Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  civan perçemi cilde nasıl uygulanır

  1 ziyaretçi

  civan perçemi cilde nasıl uygulanır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Civanperçemi'nin Faydaları Nelerdir?

  Civanperçemi'nin Faydaları Nelerdir?

  Damla Yılmaz

  Blogger

  + Tüm yazıları

  Yazı kaynağı : www.cildimveben.com

  Civanperçemi faydaları nelerdir, ne için kullanılır? Civanperçemi zayıflatır mı?

  Civanperçemi faydaları nelerdir, ne için kullanılır? Civanperçemi zayıflatır mı?

  Civanperçemi, Türkiye'de yaygın olarak yetişen ancak pek de yoğun olarak tüketilmeyen civanperçeminin faydaları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Özellikle kadınlar, civanperçemi adet söktürücü özelliği ile ilgili araştırma yapıyorlar. Konu ile ilgili Peki, civanperçemi faydaları nelerdir ve zayıflatır mı? İşte, mucize bitki, civanperçemi ile ilgili merak edilen soruların yanıtları ve faydaları…

  Civanperçemi (Achillea millefolium) küçük, normalde beyaz çiçekleri ve tüylü, tüy şeklinde yaprakları olan bir bitkidir. Burun kanaması bitkisi, yaşlı adamın biberi ve askeri bitki olarak da bilinir. Bitki, ayçiçeği, karahindiba, papatyalar ve kadife çiçeği ile aynı aileye aittir. Achillea, adında, iyileşmek için savaş yaralarına civanperçemi uygulayan efsanevi Truva Savaşı kahramanı Aşil'den geliyor. Achillea cinsi 100'den fazla türü içerir, ancak millefolium adı sadece civanperçemi ifade eder. Enfes bölünmüş yaprakları da dahil olmak üzere Latince "bin yaprak" anlamına gelir. Civanperçemi Avrupa ve Batı Asya'ya özgüdür, ancak dünyanın en ılık ve sıcak bölgelerinde yaygındır. Bitki son derece uyarlanabilir: deniz seviyesinden yüksek rakımlara, otlaklardan açık ormanlara kadar büyür

  Civanperçemi yüzyıllardır halk ilaçları olarak kullanılmaktadır.

  Bugün, ağız civanperçemi, İngiliz Bitkisel Farmakopesi ve Alman Komisyonu E tarafından ateş, soğuk algınlığı ve sindirim şikayetleri için onaylanmıştır. FDA ve kozmetik endüstrisi verilerine dayanarak, uzmanlar topikal civanperçemi de yaygın olarak kullanılan dozlarda güvenli olduğu sonucuna vardı.

  CİVANPERÇEMİ FAYDALARI

  CİVANPERÇEMİ ZARARLARI

  Civanperçeminin Yan Etkilerine Dikkat!

  Cildi Yenilemeye ve Yatıştırmaya Yardımcı Olabilir

  Enfeksiyonlar üzerindeki etkilerine ek olarak, civanperçemi cildin yenilenmesine de yardımcı olabilir. Cilt sağlığı yararları haksız yere küçümsenir. Bu etki diğer potansiyel faydalar kadar geniş olarak araştırılmasına rağmen, cilt bakımı için en iyi bitkiler arasında nadiren bahsedildiğini göreceksiniz.

  83 kadın üzerinde yapılan iki klinik çalışmada, %2 civanperçemi özü içeren bir topikal krem (2 kez / günde) cildin görünümünü iyileştirmiştir. Cildin yenilenmesini arttırdı, kırışıklık ve gözenekleri azalttı. Saç folikülü (keratinositler) yapan hücrelerin büyümesini arttırdığı için civanperçemi saç büyümesini de artırabilir.

  Flavonoidlerde civanperçemi, krampları önlemede ve kasları gevşetmede kanıtlanmış etkileri olan bitki antioksidanları bol miktarda bulunur.

  Şiddetli adet sancısı olan yaklaşık 100 kadın üzerinde yapılan klinik bir çalışmada, 4 g civanperçemi çiçeklerinden yapılmış bir çay, ağrıyı plasebodan daha iyi azalttı. Kadınlar, ilk 3 gün boyunca birbirini takip eden 2 adet döngüsü boyunca günde 3 poşet çay içtiler.

  Bağırsak kasılmaları, yiyecekleri sindirim enzimleriyle karıştırmaya ve dışkıyı hareket ettirmeye yardımcı olur. Ancak kontrolsüz, ishale, şişkinliğe ve ağrıya neden olabilirler. Civanperçemi özü, hayvan bağırsak dokusu üzerine yapılan bir çalışmada kasılmaları azaltmıştır

  Kalp Hastalığını Önleyebilir

  Civanperçemi yakın akrabasının (A. wilhelmsii) ekstresi, 100'den fazla kişi (günde 15-20 damla) üzerinde yapılan klinik bir çalışmada, bu bitkinin kan basıncını ve kan yağ seviyelerini düşürdüğü görüldü. Sıçanlarda yapılan deneylerde, civanperçemi özü kan damarlarını gevşeterek ve idrar söktürücü olarak hareket ederek kan basıncını düşürdüğü tespit edildi.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Cilt Güzelleştiren Bitki Civan Perçemi

  Cilt Güzelleştiren Bitki Civan Perçemi

  Civan Perçemi Faydaları

  Arapçası:   Elfiyye, Üınm-i elfVeraka, Kaysûın, Tabarin.

  Lâtincesi:   Achillea Millefolium.

  Yetiştiği yer ve çeşitleri:    Asıl vatanı Kafkasya’dır. Yol kenarlarında ve kuru topraklarda yetişen bir bitkidir.

  Kullanılan maddesi:   Bu bitkinin kullanılan kısmı yaprağı ile çiçekleri ve dalıdır.

  Kandil çiçeği, yara otu ve yaprak otu olarak ta bilinen civan perçemi, boyu 70 m ye kadar uzayabilen, dünyanın her tarafında yetişen, daha çok yol kenarlarında ve kum topraklarda bulunan bir bitkidir. Uzun ve parçalı yaprakları bulunan bu bitki yaz mevsiminde toplanarak kurutulur. Hoş kokusu olan bir bitkidir. İçinde «Achillein» adı ile bilinen acı bir madde vardır.

  Tıbbî Özellik ve Faydaları:

  Bu bitkinin suyunu düzenli olarak yüze sürdüğünüzde yüzde oluşan çöküntüleri düzeltmeye başlar. Bu suyun hazırlanış ve kullanım şekli; bir tatlı kaşı bitkinin suyu alınıp bir çay bardağı sıcak suya karıştırılır ve 20 dakika kadar demledikten sonra pamuk yardımı ile süzülür. Elde edilen süzülmüş bu suyu akşam saatlerinde yine pamuk yardımıyla yüze sürüp, sürdüğünüz bu sıvı kuruduktan sonra tekrar sürerek yatarsanız zamanla cildinizin düzeldiğini, güzelleştiğini göreceksiniz.

  Yazı kaynağı : www.yemekyapmasanati.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap