyla kW başına belirlenen birim bedel üzerinden hesaplanır.

  Yazı kaynağı : www.ckbogazici.com.tr

  CK Boğaziçi Elektrik Boğaziçi ve Edevlet Şikayetleri - Şikayetvar

  CK Boğaziçi Elektrik E Devlet ve İşlem Şikayetleri - Şikayetvar

  İstanbul CK Boğaziçi Elektrik abonelik kapatma nasıl yapılır? BEDAŞ abonelik iptali için yapılacak işlemler

  İstanbul CK Boğaziçi Elektrik abonelik kapatma nasıl yapılır? BEDAŞ abonelik iptali için yapılacak işlemler

  İstanbul CK Boğaziçi Elektrik aboneliğini iptal etmek için kullanabileceğiniz üç farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki BEDAŞ merkezini ziyaret etmek, ikincisi müşteri hizmetleri ile işlemleri başlatmak ve üçüncüsü yani en kolay yöntem ise internet şube vasıtasıyla aboneliği iptal etmektir.

   İstanbul CK Boğaziçi Elektrik Abonelik Kapatma Nasıl Yapılır?

   BEDAŞ aboneliğini iptal edebilmek için yapılması gereken ilk şey abone olan kişinin işlemleri yürütmesi olacaktır. Noter vasıtası ile vekalet verilmiş kişiler de abone odana iptal işlemlerini kolaylıkla yürütebilir. Vefat eden kimseler için de yapılması gereken şey mirasçıların abonelik iptali işlemlerini yürütmesi olacaktır. Eğer yeni bir abonelik almak için eski aboneliği iptal etmek istiyorsanız işlemleri uzatmadan direk yeni abonelik aşamasına geçerek eskisinin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken eski aboneliği iptal etmek için herhangi bir başvuruda bulunmanız gerekmeyip sadece yeni başvuruyu yapmanız yeterli olacaktır. Eski aboneliğin durumu yenisi açıldıktan sonra otomatik olarak bitecektir.

   BEDAŞ Abonelik İptali İçin Yapılacak İşlemler

   BEDAŞ aboneliğini internet üzerinden iptal edebilmek için https://websube.ckbogazici.com.tr/ adresini ziyaret etmemiz gerekir. Sistem içerisinde herhangi bir üyeliğiniz bulunmuyorsa kayıt ol seçeneği üzerinde kısa süre içerisinde sisteme giriş yapabilirsiniz. Sonrasında Online İşlemler üzerinden Sözleşme İptali alanını ziyaret etmeniz gerekir. Açılan form içerisinde gerekli olan bütün şartları yerine getirdikten sonra BEDAŞ aboneliğiniz iptal edilecektir. İşlemin herhangi bir aksaklığa uğramaması ve sorun çıkmaması için de abone sahibine ait olan bir hesap numarası kullanmanızda fayda vardır. Güvence bedelini iade etmek için kullanılacak bu banka hesabına işlemler tamamlandıktan sonra depozito yatırılacaktır.

   BEDAŞ aboneliğini iptal etmek için ikinci yöntem olan müşteri temsilcisi de hızlı bir şekilde sonuç alabileceğiniz kanallardan birisidir. Sabah 8.30 ile akşam 18.00 arası hizmet veren müşteri temsilcileri abonelik iptali için sizlere yardımcı olacaktır. Yukarıda da bahsedildiği üzere abonelik iptalini yürütebilecek yetkili kişi abonenin bizzat kendisidir. Bu bağlamda eğer abone sahibi kimse noter vasıtası ile vekalet oluşturursa yetkili kişinin abonelik iptalini yapmasını sağlayabilir. https://www.ckbogazici.com.tr/tr/hizmet-merkezleri sayfası üzerinden adresinize en yakın olan müşteri merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Abonelik iptali yaparken ihtiyaç duyacağınız belgeler üzerinde T.C. kimlik numarasının yer aldığı kimlik ve iptali yapılacak aboneliğin hesap numarası olacaktır. Ayrıca güvence bedelinin hesabınıza yatırılabilmesi için size ait olan bir banka hesap numarası da gereklidir. Başvuruyu yaptığınız andan itibaren abonelik iptali başlatılıp tamamlandıktan sonra güvence bedeli hesabınıza aktarılacaktır.

   Herhangi bir şirket veya firma için abonelik iptali başvurusu yapılacaksa yürütülecek işlemler farklı olacaktır. Burada şirket sahibi veya sahiplerinden birisi gerekli olup işlem onlar tarafından yürütülür. İnternet şubesi neden müşteri hizmetleri merkezleri aracılığı ile abonelik iptali başvurusu şirketler için hızlı bir şekilde yapılabilir. Başvuru esnasında istenilecek belgeler şirketler için farklı olup imza sirküsü gerekmektedir. Eğer noter aracılığı ile vekalet verilen birisi aboneliği iptal edecekse vekaletname içerisinde “aboneliği iptal etme yetkisi” belirtilmelidir. Söz konusu bu vekaletname sadece aslı ya da ıslak imzalı hali ile kabul edildiği için çoğaltılması durumunda imza konusuna dikkat edilmesi gerekir. Depozitonun iade edilebilmesi için de şirkete ya da yetkiliye ait olan bir banka hesabı yeterli olacaktır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap